Dynamo – Napoli 0:0 (koniec) | Dynamo Kij. – Everton 5:2 (koniec) | AS Roma – Fiorentina 0:3 (koniec)
Torino – Zenit 1:0 (koniec) | Ajax – Dnipro 2:1 (po dogrywce) | Inter – Wolfsburg 1:2 (koniec)
Besiktas – Club Brugge 1:3 (koniec) | Sevilla – Villarreal 2:1 (koniec)
Inter Mediolan
1:2 (0:1)
VfL Wolfsburg
Czwartek 19.03.2015, 21:05 • San Siro, Mediolan • Liga Europy UEFA

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne emocję sportowe na Lajfy.com! (23:02:58)
    Na koniec garść statystyk z tego pojedynku.

Inter Mediolan bardzo dobrze wyglądał do 25. metra boiska, jednak im bliżej bramki tym gorzej. Podopiecznym Roberto Manciniego brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy niemieckiego muru.

Spotkanie było prowadzone w bardzo dobrym tempie. Jedni i drudzy mieli dziś sporo okazji do zdobycia bramki, jednak więcej szczęścia pod bramką rywala miał zespół Wolfsburga. Niemiecki zespół w pełni zasłużenie awansuje do kolejnej fazy Ligi Europy.

90+2

90+1
    Uderzenie Perisicia niedokładnie uderza z rzutu wolnego. Niewykorzystana szansa gości na kolejnego gola.

90
    Sędzia przedłuża to spotkanie o dodatkowe dwie minuty.
    Nicklas BENDTNER - 1:2

89
    Gol dla Wolfsburga!
    NICKLAS BENDTNER precyzyjnie wykończył podanie z prawej strony boiska od Arnolda. Akcja rezerwowych pieczętuje awans zespołu niemieckiego! Carrizo był bez szans.

88
    Gra toczy się głównie w środkowej części boiska. Goście w posiadaniu futbolówki.

87
    Żółtą kartkę otrzymuje Medel (Inter Mediolan). Ostre wejście pomocnika gospodarzy w środkowej części boiska.

87
    Żółtą kartkę otrzymuje Arnold (VfL Wolfsburg). Niepotrzebne zachowanie nowo wprowadzonego zawodnika Wilków. Sędzia słusznie wyciąga żółty kartonik.

85
    Aktywnego dziś na prawym skrzydle Vieirinhnie zmienia Arnold.

85
    Dośrodkowanie Hernanesa niedokładne, piłka ląduje za linią boczną boiska. Żaden z zawodników nie był w stanie przeciąć tego podania.

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Kevin De Bruyne (VfL Wolfsburg). Pomocnik gości ostro potraktował D'Ambrosio kilka metrów przed własnym polem karnym. Sędzia bez wahania sięga po kartonik.

84
    Korner nie przyniósł zagrożenia pod bramką. Piłka jednak nadal w posiadaniu gospodarzy.

83
    Uderzenie zza pola karnego zablokowane przez Knoche. Piłka po jego nogach ląduje za linią końcową boiska, będziemy mieli rzut rożny.

81
    Dośrodkowanie z narożnika boiska Guarina niedokładne. Piłkę na chwile przejęli rywale.

80
    Gości w bardzo dobrym stylu niwelują zagrożenie pod własną bramką, zespół niemiecki gra bardzo mądrze w defensywie. Inter nie jest w stanie zagrozić po raz kolejny bramce rywala.

79
    Carrizo z łatwością wyłapuje futbolówkę i wyrzutem ręką rozpoczyna akcję ofensywną swojego zespołu.
    Rodrigo Palacio jest najskuteczniejszym zawodnikiem Interu w tej edycji Ligi Europy.

76
    Kolejny korner i kolejne niepowodzenie gości. Piłka zagrania niedokładnie, futbolówka w posiadaniu gospodarzy.

75
    Kontra gości zatrzymana wślizgiem przez Jesusa. Piłka zagrana w kierunku Bendtnera po interwencji rywala ląduje za linią końcową boiska.

