Sopot – Toruń 97:82 (koniec) | Dąbrowa Górnicza – Włocławek 74:85 (koniec) | Szczecin – Radom 75:94 (koniec)
Wrocław – Lublin 100:75 (koniec) | Koszalin – Zgorzelec 78:89 (koniec)
Trefl Sopot
97:82 (20:30, 45:51, 74:60)
Polski Cukier Toruń
Niedziela 14.12.2014, 17:00 • ERGO Arena, Gdańsk/Sopot • Tauron Basket Liga

To tyle z ERGO Areny. Dziękujemy za uwagę. (18:37:42)

MVP spotkania zostaje Michał Michalak, zdobywca 26 punktów, 7 zbiórek i 4 asyst.

Trefl Sopot efektownie, piętnastoma punktami pokonuje Polski Cukier Toruń.

Pierwsza połowa dla gości, natomiast to co stało się po przerwie było niebywałe. Sopocianie wygrali drugą połowę 52:31 i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

40:00
    Koniec meczu. (97:82)

39:53
    Jeszcze trafienie Franklina ka koniec. (97:82)

39:30
    Szybka kontra gości i punkty Radwańskiego spod kosza. (97:80)

38:39
    Comagić celnie spod kosza. (97:76)

38:30
    Kanonada sopocian trwa... Bendzius zza łuku! (97:74)

38:12
    Dwa razy celnie z linii rzutów wolnych Franklin. (94:74)

38:12
    Parkiet opuszczają Vasiliauskas, Michalak oraz Leończyk. W ich miejsce Kulka, Dzierżak oraz Włodarczyk. Owacyjne pożegnanie dla zawodników Trefla. (94:72)

37:58
    Za trzy punkty – oczywiście – Michał Michalak! Absolutny bohater dzisiejszego meczu! (94:72)

37:23
    Faul w ataku Leończyka – również czwarty w spotkaniu. (91:72)

37:18
    Teraz to Denison faulował. Jego czwarte przewinienie w meczu. (91:72)

37:07
    Dwa razy celnie. (91:72)

37:07
    Rzuty wolne dla torunian. Na linii staje Denison. (91:70)

36:52
    Odpowiedź gospodarzy niemal natychmiastowa. Za trzy punkty trafia Sarunas Vasiliauskas! (91:70)

35:50
    Wreszcie odpowiadają przyjezdni trafieniem zza łuku. Punkty dla Jankowskiego. (88:70)

35:26
    Raz jeszcze Leończyk spod kosza! (88:67)

34:57
    Kapitalne podanie z własnej połowy do Leończyka, a ten nieatakowany zdobywa dwa punkty dla Trefla. (86:67)

34:24
    Dutkiewicz opuszcza boisko, w jego miejsce Vasiliauskas. Jeden z liderów Trefla w dzisiejszym meczu. (84:67)

33:59
    Tym razem niecelny layup Bendziusa. (84:67)

33:35
    Denison na linii rzutów wolnych, 50% skuteczności. (84:67)

33:20
    Tym razem to Bendzius trafia zza łuku! Co się dzieje w ERGO Arenie. Popisowa gra Trefla. (84:66)

32:56
    Dutkiewicz za trzy! (81:66)

32:37
    Niemal identyczna akcja Sulimy pod drugim koszem. (78:66)

32:18
    To jest mecz Michała Michalaka. Efektowne wejście pod kosz zakończone layupem. (78:64)

31:49
    Sędziowie uznali, że Lydeka nieprzepisowo walczył o piłkę i mamy czwarty faul zawodnika gospodarzy w meczu. (76:64)

31:14
    Nowakowski dwa razy celnie z linii rzutów wolnych. (76:64)

31:07
    Niecelny rzut Michalaka zza łuku. Jeszcze ofensywna zbiórka zawodnika Trefla, ale po chwili został on zablokowany. (76:62)

30:40
    W odpowiedzi skuteczna akcja Sulimy pod koszem. (76:62)

30:18
    Świetny zwód Bendziusa i celny layup. (76:60)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (74:60)

Pogrom w trzeciej kwarcie, którą sopocianie wygrali aż 29:9. Kapitalnie zagrał Michał Michalak (aktualnie już 21 punktów).

