Brazylia – Chile 1:1 (3:2 po rz. karnych) | Kolumbia – Urugwaj 2:0 (koniec)
Kolumbia
2:0 (1:0)
Urugwaj
Sobota 28.06.2014, 22:00 • Rio de Janeiro, Maracanã • Mistrzostwa Świata

Reprezentacja Kolumbii awansowała do ćwierćfinału piłkarskich Mistrzostw Świata! Rywalem drużyny Pekermana w 1/4 finału będzie reprezentacja Brazylii. Bohaterem spotkania zdecydowanie jest James Rodriguez, strzelec dwóch goli. W Urugwaju wyraźnie było widać brak ich lidera, Luisa Suareza. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (23:53:49)

90+4

90+3
    Ostatnia minuta spotkania! Czy Urugwajczycy zdołają jeszcze zagrozić bramce rywali? Kolumbijczycy zamknięci we własnym polu karnym!

90+2
    Kolumbijczycy wywalczyli rzut wolny na połowie rywali, cenny czas zdobyli podopieczni Jose Pekermana.

90+1
    180 sekund nadziei pozostało piłkarzom Urugwaju na odrobienie strat i doprowadzenia do wyrównania.

90
    Kolumbijczycy wyszli z kontratakiem, ale Armero zagrał bardzo niedokładnie do Martineza. Urugwajczycy przejmują futbolówkę.

89
    Cavani nie zdołał opanować futbolówki na lewym skrzydle i od wrzutu z autu grę rozpoczną reprezentanci Kolumbii.

88
    Po raz kolejny piłkę wrzuconą w pole karne Kolumbii bezbłędnie wyłapuje Ospina. Bardzo dobry występ zalicza dziś golkiper OGG Nice.

87
    Cały czas przy piłce Urugwajczycy. Biegnący w stronę pola karnego rywali Cavani został przewrócony przez rywala i wywalczył rzut wolny.

86
    Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Godin, który jednak strzelił głową około pół metra obok słupka.

85
    Ostatnia zmiana w drużynie Kolumbii: z boiska schodzi James Rodríguez, na boisku pojawia się Adrián Ramos.

85
    Cavani nie trafił czysto w piłkę, ale mimo to jego uderzenie sprawiło kłopot golkiperowi rywali. Rzut rożny dla Urugwaju.

84
    Ospina bardzo pewnie wyłapuje piłkę po dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry, szansa dla Urugwajczyków zmarnowana.

83
    Rzut wolny dla Urugwaju z odległości około trzydziestu metrów od bramki Ospiny. Wszyscy Urugwajczycy, poza Muslerą, znajdują się na połowie rywali!

82
    Ostatnie minuty należą zdecydowanie do Urugwaju! Kolumbijczycy są zamknięci we własnym polu karnym, ale cały czas bronią się skutecznie.

81
    Zmiana w drużynie Kolumbia: z boiska schodzi Juan Guillermo Cuadrado, na boisku pojawia się Fredy Guarín.

79
    Coś nieprawdopodobnego! Piłka trafiła przypadkowo w pole karne do Maxiego Perreiry, ale jego uderzenie z najbliższej odległości wybronił Ospina!

78
    Lugano, rezerwowy zawodnik Urugwaju, ukarany żółtą kartką za żywiołowe dyskusje.

77
    Krótka przerwa w grze, Armero leży na murawie po urazie mięśnia. Chwilę później Kolumbijczyk został również dotkliwie kopnięty przez jednego z rywali.

76
    Do końca spotkania pozostało już tylko niecałe piętnaście minut! Czy Urugwajczycy będą w stanie wyrównać? Walki nie można im odmówić, ale poza tym Urugwajczycy nie pokazują wystarczająco wiele.

75
    Gimenez wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

74
    Defensorzy Kolumbii radzą sobie bezproblemowo z kolejnymi dośrodkowaniami w pole karne.

73
    Aut na wysokości pola karnego rywali dla Urugwajczyków. Piłkę wrzucać będzie Maximiliano Perreria.

72
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Cuadrado do Martineza i piłka opuściła boisko. Z piątego metra grę wznowi Muslera.

70
    Dobre dośrodkowanie Cavaniego w pole karne Kolumbii, ale Stuani zdołał jedynie lekko trącić futbolówkę. Od bramki zacznie Ospina.

69
    Obrońcy Kolumbii wybili piłkę na rzut rożny, ale dośrodkowanie z narożnika boiska nie przyniosło Urugwajczykom żadnego pozytywnego efektu.

