Elche – Almeria 1:0 (koniec) | Real Betis – RCD Espanyol 2:0 (koniec) | Atletico – Sociedad 4:0 (koniec)
Bilbao – Real Madryt 1:1 (koniec)
Elche CF
1:0 (0:0)
UD Almeria
Niedziela 02.02.2014, 12:00 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Zapraszamy na relacje live z meczu 22. kolejki Primera Division. Naprzeciwko siebie staną piłkarze Elche i Almerii. Początek meczu o godzinie 12:00.

Sędzią głównym pojedynku na Estadio Manuel Martinez Valero w Elche będzie Jose Teixeira.

Elche w ligowej tabeli zajmuje siedemnaste miejsce – tuż nad strefą spadkową. Gospodarze niedzielnego starcia zgromadzili do tej pory 21 punktów, w 21 meczach.

Almeria jest pozycję wyżej i ma w dorobku punkt więcej. Dla obu ekip będzie to zatem ważne starcie, o niezwykle cenne punkty w walce o utrzymanie.

Gospodarze nie będą mogli skorzystać z Suareza i Gimeneza. Przyjezdni będą musieli sobie radzić bez Rodriego, Nelsona oraz pauzującego za czerwoną kartkę Dubarbiera.

Elche w ostatniej kolejce zostało rozgromione 0:4 przez Sociedad. Almeria zaś ograła przed własną publicznością Getafe 1:0.

Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy. Już za kwadrans pierwszy gwizdek sędziego!

Elche CF: Toño- Suárez, Botía, Lombán, Edu Albácar- Rubén Pérez, Javi Márquez- Carles Gil, Coro, Manu del Moral- Herrera

Rezerwowi: Manu Herrera- Mantecón, Boakye, Fidel, Pelegrín, Cisma, Sánchez

UD Almería: Esteban- Rafita, Torsiglieri, Trujillo, Mané- Verza, Marcos Tébar, Azeez- Suso, Zongo, Aleix Vidal

Rezerwowi: Julián- Silva, Martínez, Óscar Díaz, Hélder Barbosa, Corona, Soriano

Sędziowie: José Teixeira- Francisco Lamsfús, César García.

Oba zespoły już na murawie. W tej gracze obu zespołów witają się ze sobą. Za moment losowanie sędziowskie i pierwszy gwizdek sędziego.

Gospodarze w biało-zielonych strojach, goście natomiast na rożowo-czarno.

Nim nastąpi pierwszy gwizdek sędziego. Minuta ciszy w celu uczczenia pamięci zmarłego wczoraj byłego selekcjonera kadry Hiszpańskiej Luisa Aragonesa.

Losowanie sędziowskie wygrali goście, także zaczną gospodarze.

1

1
    Pierwsi ataku spróbowali gospodarze. Długa piłka ze środka pola pod pole karne gości, tu jednak nie sięgnął jej żaden z graczy Elche i ostatecznie wylądowała ona za linią końcową. Od bramki zacznie Esteban.

3
    Kolejna próba gospodarzy. Lewym skrzydłem przedzierać próbował się Manu del Moral, świetnym wślizgiem powstrzymał go jednak Rafita.

4
    Wciąż to gospodarze w inicjatywie.

6
    Kolejna próba Elche i wywalczają oni na prawym skrzydle rzut wolny.

7
    Doskonała centra z wolnego na 5 metr, tutaj znalazł się niepilnowany Manu Del Moral, jednak w świetnej sytuacji nie zdołał trafić w futbolówkę i ta wylądowała obok bramki!

