Górnik Ł. – Siarka T. 2:1 (koniec) | Zawisza – Arka 2:0 (koniec)
2:1 (0:0)
Siarka Tarnobrzeg
Sobota 08.02.2014, 11:35 • Łęczna • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Według różnych źródeł, są różne godziny rozpoczęcia sparingu. Jedne mówią, że zaczynamy już o 11:30 drugie, że chwilę po 12:00.
    Sparing ma mieć formę dwumeczu. Ale o szczegółach dowiemy się już na miejscu.

Siarka Tarnobrzeg do tej pory rozegrała do tej pory 3 z zaplanowanych 5 sparingów. Wszystkie do tej poryw wygrała z Bocheńskim KS w stosunku 7:0, Sokołem Sieniawa 2:1 oraz z Wisłą Sandomierz 4:1

Zawodnicy z Łęcznej też nie próżnowali. Wygrali 3:1 w meczu kontrolnym z Lublinianką, rozegrali dwumecz z Rozwojem Katowice, raz zremisowali 1:1, by później wygrać 5:1. Oraz pokonali GKS Katowice w stosunku 2:0

Zapraszamy na relację z tego spotkania. Z boiska treningowego w Łęcznej będziemy meldować się około godziny 11:00

AKTUALIZACJA: Sparing nie będzie miał formy dwumeczu. Gramy 2x45 minut.

Witamy z Łęcznej! Na boisku treningowym w Łęcznej trwa właśnie rozgrzewka obu zespołów. My w międzyczasie zbieramy potrzebne informacje – składy drużyn itp

Znamy wyjściowy skład Siarki Tarnobrzeg, zaraz powinniśmy też poznać wyjściową jedenastkę Górnika.

Mecz na pewno nie rozpocznie się o godzinie 11:30. Będzie mały poślizg.

Warunki sparingu następujące: 2x 50 minut, czerwona kartka to kara 10 minut w osłabieniu.

1

1
    Od środka zaczęli goście. Tarnobrzeska Siarka gra na zielono-czarno, Górnik na czarno.

Górnik Łęczna: Prusak – Mierzejewski, Szmatiuk, Bielak, Mraz, Zawistowski, Nowak, Bożok, Bonin, Sasin, Niedziela
    Rezerwowi: Socha, Świech, Nikitovic, Dobrowolski, Zuber, Kozaciuk, Szałachowski, Kalinowski

Siarka Tarnobrzeg: Melon – Stępień, Nadolski, Baran, Sulkowski – Chrabąszcz, Frankiewicz, Tunkiewicz, Persona, Kowalski – Wróbel
    Rezerwowi: Komorowski, Popiela, Ciećko, Szewc i 6 zawodników testowanych.

4
    Faulowany na własnej połowie Kowalski, chwile wcześniej gospodarze mieli rzut różny, ale bez żadnej okazji strzeleckiej.

6
    Pierwszy strzał na bramkę w wykonaniu Siarki. Kowalski wbiegł w pole karne i uderza, ale bez problemów Prusak

7
    Górnik zamknął Siarkę na własnej połowie.

8
    Melon sprawdzony, przez gracza gospodarzy strzałem z dystansu. Broni pewnie.

10
    Faul na zawodniku gospodarzy. Szybkie rozegranie i piłka w polu karnym

13
    Po 15 minutach pierwsze wnioski nasuwają się same. To gospodarze prowadzą grę, Siarka ma problemy z skonstruowaniem klarownej akcji, wszystkie próby są momentalnie kasowane.

16
    Teraz Siarkowcy zagrali pressingiem i Prusak musiał kiwać się z boku pola karnego z Kowalskim

17
    Chrabąszcz dogrywa do Wróbla, który był między dwoma stoperami, ale ten sobie z nimi nie poradził

20
    Rzut wolny przed polem karnym dla Górnika. Po przypadkowym zagraniu ręką przez stopera Siarki

20
    Bezpośredni strzał ale niecelnie.

25
    "Kwarta" meczu za nami. Przypominam, że grają 2 x 50 minut. Póki co bez bramek w Łęcznej, Siarka zaczyna sobię coraz lepiej radzić na boisku lidera I ligi.

22
    Konrad Stępień strzelał na bramkę Prusaka, ale baaaaardzo niecelnie. Źle wykorzystany rzut wolny.

23
    Sasin nie dał rady opanować piłki, bo był nieprzepisowo powstrzymywany przez Chrabąszcza.

Obalamy mit zaśnieżonego i zasypanego województwa lubelskiego. Boisko w Łęcznej przygotowane bardzo dobrze, a śniegu jak na lekarstwo, głównie po przydrożnych rowach...

32
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Tunkiewicz, na boisku pojawia się Popiela.

Zmiany w dzisiejszym spotkaniu "lotne"

35
    Tunkiewicz zszedł na moment, by zatamować krwawienie z nosa, w międzyczasie okazało się, że zmiany w sparingu dzisiejszym są lotne, dlatego zmiana powrotna.

