Swansea – Man City 2:3 (koniec) | Arsenal – Cardiff 2:0 (koniec) | Crystal Palace – Norwich 1:1 (koniec)
Fulham – West Ham 2:1 (koniec) | Liverpool – Hull 2:0 (koniec) | Southampton – Chelsea 0:3 (koniec)
Stoke – Everton 1:1 (koniec) | Sunderland – Aston Villa 0:1 (koniec) | West Bromwich – Newcastle 1:0 (koniec)
Man Utd – Tottenham 1:2 (koniec)
Southampton F.C.
0:3 (0:0)
Chelsea F.C.
Środa 01.01.2014, 16:00 • St Mary's Stadium, Southampton • Angielska Premier League

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com! (17:58:08)

MVP spotkania zostaje oczywiście Oscar, który zaliczył kapitalną zmianę. Brazylijczyk dwukrotnie asystował oraz popisał się jednym trafieniem, a więc miał udział w przy każdej bramce swojej drużyny. Dobrym "nosem" popisał się dziś Mourinho.

Southampton FC uległ aż 0:3 na St. Mary's Stadium Chelsea Londyn, mimo tego, że po 45 minutach był bezbramkowy remis. "The Blues" wypunktowali rywala w drugich 45 minutach spotkania. Głównym powodem takiego wyniku stały się świetne zmiany Jose Mourinho – wejście Williana i Oscara zdecydowanie ożywiło grę Chelsea.

90+4
    Ładnie przyjął piłkę na 16 metrze Ramirez. Napastnik "Świętych" świetnie uderzył technicznie, lewą nogą, jednak obok bramki. Szkoda, że to nie wpadło, bo mielibyśmy pięknego gola.

90+3
    Na niepotrzebny faul w środku pola zdecydował się teraz Essien. Tylko poobijał rywala zawodnik Chelsea Londyn.

90+2
    Southampton teraz próbuje jeszcze utrzymać się przy piłce i w tym momencie im się to udaje. "Święci" grają w linii defensywnej i nawet już nie kwapią się z podejściem do ataku.

90+1
    Fernando Torres bardzo ładnie teraz kontrolował piłkę, mimo ataku dwóch rywali. Hiszpan gdy błysnął trochę umiejętnościami indywidualnymi, postanowił oddać piłkę do linii obronnej Chelsea.

90
    Sędzia doliczył dodatkowe 4 minuty – czyż nie przesadził trochę sędzia? W drugiej połowie spotkania nie było zbyt dużo przerw.

89
    Świetnie teraz ograł na lewej stronie Ashley Cole dwóch rywali, a trzeci z zawodników Southamptonu zdecydował się nieprzepisowo zatrzymać reprezentanta Anglii.

88
    Ramires zaryzykował i próbował wślizgiem zagrać piłkę na prawe skrzydło do wchodzącego Azpilicuety, ale Brazylijczyk źle trafił w futbolówkę.

87
    Londyńczycy teraz rozgrywają piłkę po obwodzenie pola karnego rywali. Southampton nie jest już w stanie kompletnie nic zdziałać w dzisiejszym starciu.

86
    Piłkę dalej rozgrywa Chelsea Londyn. "The Blues" w tym momencie już w pełni kontrolują przebieg spotkania.

85
    Bardzo ostre wejście teraz Azpilicuety. Zdecydowanie zaryzykował Hiszpan – trafił w piłkę, jednak to było według mnie nieprzepisowe. Chwilę później przewinienie popełnił Clyne i tutaj sędzia zdecydował się pokazać żółtą kartkę – dość dziwna decyzja sędziego Atkinsona.

84
    Na ostatnią zmianę zdecydował się Jose Mourinho. Boisko opuścił błyskotliwy Eden Hazard, a w jego miejsce na kilka minut wszedł Essien.

83
    Southampton próbuje teraz jeszcze utrzymać się przy piłce, ale zawodnicy gospodarzy już dobrze wiedzą, że tutaj nie mogą na nic liczyć.

82
    Gol dla Chelsea!
    Hazard kapitalnie zagrał z pierwszej piłki prostopadle do OSCARA. Brazylijczyk jeszcze po rykoszecie interweniującego Fonte trafił do siatki! Egzekucję dziś wykonał Oscar na drużynie "Świętych".

81
    Nie ma dziś w drużynie Southamptonu żadnych indywidualności, które mogą w tym momencie pociągnąć grę i dać jakąś nadzieję swoim kolegom.

80
    Lewą stroną próbował się przedrzeć Southampton, ale odpowiednie podwojenie przy linii bocznej zatrzymało oskrzydlającą akcję gospodarzy.