Norwich – Chelsea 1:3 (koniec) | Southampton – Swansea 2:0 (koniec) | Tottenham – West Ham 0:3 (koniec)
West Bromwich – Arsenal 1:1 (koniec)
West Bromwich Albion F.C.
1:1 (1:0)
Arsenal F.C.
Niedziela 06.10.2013, 17:00 • The Hawthorns, West Bromwich • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Zapraszam na 7. kolejkę angielskiej Premier League, w której swoje siły zmierzy West Bromwich Albion z Arsenalem Londyn.

Gospodarze dzisiejszego meczu są tuż nad strefą spadkową. Po sześciu meczach West Bromwich Albion ma tylko pięć punktów. Składa się na to jedno zwycięstwo i dwa remisy.

Arsenal Londyn to obecny lider angielskiej ekstraklasy. Pięć zwycięstw i jedna porażka daje jak na razie Kanonierom piętnaście punktów i dwa oczka przewagi nad drugim miejscem.

Trener gospodarzy, Steve Clarke nie skorzysta z dwóch zawodników. Kontuzjowany jest bramkarz Ben Foster i ofensywny pomocnik Zoltán Gera.

Szkoleniowiec Arsenalu Londyn ma trochę więcej kontuzji w składzie. W dzisiejszym meczu na pewno nie wystąpi Abou Diaby, Lukas Podolski, Alex Oxlade-Chamberlain i Yaya Sanogo.

Składy obu drużyn:

WBA: Myhill – Jones, McAuley, Olsson, Ridgewell – Yacob, Mulumbu, Amalfitano, Sessegnon, Berahino – Anelka

Arsenal Londyn: Szczesny – Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs – Arteta, Flamini, Ramsey, Wilshere, Ozil – Giroud

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na murawę.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Gospodarze rozpoczęli pierwszą połowę.

1
    Uderzenie z połowy boiska Anelki, ale Szczęsny pewnie łapię piłkę.

2
    Zagranie w pole karne Jenkinsona, ale Myhill uprzedził zawodników Arsenalu.

3
    Od bramki rozpocznie Wojciech Szczęsny.

5
    Po dośrodkowaniu Ridgwella, WBA zyskała rzut rożny.

5
    Kontratak Arsenalu, Giroud zagrywa do Ozila, ten obsługuję go prostopadłym podaniem, ale dośrodkowanie Francuza przeleciało nad zawodnikami w polu karnym.

8
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

8
    Centra Anelki z prawej strony, ale w polu karnym gości Koscielny wyjaśnił sytuację wybijając piłkę.

10
    Wilshere faulowany w środku pola przez Olssona.

13
    Rzut wolny dla Arsenalu. 25. metr przy piłce stoją Ramsey i Ozil.

13
    Jednak uderzał Ramsey, ale piłka przeleciała nad bramką strzeżoną przez Myhilla.

15
    Z autu piłkę do Yacobo zagrał boczny obrońca, ten odegrał do Sessegnona, a pomocnik WBA uderzył na bramkę zasłoniętego Wojciecha Szczęsnego, jednak Polak w ostatnim momencie obronił ten strzał.

17
    Jak na razie gra obu drużyn wygląda bardzo mizernie.

18
    Uderzenie Gibbsa z ostrego kąta wysoko ponad bramką. Podwał nie kto inny jak Mesut Ozil.

20
    Korner dla gospodarzy.

22
    Posiadanie piłki po 22. minutach.
    WBA 47% : 53% Arsenal

22
    Flamini zamiast trafić w piłkę, to trafił w Yacobo. Żółta kartka dla Francuza.

25
    Ostra walka w środku pola.

26
    Korner dla Arsenalu.

27
    Cetntra Ozila, piłkę wybił Jones i WBA wyszedł z kontratakiem, jednak Flamini nie dał się przejść i zabrał piłkę.

30
    Rzut z autu dla Arsenalu na wysokości pola karnego.

30
    Na razie na stadionie WBA widzimy dość przeciętne spotkanie.

32
    Na murawie leży poturbowany Wilshere.

33
    Anglik wrócił już na boisko. Arsenal rozpoczyna kolejną akcję.

35
    Zaostrza nam się walka w środku pola.

36
    Giroud po podanie Ramseya zdecydował się na uderzenie z 25. metra, ale trafił w sam środek bramki.

38
    Sessegon wywalczył dla swojej drużyny rzut rożny.

39
    Teraz akcja szybko przeniosła się na drugą stronę boiska i rzut rożny ma Arsenal.

42
    Tempo gry tego spotkania jest bardzo niskie.

43
    Gol dla West Bromwich!
    Po wybiciu piłki po rzucie rożnym, ta z powrotem wraca do Sesegona, który jeszcze raz dośrodkowuje, na pierwszy słupek zbiegł CLAUDIO YACOB i strzałem głową pokonał Wojciecha Szczęsnego.