74
    Kuzmanović w dogodnej sytuacji przenosi piłkę nad poprzeczką. Jego uderzenie głową było niedokładne.

73
    Strzelca bramki dla gości Caligiuriego zmienia Chorwat – Ivan Perisić.

73
    Inter szybko przejmuję futbolówkę i sunie z kolejnym atakiem. Wolfsburg ogranicza się do kontr.
    Rodrigo PALACIO - 1:1

71
    Gol dla Interu!
    Znakomicie rozpracowana defensywa gości! Kombinacyjna akcja Interu Mediolan zakończona precyzyjnym strzałem RODRIGO PALACIO. Bardzo ładnym podaniem w tej sytuacji popisał się Brazylijczyk – Hernanes.

70
    Gra przeniosła się pod pole karne mediolańczyków. Korner bity przez De Bruyne, jednak przelatuje całe pole karne.

69
    Hernanes doszedł do dogodnej sytuacji, jednak jego uderzenie minimalnie mija bramkę rywali. Goście mogą tym razem mówić o sporym szczęściu.

68
    Roberto Mancini stawia na ofensywę. Z boiska schodzi defensor Campagnaro, w jego miejsce ofensywie usposobiony D'Ambrosio.

67
    Gra toczy się głównie w środkowej części boiska. Inter częściej w posiadaniu futbolówki.

65
    Palacio zatrzymany przez Benaglio. Znakomita indywidualna akcja napastnika gospodarzy zakończona strzałem, który z trudem został wybroniony przez golkipera Wilków.

64
    Mało widocznego dziś w ofensywie Dosta zmienia Bendtner. Zobaczymy co dziś wniesie w poczynania swojego zespołu doświadczony Duńczyk.

63
    Można powiedzieć, że jak głową w mur atakują gospodarze. Defensywa gości jest dziś zdyscyplinowana.

61
    Akcja Hernanesa na połowie rywali zatrzymana faulem. Inter wznawia grę krótkim podaniem. Gra toczy się dalej.

59
    Hernanes za bardzo podbiegł pod piłkę i uderzenie głową pomocnika Interu przelatuje nad poprzeczką.

58
    Medel w dobrym miejscu się ustawił i przerwał akcję rywali, Inter przenosi grę na połowę przyjezdnych.

57
    De Bruyne po podaniu Dosta dochodzi do sytuacji strzeleckiej, jednak próba Belga mija bramkę rywali. Piłka mija długi słupek bramki Interu.

56
    Vieirinha próbował zagrać w pole karne, jednak jego podanie zostało zablokowane.

55
    Młody zawodnik Interu Mediolan kulejąc opuszcza boisko. W miejsce Kovacicia pojawia się bardziej doświadczony Kuzmanović.

54
    Gospodarze cierpliwie rozgrywają futbolówkę wszerz boiska, jednak Wolfsburg szczelnie ustawiony w defensywie nie daje się złamać.

53
    Rodriguez wybiciem zażegnał niebezpieczeństwo wokół swojego pola karnego. Piłkę wybitą na oślep przechwycili zawodnicy Interu.

51
    Kapitalna kontra gości! Dost znowu przegrał pojedynek z Carrizo. Napastnik gości nie doszedł do podania kierowanego do niego z prawej strony.

50
    Guilavogui faulem zatrzymuje akcję którą zaczął konstruować w środkowej części boiska Kovacić.

49
    Piłka zagrana z głębi pola zagrana zbyt mocno, Dost startował do niej, jednak był na pozycji spalonej.

48
    Początek drugiej odsłony należy do gospodarzy, zawodnicy w niebieskich trykotach są w posiadaniu futbolówki a gra toczy się na połowie rywala.

46
    Statystyki po pierwszej części spotkania.

Oglądamy dziś widowisko pełne emocji. Gospodarze częściej utrzymują się w posiadaniu futbolówki, jednak to rywale zdołali jako pierwsi wpisać się dziś na listę strzelców. San Siro wierzy w pozytywne zakończenie się tego spotkania lecz o to zawodnikom Roberta Manciniego będzie bardzo trudno. Wolfsburg gra szczelnie w defensywie i wyprowadza kontry, które są zabójczo groźne.

45+1

45+1
    Rodriguez zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego, który ze spokojem zatrzymuje Carrizo.

45
    Arbiter główny przedłuża pierwszą część spotkania o jedną minutę.
    Guarín zatrzymany przez golkipera gości.

45
    Guarin mógł wykorzystać błąd obrońcy gospodarzy! Na 7. metrze dopadł do futbolówki po złym przyjęciu rywala i oddał strzał. Benaglio instynktownie broni i paruje strzał nad bramkę.

