Benfica – Alkmaar 2:0 (koniec) | Juventus – Lyon 2:1 (koniec) | Valencia – Basel 5:0 (po dogrywce)
Sevilla – Porto 4:1 (koniec)
Benfica Lizbona
2:0 (1:0)
AZ Alkmaar
Czwartek 10.04.2014, 21:05 • Estádio da Luz, Lizbona • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Przed nami runda rewanżowa ciećfinałów Ligi Europejskiej! Ty razem na Estádio da Luz miejscowa drużyna Benfici Lizbona podejmie gości z AZ Alkmaar. Na pewno czeka nas bardzo emocjonujące spotkanie, dlatego zapraszamy do śledzenia relacji live z tego spotkania!

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym na AFAS Stadion górą byli Portugalczycy. Cennego gola dla swojej drużyny zdobył w 48 minucie Salvio. Warto wspomnieć, że mecz ten był bardzo wyrównany, jednak statystyki wskazują na lekką przewagę Holendrów.

Trójka sędziowska oddelegowana na to spotkanie pochodzi Czech, a głównym arbitrem będzie P. Kralovec. Na bocznych liniach pomagać mu będą R. Slysko oraz M. Wilczek.

W swojej rodzimej lidze Benfica pewnie przewodzi stawce i po 26 kolejkach zajmuje fotel lidera z dorobkiem 67 punktów. Ich lokalny rywal Sporting Lizbona traci do nich 7 oczek.
    W ostatnim spotkaniu zawodnicy Benfici pewnie rozbili na własnym stadionie Rio Ave, wygrywając aż 4:0!

Zespół AZ Alkmaar nie ma już praktycznie szans na zdobycie mistrza Holandii, gdyż 45 punktów daje im 7 miejsce w tabeli. Pozycja ta ciągle daje im możliwość występu w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.
    Zawodnicy AZ Alkmaar w ostatnim meczu zremisowali na wyjeździe z Rodą 2:2.

Benfica Lizbona: Moraes – Silvio, Luisao, Garay, Siqueira – Salvio, Fejsa, Andre Gomes, Sulejmani, Rodrigo – Cardozo.
    Rezerwowi: Lima, Paulo Lopes, Jardel, Almeida, Perez, Marković, Duricić.

AZ Alkmaar: Alvarado – Viergever, Wuytens, Gouweleeuw, Johansson – Elm, Ortiz, Gudelj, Berghuis, Beerens – Johannsson.
    Rezerwowi: Gorter, Reijnen, Gudmundsson, De Winter, Henriksen, Haye, Avduć.

Sędziowie: P. Kralovec – R. Slysko, M. Wilczek.

1

1
    Pierwszy gwizdek sędziego, ze środka boiska zaczynają zawodnicy AZ Alkmaar.

2
    Na murawie leży Silvio. Czyżby potrzebna była zmiana?

3
    Ależ pecha miał pomocnik Benfici, Silvio na noszach opuszcza boisko. Konieczna będzie zmiana.

4
    Almeida zmienia kontuzjowanego Silvio.

5
    Siqueira faulowany 40 metrów od bramki Holendrów.

5
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne AZ Alkmaar nie przyniosło gospodarzom żadnych korzyści. Od bramki grę zacznie Alvarado.

6
    Berghuis po raz kolejny faulem przerywa szybką akcję Benfici Lizbona.

7
    Nieudana akcja gospodarzy, od bramki grę wznowi Alvarado.

8
    Cardozo świetnie uderza z dystansu na bramkę drużyny przyjezdnej, bramkarz AZ Alkmaar z największym trudem wybija piłkę na rzut rożny.

9
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego ląduje na głowie zawodnika AZ Alkmaar.

10
    Dośrodkowanie z pole karne Holendrów, piłkarz Benfici wyszedł jednak z piłką poza końcową linię boiska.

11
    Zawodnicy AZ Alkmaar długo wymieniają podania na własnej połowie.

12
    Atak pozycyjny gospodarzy, Elm dobrze przerywa tą akcję.

13
    Pierwsza składna akcja Holendrów, gospodarze w porę wybijają piłkę z własnego pola karnego.

14
    Długie podanie w pole karne Benfici, gospodarze wybijają piłkę poza końcową linię boiska.

15
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego na nogę Berghuisa, który strzela prosto w zawodnika Benfici.

