Cardiff – Aston Villa 0:0 (koniec) | Hull – Southampton 0:1 (koniec) | West Ham – Norwich 2:0 (koniec)
West Bromwich – Chelsea 1:1 (koniec)
Cardiff City F.C.
0:0 (0:0)
Aston Villa
Wtorek 11.02.2014, 20:45 • Cardiff City Stadium, Cardiff • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

W meczu 26 kolejki angielskie Premier League Cardiff City podejmie Aston Villę. Dokładna relacja live oczywiście na lajfy.com!

Gospodarze są w ciężkiej sytuacji i każdy punkt jest dla nich na wagę złota. W tym momencie zajmują dziewiętnaste miejsce. W 25 spotkaniach zgromadzili zaledwie 23 punktów. Ich bilans to pięć zwycięstw, sześć remisów i aż czternaście porażek.

Aston Villa zajmuje dwunaste miejsce. Drużyna z Birmingham zdobyła do tej pory 27 punktów. Jej bilans to siedem zwycięstw, sześć remisów i dwanaście porażek.

W ostatniej kolejce gospodarze grali spotkanie derbowe ze Swansea. Wynik 0-3 nie jest dobrym prognostykiem przed meczem z Villą.

Goście wypadli niewiele lepiej. Porażka 0-2 na własnym boisku z West Hamem chluby nie przynosi.

Drużynę Cardiff wzmocnili zimą m.in.: Magnus Wolff Eikrem (Heerenveen), Kenwyne Jones (Stoke City), Wilfried Zaha (wypożyczenie z Manchesteru United), Fabio (Manchester United) i Cala (FC Sevilla). Z drużyny odeszli: Peter Odemwingie (Stoke City) i Andreas Cornelius (FC Kopenhaga). W zimowym okienku transferowym drużynę gości wzmocnili tylko Grant Holt (Wigan) i Ryan Bertrand (Chelsea). Obaj zostali wypożyczeni.

Przypuszczalne składy:

Cardiff City: David Marshall – Fábio, Steven Caulker, Ben Turner, Declan John – Craig Noone, Gary Medel, Jordon Mutch, Peter Whittingham, Wilfried Zaha – Fraizer Campbell

Aston Villa: Brad Guzan – Leandro Bacuna, Nathan Baker, Ciaran Clark, Ryan Bertrand – Karim El Ahmadi, Ashley Westwood, Fabian Delph – Andreas Weimann, Christian Benteke, Gabriel Agbonlahor

Kontuzjowani:

Andrew Taylor, Kévin Théophile-Catherine (Cardiff)
    Jores Okore, Libor Kozák, Charles N'Zogbia (Aston Villa)

Znamy już składy obu drużyn.

Cardiff City F.C.: Marshall – Theophile-Catherine, Caulker (C), Turner, John – Zaha, Mutch, Medel, Noone – Campbell, Jones

Rezerwowi: Lewis – Eikrem, Cowie, Cala, Daehli, Berget, Fabio

Trener: Ole Gunnar Solskjaer

Aston Villa F.C.: Guzan – Bennett, Vlaar (C), Baker, Bertrand – Bacuna, Westwood, Delph, Albrighton, Agbonlahor – Benteke

2
    Szybki początek meczu. Obie drużyny starają się narzucić swój styl gry.

4
    Ostre wejście Mutcha i rzut wolny dla gości.

5
    Aston Villa w ataku pozycyjnym. Goście mają dziś szansę wzmocnić swoją pozycję w środku tabeli.

6
    Bennett stracił piłkę przed polem karnym rywali. Tylko aut dla gości.

7
    Drużyna z Birmingham stara się grać wysokie wrzutki w pole karne rywali. Widać, że koledzy mocno wierzą w umiejętności Christiana Benteke.

8
    Rzut wolny dla Cardiff City i spokojna interwencja Guzana.

9
    Niedokładne przyjęcie Bertranda w środku pola i piłka dla gospodarzy.

10
    Jones ucierpiał w starciu powietrznym z Bakerem. Przerwa grze.

11
    Theophile-Catherine wrzucił piłkę z prawego skrzydła w pole karne rywali, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.

13
    Tym razem prawym skrzydłem atakował Jones, ale obrońcy gości wybili jego dośrodkowanie.

13
    Rzut rożny dla Cardiff City i dobre zachowanie obrońców gości.

14
    Świetna akcja Noone'a, który swój drybling zakończył mocnym strzałem w poprzeczkę. Chwilę wcześniej piłka po strzale Campbella odbiła się od słupka bramki bronionej przez Guzana.

15
    Pierwszy kwadrans za nami. Jak na razie dominuję gospodarze, którzy dwa razy byli bliscy otwarcia wyniku tego spotkania.

16
    Zaha faulował w ataku. Piłkarze Cardiff City są dziś bardzo zmotywowani. Pytanie brzmi czy będą w stanie cały mecz grać na tak wysokich obrotach.

