Man Utd – Newcastle 0:1 (koniec) | Crystal Palace – Cardiff 2:0 (koniec) | Liverpool – West Ham 4:1 (koniec)
Southampton – Man City 1:1 (koniec) | Stoke – Chelsea 3:2 (koniec) | West Bromwich – Norwich 0:2 (koniec)
Sunderland – Tottenham 1:2 (koniec)
Southampton F.C.
1:1 (1:1)
Manchester City
Sobota 07.12.2013, 16:00 • St Mary's Stadium, Southampton • Angielska Premier League

PODSUMOWANIE

Koniec! Po bardzo ciekawym meczu Southampton remisuje z Manchesterem City 1:1! Sergio Agüero w 10. minucie otworzył wynik, a piękną bramkę 32. minuty później wyrównał Pablo Osvaldo!

MVP MECZU

Na to miano zasłużyć mógł jedynie Sergio Agüero, który strzelił bramkę na 1:0 i był najaktywniejszym zawodnikiem na boisku!

Dziękuję za uwagę, żegna się Paweł Szymański! (17:59:21)

90+4
    Agüero ukarany żółtą kartka za niesportowe zachowanie.

90+3
    Za wysoko podniesiona noga Nasriego. Rzut wolny dla So'ton.

90
    Nieudana centra Kolarova, Chambers zablokował wrzutkę Serba.

90
    Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Za Davisa wchodzi Reed.

87
    Masa niedokładności z obu stron. Niewiele dzieję się w ostatnich minutach tego meczu.

85
    Druga zmiana w drużynie Southampton. Za Lallanę na boisku pojawia się Ramírez.

84
    Dużo strat w środku pola w wykonaniu obu drużyn.

82
    Džeko złapany w pułapkę ofsajdową.

79
    Ostatnia zmiana w zespole Manchesteru City. Napastnik za pomocnika, czyli Džeko za Touré.

78
    Samir Nasri ukarany żółtym kartonikiem.

77
    Pierwsza zmiana w drużynie Southampton. Za Osvaldo na murawie pojawia się Lambert.

75
    Kolarov uderza z bardzo ostrego kąta! Tylko w boczną siatkę!

73
    Bardzo dobra centra w pole karne Ward-Prowse'a, tam jednak na spalonym dało się złapać dwóch zawodników gospodarzy.

71
    Lovren wraca na murawę. Poza nią jest natomiast Steven Davis, który wciąż ma problemy ze wspominaną wcześniej raną tuż pod okiem.

70
    Lovren o własnych siłach udaje się już poza boisko.

69
    Lovren leży na boisku i potrzebuje pomocy medycznej. Chorwat najprawdopodobniej zejdzie z boiska.

67
    Indywidualna akcja Sergio Agüero, który wpadł w pole karne gospodarzy i uderzył... tuż obok słupka!

65
    Piąty rzut rożny w tym meczu za chwilę wykonywać będą gospodarze.

62
    Podwójna zmiana w zespole gości. Za Negredo i Milnera wchodzą Jesús Navas i Javi García.

60
    15 minut drugiej połowy już za nami! Tempo tego spotkania już nie tak wysokie jak w pierwszej części meczu, ale nadal są emocje! Nadal nierozstrzygnięty wynik!

58
    Sytuacyjne uderzenie Jaya Rodrigueza mija lewy słupek bramki Pantilimona!

56
    Bardzo bolesny uraz Stevena Davisa. Zawodnik gospodarzy ma ranę tuż pod okiem i potrzebuje pomocy medycznej.

54
    Trzeci korner w tym meczu za chwilę wykonywać będą goście. Jak zwykle w narożniku Samir Nasri.

53
    Świetna indywidualna akcja Rodrigueza, który minął trzech zawodników City i zatrzymał go dopiero Pantilimon! Dobitka Osvaldo bardzo nieudana!

51
    Yaya Touré uderza sprzed pola karnego! Bardzo mocno podkręcona piłka, ale nie na tyle, żeby zatrzepotać w siatce!

50
    Zaskakujące uderzenie z miejsca Sergio Agüero! Z problemami w bok sparuje Gazzaniga!

47
    Osvaldo za wcześnie uciekł obrońcom i dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

46

Koniec pierwszej połowy! Po kapitalnych 45. minutach Southampton remisuje 1:1 z Manchesterem City! Bramkę otwierająca mecz w 10 minucie strzelił Sergio Agüero. 32 minuty później przepięknym uderzeniem wyrównał Pablo Osvaldo!

Na St Mary's Stadium w Southampton po więcej emocji i bramek wracamy za niecały kwadrans!

45+1
    Piłka zagrana w pole karne do Nasriego, Francuz przyjmuje piłkę i uderza nad bramką Gazzanigi.

45
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

44
    Asystą przy bramce Osvaldo, która zapamiętana zostanie jedynie w statystykach popisał się Steven Davis.

42
    Gol dla Southampton!
    Ależ gol PABLO OSVALDO! Włoch poradził sobie z trzema obrońcami Manchesteru City i uderzył "zza zasłony"! Piłka od poprzeczki wpadła do siatki! Kapitalna bramka Włocha!

