0:4 (0:0)
Celtic F.C.
Niedziela 05.01.2014, 13:45 • St. Mirren Park, Paisley • Szkocka Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:45.

W meczu 21 kolejki ligi szkockiej drużyna St. Mirren podejmie Celtic Glasgow. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są gości.

Drużyna z Glasgow zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Dotychczasowy bilans jest imponujący: 16 zwycięstw, 3 remisy i 0 porażek.

Drużyna gospodarzy plasuje się na dziewiątym miejscu. Na własnym boisku St. Mirren 3 razy wygrało, 5 razy zremisowało i poniosło tylko 2 porażki.

W ostatniej kolejce Celtic pokonał na własnym boisku Partick Thistle 1-0. Gola strzelił Joe Ledley.

St. Mirren zmierzyło się na wyjeździe z Kilmarnockiem i przegrało 1-2. Honorowego gola strzelił Adam Campbell.

Saint Mirren FC: Kello – McAusland, Naismith, McGregor, Kelly – Newton, McGinn, McGowan, Grainger – Thompson (C), Campbell

Rezerwowi: Dilo – van Zanten, Mair, Reilly, Brady, Williams, Cuddihy

Trener: Danny Lennon

Celtic F.C.: Forster – Matthews, Ambrose, van Dijk, Izaguirre – Forrest, Brown (C), Ledley, Mulgrew – Stokes, Commons

2
    Obrona gości łatwo poradziła sobie z dośrodkowaniem Kelly'ego.

3
    Ambrose faulował McGowana. Rzut wolny dla miejscowych.

4
    Forrest stracił piłkę na prawym skrzydle. Celtic szybko stara się narzucić swój styl gry.

5
    Newton wybił piłkę na rzut rożny. Okazja dla Celticu.

6
    I jeszcze jeden. Rośnie przewaga gości.

7
    Kello bez problemu złapał piłkę dośrodkowywaną przez Mulgrewa.

8
    Zablokowany strzał Mulgrewa i kolejny korner dla Celticu.

8
    Bardzo złe dośrodkowanie Izaguirre z lewego skrzydła.

9
    Thompson złapany na spalonym.

10
    Kolejna nieudana wrzutka w wykonaniu Izaguirre.

11
    Strata Stokesa po polem karnym rywali i niezła kontra Saint Mirren. Do szczęścia zabrakło drużynie gospodarzy tylko strzału.

13
    Gospodarze starają się grać wysokim pressingiem i nie dają rozpędzić się drużynie z Glasgow.

14
    Ładna wrzutka Mulgrewa z lewego skrzydła, ale Stokes nie zdołał dojść do strzału. Uprzedził go Kello.

14
    Forrest padł przed polem karnym rywali po starciu z Graingerem, ale sędzia pokazał, że nic nie było.

15
    Brown faulowany przez Graingera. Piłka dla gości.

16
    Sporo chaosu po obu stronach na co wpływ na pewno mają średnie warunki pogodowe.

17
    Saint Mirren FC w ataku pozycyjnym.

18
    Zablokowany strzał Stokesa.

19
    Od bramki rozpocznie Forster po niezłej akcji miejscowych. Gospodarze pokazuję, że nie zamierzają się dziś tylko bronić.

21
    Niezły rajd Forresta prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie pozostawiało wiele do życzenia.

23
    Ledley faulowany w środku pola przez McGinna. Piłka dla przyjezdnych.

24
    Thompson zatrzymany przez Ambrose'a. Rzut rożny dla Saint Mirren i pewna interwencja van Dijka.

25
    Piękna akcja duetu Commons-Mulgrew i strzał tego drugiego. Niestety dla Celticu piłka tylko odbiła się od słupka.

26
    Rzut rożny dla gości i niezłe wybicie Newtona.

28
    Doświadczony Thompson sprawia wiele problemów obronie gości.

29
    van Dijk nieprzepisowo zatrzymywany w środku pola. Rzut wolny dla Celticu.

30
    Kolejny rajd Forresta prawym skrzydłem i wybicie McGregora na rzut rożny.

31
    Zablokowany strzał Commonsa. Rośnie przewaga Celticu.

32
    Cóż za pech Celticu. Tym razem Commons trafił w słupek.

32
    Brown ukarany żółtą kartką za faul na McGowanie, który próbował wyprowadzić kontratak.

34
    Moment gorszej gry z obu stron. Drużyny szukają "drugiego oddechu".

35
    Newton padł przed polem karnym Celticu, ale sędzia pokazał, że nic nie było.

36
    Spore zamieszanie w polu karnym gości.

37
    Bardzo niecelny strzał McGinna z dystansu.

39
    Saint Mirren stara się przejąć inicjatywę.

41
    Ładna wrzutka Ledley'a i niecelna główka Commonsa.

42
    Mulgrew złym przyjęciem zmarnował szybką kontrę Celticu.

43
    Thompson faulowany van Dijka i rzut wolny dla gospodarzy z niebezpiecznej odległości.

44
    Bardzo słaby strzał Graingera ze stałego fragmentu gry i od bramki rozpocznie Forster.

Średni mecz na St. Mirren Park. Celtic niby przeważa, ale rzadko stwarza sobie okazje podbramkowe. Najlepsze szanse mieli Mulgrew i Commons, ale obaj trafili w słupki. Może po przerwie doczekamy się bramek.

46

47
    Leniwy początek drugiej połowy.

49
    McGregor stracił piłkę na lewym skrzydle.

50
    Fani gospodarzy reklamują rękę Izaguirre, ale sędzia jest niewzruszony.

51
    Campbell źle przyjął piłkę w polu karnym Celticu i od bramki rozpocznie Forster.

52
    Goście bardzo długo rozgrywają piłkę.

53
    Gol dla Celticu!

CHARLIE MULGREW wykorzystał świetne podanie od Matthewsa, który popisał się kapitalnym rajdem. Celtic na prowadzeniu!

55
    W niezłej sytuacji znalazł się Thompson, ale powstrzymał go Ambrose.

57
    Celtic rządzi i dzieli na boisku od kilku minut.

58

ANTHONY STOKES wyszedł sam na sam po podaniu Mulgrewa i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Celticu.

To był setny gol Stokesa w karierze.

60
    Niezłe zagranie Stokesa do Forresta, ale Kello uprzedził pomocnika gości.

62
    Tym razem Stokes stracił piłkę przy linii bocznej. Irlandczyk jest bardzo aktywny po przerwie.

64
    Kolejny ładny atak Celticu i niecelna główka Browna. Po przerwie goście są zdecydowanie lepszą drużyną.

66
    Kello szybkim wyjściem zakończył atak gości. Słowacki bramkarz nie ma łatwego życia w drugiej połowie.

67
    Matthews wywalczył rzut rożny.

68
    Kapitalne uderzenie Browna z dystansu i jeszcze lepsza obrona Kello.

69

Idealne dośrodkowanie Izaguirre z lewego skrzydła i Kris Commons ładną główką powiększył przewagą gości. Zapowiada się pogrom na St. Mirren Park!

71

Kapitalna szarża Forresta na lewym skrzydle zakończona podaniem do KRISA COMMONSA, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.