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (74:60)

29:55
    Za trzy punkty trafia Vasiliauskas! (74:60)

28:49
    Raz celnie Michalak. (71:58)

28:49
    Rajd Michalaka, który został zatrzymany dopiero przez Denisona. Trzeci faul w meczu gracza gości i mamy rzuty wolne. (70:58)

28:27
    I udana akcja Lydeki. Po drugiej stronie parkietu faul Leończyka i piłka dla gości. (70:58)

27:48
    Pierwsze punkty dla torunian od bardzo dawna za sprawą Zarko Comagicia. (68:58)

27:25
    Skuteczna akcja Leończyka. Goście są bezradni w trzeciej kwarcie! (68:56)

26:54
    I dwa razy skutecznie. (66:56)

26:54
    Tym razem faulowany przy próbie rzutu Michalak. Przewinił Franklin. Jego drugi faul. (64:56)

26:38
    Dwa razy celnie. (64:56)

26:38
    Czwarty faul Sroki. Dwa rzuty wolne dla Leończyka. (62:56)

25:57
    Michalak raz jeszcze za trzy! Przerwa na żądanie dla szkoleniowca gości! (62:56)

25:44
    Michalak tym razem faulowany przez Franklina przy wyprowadzaniu kontrataku. (59:56)

25:16
    Ponownie za trzy punkty Michalak! Trefl już na prowadzeniu! (59:56)

25:06
    Drugi faul w meczu Denisona. Piłka dla Trefla. (56:56)

24:49
    Niecelny jumper Franklina. (56:56)

24:33
    Zbiórka w ofensywie gospodarzy, podanie do Michalaka, który trafia za trzy! (56:56)

24:11
    Tylko raz skutecznie zawodnik gości. (53:56)

24:11
    Trzeci faul Lydeki. Na linii rzutów wolnych Denison. (53:55)

23:53
    Świetny wyblok Lydeki, przez co masę miejsca na rzut zza łuku miał Vasiliauskas! Pewne trafienie i czas dla gości. (53:55)

23:20
    Skuteczna akcja pod koszem w wykonaniu Lydeki. (50:55)

23:02
    Błąd 24 sekund po stronie gości. (48:55)

22:33
    Vasiliauskas za trzy! Sporo szczęścia mieli teraz sopocianie. Najpierw łatwo stracił piłkę Vasiliauskas, ale Corbett nie potrafił celnie trafić zza łuku. (48:55)

22:14
    Trzeci faul Sulimy. Posiadanie dla Trefla. (45:55)

21:52
    Celny jumper Corbetta. Nie do zatrzymania jest jak na razie ten zawodnik. (45:55)

21:10
    Trafienie Corbetta, a następnie próba szybkiego ataku gospodarzy. Ponownie strata. (45:53)

20:36
    Nieudany atak Trefla. Strata i piłka dla gości. (45:51)

20:19
    W pierwszej akcji niecelnie rzucał Franklin. (45:51)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (45:51)

Za moment początek trzeciej kwarty. Obie drużyny praktycznie gotowe do gry.
    Do przerwy razem Trefl przegrywa z Polskim Cukrem Toruń 45:51. O sile gości stanowi dziś trójka Corbett, Denison, Zyskowski, która zdobyła łącznie trzydzieści dwa punkty.

Równo z końcową syreną trafia Sarunas Vasiliauskas!

20:00
    Druga kwarta skończona. (45:51)

19:59
    Sekunda do końca. Piłka dla Trefla. (43:51)

19:37
    Faul Bendziusa. Piłka wciąż w posiadaniu torunian. (43:49)

18:52
    Prosta strata Trefla i piłka dla gości. (43:49)

18:33
    Kolejny raz Sulima bez najmniejszego problemu zdobywa punkty spod kosza. (43:49)

18:11
    Przechwyt gospodarzy na połowie rywala, podanie do Willie Kempa, a ten trafia za trzy. (43:47)

17:39
    Skuteczna akcja Sulimy pod koszem. (40:47)

17:21
    Trzeci punkt zawodnika Trefla w tej akcji. (40:45)

17:21
    Michał Michalak! Dynamiczny rajd pod kosz, skuteczne trafienie i do tego faul! (39:45)

16:30
    Momentalnie odpowiadają goście za sprawą trafienia Sroki zza łuku. (37:45)

16:22
    Lydeka spod kosza celnie. (37:42)

16:04
    Dwa razy celnie. (35:42)

16:04
    Świetna akcja LaMarshalla Corbetta. Mało brakowało, a była by sytuacja dwa plus jeden. A tak jedynie dwa rzuty wolne. (35:40)

15:30
    Wejście Michalaka pod kosz i dwa punkty dla gospodarzy. (35:40)

14:58
    I skutecznie wykonany rzut wolny. Trzeci punkt Lydeki w tej akcji. (33:40)

14:58
    Lydeka w akcji dwa plus jeden! (32:40)

14:45
    Goście odpowiadają w mgnieniu oka. Trafienie LaMarshalla Corbetta zza łuku. (30:40)

14:25
    Willie Kemp za trzy punkty. Ładna akcja gospodarzy. (30:37)

13:53
    Michał Michalak na linii rzutów wolnych. Ponownie jedynie 50% skuteczności. (27:35)

6:32
    Michał Michalak bez problemu trafia spod kosza. (26:35)

6:59
    Ależ świetnie czują się jak na razie przyjezdni. Zza łuku trafia Denison! (24:35)

7:23
    Nieatakowany Zarko Comagić kończy akcję efektownym wsadem. (24:32)