40
    Magiczne zagranie zaprezentował teraz Samir Nasri, który jedną sztuczką okiwał trzech zawodników So'ton.

38
    Dobra centra Shawa z lewej strony, akcję uderzeniem głową zamyka Chambers! Defensor Southampton niewiele się pomylił!

36
    Nieudane prostopadłe zagranie od Touré do Agüero, Argentyńczyk nawet nie zareagował na zagrywaną do niego piłkę.

35
    Kolejne dobre podanie za obrońców do Agüero, Argentyńczyk uderza z 18. metra wprost w "koszyczek" Gazzanigi! Mógł piłkę dalej poprowadzić Argentyńczyk!

33
    Świetne zagranie w pole karne do Lallany, który za długo zbierał się do uderzenia i piłkę w ostatniej chwili na korner wybił defensor City!

31
    Świetne zagranie na prawą flankę do Zabalety, Argentyńczyk wpada w pole karne, wykłada piłkę na 11. metr do Agüero, a ten przenosi piłkę nad poprzeczką! To POWINIEN być gol!

30
    Cork uderza z 30. metra! Piłkę "na raty" łapie Pantilimon! Pół godziny gry za nami!

28
    Rajd przez pół boiska Rodrigueza zakończony strzałem, który bez większych problemów zablokował defensor City.

27
    Bardzo złe zagranie od Negredo do Agüero. Od autu zaczną gospodarze.

25
    Zagranie w pole karne do Osvaldo, który uderza z 11. metra nad bramką. Po chwili okazuje się, że Włoch i tak był na spalonym.

23
    Ward-Prowse uderza! W mur, ale będzie jeszcze rzut rożny dla Southampton!

22
    Brzydko faulowany Ward-Prowse przez Touré. Będzie dobra pozycja do uderzenia na bramkę Pantilimona.

20
    Dobre dośrodkowanie Ward-Prowse'a w pole karne, tam głową piłkę uderza Lovren! Obok bramki.

19
    Negredo zamiast w piłkę uderzył w głowę główkującego Fonte. Portugalczyk leży na boisku.

17
    Piłka po centrze wybita na 20. metr, tam z powietrza uderza Milner! Anglik jednak nieczysto uderza w futbolówkę i tą daleko wybija Davis!

16
    Alvaro Negredo faulowany na prawej flance. Do piłki już podchodzi Samir Nasri.

15
    Kwadrans gry za nami. Jak na razie zdecydowanie lepszą drużyną są goście co widać na tablicy wyników.

13
    Po centrze Samira Nasri'ego piłkę głową uderzył Aleksandar Kolarov! Serb niewiele się pomylił!

12
    Gospodarze od razu po stracie bramki przeszli do ofensywy co stwarza okazję na groźne kontry dla gości!

10
    Gol dla City!
    Mocne wbicie piłki Kolarova z lewej strony, piłka dochodzi do stojącego na 8. metrze SERGIO AGÜERO, a ten płaskim strzałem pokonuje Gazzanigę!

7
    Davis uderza z okolic 16. metra! Tuż obok słupka! Było groźnie!

6
    Dobre podanie za obrońców do Negredo, który źle przyjął piłkę będąc sam na sam z Gazzanigą i futbolówka znalazła się w rękach golkipera gospodarzy!

5
    Wysoki pressing stosują gospodarze. Piłkę na własnej połowie rozgrywają zawodnicy Manchesteru City.

3
    Spokojne pierwsze minuty tego spotkania.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Minuta braw na stadionie dla niedawno zmarłego Nelsona Mandeli.

Zawodnicy obu zespołów już na boisku! Za chwilę zaczynamy!

Southampton F.C.: Gazzaniga – Chambers, Fonte, Lovren, Shaw – Ward-Prowse, Cork – Rodriguez, Davis, Lallana – Osvaldo.

Manchester City F.C.: Pantilimon – Zabaleta, Demichelis, Kompany, Kolarov – Milner, Fernandinho, Touré, Nasri – Negredo, Agüero.

Sędziowie: Anthony Taylor – Richard West, Mick McDonough.

To spotkanie poprowadzi Pan Anthony Taylor. Na liniach pomagać mu będą Richard West oraz Mick McDonough.

Przypomnijmy, że w tym meczu nie wystąpi bramkarz Reprezentacji Polski – Artur Boruc. W zespole gości nie wystąpią: David Silva, Stevan Jovetić czy Matija Nastasić.

Manchester ma na swoim koncie 28 punktów i jest na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. "Święci" uzbierali o 6 punktów mniej od swojego dzisiejszego rywala i są na ósmym miejscu.

W zupełnie innych na strojach do tego meczu przystąpi zespół gości, który ma serię trzech zwycięstw z rzędu. City zgarnęli komplet oczek w meczach z: Tottenhamem, Swanseą i West Bromwich Albion.

Southampton w ostatnim czasie fatalnie radzi sobie na ligowych boiskach. Od trzech spotkań nie potrafią ugrać choćby punktu – przegrywając 1-3 z Chelsea, 2-3 z Aston Villą czy też 0-2 z Arsenalem.

Już dzisiaj o godzinie 16:00 dojdzie do bardzo ciekawego i pełnego emocji spotkania w Premier League! Southampton podejmie na St Mary's Stadium drużynę The Citizens!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.