Córdoba – Celta Vigo 1:1 (koniec) | Bilbao – Levante 3:0 (koniec) | Atletico – Eibar 2:1 (koniec)
RCD Espanyol – Sevilla 1:2 (koniec)
Athletic Bilbao
3:0 (1:0)
Levante UD
Sobota 30.08.2014, 19:00 • San Mamés, Bilbao • Hiszpańska LaLiga

Dziękuję, że byliście z nami. Na inne relacje zapraszamy na lajfy.com! (20:51:04)

Koniec spotkania! Athletic Bilbao pokazało swoją siłę i wygrało 3:0 z Levante. Świeżo upieczony uczestnik Ligi Mistrzów był zespołem zdecydowanie lepszym. Bramki dla gospodarzy zdobywali Aduriz, Iturraspe oraz Muniain.

90+3

90+3
    Na minimalnym spalonym został złapany Unai Lopez.

90+2
    Na spalonym jeden z zawodników Levante.

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90
    Przerwana akcja Athletico Bilbao. Lopez faulował rywala.

88
    Nie śpieszą się ze wznowieniem gry... goście.

87
    Żółtą kartką ukarany został Vyntra.

86
    Świetne długie podanie do Aduriza, który przeszedł tuż obok Fernandeza, ale nie potrafił opanować futbolówki. Szkoda, mogliśmy zobaczyć kolejną bramkę!

85
    Dobry wślizg Vyntry ratuje Levante przed ewentualną stratą czwartej bramki. Po drugiej stronie boiska świetnie wychodzi z bramki Iraizoz i wybija piłkę głową. Spodobało się to publiczności na San Mames, bramkarz Bilbao otrzymał brawa za to zagranie.

84
    Wymieniają podania środku boiska zawodnicy Athleticu Bilbao.

83
    Posiadanie piłki: Athletic Bilbao 54%-46% Levante UD.

81
    Levante nie ma pomysłu na grę, oni już wiedzą, że zejdą z boiska w roli przegranego.

79
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Gomez, pojawia się Viguera.
    MUNIAIN - 3:0

77
    Gol dla Athletic!
    Bramkę zdobywa IKER MUNIAIN!
    Athletic Bilbao zdobywa trzecią bramkę! Uderzenie z ostrego kąta przez Aduriz, Fernandez broni, a Muniainowi nie pozostało nic innego, jak tylko wbić piłkę do bramki!

76
    Zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Rico, wchodzi Gurpegi.

75
    Ostatnia zmiana drużyny Levante. Schodzi Perez, pojawia się Martins.

74
    Zadrżały teraz serca gospodarzy po tym zagraniu po ziemi Iraizoza. Piłka przeleciała tuż obok Moralesa.

72
    Faul w ataku Balenziagi.

70
    Złapany na spalonym został Morales, który miał niezłą okazję na strzelenie gola. Wyróżnia się na tle swojego zespołu napastnik Levante.

68
    Zmiana w zespole Athleticu. Schodzi Etxebarria, wchodzi Unai Lopez.

67
    Przejęli przez chwilę inicjatywę w tym spotkaniu goście. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i udało im się oddać strzał. Nie miał jednak większych problemów ze złapaniem piłki Iraizoz.

66
    Świetna interwencja Iraizoza, który broni strzał Lopeza. Chwilę później żółtą kartkę otrzymuje Balenziaga.

63
    Złe wybicie piłki przez Iraizoza. Ratuje sytuacje San Jose wybijając ją na rzut rożny.

62
    Druga zmiana w ekipie gości. Schodzi z boiska Barral, pojawia się El Zhar.

60
    Godzina gry za nami. Levante przegrywa wciąż 0:2, ale nie ma sposobu, by strzelić bramkę kontaktową. Nasilają się ataki drużyny z Bilbao.

59
    Rzut rożny dla Levante. Piłka trafia pod nogi Navarro, który w asyście trzech obrońców Athelticu nie miał szans na oddanie strzału.

57
    Camarasa nie zdołał utrzymać futbolówki. Od autu rozpoczną zawodnicy w białych koszulkach i czerwonych pasach.

56
    Zatrzymany wślizgiem na prawej stronie Lopez, ale mają kolejny rzut rożny goście.

55
    Dobre zachowanie Laporte. Młody zawodnik wybija piłkę na rzut rożny.

54
    Jeżeli myślą o chociażby remisie zawodnicy Levante to muszą już zacząć atakować.
    ITURRASPE - 2:0

51
    Bramkę zdobywa ANDER ITURRASPE!
    I mamy bramkę dla Athletico. Świetne dośrodkowanie w pole karne, a tam głową Iturraspe pokonuje Fernandeza. 2:0!

