Genoa – Cagliari 1:2 (koniec) | Atalanta – Hellas Verona 1:2 (koniec) | Parma – Inter 0:2 (koniec)
AC Milan – Livorno 3:0 (koniec) | Udinese – Napoli 1:1 (koniec) | Catania – Sampdoria 2:1 (koniec)
Chievo – Sassuolo 0:1 (koniec) | Lazio – Torino 3:3 (koniec) | Juventus – Bologna 1:0 (koniec)
Fiorentina – AS Roma 0:1 (koniec)
Udinese Calcio
1:1 (0:1)
SSC Napoli
Sobota 19.04.2014, 15:00 • Udine, Friuli • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

To już ostatnia "prosta" sezonu! Przed nami 34. kolejka włoskiej Serie A.
    W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu zmierzą się: 14. Udinese (38 pkt) oraz 3. Napoli (67 pkt).

Gospodarze spróbują się "odkuć" za dwie ostatnie porażki.
    Wielkiej ujmy one jednak nie przyniosły, bo lepsze okazały się ekipy Fiorentiny i Juventusu.
    "Zebry", nie przestrzeni sezonu, są u siebie umiarkowanie skuteczne. Wygrały połowę z 16-stu meczów.
    Najskuteczniejszym piłkarzem tej ekipy w rozgrywkach ligowych jest Antonio Di Natale (11 goli).

Goście w dwóch z poprzednich czterech spotkań zdołali 4-krotnie trafić do bramki rywali. Tak było przed tygodniem, gdy na Stadio San Paolo w Neapolu "padło" Lazio (2:4).
    Azzurri grają solidnie "w gościach" – mają na koncie 9 zwycięstw w meczach wyjazdowych (na 16 gier).
    O koronę króla strzelców walczy Higuan (teraz nie zagra!), który ma o dwa gole mniej od Immobile oraz o jedno trafienie od Teveza.

Jeśli chodzi o osłabienia to trener Udinese Calcio nie będzie mógł skorzystać z Kelavy oraz Lazzariego.
    Z kolei w drużynie grającej o najwyższe cele nie będzie mogło wystąpić kilku kluczowych zawodników: wspomniany Higuain oraz Mertens, Rafael i Maggio.

Ostatnie dwie, bezpośrednie potyczki pomiędzy tymi zespołami zakończyły się remisami.
    Nie mamy nic przeciwko, by i teraz było podobnie, o ile zobaczymy ciekawe widowisko i grad goli!
    Zapraszamy na lajfy.com!

Udinese Calcio: Scuffet – Heurtaux, Danilo, Domizzi, G. Silva – Pinzi, Badu, Allan – Fernandes, Pereyra – Muriel

SSC Napoli: Reina – Reveillere, Fernandez, Henrique, Ghoulam – Behrami, Inler – Insigne, Hamsik, Callejòn – Duvan

Sędziowie: Giampaolo Calvarese.

Zawodnicy obu ekip wychodzą na murawę!

1

1
    Rozpoczęli piłkarze Napoli, którzy grają w błękitnych koszulkach! Gospodarze z Udine na biało-czarno.

1
    Ledwo po pierwszym gwizdku mamy już brzydki faul Pinzi'ego, który ogląda żółtą kartkę! Zawodnik Napoli leży na murawie.

2
    Insigne długo przymierzał się do rozegrania stałego fragmentu gry, ale zagrywa pod linię końcową i w zasadzie nie udała się ta akcja gościom.

3
    Pierwsza akcja Zapaty, który kończy ofensywę strzałem prosto w dobrze ustawionego Scuffeta. Szybki początek meczu w wykonaniu Napoli.

5
    Udinese ma spore problemy z opuszczeniem własnej połowy, ale jest to spowodowane głęboką ofensywą Napoli. Być może gospodarze wyprowadzą zaraz zabójczą kontrę?

6
    Mamy faul Inlera na połowie Napoli przy linii bocznej boiska. Szykuje się dalekie dośrodkowanie pod pole karne gości.

7
    Fatalnie rozegrana centra z wolnego, ale obrońca szyko wybija piłkę na rzut z autu. Miejscowa ekipa wycofuje piłkę do własnej linii defensywnej i od nowa konstruuje atak pozycyjny.

9
    Udinese całkiem dobrze radzi sobie na terenie rywali i już od dłuższego czasu utrzymuje się w posiadaniu – niestety na razie nic więcej.