18
    Cały czas nacierają gospodarze, których napędzają szybcy skrzydłowi.

19
    Noone faulował blisko pola karnego rywali. Drużyna z Walii nie przebiera dziś w środkach.

20
    Aston Villa zamknięta w okolicach własnego pola karnego.

21
    W końcu dobra akcja gości i strzał Benteke zablokowany przez Marshalla.

22
    Zaha niedokładnie zagrywał do Campbella. Szansa kontratak dla gości zmarnowana przez Agbonlahora.

24
    Jones przegrał powietrzny pojedynek z obrońcami po dośrodkowaniu Noone'a z prawego skrzydła.

25
    Na indywidualny rajd zdecydował się Zaha, ale stracił piłkę przed polem karnym rywali.

26
    Bacuna odbił piłkę uderzaną przez Campbella. Rzut rożny dla gospodarzy.

27
    Guzan szybkim wyjściem do piłki uratował swój zespół.

29
    Aston Villa w końcu doszła do głosu, ale ma problem z przedostaniem się pod bramkę Marshalla.

30
    Kolejny korner dla miejscowych i uderzenie Jonesa wysoko nad poprzeczką.

32
    Wymuszona zmiana w drużynie gospodarzy, Eikrem wszedł za Mutcha.

34
    Benteke zagrał ręką w polu karnym rywali, ale sędzia tego nie zauważył. Na szczęście dla miejscowych obrońcy wybili piłkę.

35
    Zaha umieścił piłkę w siatce, ale sędzia słusznie uznał, że zawodnik Cardiff był na spalonym.

36
    Tym razem Campbell został złapany w pułapkę ofsajdową.

38
    I jeszcze jeden spalony. Tym razem pośpieszył się Noone.

40
    Noone popędził prawym skrzydłem i próbował dośrodkować, ale naciskany przez obrońców uderzył piłkę zbyt mocno i od bramki rozpocznie Guzan.

42
    Aston Villa stara się zaatakować. Gospodarze chyba opadli z sił.

43
    Pierwszy raz w tym spotkaniu to zawodnicy Cardiff City są zamknięci w swoim polu karnym.

44
    Zaha powstrzymany na lewym skrzydle. Wypożyczony z Manchestery United zawodnik jest dziś bardzo aktywny.

45
    Agbonlahor faulował w środku pola. Piłka dla miejscowych.

45
    Sędzia doliczył tylko minutę do regulaminowego czasu gry.

45+2

Sporo emocji i brak goli w pierwszej połowie. Dominują gospodarze, ale do tej pory nie zdołali oni pokonać Guzana. Najbliższy tego był Noone, który trafił w poprzeczkę. Start drugiej połowy około 21:47.

46

46
    Bez zmian w obu drużynach.

47
    Rzut rożny dla gości, ale bez zagrożenie pod bramką Marshalla.

48
    Od początku drugiej połowy mocno atakują goście. Widać, że trener Lambert musiał mocno ich zmotywować w przerwie.

49
    Bardzo niecelny strzał Jonesa z dystansu i od bramki rozpocznie Guzan.

50
    Bardzo złe dośrodkowanie Bertranda z lewego skrzydła i od bramki rozpocznie Marshall.

52
    Gra się wyrównała. Cardiff już tak nie przeważa jak w pierwszej części.

53
    Agbonlahor wywalczył rut rożny. Zawodnik gości jest bardzo aktywny po przerwie.

54
    Campbell ładnie poradził sobie z obrońcami, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia.

56
    Sporo walki w środku pola, ale wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami.

58
    Bakuna nieźle wrzucał z prawego skrzydła, ale obrońcy nie dali Benteke szansy na strzał.

60
    Bacuna znalazł się w dobrej sytuacji, ale jego strzał minął bramkę. Najlepsza okazja dla gości w tym spotkaniu.

61
    Zaha zmieniony przez Daehliego.

63
    Vlaar wygrał pojedynek biegowy z Campbellem i zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

65
    Spore zamieszanie w polu karnym gości, ale w końcu piłka wylądowała w rękach Marshalla.

66
    Jones doszedł po pozycji strzeleckiej, ale jego uderzenie było zbyt słabe żeby zaskoczyć Guzana.

67
    Turner w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Benteke na rzut rożny. Świetna interwencja obrońcy.

70
    Pierwsza zmiana w drużynie gości. Weimann wszedł za Bennetta.

72
    Niezła główka Agbonlahora i pewna interwencja Marshalla.

73
    Guzan wybił dośrodkowanie Eikrema daleko od własnej bramki.

75
    Rzut rożny dla gospodarzy i bardzo słaby strzał głową Caulkera.

77
    Na strzał z dystansu zdecydował się Delph. Marshall z dużym trudem wybił piłkę na rzut rożny.

79
    Ostra walka w środku pola. Widać, że obie drużyny walczą dziś o trzy punkty.

80
    Medel złapany na spalonym.

82
    W doskonałej sytuacji znalazł się Benteke, ale spudłował. To powinien być gol dla gości!

83
    W odpowiedzi niezła akcja gospodarzy i zablokowany strzał Caulkera.

85
    Rzut rożny dla gości i niecelny strzał Agbonlahora.

87
    Na strzał z dystansu zdecydował się John, ale nie była to dobra decyzja.

88
    Gospodarze zaczęli wyraźnie dominować. Aston Villa ma problem z wyjściem z własnej połowy.

90
    Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasy gry.

90+1
    To mogła być piłka meczowa!!! Weimann uderzył z najbliższej odległości, ale Marshall jakimś cudem wybił piłkę na rzut rożny!

W tym meczu nie brakowało niczego poza golami. W pierwszej połowie zdecydowanie dominowali gospodarze. Po przerwie obraz gry się wyrównał. Na miano bohatera spotkania i tytuł MVP zasłużył Marshall, który w drugiej połowie dwukrotnie popisał się świetnym refleksem. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na lajfy.com! (22:36:11)