Los Angeles – Carolina 3:1 (koniec) | Washington – Philadelphia 4:5 (po dogrywce) | NY Islanders – Florida 3:5 (koniec)
New Jersey – San Jose 2:4 (koniec)
New York Islanders
3:5 (2:0, 1:1, 0:4)
Florida Panthers
Niedziela 02.03.2014, 21:00 • Nassau Coliseum, New York • National Hockey League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

W niedzielny wieczór czeka nas mecz w ramach National Hockey League. Zmierzą się w nim New York Islanders i Florida Panthers.

Oba zespoły nie wspominają miło wczorajszych meczów. Wyspiarze ulegli aż 1:6 New Jersey Devils, natomiast Pantery przegrały 3:6 z Columbus Blue Jackets.

Florida Panthers w dywizji atlantyckiej zajmują dopiero siódmą lokatę z 51 punktami na koncie, co już praktycznie przekreśla ich szansę na awans do rozgrywek play-off. Do piątych Red Wings aż 17 punktów.

New York Islanders również nie zachwycają. W dywizji metropolitarnej zajmują ostatnie miejsce, ale do piątego miejsca tracą mniej niż ich dzisiejsi rywale, bo "tylko" 11 punktów.

Początek relacji z meczu na Lajfy.com już od godziny 21:00.

New York Islanders: Poulin (Nabokov) – Carkner, Hamonic, Hickey, MacDonald, Martínek, Strait, De Haan, Višňovský – Vanek, Nelson, Okposo – Grabner, Bailey, Clutterbuck – Lee, Strome, McDonald – Boulton, Martin, Halmo

Florida Panthers: Thomas (Clemmensen) – Campbell, Gilbert, Gudbranson, Jovanovski, Kulikov, Olsen, Weaver – Boyes, Bjugstad, Bergenheim – Fleischmann, Goc, Winchester – Upshall, Shore, Huberdeau – Matthias, Gomez, Hayes

Sędziowie: Dwyer, Jackson – Devorski, Murchison.

00:01

1:18
    Bardzo spokojny początek meczu.

1:38
    Pierwsza nieudana akcja gospodarzy.

2:15
    New York Islanders długo rozgrywają krążek we własnej strefie obronnej.

2:25
    Barch kontra Boulton!

2:25
    Długo to trwało, ale ostatecznie wygrał Boulton.

2:33
    Kolejna walka, ale tym razem we wszystko wmieszali się sędziowie. Zapowiada się ciekawy mecz.

2:33
    Tym razem wszystko zaczęło się od starcia Huberdeau z Straitem.

2:33
    Carkner również najbliższe minuty spędzi na ławce kar.

2:33
    Trwają jeszcze konsultacje między sędziami i trenerami, czy kogoś przypadkiem nie brakuje w boksie kar.

2:33
    Matthias nie miał szczęścia. To chyba było by na tyle, gdyż gra została wznowiona.

5:37
    Fleischmann oddaje pierwsze celne uderzenie. Krążek zdołał odbić Nilsson.

6:22
    Uwolnienie i gra wraca pod bramkę gospodarzy.

6:41
    Gol dla Islanders!

Clutterbuck wystawia krążek THOMAS'OWI VANKOWI, który mając sporo miejsca przed bramką ze spokojem pokonuje bramkarza rywali. 1:0 dla New York Islanders!

6:53
    Jeden z gości ukarany dwoma minutami kary. W przewadze New York Islanders.

7:39

THOMAS VANEK po raz drugi! Tym razem bramka pada po uderzeniu z dystansu. 2:0 dla New York Islanders!

9:05
    W ataku gospodarze. Krążek za bramką Thomasa.

9:28
    Kolejne spięcie pod bandami.

9:28
    Winchester na ławce kar. Dwie minuty.

9:28
    Gudbranson również otrzymuje dwie minuty kary. Gramy pięciu na trzech!

10:05
    Trwa oblężenie bramki Panter.

10:28
    Vanek był bliski trzeciego gola, ale fantastycznie broni Thomas.

10:39
    Jeszcze jedna udana interwencja bramkarza Florida Panthers.

11:08
    Próbował Clutterbuck, ale broni bramkarz gości.

11:28
    Goście w pełnym składzie.

12:18
    Tym razem w przewadze będą grać Pantery. Dwie minuty dla Cizikasa.

12:35
    Pantery zostaje wyrzucone z tercji obronnej przeciwnika.

13:03
    Wyspiarze wychodzą z kontrą.

13:15
    Thomas mrozi krążek. Wznowienie pod bramką Panter.

13:44
    Zupełnie nie idzie gra w przewadze gościom.

14:06
    Olsen z kilku metrów! Broni jednak Nilsson!

14:18
    Gospodarze w pełnym składzie.

14:18
    Kolejne spięcie między zawodnikami. Tym razem pod bramką Wyspiarzy.

14:38
    VANEK! Kontra dwóch na jednego, podanie do Austriaka i ten uderza po lodzie. Świetnie broni Thomas!

