Szachtior K. – FC Szirak 4:0 (koniec) | FK Astana – Piunik 2:0 (koniec) | Mika – RNK Split 1:1 (koniec)
Laci – Velenje 1:1 (3:2 po rz. karnych) | Daugavpils – Víkingur G. 1:1 (koniec) | Ekranas – Crusaders 1:2 (koniec)
Buducnost – Folgore/Falciano 3:0 (koniec) | Lovćen – Żeljeznicar 0:1 (koniec) | Honka – Sillamäe 3:2 (po dogrywce)
Kłajpeda – Differdange 3:1 (koniec) | Keşla FK – FC Tiraspol 3:1 (koniec) | Kalju – Fr. Reykjavík 2:2 (koniec)
Haugesund – Broughton 2:1 (koniec) | FK Jelgava – Rosenborg 0:2 (koniec) | Sant Julià – Cukaricki 0:0 (koniec)
Czichura – Turnovo 3:1 (koniec) | Daugava Ryga – Aberdeen 0:3 (koniec) | Wlora – Bolnisi 1:2 (koniec)
Fola – Göteborg 0:2 (koniec) | Tromsø – Santos Tartu 6:1 (koniec) | Zimbru – Shkendija 2:0 (koniec)
Brommapojkarna – VPS 2:0 (koniec) | Birkirkara – DVTK 1:4 (koniec) | Spartak T. – Hibernians 5:0 (koniec)
Kukësi – Kajrat 0:0 (koniec) | Aberystwyth – Derry 0:5 (koniec) | Bangor – Stjarnan 0:4 (koniec)
Sligo – Gordży 4:0 (koniec) | Fuglafjordur – MyPa 0:0 (koniec) | College Europa – FC Vaduz 0:1 (koniec)
Libertas – Botew 0:2 (koniec) | Široki – Gabala 3:0 (koniec) | FC Koper – Čelik 4:0 (koniec)
Ferencvaros – Sliema 2:1 (koniec) | Glenavon – Hafnarfjörður 2:3 (koniec) | Dundalk – Jeunesse Esch 3:1 (koniec)
Met. Skopje – Santa 2:0 (koniec)
Ferencvarosi TC
2:1 (1:0)
Sliema Wanderers F.C.
Czwartek 10.07.2014, 20:30 • Stadion Ferenca Puskása - Budapeszt (Węgry) • Liga Europy UEFA - Kwalifikacje

Bardzo dobre widowisko zaprezentowali nam dzisiaj piłkarze obu ekip. Przez większość spotkania przewagę mieli gospodarze, którzy prowadzili już 2:0. Po straceniu bramki trochę zmienił się obraz gry i Maltańczycy chcieli pokusić się o sprawienie niespodzianki. Tak się jednak nie stało i to ekipa z Michałem Nalepą w składzie przechodzi dalej! (22:28:13)

Węgierskie Ferencvárosi TC wygrywa dzisiejsze spotkanie 2:1 i awansuje tym samym do drugiej rundy Ligi Europy!

90+4
    Jeszcze próbują atakować przyjezdni! Węgrzy się bronią, ale arbiter nie kończy tego spotkania!

90+3
    Barbetti nie rozumie decyzji sędziego, ale zostaje ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną i zostaje odesłany do szatni!

90+2
    Sporo emocji w ostatnich minutach dzisiejszego spotkania! Czy piłkarze z Malty zdołają doprowadzić do wyrównania?

90+1
    Powtórzyli akcję ofensywną gospodarze, ale wprowadzony niedawno Čukić uderza z dystansu tylko w słupek!

90
    Akcja meczu niewykorzystana! Böde zupełnie niekryty otrzymuje podanie w pole karne i uderza tylko w broniącego Zammita!

89
    W ostatnich minutach ataki przechodzą z jednej strony boiska na drugą. Na murawie jest sporo wolnego miejsca, ale zawodnicy są już zmęczeni i nie wykorzystują tego!

88
    Zmiana w drużynie Ferencvárosi TC: z boiska schodzi Kukuruzović, na boisku pojawia się Cukić.

87
    Nie mają już takiej siły rażenia ataki gospodarzy. Defensorzy Sliemy Wanderers spokojnie zatrzymują rajdy rywali, lecz często z przewinieniem!

85
    Kolejna kartka w dzisiejszym meczu, tym razem dla Bianciardi'ego, który nie był zainteresowany piłką, a powstrzymaniem Somálii.

84
    Jedno jest pewne – w tym meczu nie zobaczymy już dogrywki! W ostatnich minutach muszą zaatakować Maltańczycy, którym remis 2:2 dałby wygraną w tym dwumeczu!

83
    Rzut rożny dla Ferencvárosi nie przynosi żadnych korzyści. Obrońcy wybijają piłkę, o którą w ofensywie walczy osamotniony Ohawuchi.

82
    Od kilku minut to gospodarze znów przebywają na połowie przeciwników. Nie przynosi im to groźnych sytuacji, ale zdecydowanie zbliżają się do zakończenia tego meczu okraszonego awansem do drugiej rundy!

80
    Zmiana w drużynie Sliema Wanderers F.C.: z boiska schodzi Giuseppe Muscat, na boisku pojawia się Cilia.

80
    Scerri jest kolejnym zawodnikiem, który wpisuje się do notesu sędziego po brzydkim faulu.

79
    Zwolniły grę obie drużyny, które nastawiają się na grę w ostatnich minutach. Węgrzy chcieliby zdobyć trzecią bramkę, która rozstrzygnęłaby losy awansu.

77
    Tutaj jeszcze nic nie jest przesądzone! Praktycznie cały okres gry to dominacja gospodarzy, ale po straconej bramce oddali oni inicjatywę!

Wiktor Bukowski

Gole: 14. Ugrai (kar.), 56. Busai – 60. Scozzese

Kartki:   4. Dilaver (FER), 45. Somália (FER) – 36. Barbetti (EMA), 45+2. Ohawuchi (EMA), 80. Scerri (EMA), 85. Bianciardi (EMA)   90+3. Barbetti (EMA)

Ferencvarosi TC: Dibusz – Bošnjak, Mateos, Nalepa, Dilaver – Gyömbér (C), Kukuruzović (88' Cukić), Ugrai, Somália – Lauth (73' Dániel Nagy), Busai (71' Böde)

Rezerwowi: Jova – Bönig, Batik, Dániel Nagy, Cukić, A. Csilus, Böde

Sliema Wanderers F.C.: Zammit – G. Muscat (80' Cilia), Scozzese, Bianciardi, A. Muscat (C) – Scerri, Barbetti, Ohawuchi, Potezica, Mintoff – M. Mifsud

Rezerwowi: Bonello – J. Mifsud, Martinelli, Dalli, Cilia, Ciantar, Friggieri

Sędziowie: Ognjen Valjić – Hrvoje Turudić, Goran Dujak – Edin Jakupovic (wszyscy Bośnia i Hercegowina)