Korona – Zagłębie L. 1:1 (koniec) | Wisła K. – Cracovia 3:1 (koniec) | Śląsk – Ruch 2:3 (koniec)
Korona Kielce
1:1 (0:1)
Zagłębie Lubin
Niedziela 23.02.2014, 13:00 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa

Po bardzo przeciętnym spotkaniu Korona Kielce remisuje z Zagłębiem Lubin 1:1! Wynik jest sprawiedliwy, chociaż Miedziowi mogli w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live w portalu lajfy.com! (14:53:13)

90+2
    Zagłębie do samego końca walczy o bramkę, która zapewni im zwycięstwo i trzy punkty!

90
    Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowych 90!

88
    Świetnie środkiem boiska przedarł się Abwo i uderzył na bramkę! Po raz kolejny kapitalną interwencją popisał się Zbigniew Małkowski!

87
    Znakomicie lewą stroną boiska przedarł się Contra, zagrał płasko w pole karne do Abwo, który zgrał piłkę do Piątka. Jednak uderzenie gracza, który pojawił się w drugiej części meczu zostało zablokowane.

86
    Guldan powstrzymał Cebulę, który wychodził z groźnym kontratakiem.

85
    Znakomity kontratak gości! Piech znalazł się w dobrej okazji i zdecydował się oddać strzał, ale po raz kolejny świetnie broni Małkowski!

84
    Abwo zagrał na wolne pole do Piecha, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki w bardzo trudnej sytuacji, ale pewnie broni Małkowski!

82
    Kwiek zaatakował ostro Golańskiego, jednak wydaję się, że w tej sytuacji zawodnik Korony dodał sporo od siebie. Kontrowersyjna żółta kartka.

81
    Golański został ukarany żółtą kartką za zatrzymany Cotry!

80
    Przed nami ostatnie 10 minut tego spotkania. Zagłębie zamknęło gospodarzy na ich połowie boiska. Miedziowi walczą o komplet punktów w tym spotkaniu.

79
    Bardzo blisko zdobycia bramki był Rymaniak, ale piłka efektownym strzale piętą mija minimalnie bramkę Małkowskiego!

79
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Michał Janota, na boisku pojawia się Marcin Cebula.

78
    Marković został ukarany żółtą kartką za faul na Abwo!

76
    Zagłębie w ostatnich minutach zdecydowanie ruszyło do ataku. Jednak Małkowski nie ma zbyt wiele pracy.

75
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Manuel Curto, na boisku pojawia się Łukasz Piątek.

74
    Abwo świetnie chciał wyłożyć piłkę Kwiekowi, ale byłego gracza Górnika Zabrze skutecznym wślizgiem uprzedził Dejmek!

73
    Piech zdecydował się na uderzenie z okolic pola karnego, ale trafił w jednego z obrońców.
    Gole: 55. Kiełb – 7. Abwo

Kartki:   39. Dejmek (KRN), 66. Janota (KRN), 78. Marković (KRN), 81. Golański (KRN) – 58. Čotra (ZAG), 82. Kwiek (ZAG), 86. Guldan (ZAG)

Korona Kielce: Małkowski – Golański, Staňo, Dejmek, Sylwestrzak – Sobolewski, Jovanović (37. Janota, 79. Cebula), Marković, Kiełb, Pyłypczuk – Korzym (68. Chiżniczenko).
    Zmiany: Małecki – Malarczyk, Janota, Cebula, Załęcki, Chiżniczenko, Gołębiewski.

Zagłębie Lubin: Rodić – Čotra, Džinić, Bílek, Rymaniak – Guldan, Manuel Curto (75. Piątek), Kwiek, Błąd (72. Janoszka), Abwo – Piech.
    Zmiany: Ptak – Widanow, Bonecki, Przybecki, Janoszka, Piątek, Kowalczyk.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków).