Benfica – Alkmaar 2:0 (koniec) | Juventus – Lyon 2:1 (koniec) | Valencia – Basel 5:0 (po dogrywce)
Sevilla – Porto 4:1 (koniec)
koniec po dogrywce
Valencia CF
5:0 (2:0,)
FC Basel
Czwartek 10.04.2014, 21:05 • Estadio Mestalla, Walencja • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Przed nami rewanżowe starcie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Valencia na Estadio Mestalla podejmie FC Basel.

Pierwsze spotkanie rozgrywane w Szwajcarii zakończyło się ogromną niespodzianą. Bazylea rozgromiła 3:0 na swoim stadionie lekko faworyzowaną Valencię. Czy wszystko już jest przesądzone?

Valencia w ostatnich dniach ma spore problemy. Z ostatnich pięciu rozegranych spotkań potrafiła tylko raz zgarnąć komplet punktów.

Basel przewodzi w lidze szwajcarskiej i tutaj jest naprawdę na ostatniej prostej, aby awansować do historycznego półfinału Ligi Europejskiej. Czy trzy bramkowa zaliczka ze swojego kraju wystarczy na rewanż?

Valencia z Bazyleą mierzyły się ze sobą w 2002 roku w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W obu pojedynkach padło sporo bramek, a ostateczny awans wywalczyła ekipa Valencii, która na swoim stadionie rozgromiła rywala aż 6:2! Powtórka z rozrywki już w czwartek? Byłoby ciekawie.

Na relację z tego spotkania zapraszam już w późny, czwartkowy wieczór! Na pewno emocji nie zabraknie. Czy Valencia podejmie walkę? Bądźcie z nami!

Valencia CF: Guaita – Pereira, Fuego, Mathieu, Bernat – Keita, Parejo, Cartabia – Vargas, Paco, Feghouli.
    Rezerwowi: Domenech – Costa, Barragan, Herrero, Jonas, Piatti, Romeu.

FC Basel: Sommer – Xhaka, Schar, Sauro, Safari – Die, El Neny, Diaz, Degen – Delgado, Frei.
    Rezerwowi: Vailati – Sio, Seferagic, Embolo, Dunki, Alijii, Ajeti.

Sędziowie: V. Kassai‎.

1

2
    Już od pierwszych sekund tego spotkania Valencia stara się atakować, prowadzić grę. Gospodarze mają jeden cel – szybko zdobyć pierwszą bramkę!

4
    Gospodarze grają bardzo ambitnie, cały czas są w natarciu. Jednak w grze popularnych jest sporo niedokładności.

5
    Kontratak FC Basel! Groźnie w pole karne dośrodkował Diaz, ale dobrze interweniują stoperzy Valencii.

7
    Valencia ma sporo stałych fragmentów gry, ale dobrze w obronie na początku tego spotkania wyglądają zawodnicy ze Szwajcarii.

10
    Całym zespołem na własnej połowie boiska broni się Basel. Z dystansu strzela Feghouli, ale dobrze tą próbę strzału blokuje Frei!

12
    Bardzo słabo w pole karne dośrodkował Feghouli, pewnie piłkę wybijają obrońcy.

13
    Feghouli wdał się w drybling z dwójką obrońców przy końcowej linii boiska i stracił piłkę.

15
    Degen walczył do samego końca, aby opanować piłkę w boisku, ale nie udało mu się to. Grę od wrzutu z autu wznowi Valencia.

16
    Niecelne podanie Mathieu, ale goście nie zdołali wyjść z kontratakiem. Po chwili znowu w posiadaniu piłki znaleźli się gospodarze.

18
    Piłkarze Basel często przerywają akcje rywali faulami. Jednak robią to daleko od własnej bramki.

19
    Gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego! Jednak sędzia nie wskazał na wapno, słuszna decyzja arbitra.

21
    Xhaka wywalczył rzut rożny, ale goście nie zdołali zagrozić bramce Guaity, który dzisiaj nie ma zbyt wiele okazji do interwencji.

