Irlandia – Gibraltar 7:0 (koniec) | Szkocja – Gruzja 1:0 (koniec) | Rumunia – Węgry 1:1 (koniec)
Armenia – Serbia 1:1 (koniec) | Polska – Niemcy 2:0 (koniec) | Finlandia – Grecja 1:1 (koniec)
Irlandia Północna – W-y Owcze 2:0 (koniec) | Albania – Dania 1:1 (koniec)
Irlandia Północna
2:0 (2:0)
W-y Owcze
Sobota 11.10.2014, 20:45 • Windsor Park, Belfast - Irlandia Północna • Eliminacje Mistrzostw Europy

Niespodzianki nie było. Irlandia Północna pewnie pokonuje Wyspy Owcze 2:0. W drugiej połowie nic się nie zmieniło i w zasadzie drugie 45 minut mogłyby się nawet nie odbyć, ponieważ nie wydarzyło się wówczas zupełnie nic ciekawego.
    Tak więc Wyspy Owcze wciąż bez punktów w eliminacjach, natomiast Irlandia Północna zgarnia kolejne 3 i ma ich już 6! (22:49:04)

90+3

90+3
    Będzie jeszcze szansa dla gości z rzutu wolnego! Chyba ostatnia! Niestety dośrodkowanie pewnie wybijają obrońcy i oddalają grę od własnej szesnastki.

90+1
    Zmiana w drużynie Wyspy Owcze: z boiska schodzi P. Justinussen, na boisku pojawia się Bartalstovu.

90
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

88
    Irlandia Północna także prowadzi 2:0, ale z Wyspami Owczymi i nie wydaje się, aby jakieś zmiany miały nastąpić w kolejnych minutach.

POLSKA 2:0 NIEMCY!!! COŚ NIESAMOWITEGO!

85
    Moim zdaniem w końcówce przycisną jeszcze goście, ale na dwie bramki chyba szans nie mają. Zupełnie stanęła gra w dzisiejszym meczu.

84
    Schodzi najlepszy zawodnik dzisiejszych zawodów, strzelec drugiej bramki – Kyle Lafferty! W jego miejsce Magennis.

81
    Zmiana w drużynie Wyspy Owcze: z boiska schodzi Holst, na boisku pojawia się Olsen.

80
    Tymczasem to Irlandia Północna stanie przed szansą z rzutu wolnego. 4-osobowy mur ustawiony przez Nielsena i właśnie nad murem poleciała futbolówka! Na posterunku bramkarz!

79
    To już nie wygląda jak mecz eliminacyjny. Piłkarze chodzą po murawie, wszyscy chyba już myślą o prysznicu.

77
    Zupełnie nic ciekawego jeszcze się nie wydarzyło. Minuty lecą, a piłkarze coraz wolniej wymieniają podania nawet nie przesuwając się pod bramkę któregoś z bramkarzy.

75
    Zmiana w drużynie Wyspy Owcze: z boiska schodzi Klettskard, na boisku pojawia się Hanson.

74
    Bardzo czysto grają piłkarze w dzisiejszym meczu. Nie ma niepotrzebnych faulów, a tym bardziej niebezpiecznych zachowań.

73
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego gości pewnie wyłapuje Carroll. To jeden z nielicznych kontaktów z piłką irlandzkiego golkipera.

72
    Zostało 20 minut grania. Irlandia chyba już myślami w szatni ze zdobytymi 3 punktami. Żeby tylko to się nie zemściło, bo Wyspy Owcze także dochodzą do głosu.

70
    McCourt kończy akcję strzałem, niestety niecelnym! Wieje nudą w Belfaście w tych drugich 45 minutach. Miejmy nadzieje, że to się jeszcze zmieni.

69
    Bardzo ładny rajd jednego z Irlandczyków, ale w końcu obrońca dostawia nogę i blokuje tą akcję. Wciąż przy piłce Irlandia, która od dłuższego czasu nie znajduje recepty na przedarcie się przez defensywę przeciwnika.

67
    Zmiana w drużynie Irlandia Północna: z boiska schodzi McGinn, na boisku pojawia się McCourt.

65
    Próbują coś zdziałać z przodu boiska goście, ale nie dochodzą oni nawet do pozycji strzeleckiej. Irlandia nie powinna wypuścić 3 punktów ze swoich rąk, ale jeszcze poczekajmy.

64
    Irlandia atakowała, atakowała, aż w końcu jeden z ich zawodników popełnił wykroczenie na połowie gości. Nie kwapią się ze wznowieniem gry przyjezdni.

62
    Poza linię boczną został odesłany jeden z gości, ponieważ arbiter dopatrzył się u niego krwi na głowie. Gramy dalej.

61
    Irlandia Północna, a dokładniej McLaughlin marnuje stuprocentową okazję po sytuacyjnej piłce w polu karnym! To powinna być bramka na 3:0!

60
    Godzina gry za nami! Irlandia znów odzyskuje siły i zaczyna nacierać na pole karne rywali. Niedługo może zakończyć się to bramką.

59
    Kolejna szansa dla gospodarzy! Fatalny faul przepuszcza arbiter i nakazuje dalszą grę! Strzał z dystansu przedłuża Nielsen i piłka spada poza boiskiem – korner!

58
    McGinn wybiega z kontrą, ale Nielsen gra dzisiaj świetne zawody i broni jego strzał!

56
    Zmiana w drużynie Irlandia Północna: z boiska schodzi McAuley, na boisku pojawia się McCullough.

55
    Wyspy Owcze grają dużo bardziej odważnie, niż przed przerwą. Szykuje się pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy.

54
    Niewiele wydarzyło się dotychczas w drugiej połowie. Raczej nudno pogrywają piłkarze obu reprezentacji, ale okazje także nadejdą!

52
    Wracamy jednak do meczu w Belfaście. Kolejna ofensywa Irlandczyków, ale Norwood sporo myli się w akcji indywidualnej.

Polska prowadzi z Mistrzami Świata 1:0!!!

49
    Jakby bardziej zmobilizowani na drugą połowę wyszli goście. Nawet próbują atakować, ale to Irlandia kontratakuje.

48
    Nielsen znów musi interweniować, chociaż tutaj nie mógł mieć problemów, bo po prostu zgarnął wysokie dośrodkowanie. Spokojny początek drugich 45 minut.

46
    Drugą połowę rozpoczynają Wyspy Owcze! Zdaje się, że bez zmian kadrowych od pierwszego gwizdka.

46

Piłkarze wracają na murawę!

Bardzo miło oglądało się pierwszą połowę. Zdecydowanie dominują Irlandczycy z Północy, którzy w pierwszych 45 minutach zdołali strzelić dwie bramki. Mogło być ich więcej, bo okazji było naprawdę sporo. Wyspy Owcze praktycznie nie zawitały na połowie gospodarzy, ale jednak Ferguson popełnił wykroczenie w polu karnym i sprokurował rzut karny – zmarnowany! Czy wynik ulegnie zmianie w drugiej odsłonie? Raczej tak!

45+1

45+1
    Norwood jeszcze decyduje się na strzał z dystansu! Nielsen znów na posterunku i paruje piłkę nad bramkę – korner dla Irlandii Północnej, a chwilę potem ostatni gwizdek sędziego!
    To ci ciekawostka:

45
    Rozpaczliwie bronią się goście. To jest już tylko wybijanie piłki, jak najdalej od własnej szesnastki. Minutę dolicza arbiter do czasu pierwszej połowy!

43
    Jeden z obrońców skutecznie oddalił grę głową, ale w posiadaniu piłki bez zmian są miejscowi.

43
    Sędzia przerywa grę i Irlandczycy będą mieli dobrą okazję ze stałego fragmentu gry. Czyżby postawienie kropki nad "i" zaraz przed zejściem do szatni?

42
    Powoli wchodzimy w decydujące momenty pierwszej odsłony. Emocje trochę opadły, ataki gospodarzy również ustały.

40
    Irlandczycy postanawiają uspokoić trochę grę i wymieniają sporo podań w środkowej strefie boiska.

39
    Lepszej okazji Wyspy Owcze chyba nie dostaną! To była jedyna, jak na razie, tak dobra okazja! Niedługo kończy się pierwsza połowa, a na tablicy wyników wciąż 2:0.
    Zmarnowany rzut karny Wysp Owczych!

37
    Benjaminsen wykonuje "jedenastkę", ale piłka odbija się od słupka i Carroll świetnie broni ten strzał! Nie ma bramki dla przyjezdnych w praktycznie stuprocentowej okazji!

36
    Ferguson zostaje ukarany żółtą kartką za faul w polu karnym! Jest szansa na kontaktowego gola dla gości!

35
    A cóż to się stało! Wszyscy zaskoczeni, ale to będzie rzut karny dla Wysp Owczych!

33
    Lafferty'ego szuka dzisiaj piłka w polu karnym! Każde podanie, czy dośrodkowanie spada właśnie do tego napastnika! Tak było i tym razem, ale jego główka niestety padła obok słupka bramki Nielsena!

31
    Pierwsze pół godziny gry już minęło. Goście w dalszym ciągu nie istnieją w ofensywie, a Carroll mógłby w zasadzie opuścić boisko.

29
    Następne świetne podanie ze skrzydła do środka pola! Nielsen decyduje się na strzał z pierwszej piłki z woleja, ale niecelnie!

28
    Zupełnie pogubiona jest obrona przyjezdnych, która dopuszcza do groźnych akcji, a potem musi sobie radzić w pojedynkę Nielsen, który przy dwóch bramkach nie miał zbyt dużo do powiedzenia.

27
    Irlandia Północna idzie za ciosem i dąży do zdobycia kolejnego trafienia, a tym samym pogrążenia rywala. Czy im się to uda?

25
    Ponownie w ofensywie pojawia się osamotniony Lafferty, do którego wędruje podanie! Niestety obrońcy skutecznie przeszkadzali irlandzkiemu napastnikowi.

24
    Wyspy Owcze dzisiaj nie istnieją w ofensywie. W dodatku tracą już dwie bramki – faworyt jest już chyba tylko jeden!

23
    Ależ interwencja Nielsena ratuje Wyspy Owcze przed utratą kolejnej bramki! Sam Lafferty pogratulował golkiperowi tej parady – świetny mecz w Belfaście!

21
    Sami porównajcie dwie ostatnie akcje z Gifów! No lepiej skopiować się tego nie dało!
    LAFFERTY - 2:0

20
    Gol dla Irlandii Północnej!

To musiało się tak skończyć! Przepiękna asysta Fergusona, który już po raz drugi próbuje tego zagrania! Tym razem KYLE LAFFERTY trafia w piłkę i będąc przed bramkarzem pokonuje go!

19
    Mocne uderzenie z dystansu kapitana Irlandii – Davisa. Futbolówka z każdym metrem wznosiła się do góry i ostatecznie poleciała nad bramką Nielsena.

17
    Robi się coraz groźniej pod bramką Nielsena! Irlandia Północna coraz mocniej naciska, a defensywa Wysp się gubi! Czyżby niebawem padła kolejna bramka?

15
    Kolejne groźne podanie piłki, tym razem wzdłuż pola karnego. Wślizgiem wybija obrońca, a następnie Naes zostaje ukarany żółtą kartką – pierwszą w dzisiejszym meczu.

14
    Chyba pierwsza próba strzelecka gości. Edmundsson zdecydował wpisać się w statystyki, ponieważ uderzenie było bardzo niecelne i zbyt lekkie.
    Kapitalna okazja na 2:0!