15:00
    Pięć minut do końca pierwszej części meczu.

16:14
    Niewiele działo się w ostatnich sekundach na lodzie.

16:36
    Strait dobrze interweniuje w obronie.

17:12
    Okposo próbował wycofać gumę przed bramkę, ale zrobił to niedokładnie.

17:56
    Goście długo rozgrywali krążek, ale niewiele z tego wynikło.

18:28
    Guma znów w okolic bramki Wyspiarzy, lecz goście znów nie zdołali oddać strzału.

18:42
    Wznowienie sprzed bramki Nilssona.

18:56
    Vanek wyszedł na dogodną pozycję. Wstrzymał jednak akcję, a potem zagrał za mocno do kolegi z zespołu.

19:00
    Ostatnie 60 sekund pierwszej części meczu.

19:50
    Pantery próbują atakować, ale kompletnie im to nie wychodzi.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Czas się skończył, ale emocje na lodzie nie. Hokeiści mieli jeszcze coś do wyjaśnienia miedzy sobą.

Po 20 minutach gry New York Islander prowadzą 2:0 z Florida Panthers. Strzelcem obydwu bramek Thomas Vanek, który miał jeszcze kilka okazji by podwyższyć wynik meczu.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:43
    Bailey uderza z kilku metrów, ale wprost w bramkarza rywali.

21:38
    Bergenheim zdecydował się na strzał z daleka, ale został zablokowany.

21:50
    Ciężko powiedzieć co próbował zrobić Carkner. Jeśli chodziło mu o efektowne wybicie krążka poza lód, to na pewno mu wyszło. Goście w przewadze.

22:19
    Cizikas ofiarnie zablokował strzał rywala i mocno przy tym ucierpiał.

22:19
    Przy okazji mieliśmy kolejny pojedynek. Clutterbuck i Huberdeau mają wolne przez najbliższe pięć minut.

23:20
    I ta przewaga w wykonaniu Panter nie wygląda zbyt dobrze. Nilsson nie ma wiele pracy.

23:50

24:00
    Grabner pociągną lewą stroną, oddał strzał, ale obronił go bramkarz Florida Panthers.

24:38
    Gudbranson na ławce kar.

25:03
    Było bardzo groźnie pod bramką gości. Ładna kombinacja i świetnie broni Thomas!

25:31
    Panterom udało się wybić krążek. Mogą zrobić zmiany.

25:58
    Vanek! Mocen uderzenie, lecz minimalnie niecelne.

26:25
    Próbował Grabner, ale nic z tego nie wyszło.

26:38

26:52
    Guma odbijała się niekontrolowanie przed bramką gości. Ostatecznie została wybita poza tercję obronną Panter.

27:41
    Gudbranson! Ofensywne wejście obrońcy i było bardzo groźnie pod bramką Wyspiarzy. Swój zespół w sytuacji jeden na jednego ratuje jednak Nilsson!

28:09
    Goście przejęli krążek i od razu jeden z nich zdecydował się na strzał spod bandy. Gumę odbija bramkarz New York Islanders.

29:20
    Niezbyt ciekawe te ostatnie sekundy meczu. Dużo twardej walki w tercji neutralnej.

29:56
    Spore zamieszanie pod bramką gości. Thomas zdołał jednak zamrozić krążek.

30:00
    Połowa meczu za nami.

30:40
    Cały czas oglądamy sporo gry w środkowej części pola gry.

31:34
    Vanek próbował z dystansu. Pewnie broni Thomas.

32:09
    Nelson znalazł się w świetnej sytuacji, po pięknej akcji, ale przestrzelił!

33:23
    Hickey uderza z niebieskiej. Thomas nie miał problemów z tym strzałem.

34:23
    Bergenheim ukarany dwoma minutami kary.

35:06
    Gospodarze mają spore problemy z założeniem zamku.

35:29
    Przy krążku Nilsson.

35:54
    Piękny strzał w wykonaniu jednego z Wyspiarzy. Minimalnie niecelny.

36:23

37:08
    Thomas mrozi gumę po lekkim strzale z dystansu.

37:16
    Gra szybko przeniosła się pod drugą bramkę i interweniować musiał Nilsson.

37:27
    Znów iskrzy między zawodnikami.

38:15
    Gol dla Floridy!

Piękna akcja gości rozpoczęta i zakończona przez SHAWNA MATTHIASA! Kontaktowa bramka Florida Panthers!

39:15

Goście nie byli w stanie wybić gumy spod własnej bramki. We wszystko wmieszał się jeszcze Vanek, który odbił krążek do RYANA STROMEA, a ten z najbliższej odległości umieścił gumę w siatce! 3:1 dla New York Islanders!

39:43
    Dwa gole w samej końcówce tercji, strzelone przez dwóch zawodników grających z numerem 18.

40:00
    Druga tercja skończona.

Po 40 minutach gry New York Islanders wciąż prowadzą z Florida Panthers. W drugiej części każda z ekip strzeliła po jednej bramce, a więc w całym meczu jest 3:1 dla Wyspiarzy, którzy zasłużenie prowadzą.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:18
    Bergenheim ponownie ląduje na ławce kar.

