Torino – Fiorentina 0:0 (koniec) | Atalanta – Catania 2:1 (koniec) | Cagliari – Juventus 1:4 (koniec)
Hellas Verona – Napoli 0:3 (koniec) | AS Roma – Genoa 4:0 (koniec) | Sassuolo – AC Milan 4:3 (koniec)
AS Roma
4:0 (3:0)
Genoa CFC
Niedziela 12.01.2014, 15:00 • Olimpico, Roma • Włoska Serie A

MVP
    Wszyscy zawodnicy Romy zasłużyli na wysokie noty za to spotkanie. Ta drużyna prezentowała się świetnie jako kolektyw, ale tytuł najlepszego zawodnika meczu wędruje do Maicona. Brazylijski obrońca był bezbłędny w destrukcji, wygrał wszystkie pojedynki "1 na 1", bardzo aktywnie udzielał się w ataku i przypieczętował świetny występ zdobyciem bramki. Dziękuję za wspólne śledzenie tego spotkania i zapraszam na kolejne relacje w naszym serwisie! (16:55:45)

PODSUMOWANIE
    Pan Calvarese nie chciał dłużej męczyć graczy Genui, bo choć była dość znaczna przerwa w grze, nie zdecydował się na doliczenie nawet 1 minuty. Ten mecz toczył się do jednej bramki, a gospodarzom należą się wielkie słowa uznania za to, że nie odpuszczali do ostatniej minuty i próbowali zdobywać kolejne gole. Romie wychodziło dziś praktycznie wszystko, a jedyne co mogą zrobić gracze gości, to jak najszybciej wrócić do domów i zapomnieć o tym spotkaniu.

90
    Gervinho rozegrał ładną "klepkę" z Destro, wpadł w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę.

89
    Antonelli próbował dryblingu, ale stracił panowanie nad piłką i ta wyszła za linię boczną.

87
    Dodo znów rusza do przodu. Niespożyte siły ma brazylijski obrońca! Znów znalazł się w polu karnym i został nieznacznie uprzedzony przez Perina!

86
    Cofie dostaje żółtą kartkę za faul taktyczny.

85
    Świetną kombinację rozegrali Strootman z Destro! Włoch jednak nie zdołał wykończyć tej ładnej akcji skutecznym strzałem!

83
    Maicon schodzi z boiska, a zastępuje go go Jedvaj. To ostatnia zmiana w tym spotkaniu.

83
    Calaio, który równie dobrze mógłby zejść z boiska już 83 minuty temu i nie zauważylibyśmy różnicy, zostaje zmieniony przez Konate.

82
    Gervinho został zablokowany w "szesnastce" przeciwników. Mimo to, Roma utrzymała się przy piłce.

81
    Antonini pierwszy raz w tym meczu miał okazję do dośrodkowania, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Maicon ze spokojem mógł przyjąć piłkę we własnym polu karnym.

80
    Dwójkowa akcja Tottiego z Gervinho zakończyła się zbyt mocnym podaniem tego pierwszego.

78
    Marquinho zastąpi autora pięknej pierwszej bramki- Florenziego. To druga roszada w drużynie z Wiecznego Miasta.

78
    Ależ sytuacja Tottiego! Kapitan Romy miał przed sobą tylko bramkę, w której nie było już bramkarza, ale obrońca zatrzymał jego uderzenie ręką! Jednak sędzia nie podyktował rzutu karnego!

77
    Strootman ładnie wyszedł na wolne pole, ale obrońca wybił piłkę, zanim Holender zdołał ją przyjąć. Tylko korner dla gospodarzy.

75
    Mimo faktu, iż minęło już 75 minut meczu Roma ciągle gra intensywnym pressingiem! Zawodnicy tej drużyny są świetnie przygotowani fizycznie.

72
    Destro dopiero co wszedł na boisko, a już zaliczył świetne penetrujące podanie! Wrzucił piłkę idealnie w tempo do Florenziego, któremu zabrakło bardzo niewiele, aby zdobyć drugą bramkę!

