Piter – Doi 1:2 (koniec) | Linette – Bacsinszky 1:2 (koniec)
2 6 4
Timea Bacsinszky
2
6 4 6
Poniedziałek 15.09.2014, 10:04 • Court 1 • WTA Guangzhou - Galaxy Holding Group Guangzhou Open (kort twardy)

4:6
    Świetnie Timea Bacsinszky rozegrała akcję po drugim serwisie i ostatecznie to ona awansowała do kolejnej rundy Guangzhou International Women’s Open! Jednak wielkie brawa należą się Magdzie Linette, która naprawdę duże trudności sprawiła o wiele wyżej sklasyfikowanej rywalce i przegrała dopiero w trzech setach!

15-40
    Dwie piłki meczowe dla wyżej rozstawionej tenisistki!

4:5
    Sytuacja zmieniła się diametralnie! Wygrywa tego gema Timea, przełamuje rywalkę i serwuje po awans do kolejnej rundy!

40-A
    Drugi serwis Magdy Linette! Pomimo naprawdę dobrze posłanej piłki, udanie kończy Szwajcarka!

30-40
    Teraz podwójny błąd serwisowy Magdy! W najgorszym z możliwych momentów!

4:4
    Niestety, pomimo szansy, nie udało się Linette wywalczyć okazji na przełamanie rywalki i mamy w dalszym ciągu sytuację otwartą!

4:3
    Z niesamowicie trudnego położenia wychodzi teraz nasza reprezentantka i wygrywa cztery piłki pod rząd, broniąc przy tym dwie okazje rywalki na przełamanie!

15-40
    Niestety zbyt szybko chyba cieszyła się Polka i dwie okazję na przełamanie rywalki ma Szwajcarka!

3:3
    Wykorzystuje tą fantastyczną okazję Polka i po zepsutym pierwszym podaniu oraz bardzo słabej jakości drugim dobrze rozgrywa akcję i zmusza rywalkę do błędu!

40-30
    Nie trafia pierwszego serwisu wyżej rozstawiona zawodniczka, a potem już tylko formalności dopełnia nasza rodaczka!

2:3
    Udało się naszej rodaczce zdobyć tego gema i nadal pozostaje w grze o przejście do kolejnej rundy turnieju w Chinach!

1:3
    Tak też się niestety stało! Timea Bacsinszky po naprawdę trudnym własnym podaniu, w końcu zwycięża i teraz do serwisów przymierza się Polka!

A-40
    Kolejna piłka trafia w siatkę po ataku Timey i mamy piłkę na przełamanie Szwajcarki!

A-40
    I jest okazja dla Magdaleny Linette na przełamanie swojej rywalki!

1:2
    Magda Linette bez większych komplikacji wygrywa tą partię, ale nadal musi walczyć ze Szwajcarką o przełamanie powrotne!

0:1
    Najgorszy z możliwych scenariuszy stał się faktem i już w pierwszym gemie Bacsinszky przełamuje Linette!

30-40
    Będzie szansa na przełamanie Polki już na samym początku decydującej partii!

6:4
    Już pierwsza z nich kończy się sukcesem i z dalekiej podróży powróciła Polka! Wydawało się, że niżej rozstawiona tenisistka poddaje się powoli, ale wykorzystała słabszy moment w grze rywalki i wróciła do gry!

40-15
    Niesamowity scenariusz mamy w tym drugim secie! Dwie piłki setowe ostatecznie będą teraz dla naszej reprezentantki!

5:4
    Niestety bardzo szybko mamy przełamanie powrotne! Po półtorej godzinie tej rywalizacji losy drugiego seta wydają się nadal sprawą otwartą!

15-40
    Fatalnie toczy się ten gem dla Linette! Dwie szanse na przełamanie Polki ma Szwajcarka!

5:3
    Magda Linette przełamuje Szwajcarkę i jest o krok od wygrania w drugim secie tego pojedynku!

A-40
    Świetnie rozegrana akcja przez Magdę procentuje piłką na przełamanie swojej rywalki!

4:3
    Jednak już przy kolejnej krótkiej wymianie górą jest Polka i wychodzi ona na prowadzenie w secie drugim!

3:3
    Jest jeszcze większa szansa po spudłowaniu pierwszego serwisu! I tak się też stało, jak wymarzyła sobie nasza rodaczka! Skutecznym returnem kończy tą partię i mamy przełamanie powrotne!

