2:1 (0:0)
ACF Fiorentina
Czwartek 26.09.2013, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (Milano) • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Zapraszamy na kolejny mecz włoskiej Serie A! Dziś zmierzą się ze sobą Internazionale Milano i ACF Fiorentina!

Inter po czterech meczach ligowych ma na koncie dziesięć punktów i zajmuje miejsce czwarte. Gospodarze na inaugurację pokonali Genoę (2:0), później wygrali z Catanią (3:0), zremisowali z Juventusem (1:1) i rozgromili Sassuolo (7:0).

Z kolei Fiorentina po czterech pojedynkach w lidze ma na koncie punktów dziesięć i drużyna Rafała Wolskiego plasuje się w tabeli na miejscu piątym. Drużyna z Florencji na inaugurację ograła Catanię (2:1), później pokonała Genoę (5:2), zremisowała z Cagliari (1:1) i wygrała z Atalantą (2:0).

Jeśli gospodarzom uda się zwyciężyć to mają szansę wskoczyć na miejsce drugie. Natomiast jeśli zwyciężą goście to zajmą dotychczasowe miejsce Juventusu – trzecie.

Dzisiejsze spotkanie rozegrane zostanie na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie. Na bezpośrednią relację LIVE zapraszamy od 20.20! Wówczas powinniśmy poznać oficjalne składy obu zespołów!

Internazionale Milano: Handanovič – Campagnaro, Ranocchia, Juan – Jonathan, Guarín, Cambiasso, Taïder, Nagatomo – Álvarez – Palacio

ACF Fiorentina: Neto – Tomović, Rodríguez, Savić, Pasqual – Aquilani, Ambrosini, Borja Valero – Fernández, Joaquín – Rossi

Sędziowie: Paolo Valeri – Riccardo Bianchi, Giulio Dobosz – Andrea Padovan.

Piłkarze wychodzą już z tunelu prowadzącego na Stadio Giuseppe Meazza! Zapowiada się świetne widowisko!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Z dystansu uderza Nagatomo, futbolówkę pewnie łapie Neto.

5
    Dośrodkowanie Jonathana z prawej strony na głowę Palacio wyłapuje golkiper Fiorentiny.

6
    Zabawna sytuacja, Nagatomo próbował okiwać Pasquala na skraju pola karnego, a okiwał samego siebie tracąc piłkę.

8
    Bardzo wolno rozgrywają akcję oba zespoły i niewiele w tym czasie dzieje się na boisku.

9
    Długie podanie do Fernándeza od Savicia, piłkę jednak świetnie przyjmuje Ranocchia zażegnując tym samym niebezpieczeństwo pod bramką Handanovičia.

11
    Świetne dośrodkowanie z prawej strony na 11. metr do Álvareza, Argentyńczyk jednak nie trafia w piłkę!

12
    Z kontrą wychodzi Fiorentina, podanie do Rossi'ego, Włoch natychmiast strzela, świetnie jednak na linii bramkowej interweniuje Handanovič!

14
    Świetnie wyprowadzili kontrę gospodarze! Nagatomo długo prowadził piłkę, tuż przed polem karnym Japończyk oddał futbolówkę Taïderowi, który natychmiast uderzył i trafił tylko w boczną siatkę!

16
    Podanie w pole karne do Palacio, Argentyńczyk przegrał jednak pojedynek główkowy z Saviciem. Przy piłce goście.

18
    Kolejny szybki atak Interu, dwójkowa akcja Palacio – Jonathan przerwana jednak przez Pasquala.

20
    Świetne podanie na wolne pole do Joaquína, Hiszpan wpada w pole karne i oddaje strzał, wprost jednak w interweniującego Handanovičia! Korner!

23
    Joaquín wystawia piłkę na 20. metr Borji Valero, Hiszpan uderza! Niecelnie! Od bramki grę wznowi golkiper Interu.

25
    Prawie pół godziny gry za nami. Jak na razie lepsze wrażenie sprawiają gospodarze, choć i goście mieli jedną stuprocentową sytuację.

27
    Indywidualna akcja Joaquína, który zszedł z prawej strony do środka i uderzył po długim słupku! Minimalnie niecelnie!

29
    Kolejna ofensywna akcja gospodarzy. Tym razem jednak udanie powstrzymany na prawej flance Jonathan. Aut dla Interu.

31
    Podanie od Borji Valero do Rossi'ego przeczytane przez Cambiasso. Od autu wznowią goście z Florencji.

33
    Joaquín po raz kolejny schodzi do środka, oddaje piłkę Rossi'emu, napastnik gospodarzy uderza z okolic 20. metra, Włoch jednak nieczysto trafił w futbolówkę i ta przeszła obok słupka!

35
    Trzeci rzut rożny w tym meczu krótko wykonany przez gości. Piłkę dośrodkowuje Borja Valero, a wybija Juan.

36
    Krótka przerwa w grze, Pasqual leży na boisku i chyba będzie potrzebna zmiana.

37
    Marcos Alonso zmienia schodzącego z kontuzją Pasquala.

38
    Udana akcja indywidualna Álvareza, którą Argentyńczyk kończy dośrodkowaniem, piłka trafia jednak wprost w ofiarnie interweniującego Rodrígueza!