71
    Pjanić schodzi z boiska, a wchodzi na nie Destro. To pierwsza zmiana w zespole gospodarzy.

70
    Calaio przyjął długie podanie, ale znajdował się na kilkumetrowym spalonym.

69
    Zupełnie dziś niewidoczny Vrsaljko schodzi z boiska, a zastępuje go De Maio.

69
    Pjanić także spróbował uderzenia z dalszej odległości, ale postawił raczej na technikę, niż siłę. Futbolówka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Perina!

68
    Potężne uderzenie Nainggolana z dystansu, ale Perin wspiął się na wyżyny umiejętności i odbił piłkę!

66
    Mimo wysokiego prowadzenia gospodarze nie rezygnują z szybkich, ofensywnych akcji.

65
    Bardzo wysoko ustawiony Dodo wycofał piłkę i pokazał się do podania. Nainggolan dograł trochę za mocno.

64
    Roma krótko rozegrała rzut rożny, Gervinho urwał się obrońcy i oddał strzał z ostrego kąta, ale piłka trafiła w nogę zawodnika Genui i ugrzęzła w bocznej siatce.

62
    Cofie wchodzi na boisko i tym razem już na nim zostaje. Zastąpi on w drużynie przyjezdnej Bertolacciego.

61
    Antonelli dostaje żółty kartonik za dyskusję z arbitrem.

60
    Matuzalem, który już szykował się do zmiany, dostaje drugą żółtą kartkę za prowokowanie kibiców i wylatuje z boiska!

60
    Mamy teraz olbrzymie zamieszanie na boisku! Cofie musi opuścić boisko, bowiem Matuzalem otrzymał drugą żółtą kartkę za prowokowanie kibiców Romy! Genua będzie grała w "10"!

58
    Manfredini nieprzepisowo zatrzymał Tottiego. Kolejny groźny rzut wolny dla Romy.

56
    Po dośrodkowaniu Dodo futbolówka minęła próbującego interweniować Manfrediniego, ale drugi obrońca nie pozwolił, aby trafiła pod nogi Tottiego.

54
    De Sanctis przejął zbyt głębokie dośrodkowanie. Goście nie są w stanie zrobić czegoś, co zaskoczyłoby obronę rzymian.

52
    Gol dla Romy!
    MEHDI BENATIA świetnie przepchnął obrońcę, wyskoczył i umieścił piłkę głową obok bezradnego Perina! Świetnie rozegrany rzut rożny!

52
    Obrońca uprzedził wbiegającego na dalszy słupek Burdisso i wybił piłkę na rzut rożny.

51
    Marchese musiał uciec się do faulu, aby powstrzymać rozpędzonego rywala. Rzut wolny dla Romy.

49
    Pjanić ciągnął rywala za koszulkę i sędzia przyznaje gościom rzut wolny. Ci nie zdołali wymieć nawet 3 podań i znów stracili futbolówkę.

48
    Niezła akcja Genui na skrzydle zakończyła się zbyt krótkim podaniem Cabrala.

46

Ta połowa od pierwszej do ostatniej minuty przebiegała pod dyktando Romy. Ten zespół długo utrzymywał się przy piłce, dokładnie i szybko ją rozgrywał, a do tego był bardzo skuteczny. Jedyne co mogą zrobić goście z tak grającym przeciwnikiem, to starać się nie dopuścić do pogromu. Na Stadion Olimpijski w Rzymie wrócimy za kilkanaście minut!

45

43
    Gospodarze wyprowadzili zabójczy kontratak po źle wykonanym przez gości rzucie rożnym! Dodo przebiegł kilkanaście metrów, podał na skrzydło do Florenziego, a ten świetnie dośrodkował do MAICONA DOUGLASA SISENANDO, który pokonał Perina w sytuacji "sam na sam"!

42
    Dośrodkowanie było zbyt krótkie, ale obrońcy Romy woleli nie ryzykować i wybili futbolówkę poza boisko. Korner dla gości.

41
    Nainggolan "skosił" rywala równo z murawą. Powinien cieszyć się, że nie dostał żółtej kartki. Matuzalem wykona rzut wolny dla swojej drużyny.

