Kubań – Valencia 0:2 (koniec) | Rubin – Waregem 4:0 (koniec) | Anży – Tottenham 0:2 (koniec)
Szachtior K. – Maccabi H. 2:2 (koniec) | Rapid – Dynamo Kij. 2:2 (koniec) | Genk – Thun 2:1 (koniec)
Sevilla – Freiburg 2:0 (koniec) | Slovan – Estoril 2:1 (koniec) | Rijeka – Real Betis 1:1 (koniec)
Lyon – Vitoria 1:1 (koniec) | Legia – Apollon 0:1 (koniec) | Trabzonspor – Lazio 3:3 (koniec)
Tromsø – Sheriff 1:1 (koniec) | Alkmaar – PAOK 1:1 (koniec) | Swansea – St. Gallen 1:0 (koniec)
Łudogorec – Dinamo Z. 3:0 (koniec) | Czernomorec – PSV 0:2 (koniec) | Esbjerg – FC Salzburg 1:2 (koniec)
IF Elfsborg – Standard 1:1 (koniec) | Wigan – Maribor 3:1 (koniec) | Dnipro – Fiorentina 1:2 (koniec)
Paços – Pandurii 1:1 (koniec) | APOEL – Eintracht 0:3 (koniec) | Bordeaux – Maccabi T.A. 1:2 (koniec)
Esbjerg fB
1:2 (0:2)
FC Red Bull Salzburg
Czwartek 03.10.2013, 21:05 • Sport og Event Park Esbjerg, Esbjerg • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Zapraszamy na wieczór z Ligą Europy UEFA. Przed nami druga seria spotkań. W grupie C dojdzie między innymi do konfrontacji Esbjerg fB z FC Red Bull Salzburg.

Na relację na żywo z Blue Water Arena w Esbjerg zapraszamy już około godziny 20:45, kiedy to podamy wyjściowe jedenastki obu ekip. Początek spotkania zaplanowano natomiast na godzinę 21:05. Poprowadzą je portugalscy sędziowie, z Manuelem de Sousą jako głównym rozjemcą.

Obie ekipy w pierwszych meczach Ligi Europy odniosły zwycięstwa.

Esbjerg pokonał na wyjeździe wyżej notowany Standard Liege 2:1. Po jednym golu dla duńskiej ekipy zdobyli van Buren oraz Bakenga. Ten ostatni trzy punkty swojej ekipie zapewnił w 90 minucie.

Red Bull Salzburg rozgromił z kolei przed własną publicznością Szwedów z Elfsborg aż 4:0. Strzelanie rozpoczął Alan, a później hat-trickiem popisał się Soriano.

Spójrzmy jeszcze na sytuację obu klubów na krajowym podwórku. Esbjerg po pokonaniu Standardu Liege kontynuuje serię zwycięstw – kolejno duńskim rywalom zaaplikował 3, 7 i 4 bramki. Salzburczycy z kolei odnieśli dwa remisy z niżej notowanymi drużynami (jeden mecz zakończył się rzutami karnymi na korzyść Red Bull'a – spotkanie Pucharu Austrii) oraz w ostatnim meczu pokonali 8:1 Wiener Neustadt.

Zapowiada się zatem emocjonujące widowisko, na które jeszcze raz zapraszamy do portalu Lajfy.com!

Esbjerg fB: Ronnow – P. Ankersen, Hansen, Askou, Knudsen – J. Ankersen, H. H. Andreasen, Lekven, Lyng – Van Buren, Bakenga.
    Rezerwowi: Hojbjerg – Drobo-Ampem, Bergvold, J. Andersen, Rasmussen, Laursen, Diouf.

FC Red Bull Salzburg: Gulacsi – Schwegler, Hinteregger, Rodnei, Ulmer – Berisha, Ramalho, Kampl, Mane – Alan, Soriano.
    Rezerwowi: Walke – Klein, Schiemer, Ilsanker, Švento, Hierländer, Leitgeb.

Sędziowie: Manuel De Sousa (Portugalia).

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    Początek spotkania jest bardzo chaotyczny w wykonaniu obu drużyn. Piłka znajduje się głównie w powietrzu. Oba zespoły nie potrafią uspokoić swojej gry.

4
    Andreasen faulował w środku boiska Lekvena, ale obyło się bez żółtej kartki.

5
    J. Ankersen zdecydował się na strzał z okolic 25. metra, ale piłka w zdecydowanej odległości mija bramkę Gulacsiego.