68
    Urugwajczycy wznowią grę od rzutu wolnego blisko pola karnego rywali po tym jak Cuadrado sfaulował Rodrigueza.

68
    Zmiana w reprezentacji Kolumbii: z boiska schodzi Teófilo Gutiérrez, na boisku pojawia się Alexander Mejía.

67
    Ostatnia zmiana w drużynie Urugwaju: z boiska schodzi Álvaro González, na boisku pojawia się Abel Hernández.

65
    Ależ bomba Rodrigueza! Urugwajczyk oddał potężne uderzenie zza pola karnego, ale po raz kolejny bezbłędny okazał się Ospina!

64
    Krótkie rozegranie piłki przez Rodrigueza i w konsekwencji Kolumbijczycy wycofali piłkę aż do własnej bramki.

63
    Kolumbijczycy będą mieli okazję na dośrodkowanie z rzutu rożnego.

62
    Armero powalony przez rywala na własnej połowie i arbiter przyznaje Kolumbijczykom rzut wolny.

61
    Cavani wybiegał w piłką sam na sam z bramkarzem Kolumbii, ale ostatecznie został dogoniony przez defensorów i utracił futbolówkę.

59
    Bardzo ładna akcja Urugwaju! Alevaro otrzymał piłkę tuż przed polem karnym rywali, ale jego mocne uderzenie po ziemi pewnie wybronił Ospina!

57
    Urugwajczycy nie potrafią podnieść się po utracie drugiego gola. Dużo niedokładności w poczynaniach reprezentantów z tego małego państwa.

56
    Uderzenie z rzutu wolnego prosto w mur, ale przy piłce wciąż Kolumbijczycy.

55
    Gutierrez sfaulowany tuż przed polem karnym rywali przez Gimeneza! Rzut wolny dla Kolumbii i żółta kartka dla reprezentanta Urugwaju!

53
    Zmiana w reprezentacji Urugwaju: z boiska schodzi Álvaro Pereira, na boisku pojawia się Gastón Ramírez.

52
    Zmiana w drużynie Urugwaju: z boiska schodzi Diego Forlán, na boisku pojawia się Christian Stuani.

51
    Coraz bliżej awansu są piłkarze Kolumbii! Do końca spotkania pozostało niecałe czterdzieści minut, a Urugwaj musi odrobić teraz aż dwie bramki!

Gol na 2:0

50
    Gol dla Kolumbii!
    Wspaniała akcja Kolumbijczyków! Armero dośrodkował w szesnastkę rywali, piłkę głową do środka odegrał Cuadrado, a z najbliższej odległości wślizgiem do bramki futbolówkę wpakował JAMES RODRIGUEZ!

48
    Martinez nieczysto powstrzymywany na lewym skrzydle i sędzia dyktuje rzut wolny. Po dośrodkowaniu w szesnastkę Urugwaju defensorzy wybijają piłkę na rzut rożny.

47
    Rzut rożny dla Urugwaju, ale dośrodkowanie Diego Forlana prosto w ręce Ospiny.

46

Pierwsze trzy kwadranse już za nami! Kolumbijczycy prowadzą po przepięknym golu zdobytym przez Jamesa Rodrigueza, ale Urugwajczycy cały czas walczą o wyrównanie. Na drugą odsłonę tego widowiska zapraszam za niecałe piętnaście minut!

45+1

45
    Jedną minutę dłużej potrwa pierwsza połowa spotkania.

44
    Alvaro Perreira nie zdołał utrzymać piłki w boisku przy narożniku i grę od bramki wznowi Ospina.

43
    Cuadrado zbyt mocno dośrodkował w pole karne Urugwaju i futbolówkę pewnie wyłapał Muslera.

42
    Kolumbijczycy przejęli futbolówkę i spokojnie rozgrywają ją na własnej połowie, aby utrzymać prowadzenie do przerwy.

41
    Urugwajczycy próbują zagrozić bramce Ospiny jeszcze przed przerwą, ale wysoko ustawieni defensorzy Kolumbii skutecznie im to utrudniają.

40
    Armero powalił Maximiliano Pereirę w polu karnym Urugwaju i sędzia przerywa akcję Kolumbii. Grę wznowi Muslera.

Świetny strzał Gonzaleza i jeszcze lepsza interwencja Ospiny

38
    Alvaro Perreira dośrodkował w pole karne rywali, defensorzy zbyt lekko wybili piłkę, do której dopadł Gonzalez. Strzał Urugwajczyka był potężny, ale wspaniałą interwencją popisał się Ospina!

37
    Defensorzy Urugwaju nie potrafili wybić piłki z okolic własnego pola karnego, ta trafiła do Gutierreza, który zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, ale jego strzał pewnie wybronił Muslera.

