Wisła K. – Zagłębie S. 1:1 (koniec) | Rozwój – Górnik II 3:0 (koniec)
Górnik II Zabrze
Środa 28.01.2015, 15:00 • Boisko MOSiR Hetman, Katowice • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Pomimo zimowej aury za oknami przygotowania do rundy wiosennej trwają pełną parą. Już w środę na obiekcie MOSiRU "Hetman" w Katowicach zmierzą się ze sobą Rozwój Katowice i rezerwy Górnika Zabrze.

Katowiczanie rozegrali podczas tych przygotowań już kilka sparingów. Jednak Rozwój jak dotąd nie wygrał jeszcze żadnego meczu kontrolnego, remisując 1:1 z GKS Tychy oraz przegrywając pozostałe trzy mecze: z Polonią Łaziska Górne (0:1), Ruchem Chorzów (1:2) i Zagłębiem Sosnowiec (0:1).

Dla drugiej drużyny Górnika będzie to dopiero drugi mecz kontrolny tej zimy. W pierwszym meczu w ubiegły piątek zaznali porażki 1:4 z ROW-em Rybnik.

Górnik II Zabrze plasuje się aktualnie na 8. pozycji w trzeciej lidze. Zabrzanie w 21. meczach zdobyli 32 punkty.

Natomiast Rozwój spisywał się bardzo dobrze w pierwszej części sezonu i po 19. kolejkach zajmuje drugą pozycję w tabeli. Katowiczanie zdobyli 36. oczek i tracą tylko jeden punkt do liderującego Energetyka ROW Rybnik.

Przed tym meczem ekipę ze Zgody opuścił Konrad Niedzielski, który dostał wolną rękę od klubu i może poszukiwać dla siebie nowy klub.

Witamy z obiektu Hetmana. Już za chwilę zaprezentujemy państwu składy w jakich dzisiaj wystąpią obydwie drużyny.

Rozwój w dniu dzisiejszym testuje aż 6 piłkarzy.

1

6
    Pierwsza okazja dla Rozwoju. Na rzut różny wybijają zabrzanie.

7
    Po rzucie różnym zakotłowało się w polu karnym Górnika. Z 3mmetrów strzelał zawodnik Rozwoju, ale piłka odbita od obrońcy wychodzi na róg.

8
    Pierwsza akcja gości, ale sędzia odgwizdał spalonego.

12
    Dośrodkowywał w pole karne Oziembała, ale niedokładnie i piłka dla bramkarza.

13
    Grę od bramki zacznie Loska.

15
    Strzalla wybija na aut.

16
    Zawodnik testowany wyrzucił swoim dośrodkowaniem Szkatułe, ten z ostrego kąta dośrodkował z drugiego skrzydła, akcję zamykał Wróbel, ale jego próba uderzenia zablokowana.

18
    Ponownie gospodarze pod bramką Górnika. Tym razem zabrzan chroni słupek.

20
    Pierwsza groźna akcja Górnika. Zabrzanie mieli rzut różny po którym piłka uderza w poprzeczkę.

22
    W zespole z Katowic nastąpiły zmiany. Na placu gry pojawili się Króliczek, Mielnik, Wawrzyniak oraz dwóch testowanych.

23
    Wawrzyniak strzelał zza pola karnego, ale piłkę zablokował obrońca gości.

27
    Z rzutu wolnego groźnie było pod bramką gości. Strzał gracza Rozwoju nad bramką.

30
    Na boisku w zespole gości pojawił się Konieczny.

31
    Agresywny faul zawodnika z Zabrza na środku pola.

35
    Niedokładne podanie Oziembały pod bramką Rozwoju. Piłkę łapie goalkeeper.

39
    Groźnie było pod obydwoma bramkami. Najpierw w poprzeczkę strzelał pomocnik Górnika, a nastepnie akcja przeniosła się pod bramkę gości, jednak zawodnik Rozwoju uderzył obok bramki.

42
    Oziembała dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale wyjaśniają sytuację obrońcy Rozwoju.

43
    Gol dla Rozwoju!
    Błąd bramkarza Górnika, który niedokładnie wybił piłkę. Do piłki dopadł SEBASTIAN GIELZA,który wpakował piłkę do pustej bramki.

45
    Dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła Wawrzyniaka, ale nikt nie przeciął tego podania w polu karnym i piłka opuszcza plac gry.

