Anży – Genk 0:0 (koniec) | Dnipro – Tottenham 1:0 (koniec) | Juventus – Trabzonspor 2:0 (koniec)
Czernomorec – Lyon 0:0 (koniec) | Esbjerg – Fiorentina 1:3 (koniec) | Dynamo Kij. – Valencia 0:2 (koniec)
PAOK – Benfica 0:1 (koniec) | Slovan – Alkmaar 0:1 (koniec) | Real Betis – Rubin 1:1 (koniec)
Swansea – Napoli 0:0 (koniec) | Maribor – Sevilla 2:2 (koniec) | Vik. Pilzno – Szachtar 1:1 (koniec)
Lazio – Łudogorec 0:1 (koniec) | Ajax – FC Salzburg 0:3 (koniec) | Maccabi T.A. – Basel 0:0 (koniec)
Porto – Eintracht 2:2 (koniec)
Ajax Amsterdam
0:3 (0:3)
FC Red Bull Salzburg
Czwartek 20.02.2014, 21:05 • Amsterdam Arena, Amsterdam • Liga Europy UEFA

Sędzia gwiżdże po raz ostatni i kończy to nudne spotkanie. Pierwsza połowa dostarczyła nam wielu emocji, natomiast druga cześć spotkania była nudna jak flaki z olejem. Tak czy inaczej, Austriacy pewnie wygrywają na Amsterdam Arena i do rewanżu podejdą z bezpiecznym bagażem bramek. Zawodnicy Ajaxu, będą musieli się napocić, żeby ich wyeliminować. Dziękujemy za śledzenie relacji. (23:00:58)

90+5
    Jeszcze jedno uderzenie, tym razem Fischera. Piłka przelatuje nad bramką.

90+4
    Groźnie pod bramką gości, Gulacsi z problemami broni strzał de Jonga!

90+2
    Obie jedenastki pogodziły się już z wynikiem i robią wszystko, byleby znaleźć się już w szatni.

90
    Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Ładne techniczne uderzenie Alana, prosto w rękawice Cillessena.

89
    Hinteregger fauluje rywala w walce o górną piłkę.

88
    Kampl schodzi z boiska, w jego miejsce wejdzie Svento.

88
    Świetnie prostopadłe podanie do wybiegającego Alana, który znalazł się na spalonym.

87
    Gracze drużyny przyjezdnej dobrze blokują strzał Fischera zza pola karnego.

86
    Zawodnicy Red Bull Salzburg długo utrzymują się przy piłce na połowie rywala.

84
    Dośrodkowanie Mane z lewej strony boiska, bardzo niedokładne.

83
    Leitgeb opuszcza boisko, w jego miejsce wejdzie Berisha

82
    Goście starają się spokojnie kontrolować grę, wymieniając dużo podań na połowie rywala.

81
    Kolejna zmiana w drużynie gospodarzy, na ławce usiądzie Klaassen a jego miejsce zajmie Andersen.

80
    Ładny strzał Alana z 15 metrów, piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

79
    Veltman faulem przerywa długo budowany atak pozycyjny drużyny przyjezdnej.

78
    Zawodnicy Red Bull Salzburg spokojnie wymieniają podania w środkowej strefie boiska.

Gole: 14. Jonatan Soriano (kar.), 21. Mane, 35. Jonatan Soriano

Kartki:   13. Veltman (AJA), 27. de Jong (AJA), 77. Blind (AJA) – 19. Leitgeb (SLZ), 42. Hinteregger (SLZ)

Ajax Amsterdam: Cillessen – van Rhijn, Moisander, Veltman, Blind, Duarte (60' Poulsen), de Jong, Sigthórsson (60' Kishna), Fischer, Bojan, Klaassen (81' Andersen).
    Zmiany: Riedewald, Schone, Vermeer, Andersen, Denswil, Poulsen, Kishna.

FC Red Bull Salzburg: Gulacsi – Schwegler, Ulmer, Hinteregger, Andre Ramalho, Mane, Ilsanker, Leitgeb (83' Berisha), Kampl (88' Svento), Jonatan Soriano (76' Zulj), Alan.
    Zmiany: Klein, Meilinger, Valon Berisha, Schiemer, Svento, Walke, Zulj.

Sędziowie: C. Turpin – F. Cano, N. Danos