40:36
    Vanek uderzył z ostrego kąta. Thomas broni bez najmniejszych problemów.

41:37
    Niewiele dzieje się na lodzie podczas tej przewagi Wyspiarzy.

42:18

43:16

Ależ strzał z dystansu! MARCEL GOC przymierzył nie od obrony i mamy drugą bramkę dla Florida Panthers!

44:18

Po raz drugi SHAWN MATTHIAS! Krążek trafił dość przypadkowo do napastnika gości, który odwrócił się ku bramce i z bardzo bliska umieścił gumę w siatce! Mamy wyrównanie!

46:17
    Długo nic się nie działo, ale w końcu gospodarze ruszyli do ataku. Efektowna akcja, krążek wystawiony przed bramkę i imponująca interwencja Thomasa!

46:57
    Bailey ładnie przymierzył ze skrzydła. Broni jednak bramkarz Florida Panthers.

47:15
    Olbrzymie zamieszanie pod bramką Panter! Guma jednak jakimś cudem nie wpada do bramki!

48:32
    Boyes wstrzelił gumę przed bramkę gospodarzy. Żaden z jego kolegów nie zmienił jednak toru lotu krążka.

48:59
    Mocny strzał z dystansu. Broni Thomas.

49:38
    Thomas mrozi krążek. Zaraz potem, jak przy każdej stykowej sytuacji, dochodzi do wymiany uprzejmości między zawodnikami.

50:00
    Dziesięć minut do końca ostatniej tercji.

50:31

Matthias ruszył z gumą i oddał strzał. Nilsson odbił krążek przed siebie, gdzie dopadł do niego SCOTTIE UPSHALL i wcisnął do bramki! 4:3 dla Florida Panthers!

51:28
    Niezła akcja Wyspiarzy kończy się na wpadnięciu do bramki jednego z nich. Gra zostaje przerwana.

51:57
    Matthias objechał bramkę. Nie udało mu się jednak zagrać krążka do środka.

52:04
    Na spalonym jeden z gospodarzy.

52:08
    Mocny strzał zaraz po wznowieniu. Broni Thomas.

52:45
    Pantery długo rozgrywały krążek, ale nie oddał strzału.

53:57
    Okposo uderzył z daleka. Thomas zdołał odbić krążek.

54:13
    Carkner popycha rywala po przerwaniu gry. Czekamy na decyzję sędziów.

54:13
    Carkner otrzymuje dwie minuty kary.

55:25
    Goście długo utrzymują się przy krążku.

55:26

Świetnie rozprowadzony krążek i SCOTTIE UPSHALL zdobywa bramkę z kilku metrów. Wydaje się że spory błąd popełnił Thomas. 5:3 dla Florida Panthers!

55:26
    Karę dówch minut otrzymuje jeszcze Cizikas. Nieciekawa sytuacja Wyspiarzy, którzy wydawało się że mają ten mecz pod kontrolą.

56:14
    Imponująca interwencja Thomasa, po tym jak przeciwnik wyszedł z kontrą.

57:26

57:31
    Matthias znalazł się w wymarzonej sytuacji do strzelenia kolejnego gola, ale fatalnie przestrzelił!

58:05
    Nilsson zjechał już do boksu.

58:14
    Mamy naradę sędziowską. A więc i chwilę przerwy.

58:14
    Arbitrzy pogadali, ale nic nie uzgodnili.

58:46
    Bergenheim miał przed sobą pustą bramkę, ale był również na spalony.

59:00
    Minuta do końca.

59:27
    Thomas mrozi krążek po sporym zamieszaniu pod bramką gości. Potem mamy tradycyjne przepychanki.

59:27
    Kulikov i Okposo na pewno wylądowali na ławce kar.

59:56
    Próbował Vanek. Krążek zatrzymuje bramkarz Florida Panthers.

60:00

Trzecia cześć meczu to popis zawodników z Sunrise. Cztery bramki i piękne zwycięstwo. Florida Panthers – 5, New York Islanders – 3.

Dziękuję za uwagę i zapraszam do częstego zaglądania na Lajfy.com. Dobranoc. (23:49:19)

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 7. Vanek (Clutterbuck, De Haan), 8. Vanek (Visnovsky, Nelson), 40. Strome (Vanek, Okposo) – 39. Matthias (Huberdeau), 44. Goc (Huberdeau, Gilbert), 45. Matthias (Hayes, Weaver), 51. Upshall (Matthias, Campbell), 56. Matthias

New York Islanders: Nilsson (Nabokov) – Carkner, Hamonic, Hickey, MacDonald, Martínek, Strait, De Haan, Višňovský – Vanek, Nelson, Okposo – Grabner, Bailey, Clutterbuck – Lee, Strome, McDonald – Boulton, Martin, Halmo – Cizikas

Sędziowie: Dwyer, Jackson – Devorski, Murchison