40
    Fernández faulowany przez Nagatomo w okolicach 30. metra od bramki Handanovičia. Rzut wolny.

42
    Inter próbował przedrzeć się prawą flanką, tam jednak udanie interweniował niedawno wprowadzony Marcos Alonso.

44
    Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul taktyczny ukarany Ranocchia.

45
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza część dzisiejszego spotkania.

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy bezbramkowy remis, choć oba zespoły miały przynajmniej po jednej stuprocentowej sytuacji!

Na Stadio Giuseppe Meazza po więcej emocji w drugiej połowie wracamy za niecały kwadrans! Bądźcie z nami!

46

49
    Ambrosini ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Palacio.

50
    Świetne uderzenie z dystansu Guarína na korner sparuje Neto! Najgroźniejsza akcja pierwszej połowy!

52
    Bardzo wysoki pressing przez ostatnie minuty stosują gospodarze.

55
    10 minut pierwszej połowy za nami. Dziwię się sobie, że jeszcze nie zasnąłem. Jedyna akcja, która wzbudziła we mnie jakiekolwiek emocje to strzał Guarína...

57
    Niecelne uderzenie Palacio. Napastnik Interu nie może się wstrzelić w to spotkanie. Grę za chwilę wznowi Neto.

59
    RZUT KARNY DLA FIORENTINY!

59
    Żółta kartka dla Juana za faul na Joaquínie w polu karnym.

60
    Gol dla Fiorentiny!
    Handanovič wyczuł intencje GIUSEPPE ROSSI'EGO, jednak Słoweniec nie zdołał sięgnąć piłki! Fiorentina na prowadzeniu!

61
    Zmiana w drużynie Internazionale Milano: z boiska schodzi Taïder, na boisku pojawia się Kovačić.

64
    Inter po stracie bramki natychmiast ruszył do ofensywy, cały czas jednak na tablicy wyników prowadzenie Fiorentiny.

65
    Indywidualna akcja Nagatomo, który decyduje się na strzał z 11. metra! Wprost w ręce Neto!

67
    Zmiana w drużynie Internazionale Milano: z boiska schodzi Guarín, na boisku pojawia się Icardi.

69
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Rossi, na boisku pojawia się Iličić.

70
    Nagatomo ukarany żółtą kartką za głupie dyskusje z arbitrem dzisiejszych zawodów.

72
    Gol dla Interu!
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ogromne zamieszanie w polu karnym, piłka trafia do ESTEBANA CAMBIASSO, który przyjmuje piłkę na klatkę piersiową, a następnie uderza przewrotką z okolic trzeciego metra od bramki Neto! Remis!

74
    Piąta żółta kartka w tym meczu. Ukarany Campagnaro.

76
    Inter w ofensywie. Dośrodkowanie Jonathana z prawej strony zablokowane, będzie korner.

77
    Iličić uderza z dystansu! Baaardzo niecelnie... Przydałby się na boisku teraz Rossi, który tchnąłby nowego ducha w Fiorentinę.

78
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Aquilani, na boisku pojawia się Vecino.

80
    Ależ mieli sytuację goście! Borja Valero idealnie na 18. metr wyłożył piłkę Iličiciovi, a ten zupełnie niekryty uderzył wprost w stojącego na linii bramkowej Handanovičia!

83
    Kapitalny przerzut do JONATHANA, który uprzedza defensora Fiorentiny i sytuacyjnie uderza! Inter na prowadzeniu!

85
    Zmiana w drużynie Internazionale Milano: z boiska schodzi Jonathan, na boisku pojawia się Pereira.

87
    Powinno być 3:1! Z kontrą wyszli gospodarze, piłkę dostał Pereira, Urugwajczyk przegrał jednak pojedynek sam na sam z Neto! Tylko rzut rożny!

89
    Nagatomo schodzi do środka i uderza... tuż nad bramką Neto! Gospodarze atakują, choć powinno być inaczej!

90
    180 sekund nadziei przed piłkarzami Fiorentiny.

90+2
    Borja Valero przyjmuje piłkę w polu karnym, odwraca się i uderza wprost w Juana!

90+3
    Sytuacyjne uderzenie Ambrosini'ego mogło zaskoczyć Handanovičia! Słoweniec jednak złapał piłkę!

Koniec meczu! Inter zdołał odrobić stratę w ciągu 30. minut i wygrał na Stadio Giuseppe Meazza z Fiorentiną 2:1! Bramki w tym spotkaniu strzelali; Cambiasso i Jonathan dla gospodarzy, oraz Rossi dla gości.

MVP spotkania wybieram Samira Handanovičia, któremu Inter może zawdzięczać dzisiejsze zwycięstwo. To co wyczyniał w bramce Słoweniec przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Dziękuję za uwagę, komentował Paweł Szymański. (22:42:38)