36
    Rzut rożny dla Górnika.

37
    Na dwa razy strzelali górnicy. Pierw Mraz z główki, póżniej dobijał Bonin, ale okazało się, że spalony!

38
    Tunkiewicz dokładnie do Wróbla, ten uderza z pierwszej piłki, Prusak intuicyjnie wybija przed siebie i Wróbel z przewrotki próbuje drugi raz, tym razem ledwo nad poprzeczką.

To była pierwsza dobra okazja w tym meczu.

40
    Bożok z piętki odgrywa do Niedzieli. Jednak tego uprzedza stoper Siarki

45
    Wróbel faulowany w środku pola.

46
    Persona wrzuca w pole karne do wychodzącego Stępnia. Prusak interweniuje bez żadnych problemów.

48
    Bożok z Mrazem próbowali lewą stroną.

49
    Nowak strzela z dystansu, tuż obok słupka! A chwile wcześniej z pola karnego skutecznie wypychany przez Barana był Niedziela.

50
    Pierwsza połowa skończona. Przypominam, gramy 2x50.

W obu drużynach na pewno zajdą zmiany w przerwie.
    Z tego co wiemy w Siarce grać będzie cała nowa ofensywa (4 zawodników testowanych) oraz dwóch testowanych w środku pola.

51

51
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Stępień, na boisku pojawia się Test1.
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Nadolski, na boisku pojawia się Test2.
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Sulkowski, na boisku pojawia się Test3.

51
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Baran, na boisku pojawia się Test4.
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Kowalski, na boisku pojawia się Szewc.
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Chrabąszcz, na boisku pojawia się Test5.

Na boisko w Siarce weszli: Szewc, Popiela, Ciećko oraz 6 testowanych.
    Sprawdzamy zmiany w Górniku

55
    W drugiej połowie jakby Siarkowcy przeważali.

56
    Zeszli Mraz i Sasin, jednak nie wiemy kto z listy rezerwowych wszedł. Rezerwowi w protokole byli bez numerów.

W Górniku nastąpiła też zmiana na pozycji bramkarza, zszedł Prusak.

61
    Na obecną chwile mniej się dzieje na boisku niż w pierwszej połowie.

65
    W akcji sam na sam lepszy okazał się Melon!

67
    Kolejna lotna zmiana. W Siarce Sulkowski za Persone.

68
    Wolny dla Górnika. Rozpocznie Zawistowski.

68
    Kolejny faul na zawodniku gospodarzy. Wolny w okolicach 30 metra

69
    Zawistowski bezpośrednio, piła leciała pod poprzeczkę, jednak strzał nie zaskoczył Melona.

70
    Wolny dla Siarki. Wrzucać będzie Sulkowski

71
    Bramkarz który pojawił się w 2 połowie w bramce Górnika popełnił okropny błąd, podając do Szewca, ten się zrewanżował i strzela niecelnie.

75
    Siarka przyciska i właśnie Sulkowski wywalcza aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

78
    Kolejny wolny dla Siarki, znów ładnie dogrywa Sulkowski ale w zamieszaniu piłka wychodzi po za linie końcową.

82
    Rożny dla Siarki, nie wykorzystany. Ale zaraz będą mieli szanse się poprawić.

83
    Rzut karny dla Siarki!

83
    Gol dla Siarki!
    Pewnie wykonuje rzut karny POPIELA!

Karny podyktowany za zagranie w polu karnym ręką przez jednego ze stoperów Górnika.

85
    Szewc indywidualnie, mija 3 zawodników wbiegając w pole karne... ale tylko rożny.

88
    Siarka zdecydowanie przeważa w tej drugiej połowie.

90
    Nie udana akcja Górnika Łęczna. Od autu na własnej połowie goście.

91
    Dobra okazja gospodarzy! Ale piłkę na sam na sam z Melonem nie opanował napastnik z Łęcznej!

92
    Zawodnik gospodarzy pada w polu karnym Siarki, ale sędzia nie używa gwizdka. gramy dalej!

93
    Gol dla Łęcznej!
    w 93 minucie, bramkę wyrównującą strzela zawodnik z 44 numerem na koszulce Górnika Łęczna. – KOZACIUK!

94
    Z dystansu z pierwszej piłki strzela ofensywny zawodnik Siarki – nazwisko nieznane, jest to jeden z 6 testowanych przez trenera Tułacza zawodników.

96
    Tunkiewicz sam... nie dogrywa do wychodzącego na pozycje Ciećki i niestety traci piłkę...

96
    Groźne te szybie kontry Siarki.

97
    Źle rozegrana akcja Siarki i szybka kontra Górnika

99
    jest to konsekwencją straty piłki przez Siarke. Strzałem głową Melona pokonuje jeden z napastników GÓRNIKA.

Końcówka meczu przyniosła rozstrzygnięcie które można było typować po pierwszej połowie. Siarka traci dwie bramki z kontry

Z Łęcznej to wszystk. za uwagę dziękuje Michał Bartyzel (13:34:29)