6
    Gol dla Salzburga!
    Soriano świetnie zagrał przed bramkę do ALANA, który pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce!

9
    Gospodarze wykonywali serię rzutów rożnych, ale nie stworzyli po nich żadnego zagrożenia pod bramką Gulacsiego.

11
    Zdecydowanie lepiej w tym spotkaniu prezentują się gości z Salzburga którzy są lepsi technicznie i lepiej rozgrywają piłkę.

12
    Knudsen starał się zagrać długą piłkę za linię obrony przyjezdnych, jednak bardzo dobrze w linii byli ustawieni obrońcy Esbjerga.

14
    Mane znalazł się na pozycji spalonej, co nie umknęło uwadze arbitra liniowego.

15
    Gdy tylko gospodarze są w posiadaniu piłkarze Salzburga wychodzą bardzo wysokim, agresywnym pressingiem utrudniając rozgrywanie piłki Islandczykom.

17
    Ostatnie minuty gry to walka głównie w środku boiska. Gospodarze grają bardzo ambitnie przeciwko faworyzowanemu rywalowi.

20
    Strzał z dystansu oddał Diouf, ale piłka nie znalazła drogi do bramki!

22
    Gracze Salzburga bardzo dobrze przesuwają się po boisku, są lepsi w każdym elemencie gry od swoich dzisiejszych rywali.

23
    Lyng oddał znakomity strzał sprzed pola karnego! Z wielkim trudem to uderzenie wypiąstkował Gulacsi.

25
    Obrońca wycofał piłkę do Ronnowa, który nie był naciskany przez rywala, ale i tak pomylił się przy próbie wybicia piłki. Od wrzutu z autu wznowią goście.

27
    Alan kapitalnie uwolnił się od obrońcy, minął Ronnowa.. ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Spalony!

30
    Soriano został ukarany żółtą kartką za faul w środku boiska.

32
    W ostatnich sekundach gra się zaostrzyła. Zawodnicy obu drużyn często przekraczają przepisy.

34
    Hinteregger świetnie popędził środkiem boiska, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia. Grę od bramki wznowił Gulacsi.

37
    Kapitalny szybki atak gości którzy prowadzą już 2:0! Mane zagrał z własnej połowy boiska długą piłkę do ALANA, który wyszedł sam na sam z Ronnowem i podwyższył prowadzenie swojego zespołu!

39
    Wydaję się, że gospodarze nie mają już większych szans w tym meczu. Dwa ciosy piłkarzy z Salzburga którzy w pełni kontrolują przebieg boiskowych wydarzeń.

41
    Red Bull Salzburg mimo prowadzenie różnicą dwóch bramkę dąży do zdobycia kolejnych trafień! Gospodarze bronią się całym zespołem na własnej połowie boiska.

43
    Ataki Esbjerg są rozbijane przez gości już.. w połowie boiska. Z każdą minutą powiększa się przewaga szwajcarskiej drużyny.

44
    Kampl w starciu z dwójką rywali wywalczył rzut rożny.

45
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Strzały na bramkę próbowali oddać Soriano i Alan, ale obie próby zostały zablokowane przez obrońców.

Po pierwszej jednostronnej części spotkanie w pełni zasłużenie po dwóch bramkach Alana prowadzić FC Red Bull Salzburg. Esbjerg gra bardzo ambitnie i walecznie, ale nie radzi sobie ze zdecydowanie bardziej doświadczoną drużyną z Szwajcarii. Na drugą odsłonę tego meczu zapraszamy za 15. minut.

46

47
    Trenerzy obu zespołów nie zdecydowali się na dokonanie zmian w wyjściowych składach.

49
    Pierwsze minuty drugiej części spotkania są bardzo żywo, gospodarze wyszli zdeterminowani i zdaję się, że zapomnieli o wyniku z pierwszej połowy spotkania!

52
    Żółtą kartką za bezmyślny faul w środku boiska został ukarany Kampl.

53
    Lyng odniósł jakąś kontuzję, ma problemy z podniesieniem się z murawy.

55
    Zmiana w drużynie Esbjerg fB: z boiska schodzi Lyng, na boisku pojawia się Diouf.

56
    Niestety Lyng nie był w stanie kontynuować gry! Zawodnik Esbjerga został zniesiony na noszach z placu gry.

58
    Mane sposobem przyjęcia piłki zwiódł obrońcę i oddał zaskakujący strzał! Jednak piłka nie zmierzała w światło bramki Ronnowa.

