Nadwiślan – Znicz 0:3 (koniec) | Siarka T. – Rozwój 2:1 (koniec) | MKS Kluczbork – Legionovia 2:0 (koniec)
Wisła Pu. – Okocimski 0:0 (koniec) | Kotwica – Puszcza 1:1 (koniec)
Kotwica Kołobrzeg
1:1 (1:0)
Puszcza Niepołomice
Sobota 02.08.2014, 18:00 • Stadion Miejski im.Sebastiana Karpiniuka, Kołobrzeg • 2. Liga

Inaugurujemy sezon piłkarski 2014/2015 w Kołobrzegu. Do nadmorskiego kurortu zawitał spadkowicz z I ligi-Puszcza Niepołomice. Gospodarze są natomiast beniaminkiem II ligi.

Pierwsza niespodzianka w wyjściowym składzie. W meczowej 18-stce nie znalazł się dotąd etatowy bramkarz Kotwicy – Cezary Szybka.

Dla gości to ciężka runda jesienna. Pierwsze 10 spotkań podopieczni Dariusza Wójtowicza zagrają na wyjazdach. Jest to wynik remontu obiektu w Niepołomicach.

V-ce Prezes PZPN Jan Bednarek na ręce kapitana Kotwicy składa pamiątkowy puchar za wygraną w rozgrywkach III ligi. Pierwszy gwizdek już tuż tuż !

w kołobrzeskim młynie bez rewelacji jak na inaugrucję- ok.80 osób

1

2
    Gra toczy się w środku pola. Bardziej poukładane szyki Puszczy. Kotwica czycha na wypad z szybką kontrą.

3
    Rzut rożny dla Puszczy.

6
    Rzut wolny dla Puszczy z 35 metrów. Główka obrońcy i ponownie korner dla gości

8
    Szybka kontra Kotwicy. Biegański 1 na 1 ze stoperem gości , który wślizgiem wyjaśnia w ostatniej chwili sytuację. Pachniało golem dla beniaminka.

10
    Kolejny ''wypad' Kotwicy zakończony wślizgiem Cichego.Rzut rożny

10
    Duże zamieszanie po rzucie rożnym. Instynktem wykazuje się Sobieszczyk na spółkę z defensorami, którzy blokowali dobitkę Biegańskiego.

11
    Kotwica w natarciu! Rydzak wychodzi sam na sam z Sobieszczykiem, ale ten umiejętnie skraca kąt i strzał pomocnika biało-niebieskich nie mija nawet linii autu bramkowego.

13
    Oskrzydla Strzelecki i po centrze z bocznego sektoru piłkę głową na rzut rożny wybija Mikołajczyk. Obraz gry zmienia się z minuty na minutę.

18
    Faulowany były snajper Lecha – Zbigniew Zakrzewski. Piłka ustawiona 30 metrów od bramki Miki.

20
    Korczyński zagrywa w uliczkę do Strzeleckiego, ale z 6 metrów fatalnie pudłuje Biegański. Mogło być już trzy bramkowe prowadzenie beniaminka!

22
    Odpowiedź gości. Centra Gawęckiego szybuje nad poprzeczką. Aut bramkowy.

24
    Centrostrzał Madejskiego z najwyższym trudem wybija na rzut rożny Mika. Przy okazji goalkeeper Kotwicy odniósł uraz.

27
    Zagrywa Szutenberg, dobrze przyjmuje Rydzak, ale ma źle nastawiony celownik i piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

29
    Piłka zagrana ostro wzdłuż pola karnego. Dopada do niej Korczyński, ale znowu fatalne pudło piłkarzy Kotwicy. To było 7-8 metrów od bramki!

30
    Stoperzy łatwo zatrzymują akcję na skrzydle Zaremby. Puszcza w Kołobrzegu prezentuje się jak na razie zdumiewająco słabo

33
    Piłkę traci Szutenberg, w pole karne wpada Zakrzewski i w ostatniej chwili stoperzy ekspediują futbolówkę na rzut roży. Było groźnie!

38
    Zakrzewski dopada do odbitej piłki. 13 metrów do bramki. Dobrym instynktem wykazuje się jednak Mika.Puszcza zaczyna się odgryzać!

41
    Koronkowe rozegranie w drużynie kołobrzeskiej.Pietras na skrzydło do Rydzaka, a ten bardzo ostro wzdłuż bramki , ale pewnie chwyta Sobieszczyk

42
    Gol dla Kotwicy!
    Kugiel ściga się z obrońcami, piłkę sprytnie przejmuje BIEGAŃSKI, który w pełnym biegu oddaje sprytne uderzenie po dalszym słupku bramkarza z 14 metrów. 1:0 Kotwica!

45
    za zagranie piłki ręką.

45+1
    sędzia dolicza 2 minuty.Rzut rożny dla Puszczy

45+2
    Koniec pierwszej połowy meczu. Duża przewaga gospodarzy udokumentowana jedynie jednym trafieniem. Po przerwie może być jeszcze ciekawiej, bo goście będą próbowali wyrównać i na pewno zagrają bardziej otwarty futbol niż przed przerwą.