45

W pierwszej połowie zdecydowanie dominowali zawodnicy Rozwoju, którzy zasłużenie prowadzą do przerwy 1:0. W drugiej połowie w zespole gości wystąpią zawodnicy z centralnej ligi juniorów.

46

46
    Na boisku Hetmana zrobiło się nieco widnej, za sprawą zapalonych jupiterów.

47
    Niedokładnie pod polem karnym zagrał pomocnik Górnika.

50
    Przerwana akcja Rozwoju. Goście wybijają na aut.

51
    Rzut wolny na wysokości pola karnego dla Górników.

51
    Dobrze bita piłka w pole karne, ale piastkuje bramkarz.

53
    Ładnie prawym skrzydłem przebił się zawodnik gości, dośrodkował w pole karne, a z ok.11 metrów napastnik Górnika strzela w nogi obrońcy i piłka wychodzi na róg.

54
    Obrońcy Rozwoju oddalają niebezpieczeństwo.

55
    Ponownie prawym skrzydłem atakowali goście. Centra młodego Górnika wybita na róg.

56
    Kiks bramkarza Górnika, który minął się z piłką w polu karnym. Okazji nie zmarnował ROBER TKOCZ,który wpakował piłkę do pustej bramki.

60
    Na spalonym zawodnik Rozwoju.

62
    Ależ groźnie było pod bramką Rozwoju. Nie upilnowali napastnika gości obrońcy Rozwoju. Ale strzał z ok. 13 metrów zdecydowanie nad bramką.

65
    Rzut różny dla Górnika, po tym jak główką wybił obrońca Rozwoju. Z rogu niewiele wynikło.

66

68
    Ponownie groźnie pod bramką Rozwoju. Wydawałoby się prostą piłkę na róg piąstkował bramkarz Rozwoju. Po rzucie różnym zablokowano strzał gości i mieliśmy ponownie rzut różny. Z drugiego cornera nic nie wynikło.

71
    Testowany Rozwoju podaje na prawą stronę pola karnego, doppiłki doszedł Tkocz, ale jego strzał odbił zawodnik gości i mamy róg.

71
    Wybija Górnik piłkę ze swojego pola karnego.

75
    Dobrze bita piłka z rzutu rożnego przez Górnik. Dośrodkowania nie przerywa żaden z zabrzańskich graczy i po odbiciu piłki przez gracza Rozwoju był drugi róg. Ale tym razem radzą sobie lepiej katowiczanie.

77
    W odpowiedzi róg dla Rozwoju. Wybijają piłkę Górnicy i akcja przeniosła się pod pole karne Rozwoju. Napastnik gości przegrał jednak pojedynek w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rozwoju.

80
    Dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła. Napastnik Rozwoju kończył akcję strzałem z głowy, a piłkę na róg wybija bramkarz.

82
    Ależ okazja dla gości. Dwóch na bramkarza wyszło graczy Górnika, jednak młodzi piłkarze pogubili się i zdążyła wrócić obrona.

84
    Ładny strzał Górnika z rzutu wolnego, ale czujny w bramce bramkarz.

86
    Brzydki faul na Mazurku. Za to zagranie zawodnik Górnika ukarany 2 minutami kary.

88
    Zakotłowałowało się w polu karnym Górnika. Piłkę przed siebie odbił bramkarz a do piłki doszedł MATEUSZ MAZUREK i z 5 metrów wpakował futbolówkę do btamki.

90
    Obrońca Rozwoju wybija piłkę po dośrodkowaniu gości z cormera. W tym momencie kończy zawody arbiter tego spotkania.

90

Pomimo dobrego początku drugiej połowy goście nie zdołali wyrównać. Po chwili słabej gry przebudzili się gracze Rozwoju, którzy strzelili rywalom dwie bramki i ostatecznie wygrali ten mecz 3:0. (16:48:04)

Damian Apostolski

Gole: 43. Gielza, 56. Tkocz, 88. Mazurek

Rozwój Katowice: Testowany- Testowany, Testowany, Świerczyński, Kapias- Testowany, Testowany, Bella, Wróbel, Szkatuła- Żak. Grali także: Herrmann, Wawrzyńczok, Gielza, Tkocz, Mazurek, Barwiński, Wawrzyniak, Glenc, testowany.
    Górnik II Zabrze: Loska- Piasecki, Dankowski, Weremko, Strzalla, Oziembała, Pilzga, Bartusiak, Furgacz, Sikora, Papis. Grali także: Konieczny. II Połowa: zawodnicy z centralnej ligi juniorów.