59
    Zmiana w drużynie Esbjerg fB: z boiska schodzi Van Buren, na boisku pojawia się Rasmussen.

60
    Lekven zatrzymał faulem groźnie zapowiadającą się kontrę gości.

62
    Zmiana w drużynie FC Red Bull Salzburg: z boiska schodzi Mane, na boisku pojawia się Ilsanker.

65
    Ostatnie minuty to zdecydowanie lepsza gra gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę, jednak bardzo umiejętnie bronią dostępu do własnej bramki piłkarze Salzburga.

67
    Gulacsi wyłapał dośrodkowanie Dioufa z prawej strony boiska.

68
    Strzelec dwóch bramek w tym meczu, Alan jest opatrywany poza boiskiem.

70
    Ronnow bardzo dobrze wyszedł z bramki i pewnym wybiciem zażegnał niebezpieczeństwo.

71
    Najlepsza szansa w tym spotkaniu dla Esbjerga! J. Ankersen w doskonałej sytuacji trafił tylko w słupek..!

72
    Zmiana w drużynie FC Red Bull Salzburg: z boiska schodzi Alan, na boisku pojawia się Leitgeb.

75
    Przed nami ostatni kwadrans tego spotkania. Gospodarze są coraz groźniejsi, ale brakuje im skuteczności. Wydaję się, że mecz już jest rozstrzygnięty.

77
    Soriano został złapany na spalonym, to już szósta udana pułapka ofsajdowa w wykonaniu gospodarzy.

79
    Mecz jest bardzo wyrównany, ale stoi na niskim poziomie. Goście ze Szwajcarii są zadowoleni z aktualnego rezultatu.

81
    Berisha dwukrotnie dośrodkowywał z narożnika boiska, ale pewnie interweniowali defensorzy Salzburga.

83
    Zmiana w drużynie Esbjerg fB: z boiska schodzi Lekven, na boisku pojawia się Bergvold.

84
    Salzburg stara się przenieść ciężar gry na połowę rywala, ale robi to bardzo nieudolnie. Gospodarze walczą o trafienie kontaktowe.

86
    Zmiana w drużynie FC Red Bull Salzburg: z boiska schodzi Berisha, na boisku pojawia się Hierländer.

88
    Gol dla Esbjergu!
    Świetnie wykonany rzut rożny przez gospodarzy! Knudsen dośrodkował z narożnika boiska na głowę DIOUFA, który pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

90
    Zapowiada się emocjonująca końcówka spotkania! Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowych 90!

90+2
    Hierländer zdecydował się oddać strzał z trudnej pozycji na bramkę Ronnowa, ale jego próba była niecelna.

90+3
    J. Ankersen zostaje ukarany żółtą kartką za niepotrzebny faul.

Po bardzo ciekawym spotkaniu i emocjonującej końcówce zasłużone zwycięstwo odniósł Red Bull Salzburg po dwóch bramkach z pierwszej części meczu autorstwa Alana. W końcówce dla gości trafił Diouf. Wynik już nie uległ zmianie i trzy punkty pojadą do Szwajcarii. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live w portalu lajfy.com! (23:00:12)
    Gole: 88. Diouf – 6. Alan, 37. Alan

Kartki:   60. Lekven (ESB), 90+3. J. Ankersen (ESB) – 30. Soriano (SLZ), 52. Kampl (SLZ)

Esbjerg fB: Ronnow – P. Ankersen, Hansen, Askou, Knudsen – J. Ankersen, H. H. Andreasen, Lekven (83. Bergvold), Lyng (55. Diouf)– Van Buren (59. Rasmussen), Bakenga.
    Zmiany: Hojbjerg – Drobo-Ampem, Bergvold, J. Andersen, Rasmussen, Laursen, Diouf.

FC Red Bull Salzburg: Gulacsi – Schwegler, Hinteregger, Rodnei, Ulmer – Berisha (86. Hierländer), Ramalho, Kampl, Mane (62. Ilsanker) – Alan (72. Leitgeb), Soriano.
    Zmiany: Walke – Klein, Schiemer, Ilsanker, Švento, Hierländer, Leitgeb.

Sędziowie: Manuel De Sousa (Portugalia)