50
    Wskoczył Muniainowi na plecy Lopez, za co otrzymuje żółtą kartką. Rzut wolny dla Athletico, mają okazję gospodarze.

49
    Zablokowane dośrodkowanie de Marcosa przez Lopeza.

48
    Dobrze powstrzymuje pierwszy atak gospodarzy w tej połowie defensywa Levante.

46
    Wymiana podań na połowie drużyny Levante. Drugą połowę rozpoczęliśmy beż żadnych zmian.

46

Koniec pierwszej połowy. Athletic Bilbao zasłużenie prowadzi z Levante 1:0 po bramce Aduriza. Zostańcie z nami, po krótkiej przerwie wracamy na drugą połowę.

45+1

45+1
    Przestraszył na pewno teraz kibiców swojego zespołu Fernandez, który wyszedł daleko przed pole karne, by wybić piłkę, a miał z tym wiele problemów.

44
    Spróbowali jeszcze raz zawodnicy Levante. Znaleźli w polu karnym Moralesa, którego strzał był zbyt lekki, by zaszkodzić Iraizozowi.

44
    Fatalny wykop z narożnika boiska w wykonaniu Péreza. Piłka uderzyła w boczną siatkę, tuż obok bliższego słupka.

43
    Laporte wybija piłkę na rzut rożny po akcji Moralesa.

42
    Za niskie dośrodkowanie Pereza w pole karne. Chwilę później Etxebarria ucierpiał po starciu z Simão.

41
    Barral zablokował wybicie de Marcosa. Przy piłce jednak nadal zawodnicy trenera Ernesto Valverde.

40
    Ostrzej jak na razie grają zawodnicy Levante. Faulowali 9 razy, przy 3 przewinieniach Athleticu Bilbao.

38
    Trzeci rzut rożny dla Levante w przeciągu trzech minut. Nie potrafią jednak dobrze sobie poradzić w polu karnym z defensywą gospodarzy.

37
    Sędzia Pedro Perez pokazuje żółtą kartkę Barralowi.

36
    Rzut rożny dla Levante. Popisał się dziwnym uderzeniem w powietrzu jeden z gości, ale wywalczył jeszcze jeden korner Navarro.

34
    Piekielnie mocne uderzenie Gomeza nie znalazło miejsca w bramce Fernandeza. Była to jednak niezła próba pomocnika drużyny z Bilbao.
    ADURIZ - 1:0

32
    Bramkę zdobywa ARITZ ADURIZ!
    Długo szukali sposobu na zdobycie bramki zawodnicy Bilbao, ale dopięli swego. Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, a tam Aduriz pokonuje Fernandeza i mamy 1:0!

31
    Brak komunikacji spowodował, że zawodnicy Bilbao nie wiedzieli jak dokończyć akcję na prawej stronie boiska.

29
    Niewiele brakowało a Morales dostałby prezent w postaci piłki w polu karnym rywali. Szybko jednak naprawili ten błąd gospodarze.

28
    Uderzenie Balenziagi po ziemi. Piłka mija słupek bramki Fernandeza.

27
    Będą mieli wiele pretensji do sędziego zawodnicy z Bilbao, jeżeli stracą punkty w tym spotkaniu. Teraz jednak trzeba iść naprzód, jeszcze wiele czasu w tym spotkaniu na zdobycie bramki.

26
    I mamy kontrowersję w tym spotkaniu! Dobre zagranie do Aduriza, który znajdował się na tej samej linii co defensywa Levante. Napastnik Bilbao umieszcza piłkę w siatce, ale sędzia boczny odgwizduje pozycję spaloną. Nie miał racji, gdyż to inny zawodnik był na spalonym i nie brał udziału w akcji!

25
    Szybkie pięć podań pomiędzy pomocnikami Athletic Bilbao zostało przerwane przez defensywę gości.

24
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Zaatakował swojego przeciwnika łokciem Simão i zapisuje się tym samym w zeszycie sędziego.

