Trabzonspor – Rizespor 2:1 (koniec)
Trabzonspor
2:1 (1:1)
Çaykur Rizespor
Poniedziałek 26.08.2013, 19:00 • Hüseyin Avni Aker Stadyumu (Trabzon) • Turecka Süper Lig

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Zapraszam na mecz 2. kolejki tureckiej ekstraklasy, w której swoje siły zmierzy Trabzonspor z Rizesporem. Początek spotkania już o godzinie 19:00.

Trabzonspor jest to turecki klub piłkarski założony w 1967 roku. Trenerem bordowo-niebieskich jest Mustafa Reşit Akçay, a swoje mecze rozgrywają na Hüseyin Avni Aker Stadyumu. Piłkarzem tureckiego klubu jest Polak, Adrian Mierzejewski.

Rizespor jest to klub piłkarski z Turcji, który powstał w 1968 roku. Trenerem jest znany były bośniacki piłkarz, Safet Sušić. "Karadeniz" rozgrywają swoje mecze na Rize Atatürk Stadion.

Gospodarze dzisiejszego pojedynku w ostatniej kolejce polegli na wyjeździe z Besiktasem 2:0. W poprzedni czwartek Trabzonspor wygrał w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji do Ligi Europy. Jego przeciwnikiem był KS Kukësi, a Adrian Mierzejewski wpisał się na listę strzelców.

Rizespor lepiej rozpoczął sezon od dzisiejszego rywala. W poprzedniej serii rozgrywek pokonali przed własną publicznością Genclerbirligi 1:0.

Składy na dzisiejsze spotkanie:

Trabzonspor: Kivrak – Demir, Yumlu, Zokora, Adin – Akgun, Mierzejewski, Sen, Aydogdu, Yavru, Henrique

Rizespor: Pawełek – Viera, Altinay, Özmen, Ali Adnan – Kaya, Albayrak, Sylvestre, Karakas – Uche, Kose

Adrian Mierzejewski i Mariusz Pawełek zagrają dziś od pierwszej minuty!

Piłkarze obu zespołów są już na murawie.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Rozpoczęli gospodarze.

2
    Trabzonspor rozpoczął spokojnie i rozgrywa piłkę w obronie.

3
    Gol dla Trabzonsporu!
    ADRIAN MIERZEJEWSKI!!! Przyjęcie polaka na 25. metrze i bez wahania zdecydował się na uderzenie. Mariusz Pawełek był bez szans!

4
    Szybka strata Rizesporu i z kolejną akcją wychodzą gospodarze.

5
    Adin faulowany na własnej połowie.

7
    Rzut z autu dla Rizesporu na wysokości pola karnego rywali.

8
    Szansa Rizesporu. Karakas dostał piłkę w polu karnym i zdecydował się na strzał, ale piłka minimalnie przeleciała obok bramki.

9
    Teraz Mierzejewski stracił piłkę i z kontrą wychodzi Rizespor.

10
    Tragiczne podanie Sylvestre do wychodzącego na pozycję Uche i od bramki rozpocznie Kivrak.

10
    Teraz szybka akcja Trabzonsporu i Polak wywalczył korner dla swojego zespołu.

12
    Uderzenie Karakasa, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

15
    Ajj. Akgun dostał piłkę na 18. metrze, przyjął i chciał strzelić, ale w ostatnim momencie Viera zabrał mu piłkę.

16
    Posiadanie piłki 69% – 31%.

17
    Dobra interwencja Pawełka. Sen uderzył z 20. metra. Pola był zasłoniony, ale popisał się refleksem i zbił piłkę na rzut rożny.

18
    Korner dla Trabzonu wykonuję Mierzejewski.

18
    Zamieszanie w polu karnym gości. Piłkę najpierw uderza Henrique, ale futbolówka obija się od jednego z obrońców i spada pod nogi Adina, ten uderza i piłka wyszła za bramkę.

20
    Ostry faul od tyłu Karakasa i piłkarz Rizesporu otrzymuję żółtą kartkę.

21
    Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

22
    Dośrodkowanie Uche w pole karne, ale Kivrak najwyżej wyszedł w powietrze i wypiąstkował futbolówkę.

25
    Długie podanie do wychodzącego na pozycję Kose, ale golkiper gospodarzy zdążył go uprzedzić i złapać futbolówkę.

26
    Mamy chwilową przerwę na uzupełnienie płynów.

26
    I już rozpoczęli.

28
    Henrique przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się z dwoma obrońcami na plecach i zdołał oddać strzał, ale futbolówka poleciała w trybuny.