8
    Ostre starcie obu ekip w środku pola. Arbiter musi rozdzielać graczy. Chwila przerwy w grze.

9
    Pan Jose Teixeira szybko opanował sytuację i mecz wznowiony.

10
    Gospodarze spróbowali ataku prawym skrzydłem, świetnie go powstrzymali jednak defensorzy gości.

11
    Po chwili próba Elche tym razem lewym skrzydłem, ale i tu defensywa Almerii spisuje się bez zarzutu.

13
    W końcu z niezłym atakiem wychodzą goście, którzy wywalczają na lewym skrzydle rzut wolny.

14
    NIezła centra w pole karne tu jednak górą są defensorzy gospodarzy.

14
    I Elchce szybko odpowiada doskonałą kontrą. Po świetnym prostopadłym zagraniu w polu karnym znalazł się Herrera, mocno uderzył, jednak świetnie spisał się wychodzący z bramki Esteban odbijając futbolówkę, ta po chwili zamieszania trafiła jeszcze do wbiegającego Pereza, który uderzył bez z pierwszej piłki, jednak ponownie na posterunku był Esteban.

16
    Kolejne natarcie gospodarzy. Na lewym skrzydle znalazł się Manu del Moral, próbował centry w pole karne został jednak zablokowany. Korner dla Elche.

17
    Jednak nie wynikło z niego nic groźnego pod bramką Estebana.

19
    Gospodarze nie ustają w próbach. Tym razem z dystansu uderzył Perez, jednak minimalnie ponad bramką Estebana.

21
    Niezłe długie zagranie ze środka pola Marqueza pod pole karne gości, tu jednak żaden z graczy Elche nie zdołał sięgnąć futbolówki i ostatecznie ląduje ona w rękach Estebana.

23
    Wciąż przeważają gospodarze. Niezły atak po którym wywalczają na lewym skrzydle rzut wolny.

24
    Dodatkowo żółtą kartką za to przewinienie ukarany zostaje Suso.

25
    Po niezłej centrze z niego zakotłowało się mocno na 5 metrze przed bramką gości, ale ostatecznie futbolówka ląduje w rękach Estebana.

27
    Gracze Elche rozgrywają piłkę w środku pola, starając się wyprowadzić kolejny atak pozycyjny.

29
    W tej chwili sporo niedokładności ze strony piłkarzy Elche i goście nie mają problemu z odpieraniem ich prób.

31
    W końcu dokładniejszy atak gospodarzy i wywalczają oni rzut rożny.

32
    Po precyzyjnej centrze, na 5 metrze znalazł się niepilnowany Lomban, jednak pomimo tego że miał dużo miejsca i czasu uderzył ponad bramką! Doskonała okazja zmarnowana!

34
    Niezła centra z lewego skrzydła Manu del Morala, jednak w polu karnym doskonale ustawieni są defensorzy gości, którzy wybijają futbolówkę.

35
    Z jednym z nielicznych ataków wyszli goście, zostali jednak powstrzymani na lewym skrzydle. Zaczną jednak od autu.

36
    Niezłe rozegranie autu futbolówka trafia do Vidala, który centruje w pole karne, jednak zbyt głęboko i bez problemu piłkę łapię Tono.

38
    Indywidualna akcją w pole karne próbował przedrzeć się Herrera, został jednak świetnie powstrzymany przez defensorów gości.

40
    Prawym skrzydłem próbował przedrzeć się Suarez, został jednak brzydko powstrzymany przez Azeeza, który słusznie zostaje ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem. Wolny dla Elche.

41
    Po zagraniu z wolnego gospodarze wywalczają korner.

41
    Jednak nie wynikło z niego nic godnego uwagi.

43
    Na prawym skrzydle ładnie o piłkę powalczył Colo, uzyskał ją, a następnie zacentrował na 5 metr, tutaj wbiegał Manu Del Moral, próbował uderzyć głową, faulował jednak defensora gości i to Almeria zacznie od wolnego.

44
    Tuż przed końcem pierwszej połowy z niespodziewanie dobrym atakiem wychodzą goście. Futbolówka trafił na 20 metrze do Verzy, ten ładnie uderzył, jednak świetną interwencją popisuje się Tono odbijając piłkę na korner.

45
    Z niego nie wynikło jednak nic godnego uwagi.

45
    Arbiter dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

45+1
    Jeszcze jedna próba gospodarzy przed przerwą i wywalczają oni korner.