22
    Zamieszanie w polu karnym Basel! Ze sporymi problemami bronią się przyjezdni!

24
    Safari został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

26
    Gra toczy się głównie na połowie FC Basel. Gospodarze są bardzo zdeterminowani, jednak przyjezdni nie pozwalają na zbyt wiele Nietoperzom.

27
    Feghouli został ukarany żółtą kartką przez arbitra.

28
    Zły wybór Vargasa i piłkę pewnie łapie Sommer, który jest pewnym punktem swojego zespołu.

29
    Paco znalazł się na pozycji spalonej, co bardzo dobrze wychwycił arbiter liniowy.

31
    Kolejny groźny kontratak Basel! Jednak goście wznowią tylko grę z rzutu rożnego.

32
    Mathieu oddala zagrożenie spod własnej bramki. Gospodarze mieli okazję do kontrataku, ale szybko na własną połowę boiska wrócili goście.

34
    Feghouli po raz kolejny podjął złą decyzję i Valencia od początku musi budować atak pozycyjny.

35
    Die zachował się bardzo niesportowo! Upadł w polu karnym po delikatnym kontakcie z rywalem. Gracz Basel powinien zostać ukarany żółtą kartkę za symulację!

37
    Gospodarze cały czas walczą o bramkę, która da nadzieję na odrobienie strat. Jednak trudno zdobyć gola, skoro nie oddaje się na strzałów na bramkę!

38
    Gol dla Valencii!
    Fatalny błąd w obronie FC Basel! Długie podanie w pole karne Pereiry do ALCACERA PACO, który umieszcza piłkę obok Sommera, który się potknął!

40
    Gospodarze chcą pójść za ciosem! Goście starają się stosować wysoki pressing.

41
    Parejo dośrodkował z narożnika boiska w pole karne, ale wybijają futbolówkę obrońcy.

42
    Fatalne pudło Vargasa, który z bliskiej odległości nie zdołał pokonać Sommera!

43
    Szybko zrehabilitował się EDUARDO VARGAS, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnym strzałem głową umieszcza piłkę w siatce!

44
    Valencia odrobiła już większą część strat! Zapowiadają się emocje do samego końca tego spotkania!

45
    Feghouli oddał słaby strzał z około 15 metrów, pewnie piłkę łapie Sommer.

45+1

Po pierwszej części spotkania w pełni zasłużenie prowadzi 2:0 Valencia! Piłkarze FC Basel po przerwie muszą zacząć atakować! Na drugą odsłonę tego meczu zapraszamy za 15. minut!

46

47
    Obaj trenerzy nie zdecydowali się na dokonanie zmian w wyjściowych składach.

48
    Mathieu bardzo groźnie dośrodkował w pole karne, ale Vargas z bliskiej odległości nie zdołał skierować piłki w światło bramki!

50
    Obraz gry się nie zmienia, gospodarze cały czas utrzymują się w posiadaniu piłki. Przyjezdni wysokim pressingiem starają się utrudniać rozgrywanie piłki Nietoperzom.

51
    Cartabia dośrodkował w pole karne do Feghouliego, który zdołał oddać strzał na bramkę, ale w momencie podania znajdował się minimalnie za linią obrony!

53
    Zmiana w drużynie FC Basel: z boiska schodzi Delgado, na boisku pojawia się Sio.

54
    Piłkarze FC Basel nie oddali w tym meczu jeszcze ani jednego celnego strzału na bramkę! Na boisku pojawił się Sio, który ma ożywić grę gości.

55
    Ależ okazja dla Valencii! Vargas z pięciu metrów nie zdołał pokonać Sommera! Chilijczyk próbował dobijać z ostrego kąta, ale trafił tylko w słupek!

57
    Gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego po zagraniu rękę przez jednego z zawodników Basel, ale sędzia nakazał grać dalej!