45
    Od środka rozpoczęli zawodnicy Arsenalu.

45+1
    Do końca pierwszej połowy zostały doliczone aż 3. minuty.

45+2
    Ostre wejście Jacka Wilshere w Claudio Yacoba. Żółta kartka dla Anglika.

Koniec pierwszej połowy! Po 45. minutach WBA prowadzi z Arsenalem 1:0. Bramkę w 43. minucie zdobył Claudio Yacob, który wykorzystał dośrodkowanie partnera z drużyny.

Piłkarze obu drużyn są już na murawie.

46

46
    Arsenal rozpoczął drugą odsłonę spotkania.

47
    Ależ sytuacja dla WBA! Berahino zagrał wzdłuż pola karnego do Anelki, a Francuz zamiast strzelać, przyjął futbolówkę i ją stracił.

49

49
    Giroud zagrał do osamotnionego w polu karnym Jenkinsona, ale zawodnik Arsenalu fatalnie przestrzelił.

50
    Korner dla WBA.

52
    Anelka po świetnym zagraniu swojego kolegi z drużyny wyszedł sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale z ostego kąta strzelił obok bramki.

53
    WBA miażdży Arsenal w drugiej połowie.

54
    Żółta kartka dla Olssona za wejście od tyłu w Ramseya.

55
    Anelka fauluję w środku pola. Rzut wolny dla Kanonierów.

56
    Mulumbu chciał zaskoczyć Szczęsnego uderzenie zza pola karnego, ale golkiper Arsenalu obronił ten strzał.

59
    Pierwsza zmiana w drużynie Arsenalu. Za Ramseya na boisku melduję się Czech, Tomas Rosicky.

60
    Zagranie ręką Jonesa w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy!

61
    Powtórki pokazują, że obrońca WBA zagrywał ręką.

63
    Gol dla Arsenalu!
    Mamy wyrównanie! Świetna akcja Kanonierów. Giroud zszedł do środka z piłką, zagrał ją do Rosickiego, a on odegrał do JACKA WILSHERA, który piekielnie mocnym uderzeniem zza pola karnego pokonał golkipera WBA.

67
    WBA od minuty rozgrywa piłkę na połowie Arsenalu.

68
    Z kontrą wyszła drużyna WBA, ale zagranie Yacobo do wychodzącego Anelki trafiło w pięta Koscielnego.

69
    Pierwsza zmiana w drużynie WBA. Za Anelke na boisku melduję się Long.

72
    Na spalonym został złapany Giroud.

74
    Dobre uderzenie Longa z dystansu, ale jeszcze lepsza interwencja Szczęsnego.

75

76
    Sytuacja sam na sam Girouda z golkiperem WBA, ale tym razem wygrał zawodnik gospodarzy.

78
    Od bramki rozpocznie Szczęsny.

79
    Zmiana w drużynie gospodarzy. Za Sessegnona wchodzi Morrison.

81
    Long fauluję obrońcę Arsenalu przy walce o piłkę.

84
    Arsenal próbuję ataku pozycyjnego, ale obrońcy WBA nie dają się zaskoczyć.

86
    Zmiana w drużynie Arsenalu. Za Girouda wchodzi Bendtner.

88
    Niecelny strzał Flaminiego.

89
    Ostatnia zmiana w drużynie WBA. Za Amalfitano wchodzi Brunt.

90+1
    Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+4
    Powoli kończy się doliczony czas gry.

Koniec spotkania. Po 90. minutach mamy remis 1:1. Pierwszą bramkę w 43. minucie zdobył Claudio Yacob, który wykorzystał dośrodkowanie partnera z drużyny. Wyrównał Jack Wilshere pięknym strzałem z 18.metra.