45+1
    Po dośrodkowaniu z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy gości.

45+1

Za nami przeciętna pierwsza połowa na Estadio Manuel Martinez Valero. Od pierwszego gwizdka przeważają gracze Elchce, ale nie są w stanie swojej niezłej gry zamienić na gola. Goście zepchnięci do defensywy, rzadko zapuszczają się pod bramką Tono. Tak więc do przerwy mamy bezbramkowy remis. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie zobaczymy gole. Zapraszamy za kwadrans.

Faule: 5-9

Oba zespoły już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.

46

47
    Spokojny początek drugiej połowy. Gra toczona w środku pola.

49
    Gospodarze wyszli z atakiem, zostali jednak powstrzymani przed polem karnym gości. Ci natychmiast chcieli ruszyć z kontrą, przerwał ją jednak faulem Marquez za co został ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

50
    Po chwili goście jednak przeprowadzają atak i wywalczają na prawej stornie rzut rożny.

51
    Niezła centra z niego, futbolówka spadła na długim słupku pod nogi wbiegającego Azeeza, ten jednak uderzył ponad bramką.

52
    Odpowiadają gospodarze, którzy wywalczają na prawej stronie rzut wolny.

52
    Niezła centra z niego w pole karne, tu jednak dobrze ustawieni są defensorzy gości, którzy wybijają futbolówkę.

55
    Oba zespoły ostro walczą o opanowanie środkowej strefy boiska. Goście po przerwie prezentują się znacznie lepiej, przez co spotkanie jest bardziej wyrównane.

56
    W końcu z niezłym atakiem wychodzą gospodarze i wywalczają na lewej stronie korner.

57
    Po dośrodkowaniu z niego w polu karnym górą są defensorzy gości, którzy jednak wybijają zbyt krótko futbolówkę, spada ona pod nogi stojącego przed szesnastką Marqueza, który natychmiast uderza, na posterunku jest jednak Esteban.

57
    Szybka odpowiedź gości. Przed polem karnym futbolówka trafiła do Suso, który nieźle uderzył, jednak obok prawego słupka bramki Tono.

59
    Gol dla Elche!
    Bramkę zdobył JAVI MARQUEZ.

Natychmiastowa z kolei odpowiedź gospodarzy i wychodzą oni na prowadzenie! Ładny szybki atak, futbolówka trafiła na lewej stronie do Del Morala, ten zacentrował na 5 metr, tu z bramki wyszedł Esteban i wypiąstkował futbolówkę przed szesnastkę, tu dopadł jednak do niej JAVI MARQUEZ, który oddał potężne uderzenie z pierwszej piłki, ta odbiła się jeszcze od rykoszetem w polu karnym od jednego z graczy i wylądowała w bramce!

61
    Gospodarze uskrzydleni trafieniem chcą iść za ciosem i nacierają na bramkę gości.

62
    I wywalczają korner na lewym skrzydle.

63
    Niezła centra z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Almerii.

63
    Futbolówka pozostał jednak w posiadaniu gospodarzy. Po wymianie trafiła do Rubena Pereza, który uderzył z ponad 30 metrów, jednak obok bramki Estebana.

64
    Szkoleniowiec gości próbuje zmienić niekorzystną sytuację na boisko i dokonuje podwójnej roszady. Boisko opuszczają Tebar i Suso, a w ich miejsce na placu gry pojawiają się Soriano i Helder Barbosa.

65
    Zmiany szybko przynoszą mały efekt. Goście wywalczają korner.

66
    Po dośrodkowaniu z niego w polu karnym piłka spada pod nogi wprowadzonego Heldera Barbosy, ten nieźle uderza, ale minimalnie obok bramki Tono.

68
    Ponownie w natarciu Elche. W polu karnym futbolówka trafia do Herrery, który jednak otoczony przez obrońców Almerii ją traci.

69
    Szybko odpowiadają goście. Niezła centra z lewej strony Azeeza, w polu karnym futbolówka spada na głowę Zongo, ten nieźle uderza, ale minimalnie obok bramki.