23
    Rzut wolny dla Levante. Daleko wrzutka i łapie piłkę Iraizoz.

21
    Groźnie pod bramką Levante. Podanie po ziemi w pole karne do Aduriza, którego strzał broni Fernandez. Mogło być już 1:0 dna San Mames!

20
    Przewrócił się po przyjęciu piłki Morales co spowodowało, że stracił piłkę na rzecz Athletico.

19
    Świetny powrót do defensywy Camarasy, który wślizgiem powstrzymał atak gospodarzy.

17
    Wrzutka Péreza w pole karne. Dobre zachowanie de Marcosa, który wybija piłkę.

16
    Faulował na lewej stronie boiska Balenziaga.

14
    Ale teraz uruchomili swoje skrzydło zawodnicy Bilbao. Świetne zagranie Balenziagii na prawym skrzydle i dośrodkowanie zewnętrzną częścią stopy. Do piłki wyskakuje Aduriz, który posyła ją nad poprzeczką bramki Fernandeza.

13
    Jak na razie nie dzieje się zbyt wiele na San Mamés w Bilbao. Najlepsze jeszcze przed nami.

12
    Teraz na spalonym był Barral.

11
    Za mocne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Nie pozwolił wyjść piłce za linię boczną de Marcos i ruszył z akcją.

10
    Sędzia boczny złapał Aduriza na spalonym.

8
    Simao przewracałteraz Muniaina, co nie uciekło uwadze sędziego.

7
    I mamy wymuszoną zmianę w ekipie Levante. Schodzi z boiska kontuzjowany Nikos, na murawie pojawia się López.

5
    Brak komunikacji w drużynie z Bilbao spowodował, że dwóch zawodników gospodarzy zderzyło się przy próbie strzału. Chwilę później na murawie leżał Nikos, który prawdopodobnie opuści boisko.

4
    Vyntra fauluje Muniaina na prawej stronie boiska i mamy rzut wolny dla Athletic Bilbao.

3
    Po drugiej stronie boiska dośrodkowuje Morales. Głową uderza Barral. Bez problemów łapie piłkę Iraizoz.

2
    Już od początku spotkania ruszyli do ofensywy zawodnicy Athletic Bilbao. Dośrodkowanie prawą stroną przez Gomeza w pole karne.

1

Zawodnicy pojawiają się na boisku!

Początek spotkania już za około 5 minut!

Athletic Bilbao: Iraizoz – de Marcos, San José, Laporte, Balenziaga – M. Rico, Iturraspe – I. Gómez, Etxebarria, Muniain – Aduriz
    Rezerwowi: Herrerín – Gurpegi, Etxeita, Susaeta, Viguera, Fernández Hierro, López Cabrera.

Levante UD: J. Fernández – P. López, Vyntra, D. Navarro, Karampelas – Camarasa, Simão, Pérez – Xumetra, Barral, Morales.
    Rezerwowi: Mariño – López, El Adoua, El Zhar, Sissoko, Diop, Martins, V. Casadesús.

Sędziowie: Pedro Pérez – Matías, Hernández.

Mecz Athletic Bilbao – Levante UD rozpocznie się o godzinie 19. Serdecznie zapraszamy na naszą relację na lajfy.com!

Athletic przystępuje jednak w świetnych humorach do tego pojedynku. W tym tygodniu piłkarze z Bilbao awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów po zwycięstwie nad Napoli 3:1. W grupie H Rojiblancos zmierzą się z BATE Borysów, FC Porto oraz Shaktarem Donieck.

Levante, tak jak i Athletic, nie zdobyło punktów w pierwszym meczu sezonu ligi hiszpańskiej. Levante przegrało na własnym stadionie z Villareal 0:2. Bramki dla Żółtych Łodzi Podwodnych zdobyli Uche i Czeryszew.

Athletic Bilbao źle rozpoczęło nowy sezon w lidze. Podopieczni Ernesto Valverde przegrali na wyjeździe z Malagą 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Luis Alberto. Rojiblancos mogą być jednak źli, ponieważ zostali okradzeni z remisu. W końcówce dwóch piłkarzy Malagi otrzymało czerwone kartki. W piątej minucie doliczonego czasu bramkę zdobył bramkarz Bilbao, Gorka Iraizoz. Arbiter, nie wiedząc czemu, nie uznał tej bramki.

Spotkanie 2. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Atlhetic Bilbao zmierzy się na własnym stadionie z Levante UD.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.