10
    Kończy się akcja Udinese niecelnym strzałem z dystansu Muriela. Wcześniej mieliśmy jeszcze pozycję spaloną i od bramki rozpocznie Reina.

11
    Znów nieco cofnęli się przyjezdni. Następuje długie dośrodkowanie na wysuniętego Muriela, ale radzi sobie z nim obrońca, który odbiera mu futbolówkę.

11
    Do szybkiej kontry przeszło Napoli i tam technicznie fauluje Heurtaux, który powoduje rzut wolny dla przeciwników w całkiem dobrej pozycji!

12
    Insigne znów decyduje się na indywidualne rozegranie stałego fragmentu gry i z problemami broni Scuffet! Dobra próba, ale wciąż mamy 0:0!

13
    Jeśli Napoli już atakuje, to są to groźne próby, które mogą zakończyć się bramką. Z kolei Udinese stara się prowadzić grę, ale nie kończy się to nawet interwencjami Reiny.

13
    Callejòn przejął piłkę przy linii końcowej boiska i dośrodkował na wolne pole, gdzie jednak zabrakło partnera. Przejmują piłkę gospodarze.

14
    Fernandes uwolnił się spod krycia obrońcy i oddał strzał! Pewnie Reina, który przyciska piłkę do ziemi.

16
    Insigne chciał sam zakończyć akcję, ale po minięciu rywala został wzięty w kleszcze i nie przedarł się dalej – wciąż przy piłce Napoli.

16
    Callejòn wybiegał dobrze za defensywę Udinese, ale jego partner niecelnie zagrywał w jego stronę. Piłkę zgarnia Scuffet.

17
    Bardzo niecelna próba Behrami'ego, który z sytuacyjnej piłki chciał uderzyć, przez co piłka poleciała daleko za i obok bramki.

19
    Zapata przewraca się w polu karnym, ale nie ma mowy o wskazaniu na wapno! Kontynuują akcję przyjezdni, ale niewiele z niej wynika i tracą oni futbolówkę.

20
    Mamy kolejną kartkę w dzisiejszym meczu! Fernandez dość niepotrzebnie wchodzi od tyłu w nogi rywala.

21
    Słabo wykonali rzut wolny gospodarze i nic z niego nie wyniknęło. Rozpoczną grę rywale, którzy coraz bardziej zbliżają się do otwarcia wyniku tego spotkania!

22
    Ależ akcja Udinese! Muriel świetnie zagrał do wybiegającego Badu, Reina wybiega z bramki i razem z partnerem blokują strzał pomocnika – tylko rzut rożny!

23
    Seria kornerów dla Udinese. Tym razem Reina pewnie łapie dośrodkowanie i to golkiper wybije daleko piłkę.

24
    Hamsik bardzo niecelnie strzela w stronę bramki Scuffeta. Nieudana próba gracza Udinese.

25
    Do coraz głębszej ofensywy przechodzą piłkarze z Napoli! Hamsik kończy akcję dobrym strzałem, ale na posterunku jest Scuffet, który na razie nie popełnił jeszcze błędu.

27
    Niedługo pół godziny gry za nami, ale w meczu jeszcze nie wydarzyło się nic specjalnego. Groźniej atakują gracze Napoli, ale nieskutecznie!

28
    Teraz goście marnują doskonałą okazję do objęcia prowadzenia! Insigne dostaje podanie prosto na nogę i oddaje strzał z kilku metrów, ale nie trafia w bramkę!

30
    Niecelna próba przeniesienia gry ze skrzydła do środka na Zapatę. Udinese wykopuje piłkę do przodu.

31
    To powinno być 1:0 dla Udinese! Świetna akcja gospodarzy, dośrodkowanie prosto na głowę wbiegającego w pole bramkowe Badu, ale ten uderza minimalnie obok słupka! Słusznie ma do siebie pretensje o to zagranie!

32
    Hamsik po raz kolejny w dzisiejszym meczu odpala strzał, ale czyni to nie na miarę swoich możliwości, czyli daleko od bramki Scuffeta.

34
    Wow, ale uderzenie z dystansu Fernandesa z Udine, który bije mocno na bramkę Reiny! Gdyby ten strzał zmierzał w stronę okienka, to byłoby cudowne trafienie!

36
    Mecz jest bardzo wyrównany. Obie ekipy utrzymują się przy piłce w zbliżonych proporcjach. Dwie drużyny miały też szanse na strzelenie bramek. Na tablicy wyników mamy jednak wciąż 0:0.

