Los Angeles – Carolina 3:1 (koniec) | Washington – Philadelphia 4:5 (po dogrywce) | NY Islanders – Florida 3:5 (koniec)
New Jersey – San Jose 2:4 (koniec)
New York Islanders
3:5 (2:0, 1:1, 0:4)
Florida Panthers
Niedziela 02.03.2014, 21:00 • Nassau Coliseum, New York • National Hockey League

Dziękuję za uwagę i zapraszam do częstego zaglądania na Lajfy.com. Dobranoc. (23:49:19)

Trzecia cześć meczu to popis zawodników z Sunrise. Cztery bramki i piękne zwycięstwo. Florida Panthers – 5, New York Islanders – 3.

60:00

59:56
    Próbował Vanek. Krążek zatrzymuje bramkarz Florida Panthers.

59:27
    Kulikov i Okposo na pewno wylądowali na ławce kar.

59:27
    Thomas mrozi krążek po sporym zamieszaniu pod bramką gości. Potem mamy tradycyjne przepychanki.

59:00
    Minuta do końca.

58:46
    Bergenheim miał przed sobą pustą bramkę, ale był również na spalony.

58:14
    Arbitrzy pogadali, ale nic nie uzgodnili.

58:14
    Mamy naradę sędziowską. A więc i chwilę przerwy.

58:05
    Nilsson zjechał już do boksu.

57:31
    Matthias znalazł się w wymarzonej sytuacji do strzelenia kolejnego gola, ale fatalnie przestrzelił!

57:26
    Gospodarze w pełnym składzie.

56:14
    Imponująca interwencja Thomasa, po tym jak przeciwnik wyszedł z kontrą.

55:26
    Karę dówch minut otrzymuje jeszcze Cizikas. Nieciekawa sytuacja Wyspiarzy, którzy wydawało się że mają ten mecz pod kontrolą.

55:26
    Gol dla Floridy!

Świetnie rozprowadzony krążek i SCOTTIE UPSHALL zdobywa bramkę z kilku metrów. Wydaje się że spory błąd popełnił Thomas. 5:3 dla Florida Panthers!

55:25
    Goście długo utrzymują się przy krążku.

54:13
    Carkner otrzymuje dwie minuty kary.

54:13
    Carkner popycha rywala po przerwaniu gry. Czekamy na decyzję sędziów.

53:57
    Okposo uderzył z daleka. Thomas zdołał odbić krążek.

52:45
    Pantery długo rozgrywały krążek, ale nie oddał strzału.

52:08
    Mocny strzał zaraz po wznowieniu. Broni Thomas.

52:04
    Na spalonym jeden z gospodarzy.

51:57
    Matthias objechał bramkę. Nie udało mu się jednak zagrać krążka do środka.

51:28
    Niezła akcja Wyspiarzy kończy się na wpadnięciu do bramki jednego z nich. Gra zostaje przerwana.

50:31

Matthias ruszył z gumą i oddał strzał. Nilsson odbił krążek przed siebie, gdzie dopadł do niego SCOTTIE UPSHALL i wcisnął do bramki! 4:3 dla Florida Panthers!

50:00
    Dziesięć minut do końca ostatniej tercji.

49:38
    Thomas mrozi krążek. Zaraz potem, jak przy każdej stykowej sytuacji, dochodzi do wymiany uprzejmości między zawodnikami.

48:59
    Mocny strzał z dystansu. Broni Thomas.

48:32
    Boyes wstrzelił gumę przed bramkę gospodarzy. Żaden z jego kolegów nie zmienił jednak toru lotu krążka.

47:15
    Olbrzymie zamieszanie pod bramką Panter! Guma jednak jakimś cudem nie wpada do bramki!

46:57
    Bailey ładnie przymierzył ze skrzydła. Broni jednak bramkarz Florida Panthers.

46:17
    Długo nic się nie działo, ale w końcu gospodarze ruszyli do ataku. Efektowna akcja, krążek wystawiony przed bramkę i imponująca interwencja Thomasa!

