Łowicz – Siarka T. 0:1 (koniec) | Garbarnia – Concordia 0:2 (koniec) | Olimpia Z. – Świt NDM 0:0 (koniec)
Wigry – Pogoń Sdl. 2:1 (koniec) | Znicz – Limanovia 0:1 (koniec) | Stal M. – Wisła Pu. 1:0 (koniec)
Pelikan Łowicz
0:1 (0:1)
Siarka Tarnobrzeg
Niedziela 25.05.2014, 15:00 • Stadion Miejski, Łowicz • 2 Liga Wschodnia

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Zapraszamy na relację z 32, trzeciej od końca, kolejki II ligi grupy wschodniej.

Chociaż po rozegraniu tej serii spotkań pozostaną jeszcze dwie kolejki, już po tym meczu mogą zapaść ostateczne rozstrzygnięcia. Praktycznie tylko zwycięstwo przedłuża szansę Pelikana na utrzymanie w II lidze.

W zupełnie innych nastrojach są piłkarze i kibice gości. Siarka wciąż liczy się w walce o awans do I ligi. Zajmuje obecnie pozycję wicelidera, czyli miejsce premiowane awansem. Nad trzecimi Wigrami Suwałki ma jednak tylko punkt przewagi.

Chociaż oba zespoły walczą o zupełnie inne cele, interesować je powinno tylko zwycięstwo w niedzielnym pojedynku. Emocji i walki na murawie z pewnością nie braknie.

W rundzie wiosennej Pelikan spisuje się fatalnie w meczach przed własną publicznością. Wygrał tylko jedno spotkanie, dwa razy podzielił się punktami i trzy razy schodził z boiska pokonany.

Siarka na wyjeździe w 2014 r. odniosła 3 zwycięstwa, po 2 razy dzieliła się punktami i ponosiła porażki.

W jesiennym meczu rozegranym w Tarnobrzegu padł remis 1-1. Bramki zdobyli Michał Chrabąszcz i Pascal Ekwueme.

Faworytem pojedynku wydają się goście z Tarnobrzega, czy przewidywania okażą się słuszne? Zapraszamy na relację prosto ze stadionu w Łowiczu! Początek kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Tylko w lajfy.com!

Witamy ze stadionu w Łowiczu. Piłkarze Pelikana i Siarki prowadzą już rozgrzewkę, za około 25 minut początek spotkania.

Pelikan po wczorajszych meczach traci do bezpiecznego miejsca aż 8 punktów. Zespół gospodarzy ma do rozegrania łącznie z dzisiejszym jeszcze 3 spotkania, szanse na utrzymanie Pelikan przedłuży więc tylko w wypadku zwycięstwa.

Siarce zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu potrzebne do utrzymania drugiego miejsca w tabeli.

Zawodnicy Siarki zeszli już do szatni, Pelikan trenuje jeszcze strzały z dystansu. Niecałe 10 minut do rozpoczęcia meczu.

Na sektorze gości pojawił się jak na razie jedyny kibic Siarki. Dzisiejsze spotkanie zostało zakwalifikowane jako spotkanie podwyższonego ryzyka, więc w okolicach stadionu są zwiększone siły policyjne.

Sędzia Grzegorz Jabłoński wyprowadza już zawodników na boisko. Pelikan na zielono, Siarka w żółto-czarnych strojach.

Już za chwilę początek meczu. Zmiana połów, motywacja i zaraz pierwszy gwizdek.

1

1
    Rozpoczął Pelikan. Długa piłka na lewą stronę i aut.

2
    Strzał Soleckiego zablokowany, jednak raczej nie sprawił by trudności bramkarzowi.

3
    Próba indywidualnej akcji Koczona ale pewna interwencja stoperó.

4
    Na spalonym Bojańczyk.

6
    Strzał z dystansu Frankiewicza z łatwością złapał Olszewski.

7
    Dobra akcja Wyszogrodzkiego po prawej stronie, dogranie do Soleckiego, ale strzał ponad poprzeczką. Od bramki Melon.

8
    Strzał Kowalczyka z dystansu, piłka mija słupek.

10
    Walka w środku pola, żadna z drużyn nie może przejąć inicjatywy.

12
    Spokojne tempo meczu. Pelikan usiłuje rozgrywać piłkę, ale to wszystko w środkowej strefie.

13
    Dośrodkowywał Derbich, strzelał Wyszogrodzki głową, ale prosto w ręce Melona. Pierwszy celny strzał gospodarzy.

15
    Teraz atak Siarki,ale dobrze w obronie Kowalczyk.

17
    Gol dla Siarki!
    CIEĆKO znalazł się sam na sam z Olszewskim i płaskim strzałem zmieścił piłkę pod rękawicą Olszewskiego.

19
    Pelikan stara się odpowiedzieć ale brakuje dokładności w rozegraniu.

20
    Presing Pelikana i piłka wycofana do Melona. Siarka swój cel minimum na tę chwilę już spełniła.

22
    Długa piłka do Soleckiego ląduje prosto w rękach bramkarza.

23
    Przerwa na uzupełnienie płynów, Zaskoczeni tym faktem piłkarze gości, nie wiedzieli początkowo o co chodzi sędziemu dzisiejszego spotkania.

24
    Wracamy do gry, przy piłce Pelikan.

25
    Siarka wydaje się, że kontroluje w tym momencie spotkanie. Spokojnie rozgrywa piłkę pilnując prowadzenia.

27
    Strzał Bojańczyka wylądował na aucie.

29
    Dobre dośrodkowanie Wyszogrodzkiego i kompletnie niepilnowany Solecki strzela obok słupka!

30
    Na stadionie pojawili się kolejni i kibice Siarki, tym razem już cały autokar.

31
    Wrócił chaos i niedokładność w środku boiska.

33
    Kontra Siarki i na spalonym Ciećko.

34
    Dośrodkowanie w pole Karne Pelikana i Dremliuk wybija piłkę.

35
    Ponownie Wyszogrodzki, prosto w ręce Melona.

36
    Chwila przerwy, leżał na boisku jeden z graczy gości.

37
    Indywidualna próba Komana, bez rezultatu.

38
    Na boisku leży Figiel, Pelikan wybił piłkę. Już wracamy do gry.

41
    Derbich z narożnika pola karnego, prosto w obrońcę gości. Rzut rożny dla Pelikana.

42
    Po dośrodkowaniu z kontrą Siarka, ale niecelnie i od autu Pelikan.

43
    Siarka całym zespołem od kilku minut broni się na własnej połowie.

44
    Faulowany Kowalczyk w narożniku boiska.

44
    Dośrodkowanie nie sprawiło kłopotów obrońcom.

45
    2 minuty doliczone.

45+1
    Ponownie Figiel leży na boisku.

45+2

Pelikan dłużej utrzymywał się przy piłce, ale to goście wykorzystali swoją sytuację i prowadzą. Pelikan 45 minut od pogrzebania szans na utrzymanie.

Piłkarze wracają już na boisko. Za moment druga część spotkania.

Bez zmian w obu zespołach.

46

47
    Pierwszy atak gospodarzy, dośrodkowanie Bojańczyka zablokowane i rożny.

48
    Piłka wybita, potem próba dogrania do Komana, ale te na spalonym.

49
    Kibice gości rozpoczęli doping, w przerwie już wszyscy zameldowali się na stadionie.

49
    Strzał Komana i piłka dotoczyła się do Melona.

50
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Popiela, na boisku pojawia się Persona.

52
    Spokojne tempo meczu. Pelikan chcąc myśleć o utrzymaniu musi wygrać, ale wcale tego nie widać.