16
    Gospodarze spokojnie wymieniają podania w środkowej strefie boiska.

17
    Salvio uderza zza pola karnego, świetny wślizg zawodnika gości blokuje ten strzał.

18
    Ortiz ucierpiał w starciu z rywalem i leży na murawie.

19
    Nieudana akcja gospodarzy, piłka trafia do bramkarza AZ Alkmaar.

21
    Długa piłka do Sulejmaniego, który fauluje rywala w pobliżu pola karnego gości.

22
    Atak pozycyjny gospodarze zakończony faulem gracza AZ Alkmaar w środkowej strefie boiska.

23
    Berghuis ostro fauluje rywala i trafia do notesu sędziego.

24
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Holendrów, goście dobrze wybijają piłkę i oddalają zagrożenie od własnej bramki.

25
    Zawodnicy Benfici Lizbona długo utrzymują się w posiadaniu piłki na połowie rywala.

26
    Almeida traci piłkę na połowie rywala, od wyrzutu z autu rozpoczną zawodnicy AZ Alkmaar.

27
    Beerens niedokładnie dośrodkowuje piłkę w pole karne gospodarzy.

28
    Zawodnicy AZ Alkmaar przerywają akcję gospodarzy już w środkowej strefie boiska.

29
    Rzut wolny dla Benfici po faulu na Rodrigo.

30
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego ląduje w ręce Alvarado.

31
    Brzydki faul Salvio i żółta kartka dla pomocnika Benfici.

32
    Świetne podanie w pole karne gości prosto do niepilnowanego Cardozo, który strzela z pierwszej piłki na bramkę AZ Alkmaar i Alvarado z problemami broni to uderzenie!

33
    Niecelne dośrodkowanie Sulejmaniego z rzutu rożnego.

34
    Nieudane podanie w pole karne gospodarzy, piłka opuszcza plac gry.

35
    Gospodarze spokojnie budują atak pozycyjny, wymieniając dużo podań na połowie rywala.

36
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska na głowę Salvio, którzy uderza wysoko nad poprzeczką.

37
    Alvarado popisał się świetnym dryblingiem we własnym polu karnym i bez problemów ograł piłkarza Benfici. Wyszedł jednak z piłką poza końcową linię boiska.

37
    Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Holendrów, goście dobrze wybijają piłkę.

38
    Po raz kolejny długo przy piłce utrzymują się zawodnicy z Lizbony.

39
    Świetne podanie do Cardozo który strzela zza pola karnego z bardzo trudnej pozycji, piłka mija jednak światło bramki.

39
    Gol dla Benfiki!
    Salvio świetnie podaje piłkę wzdłuż pola karnego gości a tam niepilnowany RODRIGO dopełnia formalności pewnym strzałem z najbliższej odległości!

41
    Fejsa zatrzymany faulem w środkowej strefie boiska.

42
    Zawodnicy AZ Alkmaar wymieniają podania na własnej połowie.

43
    Nieudana centra Beerensa, Moraes bez problemów łapie piłkę.

44
    Potężne uderzenie Salvio z 15 metrów, Alvarado wybija piłkę na rzut rożny!

45
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego ląduje w rękawicach bramkarza gości.

45+1
    Trzy dodatkowe minuty potrwa pierwsza część spotkania.

45+2
    Andre Gomes fauluje zawodnika AZ Alkmaar na połowie drużyny przyjezdnej.

45+3

Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Jak na razie nie oglądaliśmy dużo sytuacji bramkowych, mimo to wyraźną przewagę na boisku mają gospodarze i jak na razie to oni są w półfinale Ligi Europejskiej. Czy zawodników AZ Alkmaar stać na odwrócenie wyniku? Jeżeli tak, to w drugiej połowie muszą dać z siebie drugie tyle co w pierwszej.

46

46
    Zaczynamy drugą część spotkania, przy piłce gospodarze.

47
    Johannsson faulowany w środkowej strefie boiska.

49
    Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, przy piłce długo utrzymują się zawodnicy z Portugalii.

50
    Rzut wolny dla AZ Alkmaar w środkowej strefie boiska.

51
    Nieudana akcja gości, od wyrzutu z autu na własnej połowie grę wznowią gospodarze.

52
    Nieudany kontratak Benfici zakończony stratą piłki w wykonaniu Rodrigo.

53
    Nudny fragment spotkania, na boisku nie dzieje się praktycznie nic ciekawego.

54
    Długie podania do Cardozo, który znalazł się na pozycji spalonej.

55
    Goście spokojnie wymieniają podania na własnej połowie boiska.

56
    Viergever faulem przerywa dobrze zapowiadającą się akcję Benfici Lizbona.

57
    Holendrzy dobrze przerywają akcję Benfici już w środkowej strefie boiska.

58
    Zawodnicy AZ Alkmaar dobrze blokują dośrodkowanie Sulejmaniego z lewej strony boiska.

59
    Garay zatrzymuje akcję gości i wybija piłkę poza boczną linię boiska.

60
    Nieudane dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne gospodarzy, bezrobotny Moraes bez trudu łapie piłkę.

