Cardiff – Aston Villa 0:0 (koniec) | Hull – Southampton 0:1 (koniec) | West Ham – Norwich 2:0 (koniec)
West Bromwich – Chelsea 1:1 (koniec)
Cardiff City F.C.
0:0 (0:0)
Aston Villa
Wtorek 11.02.2014, 20:45 • Cardiff City Stadium, Cardiff • Angielska Premier League

W tym meczu nie brakowało niczego poza golami. W pierwszej połowie zdecydowanie dominowali gospodarze. Po przerwie obraz gry się wyrównał. Na miano bohatera spotkania i tytuł MVP zasłużył Marshall, który w drugiej połowie dwukrotnie popisał się świetnym refleksem. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na lajfy.com! (22:36:11)

90+1
    To mogła być piłka meczowa!!! Weimann uderzył z najbliższej odległości, ale Marshall jakimś cudem wybił piłkę na rzut rożny!

90
    Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasy gry.

88
    Gospodarze zaczęli wyraźnie dominować. Aston Villa ma problem z wyjściem z własnej połowy.

87
    Na strzał z dystansu zdecydował się John, ale nie była to dobra decyzja.

85
    Rzut rożny dla gości i niecelny strzał Agbonlahora.

83
    W odpowiedzi niezła akcja gospodarzy i zablokowany strzał Caulkera.

82
    W doskonałej sytuacji znalazł się Benteke, ale spudłował. To powinien być gol dla gości!

80
    Medel złapany na spalonym.

79
    Ostra walka w środku pola. Widać, że obie drużyny walczą dziś o trzy punkty.

77
    Na strzał z dystansu zdecydował się Delph. Marshall z dużym trudem wybił piłkę na rzut rożny.

75
    Rzut rożny dla gospodarzy i bardzo słaby strzał głową Caulkera.

73
    Guzan wybił dośrodkowanie Eikrema daleko od własnej bramki.

72
    Niezła główka Agbonlahora i pewna interwencja Marshalla.

70
    Pierwsza zmiana w drużynie gości. Weimann wszedł za Bennetta.

67
    Turner w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Benteke na rzut rożny. Świetna interwencja obrońcy.

66
    Jones doszedł po pozycji strzeleckiej, ale jego uderzenie było zbyt słabe żeby zaskoczyć Guzana.

65
    Spore zamieszanie w polu karnym gości, ale w końcu piłka wylądowała w rękach Marshalla.

63
    Vlaar wygrał pojedynek biegowy z Campbellem i zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

61
    Zaha zmieniony przez Daehliego.

60
    Bacuna znalazł się w dobrej sytuacji, ale jego strzał minął bramkę. Najlepsza okazja dla gości w tym spotkaniu.

58
    Bakuna nieźle wrzucał z prawego skrzydła, ale obrońcy nie dali Benteke szansy na strzał.

56
    Sporo walki w środku pola, ale wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami.

54
    Campbell ładnie poradził sobie z obrońcami, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia.

53
    Agbonlahor wywalczył rut rożny. Zawodnik gości jest bardzo aktywny po przerwie.

52
    Gra się wyrównała. Cardiff już tak nie przeważa jak w pierwszej części.

50
    Bardzo złe dośrodkowanie Bertranda z lewego skrzydła i od bramki rozpocznie Marshall.

49
    Bardzo niecelny strzał Jonesa z dystansu i od bramki rozpocznie Guzan.

48
    Od początku drugiej połowy mocno atakują goście. Widać, że trener Lambert musiał mocno ich zmotywować w przerwie.

47
    Rzut rożny dla gości, ale bez zagrożenie pod bramką Marshalla.

46
    Bez zmian w obu drużynach.

46

Sporo emocji i brak goli w pierwszej połowie. Dominują gospodarze, ale do tej pory nie zdołali oni pokonać Guzana. Najbliższy tego był Noone, który trafił w poprzeczkę. Start drugiej połowy około 21:47.

45+2

45
    Sędzia doliczył tylko minutę do regulaminowego czasu gry.

45
    Agbonlahor faulował w środku pola. Piłka dla miejscowych.

44
    Zaha powstrzymany na lewym skrzydle. Wypożyczony z Manchestery United zawodnik jest dziś bardzo aktywny.

43
    Pierwszy raz w tym spotkaniu to zawodnicy Cardiff City są zamknięci w swoim polu karnym.

42
    Aston Villa stara się zaatakować. Gospodarze chyba opadli z sił.

40
    Noone popędził prawym skrzydłem i próbował dośrodkować, ale naciskany przez obrońców uderzył piłkę zbyt mocno i od bramki rozpocznie Guzan.

38
    I jeszcze jeden spalony. Tym razem pośpieszył się Noone.

36
    Tym razem Campbell został złapany w pułapkę ofsajdową.

35
    Zaha umieścił piłkę w siatce, ale sędzia słusznie uznał, że zawodnik Cardiff był na spalonym.

34
    Benteke zagrał ręką w polu karnym rywali, ale sędzia tego nie zauważył. Na szczęście dla miejscowych obrońcy wybili piłkę.