36
    Zbyt mocne zagranie piłki Gonzaleza do Cavaniego i od wrzutu z aut zaczną Kolumbijczycy.

35
    Zuniga przewrócony w środku pola przez Cavaniego i sędzia dyktuje rzut wolny. Chwila oddechu dla Kolumbijczyków, którzy po zdobyciu gola zostali zepchnięci do defensywy.

33
    Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się ponownie Cavani, ale i tym razem piłka po jego strzale poszybowała ponad poprzeczką.

32
    Aguilar przewraca jednego z rywali blisko własnego pola karnego i Urugwajczycy będą mieli okazję do wyrównania z rzutu wolnego.

31
    Kolejny strzał Cavaniego, ale tym razem futbolówka zatrzymała się na jednym z defensorów kolumbijskich.

30
    Szybko próbowali odpowiedzieć Urugwajczycy, ale strzał Cavaniego był niecelny. Ten gol powinien ożywić nam to spotkanie!

Tak na prowadzenie wyszli Kolumbijczycy

28
    Cudowny strzał JAMESA RODRIGUEZA i Kolumbijczycy wychodzą na prowadzenie! Reprezentant Kolumbii dostał podanie od Aguilara, przyjął piłkę na klatkę piersiową, a następnie uderzył z woleja lewą nogę na bramkę Urugwaju! Futbolówką odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki, Muslera był bez szans!

27
    Dwójkowa akcja Forlana i Maximiliano Perreiry zakończyła się niedokładnym przyjęciem piłki przez tego drugiego. W posiadaniu futbolówki Kolumbijczycy.

25
    Dużo niedokładności w przypadku tej akcji zaprezentowali Kolumbijczycy i od wrzutu z autu zaczną ich rywale.

24
    Aguilar został poszkodowany w starciu z rywalem i mamy krótką przerwę w grze. Gracz Kolumbii razem ze służbą medyczną opuści murawę i będzie opatrywany za linią boczną.

23
    Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Kolumbijczyków, Rodriguez otrzymał futbolówkę i zdecydował się na strzał z dystansu, ale skutecznością się nie popisał...

21
    Dobre dośrodkowanie z narożnika boiska, piłka leciała prosto na głowę Martineza, ale po jego uderzeniu futbolówka trafiła jedynie w klatkę piersiową Godina. Chwilę później mieliśmy małe zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie jeden z Kolumbijczyków oddał niecelny strzał.

20
    Zuniga ładnie minął Caceresa na prawym skrzydle, ale piłkę na aut po jego dośrodkowaniu w szesnastkę wybił jeden z obrońców. Chwilę później Kolumbijczycy wywalczyli rzut rożny.

19
    Świetne dogranie piłki przez Godina do wybiegającego zza obrońców Cavaniego, ale napastnik PSG nie zdołał sięgnąć futbolówki i ta opuściła boisko.

18
    Na Maracanie oglądamy teraz spokojną grę obu drużyn, które wciąż nie decydują się na zmasowany atak. Gra toczy się w środku pola.

17
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z pole karne Urugwaju, Martinez nie miał szans sięgnął piłki i po raz kolejny grę wznawia Muslera.

16
    Rozpędzony Zuniga próbował wbiec z piłką w pole karne rywali, ale został powstrzymany przez czysto interweniującego jednego z obrońców Urugwaju.

15
    Pierwszy kwadrans gry za nami! Mecz jest toczony w szybkim tempie, ale póki co brakuje stuprocentowych sytuacji strzeleckich.

14
    Kolejne zbyt mocne dogranie z głębi pola do jednego z Kolumbijczyków i grę od bramki wznowi golkiper Urugwaju.

13
    Diego Forlan minął jednego z defensorów Kolumbii, ale jego próba uderzenia na bramkę rywali okazała się niecelna.

12
    Martinez zbyt mocno dogrywał piłkę do Armero i od bramki rozpocznie Muslera.

11
    Pierwsze minuty należały do Kolumbii, ale z każdą upływającą minutą coraz lepiej prezentują się Urugwajczycy.

10
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali dla Urugwaju, ale rozpoczynający grę Alvaro Perreira dogrywał niedokładnie i Kolumbijczycy wybijają piłkę.

9
    Arevalo sfaulowany na połowie Kolumbii, od rzutu wolnego zaczną reprezentanci Urugwaju. Diego Forlan decyduje się na dośrodkowanie, ale górą byli obrońcy.

8
    Stały fragment rozgrywany by ł ze sporej odległości od bramki Urugwaju, lecz mimo tego Cuadrado zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Piłki głową dotknął jeszcze jeden z jego kolegów, ale strzał był niecelny.