61
    Nieudana wrzutka w pole karne Benfici, grę od bramki wznowi Moraes.

62
    Beerens strzela na bramkę gospodarzy, robi to jednak bardzo niecelnie.

63
    Długi wrzut z autu w pole karne Benfici, gospodarze wybijają piłkę.

64
    Kontratak drużyny ze stolicy Portugalii, Rodrigo stracił jednak piłkę.

64
    Z boiska schodzi Fejsa, w jego miejsce wejdzie Perez.

65
    Johansson strzela z dystansu, Moraes z problemami wybija piłkę przed siebie. Sytuację długim wykopem piłki wyjaśnia zawodnik Benfici.

67
    Długie podanie do Beerensa, który znalazł się na spalonym.

67
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne Holendrów, gospodarze utrzymali się jednak przy piłce.

68
    Korner dla AZ Alkmaar i niecelne dośrodkowanie z narożnika boiska.

69
    Gouweleeuw uderza z 10 metrów na bramkę gospodarzy, piłka przelatuje nad poprzeczką.

70
    Boisko opuszcza Sulejmani, w jego miejsce wejdzie Marković.

71
    Elm faulem przerywa szybką akcję Benfici Lizbona.

71
    Kolejna asysta Salvio, który dośrodkowuje piłkę wprost na nogę RODRIGO, a ten strzałem z 5 metrów nie daje szans Alvarado!

73
    Andre Gomes fauluej rywala i trafia do notesu sędziego.

74
    Zawodnicy AZ Alkmaar spokojnie wymieniają podania na własnej połowie.

75

76
    Salvio traci piłkę w polu karnym rywali.

77
    Podwójna zmiana w zespole gości. W miejsce Beerensa wejdzie Gudmundsson, natomiast Berguisa zmieni Haye.

79
    Świetny strzał Gudmundssona ze skraju pola karnego, Moraes pewnie łapie piłkę.

79
    Kolejna zmiana w drużynie gości, Henriksen zmienia Ortiza.

80
    Goście wymieniają podania na własnej połowie, zawodnicy Benfici są ustawieni bardzo wysoko co utrudnia grę przeciwnikom.

81
    Dobre dośrodkowanie na nogę Gudmundssona, który fatalnie pudłuje.

82
    Nieporozumienie w drużynie Benfici i zawodnicy AZ Alkmaar odbierają piłkę rywalom.

84
    Gospodarze spokojnie kontrolują grę i nieatakowani przez nikogo wymieniają podania na własnej połowie.

84
    Fenomenalna podanie do Salvio który znalazł się sam na sam z bramkarzem AZ Alkmaar i oddał strzał prosto w Alvarado!

86
    Cardozo fauluje rywala w środkowej strefie boiska.

87
    Obie drużyny chyba już marzą o tym, żeby zejść do szatni.

88
    Dobra prostopadła piłka do Cardozo, Alvarado w porę wyciąga to podanie.

89
    Przerwana akcja Holendrów, od wyrzutu z autu zaczną gospodarze.

90
    Świetny drybling Cardozo w polu karnym rywali, Alvarado w porę wybija piłkę na rzut rożny.

90+1
    Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

Sędzia gwiżdże po oraz ostatni i kończy to spotkanie. Po dość nudnym meczu, Benfica zasłużenie wygrywa z AZ Alkmaar i awansuje do półfinału Ligi Europejskiej.
    Dziękujemy za śledzenie relacji live z tego spotkania. (22:56:39)

Gole: 39. Rodrigo, 71. Rodrigo

Kartki:   31. Salvio (BNF), 73. Andre Gomes (BNF) – 23. Berghuis (ALK)

Benfica Lizbona: Moraes – Silvio (4' Almeida), Luisao, Garay, Siqueira – Salvio, Fejsa (64' Perez), Andre Gomes, Sulejmani (70' Marković), Rodrigo – Cardozo.
    Zmiany: Lima, Paulo Lopes, Jardel, Almeida, Perez, Marković, Duricić.

AZ Alkmaar: Alvarado – Viergever, Wuytens, Gouweleeuw, Johansson – Elm, Ortiz (79' Henriksen), Gudelj, Berghuis (77' Haye), Beerens (77' Gudmundsson) – Johannsson.
    Zmiany: Gorter, Reijnen, Gudmundsson, De Winter, Henriksen, Haye, Avduć.

Sędziowie: P. Kralovec – R. Slysko, M. Wilczek

1. mecz: Alkmaar - Benfica 0:1