40
    Świetna akcja Dodo! Brazylijczyk ruszył na pełnej szybkości w stronę bramki przeciwników, zagrał "klepkę" z Florenzim, wpadł w "szesnastkę" i oddał strzał, trafił jednak wprost w Perina.

39
    Nainggolan wypatrzył niekrytego Tottiego, podał mu piłkę, ale sędzia odgwizdał spalonego. Z powtórki ciężko orzec czy miał rację, jeśli był ofsajd to naprawdę minimalny.

37
    De Sanctis wznowił grę długim wykopem, ale futbolówka po chwili wróciła pod jego nogi. Goście postanowili ostrzej zaatakować, ale nie przyniosło im to pożytku.

35
    Prostopadłe podania do Gervinho raz po raz rozdzierają obronę Genui. Tym razem Perin wyszedł z bramki i przechwycił piłkę.

34
    Gervinho ruszył lewym skrzydłem, ale tym razem dostał zbyt mocne podanie. Nawet z jego szybkością nie było szans na utrzymanie piłki w boisku.

32
    Ten mecz toczy się całkowicie po myśli gospodarzy. Genua nie jest w stanie nadążyć za błyskawicznie wymieniającymi piłkę graczami Romy.

30
    Gervinho dostał świetne prostopadłe podanie, skupił na sobie uwagę dwóch obrońców i wycofał piłkę do FRANCESCO TOTTIEGO, a ten umieścił ją tuż obok słupka sprytnym strzałem.

29
    Totti rozpędził się w środku pola, piłka nieco mu uciekła i oddawał strzał z kiepskiej pozycji. Perin pewnie obronił.

28
    Gervinho dostał długie podanie, ruszył na bramkę będą w asyście dwóch obrońców, którzy do końca go naciskali i uniemożliwili oddanie dobrego strzału. Tylko korner dla gospodarzy.

27
    Goście przeprowadzili składną akcję i będą wykonywać rzut wolny na wysokości pola karnego rywali. To dobre miejsce na dośrodkowanie.

26
    To była tylko kwestia czasu! Totti trafił w mur ze stojącej piłki, ale ALESSANDRO FLORENZI doskoczył do odbitej piłki i umieścił ją w bramce przewrotką! Wpadła tuż przy słupku, a Perin stał jak sparaliżowany! Ależ uderzenie!

24
    Totti dryblował przed polem karnym i został zatrzymany faulem. Będzie rzut wolny dla Romy. Do bramki jakieś 19 metrów!

23
    Matuzalem otrzymuje żółtą kartkę. Raczej za dyskusję z arbitrem, niż za sam faul na Tottim.

23
    Poprzednia akcja nie przyniosła rezultatów przez zbyt słabe podanie Strootmana, ale ekipa z Wiecznego Miasta znów jest w natarciu.

22
    Świetny wślizg Maicona i gospodarze ruszają z kontratakiem!

22
    Totti próbował uruchomić Florenziego prostopadłym podaniem, ale Perin odczytał jego zamiary i przechwycił piłkę.

21
    Aut dla Romy na ich własnej połowie. Gospodarze starają się wciągnąć rywali na swoją połowę, ale ci nadal są ustawieni tylko na własnej połowie.

19
    Perin wznowił grę po niezbyt udanej akcji Romy. Jego partnerzy zdołali utrzymać się przy piłce, ale już na swojej połowie są agresywnie atakowani i muszą znów wycofać futbolówkę do bramkarza.

17
    Maicon oskrzydlał akcję, ale Pjanić zagrał zbyt czytelnie i obrońca przechwycił podanie skierowane do Brazylijczyka.

15
    Roma zaczęła ten mecz jak przystało na faworyta. Od pierwszej minuty gospodarze starają się zepchnąć rywali do głębokiej defensywy, wymieniają szybkie podania i dzięki agresywnemu pressingowi niemal nie tracą piłki.