45+2

46

46
    Na razie obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na roszady w składach...

47
    Lob Biegańskiego minimalnie mija prawy słupek bramki Puszczy. Kotwica blisko podwyższenia rezultatu

55
    Za faul

56
    Dośrodkowuje Madejski, głową uderza Zakrzewski , ale piłka mija bramkę Kotwicy

58
    Zakrzewski wpada w pole karne, uderza mocno ale obok słupka.

59
    wysokie dośrodkowanie, z piłką mija się Mika. Duże zagrożenie pod biało-niebieską bramką!

59
    Piękny przerzut Pietrasa do Rydzaka, ten próbuje prostopadłym podaniem uruchomić napastnika,ale we wszystko wmieszał się Sobieszczyk.

63
    Rzut wolny Kotwicy. Łapie Sobieszczyk, ale wyjeżdża z futbolówką na aut bramkowy.Rzut rożny dla gospodarzy.

64
    Kolejny alarm pod bramką Kotwicy! Puszcza nie zamierza składać broni i po przerwie prezentuje się korzystniej

64
    Zaskoczony Zaremba nie przyjmuje piłki to mogła być bramkowa okazja Puszczy.

66
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Biernat, na boisku pojawia się Przybył.

66
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Maluga, na boisku pojawia się Nowak.

70
    Gol dla Puszczy!
    Zaskakująco z ostrego kąta strzela nie do obrony ZAREMBA.1:1!

71
    Teraz bardzo szkoda patrząc z perspektywy gospodarzy niewykorzystanych szans w pierwszej połowie.

75
    Kolejna szansa Puszczy. Łamie w polu karnym Madejski, ale strzela minimalnie obok słupka

75
    Zmiana w drużynie Kotwica Kołobrzeg: z boiska schodzi Biegański, na boisku pojawia się Bejuk.

78
    Rzut wolny dla Kotwicy.40 metrów od bramki. O dziwo na uderzenie zdecydował się Bejuk, ale wprost w ręce Sobieszczyka.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Napierała (Puszcza Niepołomice).

80
    Dwa rzuty rożne Kotwicy-jeden po drugim. Ciężar gry przeniósł się troszkę pod bramkę przyjezdnych.

82
    Zmiana w drużynie Kotwica Kołobrzeg: z boiska schodzi Kugiel, na boisku pojawia się Mularczyk.

83
    Rydzak podaje do Pietrasa, ten uderza z 20 metrów, ale łapie Sobieszczyk.

84
    Coraz większe przerwy między formacjami w Kotwicy. W pole karne wpada Madejski,ale wyłapuje Mika

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Zaremba (Puszcza Niepołomice).

85
    Zmiana w drużynie Kotwica Kołobrzeg: z boiska schodzi Świechowski, na boisku pojawia się Bułka.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Soczyński (Kotwica Kołobrzeg).

90
    Sędzia dolicza trzy minuty

90+1
    Zmiana w drużynie Kotwica Kołobrzeg: z boiska schodzi Korczyński, na boisku pojawia się Pikuła.

90+1
    Rzut wolny w bocznym sektorze dla Puszczy.

90+3
    Ładne rozegranie gospodarzy. Wzdłuż bramki z lewej strony zagrywa Rydzak , ale piłka mija wszystkich piłkarzy. Ostatnia szansa w tym spotkaniu.

90+3

Inauguracja sezonu w Kołobrzegu za nami. Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych- zarówno jedna, jak i druga ekipa mogła się pokusić o zainkasowanie trzech oczek. Przed przerwą przeważała Kotwica, po niej lepiej zaprezentowali się goście z Niepołomic. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Grzegorz Szaja. (19:56:50)

Grzegorz Szaja

Gole: 42. Biegański – 70. Zaremba

Kartki:   55. Rydzak (KTW), 88. Soczyński (KTW) – 45. Biernat (PSZ), 78. Napierała (PSZ), 84. Zaremba (PSZ)

Kotwica Kołobrzeg: 33.Mika – 8.Soczyński, 18.Poznański, 28.Szutenberg, 19.Strzelecki- 10.Rydzak, 93.Pietras, 15.Świechowski (85' Bułka), 23.Korczyński (90+1' Pikuła) – 88.Kugiel (82' Mularczyk), 99.Biegański (kpt.) (75' Bejuk)
    Zmiany: 1.Kamola- 6.Kokosiński, 11.Pikuła, 91.Mularczyk,32.Bułka, 17.Bejuk, 7.Skórecki

Puszcza Niepołomice: 12.Sobieszczyk- 5.Cichy, 3.Napierała (kpt.), 15.Biernat (66' Przybył), 4.Mikołajczyk- 18.Lepiarz, 17.Gawęcki, 9.Madejski, 7.Zaremba – 16.Maluga (66' Nowak), 13.Zakrzewski
    Zmiany: 1.Staniszewski- 2. Kotwica, 6.Kietyłka, 11.Przybył, 19.Balawender, 8.Uwakwe, 10.Nowak

Sędziowie: Paweł Dreschel (sędzia główny, Pomorski ZPN), Marek Szerszeń, Łukasz Kowalik (sędziowie asystenci), Adam Skurat (sędzia techniczny)