59
    Gospodarze podkręcają tempo, są coraz groźniejsi. Trzecia bramka dla Valencii wisi w powietrzu.

61
    Zmiana w drużynie FC Basel: z boiska schodzi Degen, na boisku pojawia się Alijii.

62
    El Neny faulował w środku boiska za co słusznie został ukarany żółtą kartką.

64
    Gdy tylko dłużej przy piłce utrzymują się piłkarze FC Basel na Estadio Mestalla słyszymy przeraźliwe gwizdy.

65
    Diaz doszedł do strzału głową w polu karnym, ale trafił tylko w boczną siatkę!

65
    Schar bardzo ostro zaatakował Vargasa za co obejrzał żółty kartonik!

66
    Ależ okazja dla Valencii! Paco oddał świetny strzał na bramkę z okolic pola karnego! Sommer zdołał trącić piłkę, która zatrzymała się na poprzeczce!

68
    Trzykrotnie sprzed pola karnego próbowali uderzać na bramkę piłkarze Valencii, ale dobrze blokują te strzały obrońcy Basel!

70
    Znakomita bramka zdobyta przez Valencią! Vargas kapitalnie zgrał piłkę na 15 metr do ALCACERA PACO, który z pierwszej piłki fantastycznie uderzył na bramkę! Żadnych szans nie miał Sommer!

72
    Gospodarze nie zwalniają tempa! W dwumeczu remis 3:3! Wydaje się, że czekają nas emocje do samego końca. Valencia musi jednak uważać w obronie, aby nie popełnić błędu.

74
    Diaz został ukarany żółtą kartką za przekroczenie przepisów.

76
    Zmiana w drużynie Valencia CF: z boiska schodzi Cartabia, na boisku pojawia się Jonas.

77
    Spotkanie zrobiło się bardzo otwarte, jest sporo miejsca na boisku. Jednak zdecydowanie groźniejsi są gospodarze.

79
    Valencia chce jeszcze w regulaminowym czasie gry zdobyć czwartą bramkę. Jeśli taki wynik utrzyma się do końca, czeka nas dogrywka!

80
    Parejo słabo dośrodkował z narożnika boiska, piłka nie minęła pierwszego obrońcy.

82
    Zmiana w drużynie Valencia CF: z boiska schodzi Mathieu, na boisku pojawia się Costa.

84
    Bardzo głęboko do defensywy cofnęli się goście, którzy czekają już chyba tylko na końcowy gwizdek i dogrywkę.

86
    Źle piłkę przyjął sobie i grę od wrzutu z autu wznowią piłkarze FC Basel.

88
    To musiała być bramka dla Valencii! Paco przegrał pojedynek sam na sam z Sommerem! Dobitka Vargasa zatrzymała się na słupku!

90
    Sędzia doliczył tylko trzy minuty do regulaminowych 90!

90+2
    Die dośrodkował w pole karne Valencii, ale piłkę pewnie klatką piersiową do Guaity zgrywa Pereira.

90+4
    Druga połowa skończona.

Po 90. minutach gry Valencia prowadzi 3:0! Jednak w dwumeczu jest 3:3, a więc czeka nas dogrywka!

Piłkarze obu zespołów się mobilizują, czeka nas kolejne 30 minut wielkich emocji! Już za chwilę początek pierwszej części dogrywki!

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

93
    Gospodarze cały czas atakują, nie pozwalają przyjezdnym na zbyt wiele. Valencia jest groźna, ale nieskuteczna.

94
    Znakomicie broni Sommer! Bernat wykład piłkę na 5 metr do Parejo, który uderza mocno po ziemi, ale prosto w bramkarza FC Basel!