7
    Musza bronić się faulami piłkarze Urugwaju! Zuniga wyprowadzał kontratak, ale został przewrócony przez Cavaniego!

6
    Urugwajczycy radzą sobie z dośrodkowaniem w pole karne, ale rywale wciąż utrzymują się przy futbolówce.

5
    Ładna indywidualna akcja Cuadrado, który po raz drugi w tym spotkanie został sfaulowany. Tym razem Kolumbijczyk został wzięty w kleszcze bardzo blisko pola karnego Urugwaju!

4
    Reprezentanci Kolumbii wycofali piłkę do tyłu i wymieniają się piłką na własnej połowie.

3
    Kolumbijczycy przedostali się na połowę rywali i próbowali stworzyć zagrożenie pod bramką, ale ostatecznie defensorzy Urugwaju wybili piłkę na aut.

2
    Cuadrado sfaulowany na własnej połowie boiska i arbiter dyktuje rzut wolny. Urugwajczycy jeszcze protestują, ale sędzia pozostaje nieugięty.

1
    Rozpoczęli Urusi!

1

Zawodnicy obu drużyn pojawili się już na murawie stadionu w Rio de Janeiro! Czas na hymny narodowe obu państw!

Do pierwszego gwizdka w tym spotkaniu pozostało jedynie 25 minut! Pierwszy mecz 1/8 finały, w którym Brazylia zmierzyła się z Chile, przyniósł nam ogromne emocje i konkurs rzutów karnych. Pierwszym ćwierćfinalistą tego turnieju została Brazylia. Zwycięzca z meczu Kolumbii z Urugwajem zmierzy się w 1/4 finału właśnie z podopiecznymi Luisa Felipe Scolariego!

Kolumbia: Ospina – Zúñiga, Zapata, Yepes, Armero – Cuadrado, Aguilar, Sánchez, Rodríguez – Gutiérrez, Jackson Martínez.

Rezerwowi: Vargas, Mondragón – Arias, Balanta, Valdés, Carbonero, Guarín, Ibarbo, Mejía, Quintero, Bacca, Ramos.

Urugwaj: Muslera – M. Pereira, Giménez, Godin, Cáceres – González, Arévalo, Á. Pereira, Rodríguez – Forlán, Cavani.

Rezerwowi: Muñoz, Silva – Lugano, Coates, Fucile, Gargano, Lodeiro, Pérez, Ramírez, Hernández, Stuani.

Sędziowie: Björn Kuipers (Holandia) – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra – Svein Oddvar Moen (Norwegia).

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, a w obec osłabienia Urugwaju wydaje się że faworytem spotkania będzie zespół Kolumbii. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania!

Szczególnie spotkanie Urugwaju przeciwko Włochom było bardzo głośno komentowane w mediach ze względu na ugryzienie Luisa Suareza za co gracz Liverpoolu został zdyskwalifikowany z MŚ. Jest to duże osłabienie zespołu. Miejsce napastnika Liverpoolu w pierwszym składzie swojej reprezentacji zajmie prawdopodobnie Diego Forlan.

Kolumbia fantastycznie gra na tym Mundialu. Państwo znane głównie z handlu kokainą ma w swoich szeregach fantastycznych piłkarzy takich jak James Rodriguez, Cuadrado czy Quintero. Defensywę stanowi bardzo doświadczony już Yepes wraz Zapatą.

Zespół Kolumbii bez żadnych problemów awansował ze swojej grupy kolejno pokonując Grecję, Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Japonię. Z kolei drużyna prowadzona przez trenera Tabareza najpierw niespodziewanie uległa Kostaryce 1:3, następnie pokonała Anglię 2:1 i na koniec, w meczu decydującym o awansie Urugwaj pokonał Włochy, 1:0.

W spotkaniu 1/8 MŚ, Kolumbia zmierzy się z jednym ze swoich największych rywali – Urugwajem!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Gole: 28. Rodríguez (Aguilar), 50. Rodríguez (Cuadrado)

Kartki:   55. Giménez (URU), 78. Lugano (URU)

Kolumbia: Ospina – Zúñiga, Zapata, Yepes, Armero – Cuadrado (81. Guarín), Aguilar, Sánchez, Rodríguez (85. Ramos) – Gutiérrez (68. Mejía), Jackson Martínez.
    Zmiany: Vargas, Mondragón – Arias, Balanta, Valdés, Carbonero, Guarín, Ibarbo, Mejía, Quintero, Bacca, Ramos.

Urugwaj: Muslera – M. Pereira, Giménez, Godin, Cáceres – González (67. Hernández), Arévalo, Á. Pereira (53. Ramírez), Rodríguez – Forlán (52. Stuani), Cavani.
    Zmiany: Muñoz, Silva – Lugano, Coates, Fucile, Gargano, Lodeiro, Pérez, Ramírez, Hernández, Stuani.

Widownia: 73 804