44:18

Po raz drugi SHAWN MATTHIAS! Krążek trafił dość przypadkowo do napastnika gości, który odwrócił się ku bramce i z bardzo bliska umieścił gumę w siatce! Mamy wyrównanie!

43:16

Ależ strzał z dystansu! MARCEL GOC przymierzył nie od obrony i mamy drugą bramkę dla Florida Panthers!

42:18
    Goście w pełnym składzie.

41:37
    Niewiele dzieje się na lodzie podczas tej przewagi Wyspiarzy.

40:36
    Vanek uderzył z ostrego kąta. Thomas broni bez najmniejszych problemów.

40:18
    Bergenheim ponownie ląduje na ławce kar.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Po 40 minutach gry New York Islanders wciąż prowadzą z Florida Panthers. W drugiej części każda z ekip strzeliła po jednej bramce, a więc w całym meczu jest 3:1 dla Wyspiarzy, którzy zasłużenie prowadzą.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:43
    Dwa gole w samej końcówce tercji, strzelone przez dwóch zawodników grających z numerem 18.

39:15
    Gol dla Islanders!

Goście nie byli w stanie wybić gumy spod własnej bramki. We wszystko wmieszał się jeszcze Vanek, który odbił krążek do RYANA STROMEA, a ten z najbliższej odległości umieścił gumę w siatce! 3:1 dla New York Islanders!

38:15

Piękna akcja gości rozpoczęta i zakończona przez SHAWNA MATTHIASA! Kontaktowa bramka Florida Panthers!

37:27
    Znów iskrzy między zawodnikami.

37:16
    Gra szybko przeniosła się pod drugą bramkę i interweniować musiał Nilsson.

37:08
    Thomas mrozi gumę po lekkim strzale z dystansu.

36:23

35:54
    Piękny strzał w wykonaniu jednego z Wyspiarzy. Minimalnie niecelny.

35:29
    Przy krążku Nilsson.

35:06
    Gospodarze mają spore problemy z założeniem zamku.

34:23
    Bergenheim ukarany dwoma minutami kary.

33:23
    Hickey uderza z niebieskiej. Thomas nie miał problemów z tym strzałem.

32:09
    Nelson znalazł się w świetnej sytuacji, po pięknej akcji, ale przestrzelił!

31:34
    Vanek próbował z dystansu. Pewnie broni Thomas.

30:40
    Cały czas oglądamy sporo gry w środkowej części pola gry.

30:00
    Połowa meczu za nami.

29:56
    Spore zamieszanie pod bramką gości. Thomas zdołał jednak zamrozić krążek.

29:20
    Niezbyt ciekawe te ostatnie sekundy meczu. Dużo twardej walki w tercji neutralnej.

28:09
    Goście przejęli krążek i od razu jeden z nich zdecydował się na strzał spod bandy. Gumę odbija bramkarz New York Islanders.

27:41
    Gudbranson! Ofensywne wejście obrońcy i było bardzo groźnie pod bramką Wyspiarzy. Swój zespół w sytuacji jeden na jednego ratuje jednak Nilsson!

26:52
    Guma odbijała się niekontrolowanie przed bramką gości. Ostatecznie została wybita poza tercję obronną Panter.

26:38

26:25
    Próbował Grabner, ale nic z tego nie wyszło.

25:58
    Vanek! Mocen uderzenie, lecz minimalnie niecelne.

25:31
    Panterom udało się wybić krążek. Mogą zrobić zmiany.

25:03
    Było bardzo groźnie pod bramką gości. Ładna kombinacja i świetnie broni Thomas!

24:38
    Gudbranson na ławce kar.

24:00
    Grabner pociągną lewą stroną, oddał strzał, ale obronił go bramkarz Florida Panthers.

23:50

23:20
    I ta przewaga w wykonaniu Panter nie wygląda zbyt dobrze. Nilsson nie ma wiele pracy.