7:31
    Airball w wykonaniu Bendziusa. Kontra gości i faul taktyczny Włodarczyka. (24:30)

8:03
    Jeden rzut wolny wykorzystał Bendzius. (24:30)

8:03
    Dwa faule Sroki w krótkim odstępie czasu. Piąty faul gości w tej kwarcie i mamy rzuty wolne. (23:30)

8:13
    Trochę spadła skuteczność w drugiej kwarcie. Sporo niecelnych rzutów z obu stron. (23:30)

9:10
    Za trzy punkty trafia Eimantas Bendzius! (23:30)

9:19
    Drugi faul w meczu Zyskowskiego. W jego miejsce Zarko Comagić. (20:30)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (20:30)

Dziesięć punktów Zyskowskiego w pierwszych dziesięciu minutach. Najskuteczniejszy w Treflu autor ośmiu "oczek" Paweł Leończyk.

Zyskowski trafia za trzy równo z syreną! Koniec pierwszej kwarty!

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (20:30)

0:16
    Skuteczny jumper Vasiliauskasa z półdystansu! (20:27)

0:49
    Faul w ofensywie Leończyka. (18:27)

1:01
    Celny rzut Dutkiewicza, który chwilę później łapie swój trzeci faul w meczu... w jego miejsce Michalak. (18:25)

1:39
    W odpowiedzi równie skuteczny rzut z półdystansu Sroki. (16:25)

1:59
    Ładny drybling Bendziusa i trafienie z półdystansu. (16:23)

2:14
    I trzeci punkt w tej akcji LaMarshalla Corbetta. (14:23)

2:14
    Kolejna akcja dwa plus jeden gości, tym razem faulowany LaMarshall Corbett. O czas prosi trener Trefla. (14:22)

2:33
    Świetne górne podanie do Denisona, a ten tylko dopełnił formalności. (14:20)

3:17
    Paweł Leończyk ponowił swój nieudany rzut i trafił z półdystansu. (14:16)

3:34
    Skutecznie wykonany rzut wolny. (12:16)

3:34
    Szansa na akcję dwa plus jeden. Zyskowski faulowany. (12:15)

3:40
    Drugi faul Lydeki w meczu. Konieczna zmiana i na placu gry melduje się Dutkiewicz. (12:13)

4:00
    Paweł Leończyk zmniejsza straty pewnym wejściem pod kosz. (12:13)

4:18
    W odpowiedzi zza łuku próbował Zyskowski, ale dość wyraźnie spudłował. (10:13)

4:38
    Vasiliauskas za trzy punkty! (10:13)

5:14
    Przechwyt gospodarzy, szybka kontra i punkty Leończyka spod kosza. (7:11)

5:23
    Świetny blok Lydeki na Franklinie. Wciąż piłka dla gości. (5:11)

5:30
    Niecelny rzut Sulimy, ale zebrali piłkę w ofensywie goście. Faul Lydeki i ponowne posiadanie po stronie torunian. (5:11)

5:49
    Faul Kulki, który opuszcza boisko. W jego miejsce Lydeka. (5:11)

6:22
    Zyskowski efektownie wdarł się w strefę podkoszową i pewnie zakończył akcję mimo dobrej obrony gospodarzy. (5:11)

6:50
    Kolejne punkty Denisona spod kosza. (5:9)

7:01
    Niecelny rzut Sulimy, ale utrzymali się w posiadaniu piłki przyjezdni. (5:7)

7:39
    Jumper Vasiliauskasa, ale szybka kontra gości i efektowny dunk Denisona. (5:7)

8:16
    W odpowiedzi dynamiczne wejście pod kosz Leończyka zakończone skutecznym layupem. (3:5)

8:30
    Skuteczna akcja Sulima pod koszem. (1:5)

9:00
    Faulowany Michał Michalak, ale zawodnik gospodarzy wykorzystał tylko jeden rzut wolny. (1:3)

9:14
    Niecelny rzut Bendziusa zza łuku. W odpowiedzi trefienie z dystansu Seana Denisona. (0:3)

9:44
    Błąd kroków po stronie torunian i piłka dla Trefla. (0:0)

9:59
    Pierwsze posiadanie dla gości. (0:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Trefl Sopot: Paweł Leończyk, Sarunas Vasiliauskas, Grzegorz Kulka, Eimantas Bendzius, Michał Michalak.

Rezerwowi: Artur Włodarczyk, Karol Koper, Paweł Dzierżak, Willie Kemp, Marcin Dutkiewicz, Tautvydas Lydeka.

Polski Cukier SIDEn Toruń: Krzysztof Sulima, Jarosław Zyskowski, Sean Denison, LaMarshall Corbett, William Franklin.

Rezerwowi: Marcin Nowakowski, Zarko Comagić, Kacper Radwański, Adam Lisewski, Marcin Sroka, Michał Jankowski, Aleksander Perka.