Benfica – Alkmaar 2:0 (koniec) | Juventus – Lyon 2:1 (koniec) | Valencia – Basel 5:0 (po dogrywce)
Sevilla – Porto 4:1 (koniec)
Benfica Lizbona
2:0 (1:0)
AZ Alkmaar
Czwartek 10.04.2014, 21:05 • Estádio da Luz, Lizbona • Liga Europy UEFA

Sędzia gwiżdże po oraz ostatni i kończy to spotkanie. Po dość nudnym meczu, Benfica zasłużenie wygrywa z AZ Alkmaar i awansuje do półfinału Ligi Europejskiej.
    Dziękujemy za śledzenie relacji live z tego spotkania. (22:56:39)

90+1
    Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Świetny drybling Cardozo w polu karnym rywali, Alvarado w porę wybija piłkę na rzut rożny.

89
    Przerwana akcja Holendrów, od wyrzutu z autu zaczną gospodarze.

88
    Dobra prostopadła piłka do Cardozo, Alvarado w porę wyciąga to podanie.

87
    Obie drużyny chyba już marzą o tym, żeby zejść do szatni.

86
    Cardozo fauluje rywala w środkowej strefie boiska.

84
    Fenomenalna podanie do Salvio który znalazł się sam na sam z bramkarzem AZ Alkmaar i oddał strzał prosto w Alvarado!

84
    Gospodarze spokojnie kontrolują grę i nieatakowani przez nikogo wymieniają podania na własnej połowie.

82
    Nieporozumienie w drużynie Benfici i zawodnicy AZ Alkmaar odbierają piłkę rywalom.

81
    Dobre dośrodkowanie na nogę Gudmundssona, który fatalnie pudłuje.

80
    Goście wymieniają podania na własnej połowie, zawodnicy Benfici są ustawieni bardzo wysoko co utrudnia grę przeciwnikom.

79
    Kolejna zmiana w drużynie gości, Henriksen zmienia Ortiza.

79
    Świetny strzał Gudmundssona ze skraju pola karnego, Moraes pewnie łapie piłkę.

77
    Podwójna zmiana w zespole gości. W miejsce Beerensa wejdzie Gudmundsson, natomiast Berguisa zmieni Haye.

76
    Salvio traci piłkę w polu karnym rywali.

75
    Nieudane podanie w pole karne gospodarzy, piłka opuszcza plac gry.

74
    Zawodnicy AZ Alkmaar spokojnie wymieniają podania na własnej połowie.

73
    Andre Gomes fauluej rywala i trafia do notesu sędziego.

71
    Gol dla Benfiki!
    Kolejna asysta Salvio, który dośrodkowuje piłkę wprost na nogę RODRIGO, a ten strzałem z 5 metrów nie daje szans Alvarado!

71
    Elm faulem przerywa szybką akcję Benfici Lizbona.

70
    Boisko opuszcza Sulejmani, w jego miejsce wejdzie Marković.

69
    Gouweleeuw uderza z 10 metrów na bramkę gospodarzy, piłka przelatuje nad poprzeczką.

68
    Korner dla AZ Alkmaar i niecelne dośrodkowanie z narożnika boiska.

67
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne Holendrów, gospodarze utrzymali się jednak przy piłce.

67
    Długie podanie do Beerensa, który znalazł się na spalonym.

65
    Johansson strzela z dystansu, Moraes z problemami wybija piłkę przed siebie. Sytuację długim wykopem piłki wyjaśnia zawodnik Benfici.

64
    Z boiska schodzi Fejsa, w jego miejsce wejdzie Perez.

64
    Kontratak drużyny ze stolicy Portugalii, Rodrigo stracił jednak piłkę.

63
    Długi wrzut z autu w pole karne Benfici, gospodarze wybijają piłkę.

62
    Beerens strzela na bramkę gospodarzy, robi to jednak bardzo niecelnie.

61
    Nieudana wrzutka w pole karne Benfici, grę od bramki wznowi Moraes.

60
    Nieudane dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne gospodarzy, bezrobotny Moraes bez trudu łapie piłkę.

59
    Garay zatrzymuje akcję gości i wybija piłkę poza boczną linię boiska.

58
    Zawodnicy AZ Alkmaar dobrze blokują dośrodkowanie Sulejmaniego z lewej strony boiska.

57
    Holendrzy dobrze przerywają akcję Benfici już w środkowej strefie boiska.

56
    Viergever faulem przerywa dobrze zapowiadającą się akcję Benfici Lizbona.

55
    Goście spokojnie wymieniają podania na własnej połowie boiska.

54
    Długie podania do Cardozo, który znalazł się na pozycji spalonej.

53
    Nudny fragment spotkania, na boisku nie dzieje się praktycznie nic ciekawego.

52
    Nieudany kontratak Benfici zakończony stratą piłki w wykonaniu Rodrigo.

51
    Nieudana akcja gości, od wyrzutu z autu na własnej połowie grę wznowią gospodarze.

50
    Rzut wolny dla AZ Alkmaar w środkowej strefie boiska.

49
    Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, przy piłce długo utrzymują się zawodnicy z Portugalii.

