Torino – Fiorentina 0:0 (koniec) | Atalanta – Catania 2:1 (koniec) | Cagliari – Juventus 1:4 (koniec)
Hellas Verona – Napoli 0:3 (koniec) | AS Roma – Genoa 4:0 (koniec) | Sassuolo – AC Milan 4:3 (koniec)
AS Roma
4:0 (3:0)
Genoa CFC
Niedziela 12.01.2014, 15:00 • Olimpico, Roma • Włoska Serie A

MVP
    Wszyscy zawodnicy Romy zasłużyli na wysokie noty za to spotkanie. Ta drużyna prezentowała się świetnie jako kolektyw, ale tytuł najlepszego zawodnika meczu wędruje do Maicona. Brazylijski obrońca był bezbłędny w destrukcji, wygrał wszystkie pojedynki "1 na 1", bardzo aktywnie udzielał się w ataku i przypieczętował świetny występ zdobyciem bramki. Dziękuję za wspólne śledzenie tego spotkania i zapraszam na kolejne relacje w naszym serwisie! (16:55:45)

PODSUMOWANIE
    Pan Calvarese nie chciał dłużej męczyć graczy Genui, bo choć była dość znaczna przerwa w grze, nie zdecydował się na doliczenie nawet 1 minuty. Ten mecz toczył się do jednej bramki, a gospodarzom należą się wielkie słowa uznania za to, że nie odpuszczali do ostatniej minuty i próbowali zdobywać kolejne gole. Romie wychodziło dziś praktycznie wszystko, a jedyne co mogą zrobić gracze gości, to jak najszybciej wrócić do domów i zapomnieć o tym spotkaniu.

90
    Gervinho rozegrał ładną "klepkę" z Destro, wpadł w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę.

89
    Antonelli próbował dryblingu, ale stracił panowanie nad piłką i ta wyszła za linię boczną.

87
    Dodo znów rusza do przodu. Niespożyte siły ma brazylijski obrońca! Znów znalazł się w polu karnym i został nieznacznie uprzedzony przez Perina!

86
    Cofie dostaje żółtą kartkę za faul taktyczny.

85
    Świetną kombinację rozegrali Strootman z Destro! Włoch jednak nie zdołał wykończyć tej ładnej akcji skutecznym strzałem!

83
    Maicon schodzi z boiska, a zastępuje go go Jedvaj. To ostatnia zmiana w tym spotkaniu.

83
    Calaio, który równie dobrze mógłby zejść z boiska już 83 minuty temu i nie zauważylibyśmy różnicy, zostaje zmieniony przez Konate.

82
    Gervinho został zablokowany w "szesnastce" przeciwników. Mimo to, Roma utrzymała się przy piłce.

81
    Antonini pierwszy raz w tym meczu miał okazję do dośrodkowania, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Maicon ze spokojem mógł przyjąć piłkę we własnym polu karnym.

80
    Dwójkowa akcja Tottiego z Gervinho zakończyła się zbyt mocnym podaniem tego pierwszego.

78
    Marquinho zastąpi autora pięknej pierwszej bramki- Florenziego. To druga roszada w drużynie z Wiecznego Miasta.

78
    Ależ sytuacja Tottiego! Kapitan Romy miał przed sobą tylko bramkę, w której nie było już bramkarza, ale obrońca zatrzymał jego uderzenie ręką! Jednak sędzia nie podyktował rzutu karnego!

77
    Strootman ładnie wyszedł na wolne pole, ale obrońca wybił piłkę, zanim Holender zdołał ją przyjąć. Tylko korner dla gospodarzy.

75
    Mimo faktu, iż minęło już 75 minut meczu Roma ciągle gra intensywnym pressingiem! Zawodnicy tej drużyny są świetnie przygotowani fizycznie.

72
    Destro dopiero co wszedł na boisko, a już zaliczył świetne penetrujące podanie! Wrzucił piłkę idealnie w tempo do Florenziego, któremu zabrakło bardzo niewiele, aby zdobyć drugą bramkę!

71
    Pjanić schodzi z boiska, a wchodzi na nie Destro. To pierwsza zmiana w zespole gospodarzy.