A-40
    Kolejna szansa na przełamanie rywalki! Polka korzysta z okazji drugiego serwisu przeciwniczki i skutecznie atakuje!

40-30
    Będzie ku temu bardzo dobra okazja! Psuje pierwszy serwis Szwajcarka, a po drugim wszystko na jedną kartę postawiła Polka i punktuje!

2:3
    Tym razem nie powróciły demony przeszłości z poprzedniego seta i już ta okazja została przez Linette zakończona zwyciężeniem własnego podania!

40-A
    Niestety już po chwili mamy kolejną szansę na przełamanie naszej rodaczki!

30-40
    Bardzo zła seria naszej rodaczki! Tym razem z prowadzenia 30:0 przegrała kolejne trzy piłki i teraz musi bronić się przed przełamaniem!

1:3
    Wygrywa z trudnościami tą partię Timea i po godzinie gry wygrywa 1:0 w setach oraz 3:1 w drugiej rozgrywce!

1:2
    Bardzo słaby gem serwisowy w wykonaniu naszej reprezentantki i wyraźnie wygrywa tą partię wyżej rozstawiona tenisistka!

0-40
    Seryjnie pudłuje teraz pierwsze serwisy Magda i bez najmniejszych problemów korzysta z tych okazji Bacsinszky.

1:1
    Tak samo jak wcześniej Linette, tym razem Timea pewnie wygrywa swoje podanie!

1:0
    W bardzo szybkich okolicznościach i trafiając pierwszym serwisem gem trafia na konto naszej reprezentantki!

2:6
    Nie trafia Szwajcarka pierwszego serwisu. Po drugim słabszym jednak Polka nie odpowiedziała mocnym returnem i tym samym skazała się na skuteczną kontrę swojej rywalki! Po 43. minutach rywalizacji Magdalena Linette przegrywa z Bacsinszky 2:6 w pierwszym secie!

15-40
    Dwie piłki setowe dla wyżej rozstawionej w tym turnieju Timey Bacsinszky!

2:5
    Sport bywa jednak czasem okrutny! Wielokrotnie miała Magda okazję na wykończenie swojego gema serwisowego, ale seryjnie je marnowała! Tym samym Bacsinszky coraz bliżej wygrania pierwszego seta!

40-A
    I to ona teraz staje przed szansą na drugie przełamanie naszej zawodniczki!

30-40
    Niestety będzie szansa na przełamanie Polki dla Timey Bacsinszky.

2:4
    Jest okazja dla Polki – rywalka nie trafiła pierwszego podania! Jednak już przy drugim bardzo skutecznie serwuje i wygrywa po walce swój gem serwisowy!

2:3
    Mamy pierwsze przełamanie w tym spotkaniu! Bardzo dzielnie broniła się młodsza tenisistka, jednak nie udało jej się zapobiec utracie własnego podania już przy czwartej szansie rywalki!

40-A
    Niestety zawodzi pierwszy serwis Magdy, a przy drugim bardzo dobrze returnuje Szwajcarka!

40-40
    Trzy okazje na przełamanie Magdy zostały wybronione i Linette wraca do gry w tym gemie!

0-40
    Kolejny słaby pierwszy serwis Polki i będziemy mieli trzy okazje na przełamanie naszej rodaczki!

2:2
    Bez większych trudności wygrała Timea swoje podanie i po niespełna dziewiętnastu minutach mamy remis 2:2!

2:1
    Magda Linette zmusza do błędu swoją przeciwniczkę i wygrywa bez straty punktu swoje podanie!

1:1
    Niestety mimo naprawdę wielkiej walki nie udało się Magdzie urwać tego gema serwisowego rywalce!

A-40
    Nieskuteczny pierwszy serwis Bacsinszky. Po drugim znacznie słabszym broni się Polka i wyprowadza skuteczną akcję! Już czwarta okazja na przełamanie!

40-40
    Niestety dwa breakpointy zostały skutecznie wybronione przez rywalkę Magdy!

40-15
    Świetny scenariusz dla Polki! Będzie miała nasza krajanka dwie szanse na przełamanie Timey!

1:0
    I tak też się staje! Po trochę ponad dwóch minutach Linette wygrywa swoje podanie, kończąc asem serwisowym!