13
    To była wyśmienita szansa do podwyższenia wyniku! Ferguson kapitalnie wrzucił dochodzącą piłkę na nogę wbiegającego Lafferty'ego, ale on nawet nie trącił futbolówki!

11
    Niewiele dzieje się od zdobycia pierwszej bramki. Irlandczycy wciąż z inicjatywą, ale nie ostrzeliwują bramki Nielsena, raczej spokojny przebieg meczu.

9
    W zasadzie przez cały ten czas przebywamy na połowie miejscowych. Wyspy Owcze starają się jak najdalej wybijać piłkę i liczą na jakąś kontrę.

8
    Wyspy Owcze niezbyt radzą sobie z ofensywą gospodarzy. Przypomnijmy, że goście jeszcze nigdy nie wygrali z Irlandią Północną.
    MCAULEY - 1:0

6

Irlandczycy wykorzystują rzut rożny i szybko obejmują prowadzenie! Wrzutka wpada w pole karne, tam następuje przedłużenie zagrania, GARETH MCAULEY dobrze zamknął akcję i wbił piłkę do bramki z najmniejszej odległości!

5
    Poza linią końcową opatrywany McAuley, tymczasem to Wyspy Owcze rozgrywają piłkę we własnym szyku defensywnym.

3
    Rzut wolny dla miejscowych blisko narożnika boiska. Można powiedzieć, że to właśnie korner. Niestety niewiele wynikło z tego stałego fragmentu gry, a dodatkowo ucierpiał McAuley.

3
    Goście nastawieni od pierwszego gwizdka na defensywę. Także Irlandczycy nie szturmują bramki Nielsena.

2
    Spokojny początek spotkania i faul na Bairdzie, który został nieprzepisowo zatrzymany na własnej połowie.

1
    Zaczynamy! Przy piłce gospodarze, którzy grają w zielonych strojach! Wyspiarze na biało!

1

Przed nami hymny obu państw!

Irlandia Północna: Carroll – Ferguson, Hughes, McAuley, C. McLaughlin – Ward, Norwood, Baird, Davis, McGinn – K. Lafferty

Wyspy Owcze: Nielsen – V. Davidsen, P. Justinussen, Nattestad, Gregersen – Hansson, Benjaminsen, Naes – Klettskard, Edmundsson, Holst

Sędziowie: Alon Yefet – Danny Krasikow, Amihay Yehoshua Mozes – Sharon Eyal (wszyscy Izrael).

Zapraszamy oczywiście przed 20:45, kiedy poznamy pierwsze jedenastki obu reprezentacji! Wiadomo jednak, że główną uwagę przykuje mecz Polaków. Śledźcie wszystkie relacje na lajfy.com!

Chyba tylko w tej grupie brakuje zdecydowanego faworyta do awansu z pierwszego miejsca. Grecja wydaje się być najlepszą reprezentacją, ale w pierwszym meczu już zaliczyła wpadkę. Meczów jeszcze sporo, ale punkty trzeba zdobywać z każdym. Irlandczycy powinni wygrać sobotni mecz z Wyspami, chociażby ze względu gry przed własną publicznością.

W Grupie F znajdują się również reprezentacje: Finlandii, Rumunii, Węgier oraz Grecji. Na szczycie tabeli po pierwszym spotkaniu jest ekipa ze Skandynawii, która wygrała właśnie z Wyspami Owczymi 3:1. Irlandczycy w pierwszym meczu wygrali z Węgrami 2:1, a Rumuna 1:0 z Grecją.

Będzie to piąte wzajemne spotkanie tych reprezentacji. Wyspom Owczym jeszcze nie udało się zwyciężyć, ale dwa remisy już są. Obie reprezentacje mierzyły się również w eliminacjach do Euro 2012, gdzie padł remis oraz wygrana Irlandczyków 4:0.

Przed nami kolejny dzień z eliminacjami do ME 2016. W jednym ze spotkań Grupy F na Windsor Park dojdzie do starcia Irlandii Północnej z Wyspami Owczymi.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.