37
    Pereyra powala na murawę przeciwnika przy próbie kontrataku. Trzecia żółta kartka w tym meczu.

38
    Gol dla Napoli!

Wrzut z autu dla Napoli na wysokości pola karnego. Długa wrzutka, przedłużenie zagrania głową przez Duvana Zapatę i całą akcję kończy JOSE CALLEJÒN, który potężnym wolejem nie daje żadnych szans Scuffetowi! Piękna bramka!

40
    Zostało parę minut w pierwszej części gry i to Udinese musi jakoś odpowiedzieć! Nie będzie to łatwe, ponieważ Napoli idzie za ciosem i wciąż atakuje utrzymując się na połowie rywali!

42
    Fernandes zostaje sfaulowany na połowie Napoli. Reuna ustawia mur, czyżby to była ta jedyna okazja dla Udinese?

43
    Piłka zostaje nabita prosto na mur, ale wciąż w posiadaniu są gospodarze. Fatalne dośrodkowanie do przodu kończy się stratą i to golkiper gości rozpocznie od bramki.

45
    Insigne w świetnej akcji indywudualnej! Zagrał piłkę z Zapatą, następnie minął stopera i oddał strzał z metr od bramki Scuffeta! Ostatnia minuta pierwszej połowy!

45

Sędzia nie dolicza ani sekundy do czasu pierwszej połowy i kończy się ona prowadzeniem Napoli 1:0! Ta odsłona była całkiem ciekawa i było kilka akcji, które powinny zakończyć się większą ilością bramek. Wracamy za kilkanaście minut na drugą połowę!

Piłkarze obu ekip wracają na murawę, a my wracamy do relacji!

Zdaje się, że bez zmian rozpoczną obie drużyny.

46

46
    Wznawiają grę od gwizdka gospodarze. Czekamy na nieco lepszą drugą połowę, zdecydowanie z większą ilością bramek!

47
    Wysoko od początku wychodzą miejscowi, ale atak nie przechodzi nawet linii defensywnej i tam się zatrzymuje. Napoli oddala grę, lecz po chwili wracają rywale z kolejną ofensywą.

48
    Danilo chciał wyprowadzić rozpędzonego partnera pod linię końcową i tam zagrał. Szkoda, że zbyt mocno i od bramki grę rozpocznie Reina.

49
    Reina dobrze spisuje się przed polem bramkowym, gdzie musiał wyjść do dośrodkowania i dobrze uprzedził rywala, który już biegł by oddać strzał!

50
    Duvan Zapata dostaje dobre podanie za obrońców! Dość wolno zbiera się do sprintu, ale po kilkunastu metrach biegu jest sam na sam ze Scuffetem! Zamiast strzelać, postanawia przełożyć sobie futbolówkę na drugą nogę i wtedy traci piłkę na rzecz obrońcy!

51
    Akcja po drugiej stronie boiska i gospodarze wywalczają rzut rożny! Świetnie rozpoczyna się ta odsłona!

52
    Znów w natarciu Napoli! Insigne oddaje ładny strzał wewnętrzną stroną stopy, ale futbolówka minimalnie mija się z dalszym słupkiem!

54
    Gol dla Udinese!

Fatalne rozpoczęcie gry przez Pepe Reinę, który zbyt krótko zagrywa w stronę swoich obrońców! Natychmiast piłkę przejął gracz Udinese (Pinzi), który podał do BRUNO FERNANDESA, a ten nie miał problemów ze zdobyciem bramki wyrównującej!

56
    Teraz niejako mecz zaczyna nam się od nowa! Napoli na własne życzenie traci bramkę i mamy niespodziewany remis. Wybornie rozpoczyna się nam druga połowa – tymczasem rzut wolny mają piłkarze Udinese.

58
    Ciekawe rozegranie rzutu wolnego i trochę zakotłowało się w polu karnym Napoli! Obrońcy jednak dają radę wybić piłkę i kończy się napór gospodarzy.

60
    Muriel pakuje piłkę do bramki Pepe Reiny, ale gol nie zostaje uznany, ponieważ napastnik był wcześniej na spalonym!

62
    Teraz znacznie lepiej prezentują się piłkarze Udinese, którzy zdecydowanie chcą wygrać ten mecz! Nie powinno to dziwić, ponieważ mają oni zdecydowanie gorszą sytuację w tabeli.