32
    Wymuszona zmiana w drużynie gospodarzy, Eikrem wszedł za Mutcha.

30
    Kolejny korner dla miejscowych i uderzenie Jonesa wysoko nad poprzeczką.

29
    Aston Villa w końcu doszła do głosu, ale ma problem z przedostaniem się pod bramkę Marshalla.

27
    Guzan szybkim wyjściem do piłki uratował swój zespół.

26
    Bacuna odbił piłkę uderzaną przez Campbella. Rzut rożny dla gospodarzy.

25
    Na indywidualny rajd zdecydował się Zaha, ale stracił piłkę przed polem karnym rywali.

24
    Jones przegrał powietrzny pojedynek z obrońcami po dośrodkowaniu Noone'a z prawego skrzydła.

22
    Zaha niedokładnie zagrywał do Campbella. Szansa kontratak dla gości zmarnowana przez Agbonlahora.

21
    W końcu dobra akcja gości i strzał Benteke zablokowany przez Marshalla.

20
    Aston Villa zamknięta w okolicach własnego pola karnego.

19
    Noone faulował blisko pola karnego rywali. Drużyna z Walii nie przebiera dziś w środkach.

18
    Cały czas nacierają gospodarze, których napędzają szybcy skrzydłowi.

16
    Zaha faulował w ataku. Piłkarze Cardiff City są dziś bardzo zmotywowani. Pytanie brzmi czy będą w stanie cały mecz grać na tak wysokich obrotach.

15
    Pierwszy kwadrans za nami. Jak na razie dominuję gospodarze, którzy dwa razy byli bliscy otwarcia wyniku tego spotkania.

14
    Świetna akcja Noone'a, który swój drybling zakończył mocnym strzałem w poprzeczkę. Chwilę wcześniej piłka po strzale Campbella odbiła się od słupka bramki bronionej przez Guzana.

13
    Rzut rożny dla Cardiff City i dobre zachowanie obrońców gości.

13
    Tym razem prawym skrzydłem atakował Jones, ale obrońcy gości wybili jego dośrodkowanie.

11
    Theophile-Catherine wrzucił piłkę z prawego skrzydła w pole karne rywali, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.

10
    Jones ucierpiał w starciu powietrznym z Bakerem. Przerwa grze.

9
    Niedokładne przyjęcie Bertranda w środku pola i piłka dla gospodarzy.

8
    Rzut wolny dla Cardiff City i spokojna interwencja Guzana.

7
    Drużyna z Birmingham stara się grać wysokie wrzutki w pole karne rywali. Widać, że koledzy mocno wierzą w umiejętności Christiana Benteke.

6
    Bennett stracił piłkę przed polem karnym rywali. Tylko aut dla gości.

5
    Aston Villa w ataku pozycyjnym. Goście mają dziś szansę wzmocnić swoją pozycję w środku tabeli.

4
    Ostre wejście Mutcha i rzut wolny dla gości.

2
    Szybki początek meczu. Obie drużyny starają się narzucić swój styl gry.

1
    Mecz rozpoczęli goście.

1

Cardiff City F.C.: Marshall – Theophile-Catherine, Caulker (C), Turner, John – Zaha, Mutch, Medel, Noone – Campbell, Jones

Rezerwowi: Lewis – Eikrem, Cowie, Cala, Daehli, Berget, Fabio

Trener: Ole Gunnar Solskjaer

Aston Villa F.C.: Guzan – Bennett, Vlaar (C), Baker, Bertrand – Bacuna, Westwood, Delph, Albrighton, Agbonlahor – Benteke

Rezerwowi: Steer – El Ahmadi, Sylla, Helenius, Holt, Clark, Weimann

Trener: Paul Lambert

Sędziowie: Foy – Kirkup, Wilkes

Znamy już składy obu drużyn.

Przypuszczalne składy:

Cardiff City: David Marshall – Fábio, Steven Caulker, Ben Turner, Declan John – Craig Noone, Gary Medel, Jordon Mutch, Peter Whittingham, Wilfried Zaha – Fraizer Campbell

Aston Villa: Brad Guzan – Leandro Bacuna, Nathan Baker, Ciaran Clark, Ryan Bertrand – Karim El Ahmadi, Ashley Westwood, Fabian Delph – Andreas Weimann, Christian Benteke, Gabriel Agbonlahor

Kontuzjowani:

Andrew Taylor, Kévin Théophile-Catherine (Cardiff)
    Jores Okore, Libor Kozák, Charles N'Zogbia (Aston Villa)

Drużynę Cardiff wzmocnili zimą m.in.: Magnus Wolff Eikrem (Heerenveen), Kenwyne Jones (Stoke City), Wilfried Zaha (wypożyczenie z Manchesteru United), Fabio (Manchester United) i Cala (FC Sevilla). Z drużyny odeszli: Peter Odemwingie (Stoke City) i Andreas Cornelius (FC Kopenhaga). W zimowym okienku transferowym drużynę gości wzmocnili tylko Grant Holt (Wigan) i Ryan Bertrand (Chelsea). Obaj zostali wypożyczeni.

Goście wypadli niewiele lepiej. Porażka 0-2 na własnym boisku z West Hamem chluby nie przynosi.

W ostatniej kolejce gospodarze grali spotkanie derbowe ze Swansea. Wynik 0-3 nie jest dobrym prognostykiem przed meczem z Villą.

Aston Villa zajmuje dwunaste miejsce. Drużyna z Birmingham zdobyła do tej pory 27 punktów. Jej bilans to siedem zwycięstw, sześć remisów i dwanaście porażek.

Gospodarze są w ciężkiej sytuacji i każdy punkt jest dla nich na wagę złota. W tym momencie zajmują dziewiętnaste miejsce. W 25 spotkaniach zgromadzili zaledwie 23 punktów. Ich bilans to pięć zwycięstw, sześć remisów i aż czternaście porażek.

W meczu 26 kolejki angielskie Premier League Cardiff City podejmie Aston Villę. Dokładna relacja live oczywiście na lajfy.com!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.