47
    Johannsson faulowany w środkowej strefie boiska.

46
    Zaczynamy drugą część spotkania, przy piłce gospodarze.

46

Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Jak na razie nie oglądaliśmy dużo sytuacji bramkowych, mimo to wyraźną przewagę na boisku mają gospodarze i jak na razie to oni są w półfinale Ligi Europejskiej. Czy zawodników AZ Alkmaar stać na odwrócenie wyniku? Jeżeli tak, to w drugiej połowie muszą dać z siebie drugie tyle co w pierwszej.

45+3

45+2
    Andre Gomes fauluje zawodnika AZ Alkmaar na połowie drużyny przyjezdnej.

45+1
    Trzy dodatkowe minuty potrwa pierwsza część spotkania.

45
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego ląduje w rękawicach bramkarza gości.

44
    Potężne uderzenie Salvio z 15 metrów, Alvarado wybija piłkę na rzut rożny!

43
    Nieudana centra Beerensa, Moraes bez problemów łapie piłkę.

42
    Zawodnicy AZ Alkmaar wymieniają podania na własnej połowie.

41
    Fejsa zatrzymany faulem w środkowej strefie boiska.

39
    Salvio świetnie podaje piłkę wzdłuż pola karnego gości a tam niepilnowany RODRIGO dopełnia formalności pewnym strzałem z najbliższej odległości!

39
    Świetne podanie do Cardozo który strzela zza pola karnego z bardzo trudnej pozycji, piłka mija jednak światło bramki.

38
    Po raz kolejny długo przy piłce utrzymują się zawodnicy z Lizbony.

37
    Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Holendrów, goście dobrze wybijają piłkę.

37
    Alvarado popisał się świetnym dryblingiem we własnym polu karnym i bez problemów ograł piłkarza Benfici. Wyszedł jednak z piłką poza końcową linię boiska.

36
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska na głowę Salvio, którzy uderza wysoko nad poprzeczką.

35
    Gospodarze spokojnie budują atak pozycyjny, wymieniając dużo podań na połowie rywala.

34

33
    Niecelne dośrodkowanie Sulejmaniego z rzutu rożnego.

32
    Świetne podanie w pole karne gości prosto do niepilnowanego Cardozo, który strzela z pierwszej piłki na bramkę AZ Alkmaar i Alvarado z problemami broni to uderzenie!

31
    Brzydki faul Salvio i żółta kartka dla pomocnika Benfici.

30
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego ląduje w ręce Alvarado.

29
    Rzut wolny dla Benfici po faulu na Rodrigo.

28
    Zawodnicy AZ Alkmaar przerywają akcję gospodarzy już w środkowej strefie boiska.

27
    Beerens niedokładnie dośrodkowuje piłkę w pole karne gospodarzy.

26
    Almeida traci piłkę na połowie rywala, od wyrzutu z autu rozpoczną zawodnicy AZ Alkmaar.

25
    Zawodnicy Benfici Lizbona długo utrzymują się w posiadaniu piłki na połowie rywala.

24
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Holendrów, goście dobrze wybijają piłkę i oddalają zagrożenie od własnej bramki.

23
    Berghuis ostro fauluje rywala i trafia do notesu sędziego.

22
    Atak pozycyjny gospodarze zakończony faulem gracza AZ Alkmaar w środkowej strefie boiska.

21
    Długa piłka do Sulejmaniego, który fauluje rywala w pobliżu pola karnego gości.

19
    Nieudana akcja gospodarzy, piłka trafia do bramkarza AZ Alkmaar.

18
    Ortiz ucierpiał w starciu z rywalem i leży na murawie.

17
    Salvio uderza zza pola karnego, świetny wślizg zawodnika gości blokuje ten strzał.

16
    Gospodarze spokojnie wymieniają podania w środkowej strefie boiska.

15
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego na nogę Berghuisa, który strzela prosto w zawodnika Benfici.