14
    Totti z pierwszej piłki zagrał na prawą flankę, ale obrońca Genui był dobrze ustawiony i wybił futbolówkę na aut.

13
    Roma szybko wznowiła grę z rzutu wolnego, ale zabrakło im precyzji pod polem karnym rywali i nic nie wyszło z tej akcji.

11
    Gervinho był już w polu karnym, zbiegł do linii końcowej i próbował wyłożyć piłkę wbiegającym partnerom, ale obrońcy przecięli to podanie.

10
    Napastnik gości dostał zbyt mocne podanie, ale Maicon na wszelki wypadek asekurował piłkę. De Sanctis rozpocznie od bramki.

9
    Nainggolan uniknął wślizgu obrońcy, zrobił efektowne kółeczko i oddał strzał na bramkę. Perin poradził sobie z tym strzałem bez większych problemów, niemniej debiutującemu dziś w meczu ligowym Belgowi należą się brawa za tę akcję.

8
    Totti znalazł się sam przed bramkarzem Genui, ale arbiter odgwizdał spalonego.

7
    Aktywny w pierwszych minutach Dodo próbował uruchomić podaniem Florenziego, ale to zagranie było zbyt mocne.

5
    Bertolacci upadł w polu karnym, ale jak wykazały powtórki faulu nie było. Maicon świetnie wykorzystał swoją siłę i zablokował rywala.

4
    Totti oddał strzał sprzed pola karnego i pokazuje sędziemu, że piłka została zatrzymana ręką w polu karnym. Arbiter uznał jednak, że Romie nie należał się rzut karny.

2
    Dodo ładnie podłączył się do akcji ofensywnej, oddał piłkę Gervinho, ale ten zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę i ta opuściła boisko.

1
    I rozpoczęli! Gospodarze w swoich tradycyjnych, czerwono-białych strojach. Goście w białych koszulkach i granatowych spodenkach.

1

Znamy już wyjściowe składy obu drużyn:

AS Roma: De Sanctis – Maicon, Benatia, Burdisso, Dodò – Nainggolan, Strootman, Pjanic – Florenzi, Totti, Gervinho
    Rezerwowi: Skorupski, Lobont – Jedvaj, Torosidis, Taddei, Marquinho, Ricci, Caprari, Destro, Borriello.

Genoa CFC: Perin – Antonini, Manfredini, Marchese – Vrsaljko, Biondini, Cabral, Antonelli – Matuzalem, Bertolacci– Calaio
    Rezerwowi: Bizzarri, Centurion, Cofie, De Maio, Donnarumma, Fetfatzidis, Konate, Sampirisi, Stoian, Sturaro

Sędziowie: G. Calvarese – S. Ghiandai, F. Posado.

G. Calvarese poprowadzi to spotkanie. Przy liniach bocznych wspierać będą go jego asystenci: S. Ghiandai i F. Posado.

Z drugiej strony Genua jeszcze nigdy nie pokonała Romy na Stadionie Olimpijskim. Czy i tym razem muszący odrabiać straty do lidera, ale też utrzymać drugie miejsce Giallorossi odprawią z kwitkiem zespół z Genui? Aby się o tym przekonać wystarczy śledzić naszą relację "akcja po akcji". Start o 15:00 w niedzielę! Zapraszamy!

Po fenomenalnym początku sezonu gospodarze nieco stracili formę (seria remisów z dużo niżej notowanymi teamami i bolesna porażka z Juventusem w ostatniej kolejce) i zajmują obecnie 2 miejsce w tabeli, ale do prowadzącego zespołu z Turynu tracą już 8 "oczek". Nie będzie im łatwo strzelić w niedzielę wielu bramek, bo drużyna gości, obok Napoli i Fiorentiny, traci ich najmniej w lidze.

Po zaledwie trzech dniach zespół z Wiecznego Miasta zmierzy się z kolejną drużyną z Genui. Po zwycięstwie 1:0 nad Sampdorią w Pucharze Włoch przyszła kolej na ligowe starcie z Genuą CFC.

W ramach 19 kolejki Serie A AS Roma zmierzy się z Genuą. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.