31
    Sylvestre przewracany w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy.

36
    Fenomenalnie uderzenie Uche z rzutu wolnego, a futbolówka otarła się o słupek!

38
    Zagranie ręką przy przyjęciu Kalu Uche i od rzutu wolnego rozpocznie Trabzospor.

40
    Gol dla Rizesporu!
    Mamy wyrównanie! Ogromnie zamieszanie w polu karnym Trabzonsporu po dośrodkowaniu Uche. Najpierw głową uderza Uche, a jego strzał dobił KOSE i umieścił piłkę w siatce!

42
    Trabzonspor w tarapatach, nie może się pozbierać po straconej bramce.

44
    Rizespor wychodzi z kontrą.

44
    Dośrodkowanie z lewej strony pewnie łapie golkiper gospodarzy.

45
    Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

45+1
    Zmiana w drużynie Trabzonsporu. Za obrażanego przez kibiców Sena wchodzi Malouda.

Koniec pierwszej połowy! Po 45. minutach mamy remis 1:1. Pierwszą bramke w tym meczu strzelił z dystansu Adrian Mierzejewski. Wyrównał w 40. minucie Kayla.

Piłkarze już powoli wychodzą na murawę.

46

46
    Rozpoczęli goście.

47
    Potężna uderzenie Maloudy z 20. metra, ale Pawełek zdołał obronić jego strzał.

48
    To powinna być bramka! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mierzejewskiego, do piłki dochodzi Demir, ale z 4. metrów pudłuje!

49
    Wcześniej się nie udało, ale teraz wyszło to fenomenalnie. Mierzejewski wycofał piłkę do stojącego na 20. metrze MALOUDY, a ten z pierwszej piłki, piekielnie mocno trafia w samo okienko. Pawełek bez szans.

53
    Od piątego metra rozpocznie golkiper gospodarzy.

54
    Korner dla gospodarzy.

55
    Złe dośrodkowanie z rzutu rożnego i z kontrą wychodzą goście.

55
    Dobra interwencja Zokory i od rzutu wolnego rozpocznie Rizespor.

55
    I jeszcze jeden faul Zokory, tylko tym razem obrońca Trabzonsporu został ukarany żółtą kartką.

56
    Na pozycji spalonej został złapany Kose.

57
    Zmiana w drużynie gości. Za Albayraka wchodzi Alkiliç.

59
    Zagranie Adriana Mierzejewskiego na wolne pole do Henrique, ale napastnik gospodarzy został przyblokowany.

60
    Zaskakujące uderzenie Ozmena z 30. metra, z trudem z okienka wyciąga Kivrak.

62
    Goście zaczynają przeważać w tym spotkaniu.

64
    Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Za Aydogdu na boisku melduję się Colman.

67
    Fenomenalna interwencja Pawełka. Polak broni uderzenie Maloudy w sytuacji sam na sam.

68
    Trabzonspor teraz uspokoił grę.

69
    Zokora teraz stracił piłkę na 30. metrze, ale na jego szczęście prostopadłe podanie Karakasa nie doszło do Kosy.

70
    Teraz gospodarze szybko przenieśli grę na drugą stronę boiska i Henrique w sytuacji sam na sam strzela wprost w Pawełka.

72
    Druga zmiana też w drużynie gości. Za Kalu Uche na boisko wchodzi Depetris.

74
    Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Za strzelca pierwszej bramki wchodzi Erdoğan.

76
    Rzut z autu dla Trabzonsporu na wysokości pola karnego gości.

77
    Łatwa strata Erdoğana i z kontrą wyszli goście, ale podanie Adnana do napastników nie przeszło przez Zokore.

78
    Korner dla gości.

79
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

80
    Dośrodkowanie w pole karne Depetrisa, ale wyżej od Kose wyskoczył Zokora i wybił futbolówkę.

83
    Ależ uderzenie Sylvestra. Jego uderzenie z 25. metra spada na górną siatkę!

84
    Żółta kartka dla obrońcy gości. Ukarany został Özmen.

85
    Przerwanie dogodnej akcji Rizesporu przez Colmana i piłkarz gospodarzy został ukarany żółtą kartką.

86
    Na spalony złapany został Kose.

88
    Trabzonspor mądrze gra z dala od swojego pola karnego.