14
    Długie podanie w pole karne Benfici, gospodarze wybijają piłkę poza końcową linię boiska.

13
    Pierwsza składna akcja Holendrów, gospodarze w porę wybijają piłkę z własnego pola karnego.

12
    Atak pozycyjny gospodarzy, Elm dobrze przerywa tą akcję.

11
    Zawodnicy AZ Alkmaar długo wymieniają podania na własnej połowie.

10
    Dośrodkowanie z pole karne Holendrów, piłkarz Benfici wyszedł jednak z piłką poza końcową linię boiska.

9
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego ląduje na głowie zawodnika AZ Alkmaar.

8
    Cardozo świetnie uderza z dystansu na bramkę drużyny przyjezdnej, bramkarz AZ Alkmaar z największym trudem wybija piłkę na rzut rożny.

7
    Nieudana akcja gospodarzy, od bramki grę wznowi Alvarado.

6
    Berghuis po raz kolejny faulem przerywa szybką akcję Benfici Lizbona.

5
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne AZ Alkmaar nie przyniosło gospodarzom żadnych korzyści. Od bramki grę zacznie Alvarado.

5
    Siqueira faulowany 40 metrów od bramki Holendrów.

4
    Almeida zmienia kontuzjowanego Silvio.

3
    Ależ pecha miał pomocnik Benfici, Silvio na noszach opuszcza boisko. Konieczna będzie zmiana.

2
    Na murawie leży Silvio. Czyżby potrzebna była zmiana?

1
    Pierwszy gwizdek sędziego, ze środka boiska zaczynają zawodnicy AZ Alkmaar.

1

Benfica Lizbona: Moraes – Silvio, Luisao, Garay, Siqueira – Salvio, Fejsa, Andre Gomes, Sulejmani, Rodrigo – Cardozo.
    Rezerwowi: Lima, Paulo Lopes, Jardel, Almeida, Perez, Marković, Duricić.

AZ Alkmaar: Alvarado – Viergever, Wuytens, Gouweleeuw, Johansson – Elm, Ortiz, Gudelj, Berghuis, Beerens – Johannsson.
    Rezerwowi: Gorter, Reijnen, Gudmundsson, De Winter, Henriksen, Haye, Avduć.

Sędziowie: P. Kralovec – R. Slysko, M. Wilczek.

Zespół AZ Alkmaar nie ma już praktycznie szans na zdobycie mistrza Holandii, gdyż 45 punktów daje im 7 miejsce w tabeli. Pozycja ta ciągle daje im możliwość występu w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.
    Zawodnicy AZ Alkmaar w ostatnim meczu zremisowali na wyjeździe z Rodą 2:2.

W swojej rodzimej lidze Benfica pewnie przewodzi stawce i po 26 kolejkach zajmuje fotel lidera z dorobkiem 67 punktów. Ich lokalny rywal Sporting Lizbona traci do nich 7 oczek.
    W ostatnim spotkaniu zawodnicy Benfici pewnie rozbili na własnym stadionie Rio Ave, wygrywając aż 4:0!

Trójka sędziowska oddelegowana na to spotkanie pochodzi Czech, a głównym arbitrem będzie P. Kralovec. Na bocznych liniach pomagać mu będą R. Slysko oraz M. Wilczek.

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym na AFAS Stadion górą byli Portugalczycy. Cennego gola dla swojej drużyny zdobył w 48 minucie Salvio. Warto wspomnieć, że mecz ten był bardzo wyrównany, jednak statystyki wskazują na lekką przewagę Holendrów.

Przed nami runda rewanżowa ciećfinałów Ligi Europejskiej! Ty razem na Estádio da Luz miejscowa drużyna Benfici Lizbona podejmie gości z AZ Alkmaar. Na pewno czeka nas bardzo emocjonujące spotkanie, dlatego zapraszamy do śledzenia relacji live z tego spotkania!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Gole: 39. Rodrigo, 71. Rodrigo

Kartki:   31. Salvio (BNF), 73. Andre Gomes (BNF) – 23. Berghuis (ALK)

Benfica Lizbona: Moraes – Silvio (4' Almeida), Luisao, Garay, Siqueira – Salvio, Fejsa (64' Perez), Andre Gomes, Sulejmani (70' Marković), Rodrigo – Cardozo.
    Zmiany: Lima, Paulo Lopes, Jardel, Almeida, Perez, Marković, Duricić.

AZ Alkmaar: Alvarado – Viergever, Wuytens, Gouweleeuw, Johansson – Elm, Ortiz (79' Henriksen), Gudelj, Berghuis (77' Haye), Beerens (77' Gudmundsson) – Johannsson.
    Zmiany: Gorter, Reijnen, Gudmundsson, De Winter, Henriksen, Haye, Avduć.

Sędziowie: P. Kralovec – R. Slysko, M. Wilczek