63
    Tym razem pewnie łapie piłkę Pepe Reina, który wyszedł z bramki i zgarnął dośrodkowanie z głębi pola.

64
    Kolejna popisowa interwencja Reiny, który w sytuacji sam na sam wychodzi zwycięsko! Udinese zaczyna nam się rozkręcać!

65
    Behrami pomaga sobie rękami w starciu z przeciwnikiem i także on wpisuje się do notesu sędziego. Dodatkowo to gospodarze będą mieli dobrą okazję z rzutu wolnego.

66
    Silva zamykał dośrodkowanie, ale źle przyjął sobie futbolówkę! Niestety Udinese nie wykorzystuje świetnej okazji.

67
    Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Za Duvana Zapatę wbiega Pandev.

69
    Za grę biorą się także piłkarze Napoli, którzy teraz od dłuższego czasu utrzymują się na połowie przeciwników. Przy linii końcowej próbował Insigne, który potem dośrodkował pod Pandeva, który przewraca się w polu karnym! Wygląda, że to powinna być jedenastka dla Napoli!

71
    Kolejną dobrą sytuację marnują gospodarze, którzy znaleźli się pod szesnastką Napoli. Badu przejmuje piłkę i posyła ją wysoko nad bramką Reiny!

73
    Napoli nie zamierza wychodzić wyższym pressingiem, dlatego też Udinese rozgrywa sobie piłkę spokojnie na własnej połowie. W kończu mamy dłuższe zagranie i faul na Insigne.

74
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Behrami, na boisku pojawia się Jorginho.

76
    Mamy nieco kontrowersji! Jorginho dopiero pojawił się na murawie, a już obejrzał żółtą kartkę! Tak mocno darł za koszulkę przeciwnika, że niemal jej nie porwał – głupie zachowanie.

77
    Piłka wpada do bramki Reiny! Muriel jednak zanim znalazł się przed golkiperem, to zbyt wcześnie uciekł obrońcom i znalazł się na spalonym!

78
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Pinzi, na boisku pojawia się Lopez.

79
    Mamy chwilę przerwy. Heurtaux ucierpiał w starciu i już nie dokończy tego meczu – w jego miejsce Basta!

80
    Przypomniał o sobie Insigne, który oddał teraz z pola karnego niesamowitą "bombę"! Piłka leci tuż nad poprzeczką i wciąż mamy remis! Ostatnie 10 minut tego spotkania!

82
    Od kilkunastu minut obserwujemy naprawdę żywiołowy mecz, w którym obie ekipy chcą wygrać! Czekamy więc na rozstrzygnięcia w końcówce, która będzie emocjonująca!

84
    Udinese w ofensywie, ale żaden ze strzałów nie może znaleźć drogi do bramki Reiny, bądź wcześniej blokują je obrońcy. Szykuje się ostatnia zmiana w ekipie Udinese.

85
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Muriel, na boisku pojawia się Widmer.

86
    Ostatnie minuty dzisiejszego meczu i tutaj wcale nic nie jest przesądzone. Każda z ekip może zdobyć dzisiaj 3 punkty!

87
    Teraz to Napoli decyduje się przejść do ofensywy, ale Udinese umiejętnie się broni, a dodatkowo często wybiega z kontratakami!

89
    Drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, zostaje ukarany Fernandez z Napoli, który powala Silvę zaraz przed własnym polem karnym!

90
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Hamsik, na boisku pojawia się Albiol.

90+1
    Udinese dośrodkowuje z rzutu wolnego z stronę dalszego słupka, ale nikt dobrze nie zamknął tej akcji! 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Udinese stara się wykorzystać przewagę liczebną i zdecydowanie chce, by pozostały tu jakże ważne 3 punkty! Strzał z woleja leci obok bramki Reiny!

90+3
    Faulowany jest teraz piłkarz Napoli, który wykorzysta kilka ostatnich sekund. Sędzia gwiżdże po raz ostatni!

Po ciekawym meczu Udinese Calcio ostatecznie remisuje z Napoli 1:1! Dobra postawa gospodarzy, którzy nie przestraszyli się zdecydowanie lepszych rywali i postawili się im. W końcówce meczu czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Fernandez i pachniało nam kolejną bramką dla Udine!

Graczem meczu wybieram Badu, który zagrażał często defensywie Napoli. To już wszystko w tym meczu, zapraszamy do reszty relacji na lajfy.com! (16:56:01)