Bastia – Nantes 0:0 (koniec) | Évian TG – Lens 2:1 (koniec) | Guingamp – Metz 0:1 (koniec)
Lyon – Lorient 4:0 (koniec) | Montpellier – Monaco 0:1 (koniec) | Nice – Lille 1:0 (koniec)
Caen – PSG 0:2 (koniec)
Olympique Lyon
4:0 (2:0)
FC Lorient
Środa 24.09.2014, 19:00 • Stade Gerland, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats

To było jednostronne spotkanie, w którym pewnie triumfował jego faworyt Olympique Lyon. Gospodarze zdominowali rywali aplikując im cztery bramki. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje w serwisie lajfy.com. (20:52:03)

90+4

90+2
    Kolejna interwencja Lopesa, tym razem pewnie zatrzymał niegroźny strzał zawodnika gości.

90
    Trzy minuty doliczone przez arbitra.

88
    Koné mógł dobić gości, lecz fantastycznie zatrzymał jego strzał Lecomte!

87
    Oskrzydlająca akcja gospodarzy, wybijają piłkę defensorzy Lorient.

85
    Ostatnie pięć minut. Lyon uspokoił nerwową sytuację z ostatnich minut i przeniósł się na połowę rywali.

83
    Rozkręcili się w końcówce goście i są bliscy honorowego trafienia!

82
    Teraz natomiast świetnie z prawej strony pola karnego uderzył Ayew, raz jeszcze fenomenalnie w bramce Lopes!

80
    Tak jakbyś my to wypowiedzieli! Mostefa strzałem zza pola karnego był bliski strzelenia bramki, lecz fantastycznie w bramce interweniował Lopes!

78
    Warto nadmienić, że goście w całym meczu właściwie ani razu poważniej nie zagrozili bramce Lopesa, co tylko podsumowuje ich bezradność.

77
    Ciekawie zapowiadała się akcja Lorient, Mesloub poślizgnął się jednak i stracił futbolówkę.

75
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Fekir, na boisku pojawia się Yattara.

75
    Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Coutadeur, na boisku pojawia się Traore.

74
    Teraz natomiast rzut rożny dla Lyonu, lecz niewiele z niego wynikło.

73
    Lacazette uderzył zza pola karnego i był bliski szczęścia! Lecomte tylko odprowadził piłkę wzrokiem, a ta przeszła tuż obok lewego słupka.

Gole: 5. Lacazette, 39. Fekir, 51. N'Jie, 68. Fekir

Kartki:   62. Lautoa (LOR)

Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Koné, Umtiti, Bedimo (61. Mvuemba) – Ferri, Gonalons, Tolisso – Fekir (75. Yattara) – Lacazette, N'Jie (69. Gourcuff)

Zmiany: Gourcuff, Ghezzal, Malbranque, Yattara, Rose, Mvuemba, Gorgelin

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Bellugou, Lautoa, Le Goff – Mesloub, Mostefa, Coutadeur (75. Traore), Guerreiro (69. Diallo) – Sunu, Jeannot (58. Ayew)

Zmiany: Pedrinho, Diallo, Ayew, Traoré, Wachter, Chaigneau, Lavigne

Sędziowie: Moreira – Saint-Cricq Lompre, Ocak, Lavis