95
    Sio był faulowany przed polem karnym, ale wcześniej sędzia liniowy wskazał pozycję spaloną napastnika gości.

97
    Valencia jest zdecydowanie groźniejsza, gdy atakuje lewą stroną boiska. Bardzo aktywny jest Bernat.

98
    Keita po raz kolejny nieprzepisowo atakował Die za co został napomniany żółtym kartonikiem.

100
    Przedzierał się prawą stroną boiska Sio, ale zdołał wywalczyć tylko wznowienie gry z autu.

101
    Diaz został ukarany czerwoną kartką! Bardzo kontrowersyjna decyzja arbitra, który uznał, że zawodnik FC Basel kopnął bez piłki Jonasa.

103
    Przyjezdni będą musieli radzić sobie przez blisko 20 minut gry w osłabieniu. Valencia jest teraz w dobrej sytuacji.

104
    Sauro i Vargas zostali ukarany żółtymi kartkami za przepychanki.

105
    Sauro ostro zaatakował w środku boiska Feghouliego! Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla zawodnika FC Basel! Goście grają już tylko w 9!

90+1
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

Po pierwszej części dogrywki wynik się nie zmienił, jednak goście stracili dwóch piłkarzy!

106
    Druga dogrywka rozpoczęta.

106
    Xhaka fauluje przy linii bocznej rywala za co zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

107
    Gospodarze muszą zdobyć teraz bramkę! Szwajcarzy bronią się całym zespołem we własnym polu karnym!

109
    Jonas uderzył na bramkę z około 25 metrów, ale piłka nie zmierzała w światło bramki.

110
    Ależ szczęście mieli teraz gospodarze! Sprzed pola karnego uderzył Die, ale piłka przeleciała minimalnie ponad bramką Valencii!

111
    Zmiana w drużynie Valencia CF: z boiska schodzi Pereira, na boisku pojawia się Piatti.

112
    Die upada w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy! Basel w natarciu!

113
    PACO ALCACER zdobywa swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu! Piatti kapitalnie zagrał przed bramkę, gdzie Paco z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki!

114
    Paco został ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki.

115
    Bernat przerywa faulem groźną akcję gości za co zostaje ukarany żółtą kartką.

116
    Zmiana w drużynie FC Basel: z boiska schodzi Safari, na boisku pojawia się Embolo.

117
    Guaita został ukarany żółtą kartkę za grę na czas!

118
    JUAN BERNAT przypieczętowuje awans Valencii do półfinału! Co za emocje na Estadio Mestalla! Obrońca przeprowadził indywidualną akcję w polu karnym i pewnie pokonał Sommera!

120
    Bernat strzela z dystansu, ale niecelnie. Grę od bramki wznowi Sommer.

120+1

Po znakomitym, ale bardzo jednostronnym spotkaniu Valencia w pełni zasłużenie pokonała aż 5:0 FC Basel! Gospodarze zdołali odrobić straty i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live w portalu lajfy.com! (23:35:28)
    Gole: 38. Paco, 43. Vargas, 70. Paco, 113. Paco, 118. Bernat

Kartki:   27. Feghouli (VAL), 98. Keita (VAL), 104. Vargas (VAL), 114. Paco (VAL), 115. Bernat (VAL), 117. Guaita (VAL) – 24. Safari (BAS), 62. El Neny (BAS), 65. Schar (BAS), 74. Diaz (BAS), 104. Sauro (BAS), 106. Xhaka (BAS)   105. Sauro (BAS)   101. Diaz (BAS)

Valencia CF: Guaita – Pereira (111. Piatti), Fuego, Mathieu (82. Costa), Bernat – Keita, Parejo, Cartabia (76. Jonas) – Vargas, Paco, Feghouli.
    Zmiany: Domenech – Costa, Barragan, Herrero, Jonas, Piatti, Romeu.

FC Basel: Sommer – Xhaka, Schar, Sauro, Safari (116. Embolo) – Die, El Neny, Diaz, Degen (61. Alijii) – Delgado (53. Sio), Frei.
    Zmiany: Vailati – Sio, Seferagic, Embolo, Dunki, Alijii, Ajeti.

Sędziowie: V. Kassai‎

1. mecz: Basel - Valencia 3:0