70
    Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Manu del Moral, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Fidel.

72
    Goście w poszukiwania wyrównania. Niezły atak po którym futbolówka trafiła na lewej stronie do Vidala, ten zacentrował w pole karne tu jednak dobrze ustawieni byli defensorzy gospodarzy, którzy wybili futbolówkę.

73
    Żółtą kartką ukarany zostaje Edu Albacar

75
    Ostra walka o piłkę obu stron w środku pola.

76
    Druga zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Botia, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Pelegrin.

76
    Ostatniej roszady dokonuje natomiast szkoleniowiec gości. W miejsce Aleixa Vidala, na placu gry pojawia się Oscar Diaz.

77
    Niezła próba gości. Na prawej stronie futbolówka trafiła do Barbosy, który został brzydko sfaulowany przez Rubena Pereza. Żółta kartka dla gracza gospodarzy i wolny dla Almerii.

78
    Z wolnego nieźle zacentrował Veerza w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Azeeza i uderzył głową, na posterunku był jednak Tono.

80
    W jednym ze starć urazu doznał Herrera. Potrzebna pomoc fizjoterapeutów. Chwila przerwy w grze.

81
    Wszystko już z nim jednak w porządku. Mecz wznowiony.

82
    Niezły szybki atak wyprowadzają gospodarze. Futbolówka trafiła na prawej stornie do Carlesa gila który został brzydko sfaulowany przez Torsiglieriego, za co gracz gości słusznie zostaje ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

84
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Herrera, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Carlos Sanchez.

85
    Z niezłym atakiem wychodzą goście. Na lewej stronie futbolówka trafia do Azeeza, który próbuje centry w pole karne, ręką futbolówkę blokuje jednak Suarez i zostaje ukarany za to żółtym kartonikiem. Wolny dla Almerii.

86
    Nie wynikło jednak z niego nic godnego uwagi.

88
    Goście jeszcze ambitnie próbują i wywalczają na lewej stronie rzut z autu na wysokości pola karnego.

90
    Po ładnym rozegraniu piłki z autu, ta trafiła w lewym narożniku do Heldera Barobsy, który szykował się do centry w pole karne, został jednak brutalnie sfaulowany przez Suareza, który zaatakował go wślizgiem. Prawy obrońca gospodarzy wyraźnie przesadził i otrzymuje w przeciągu paru minut drugą żółtą kartkę od arbitra, a w konsekwencji czerwoną! Tak więc goście będą pare minut grać w przewadze

90
    Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Po dośrodkowaniu z wolnego mocno zakotłowało się na 5 metrze przed bramką gospodarzy. Goście próbowali uderzać, strzał ten jednak ręką zablokował Perez, czego nie dostrzegł arbiter. Jeszcze poprawiał Azeeza, jednak i jego uderzenie został zablokowane, tym razem jednak zgodnie z przepisami. Tak więc goście będa mieli rzut rożny.

90+2

90+4
    Goście ambtinie próbują. Długa piłka ze środka pola w pole karne gospodarzy, tutaj jednak jednego z graczy Almerii uprzedza wychodzący z bramki Tono i chwyta piłkę. Po tym starciu jeszcze lezy chwilę na murawie, chcąc zyskać cenne sekundy.

90+6
    Goście ambitnie próbowali odebrać piłkę gospodarzom, Ci jednak nie dali już jej sobie wydrzeć, podobnie jak cennej wygranej.

Za nami przeciętne spotkanie w Elche. W drugiej połowie gra była nieco bardziej wyrównana niż przed przerwą, aczkolwiek to wciąż gospodarze mieli więcej z gry i tez to im udało im się zdobyć jedynego gola. Tak więc to podopieczni Frana Escriby odnoszą cenną wygraną, dzięki której przeskoczą w tabeli Almerie.

MVP spotkania wybieram Javi Marqueza, który napracował się mocno w środku pola, a przede wszystkim zdobył jedynego gola.