22:19
    Przy okazji mieliśmy kolejny pojedynek. Clutterbuck i Huberdeau mają wolne przez najbliższe pięć minut.

22:19
    Cizikas ofiarnie zablokował strzał rywala i mocno przy tym ucierpiał.

21:50
    Ciężko powiedzieć co próbował zrobić Carkner. Jeśli chodziło mu o efektowne wybicie krążka poza lód, to na pewno mu wyszło. Goście w przewadze.

21:38
    Bergenheim zdecydował się na strzał z daleka, ale został zablokowany.

20:43
    Bailey uderza z kilku metrów, ale wprost w bramkarza rywali.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po 20 minutach gry New York Islander prowadzą 2:0 z Florida Panthers. Strzelcem obydwu bramek Thomas Vanek, który miał jeszcze kilka okazji by podwyższyć wynik meczu.

Czas się skończył, ale emocje na lodzie nie. Hokeiści mieli jeszcze coś do wyjaśnienia miedzy sobą.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:50
    Pantery próbują atakować, ale kompletnie im to nie wychodzi.

19:00
    Ostatnie 60 sekund pierwszej części meczu.

18:56
    Vanek wyszedł na dogodną pozycję. Wstrzymał jednak akcję, a potem zagrał za mocno do kolegi z zespołu.

18:42
    Wznowienie sprzed bramki Nilssona.

18:28
    Guma znów w okolic bramki Wyspiarzy, lecz goście znów nie zdołali oddać strzału.

17:56
    Goście długo rozgrywali krążek, ale niewiele z tego wynikło.

17:12
    Okposo próbował wycofać gumę przed bramkę, ale zrobił to niedokładnie.

16:36
    Strait dobrze interweniuje w obronie.

16:14
    Niewiele działo się w ostatnich sekundach na lodzie.

15:00
    Pięć minut do końca pierwszej części meczu.

14:38
    VANEK! Kontra dwóch na jednego, podanie do Austriaka i ten uderza po lodzie. Świetnie broni Thomas!

14:18
    Kolejne spięcie między zawodnikami. Tym razem pod bramką Wyspiarzy.

14:18

14:06
    Olsen z kilku metrów! Broni jednak Nilsson!

13:44
    Zupełnie nie idzie gra w przewadze gościom.

13:15
    Thomas mrozi krążek. Wznowienie pod bramką Panter.

13:03
    Wyspiarze wychodzą z kontrą.

12:35
    Pantery zostaje wyrzucone z tercji obronnej przeciwnika.

12:18
    Tym razem w przewadze będą grać Pantery. Dwie minuty dla Cizikasa.

11:28

11:08
    Próbował Clutterbuck, ale broni bramkarz gości.

10:39
    Jeszcze jedna udana interwencja bramkarza Florida Panthers.

10:28
    Vanek był bliski trzeciego gola, ale fantastycznie broni Thomas.

10:05
    Trwa oblężenie bramki Panter.

9:28
    Gudbranson również otrzymuje dwie minuty kary. Gramy pięciu na trzech!

9:28
    Winchester na ławce kar. Dwie minuty.

9:28
    Kolejne spięcie pod bandami.

9:05
    W ataku gospodarze. Krążek za bramką Thomasa.

7:39

THOMAS VANEK po raz drugi! Tym razem bramka pada po uderzeniu z dystansu. 2:0 dla New York Islanders!

6:53
    Jeden z gości ukarany dwoma minutami kary. W przewadze New York Islanders.

6:41

Clutterbuck wystawia krążek THOMAS'OWI VANKOWI, który mając sporo miejsca przed bramką ze spokojem pokonuje bramkarza rywali. 1:0 dla New York Islanders!

6:22
    Uwolnienie i gra wraca pod bramkę gospodarzy.

5:37
    Fleischmann oddaje pierwsze celne uderzenie. Krążek zdołał odbić Nilsson.