44
    Caligiuri zaliczył udany powrót, odebrał futbolówkę Hernanesowi i na chwile przerwał ataki gospodarzy.

43
    De Bruyne po raz kolejny łatwo urywa się obrońcom gospodarzy i z lewej strony posyła podanie w pole karne. Dost doszedł do strzału, jednak jego próba przelatuje obok bramki.

42
    De Bruyne zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki po zagraniu jej z prawego sektora boiska. Uderzenie Belga nieudane, piłka ląduje za linią końcową boiska.

41
    Daniel Caligiuri wychodził na dobrą pozycję, jednak wracał ze spalonego. Sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, a sędzia główny przerwał akcję gości.
    Inter Mediolan choć częściej utrzymuje się w posiadaniu piłki i stworzył więcej sytuacji strzelckich...niestety przegrywa.

39
    Kontra gospodarzy zostaje w porę zatrzymana, Icardi zachował się zbyt samolubnie i pod naciskiem defensorów Wolfsburga traci posiadanie piłki.

38
    De Bruyne niedokładnie posyła podanie w pole karne gospodarzy, piłka zostaje wybita przez rywali.
    Caligiuri po raz kolejny dał znać o sobie Carrizo.

37
    Szybka odpowiedź gości! Caligiuri dochodzi do pozycji strzeleckiej, jednak jego indywidualna akcja zostaje zatrzymana przez Carrizo. Interwencja golkipera Interu okazała się skuteczna, piłka ląduje za linią końcową boiska.

36
    Goście szybko tracą futbolówkę pod wysokim pressingiem rywala. Piłkę otrzymał na 25. metrze Kovacić, który odważnie minął rywala i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Próba pomocnika gospodarzy minimalnie mija bramkę rywala.

35
    Z prawej strony posłana piłkę w kierunku Icardiego, który wygrał powietrzny pojedynek z rywalami. Strzał głową zostaje z łatwością zatrzymany przez Benaglio.

34
    Uderzenie z około 30. metrów Luiza Gustavo zostaje z łatwością złapane przez Carrizo. Piłka wraca w posiadanie Interu Mediolan, jednak tylko na chwile.

33
    Gra przeniosła się na połowę gospodarzy. Zawodnicy wicelidera Bundesligi grają bardzo mądrze, gdy mają okazję starają się jak najdłużej utrzymać w posiadaniu piłki.

31
    Gospodarze nie zwalniają! Suną z kolejnym atakiem, piłkę głową przedłuż Kovacić, jednak Palacio, który był na piątym metrze stał na pozycji spalonej. Sędzia przerwał akcję ofensywną włoskiego zespołu.

30
    Kovacić zgarnął wybitą futbolówkę przed pole karne przez defensorów gości. Zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, próba młodego pomocnika Interu okazała się nieudana. Piłka przeleciała kilka metrów nad bramką.

29
    Hernanes dopuszcza się przewinienia na Caligiurim. Brazylijczyk zagrał nieprzepisowo w walce o górną piłkę, słuszna decyzja arbitra.

28
    Dośrodkowanie Hernanesa zagrane zbyt mocno. Icardi nie zdołał sięgnąć futbolówki, piłka przelatuje przez całe pole karne i ląduje za linią końcową boiska.

27
    Obraz gry od dłuższego czasu się nie zmienia, gospodarze są w posiadaniu futbolówki. Gra toczy się na połowie przyjezdnych.

25
    Gospodarze ruszyli od razu do ataku! Wolfsburg wycofany czeka na przeciwnika.
    Daniel CALIGIURI - 0:1

24
    Z lewej strony piłką w pole posłał nie kto inny jak Kevin De Bruyne, król asyst! Do jego zagrania dopada DANIEL CALIGIURI, który z zimną krwią kieruję piłkę do bramki!
    Strzał Icardiego sparowany na rzut rożny!

23
    Icardi zatrzymany! Benaglio broni w dobrym stylu mierzony strzał po długim rogu napastnika Interu Mediolan. Golkiper gości paruje uderzenie na rzut rożny.
    Miejscowi kibice nadal wierzą w awans swojego zespołu.

21
    Kolejny korner i kolejne niepowodzenie. Piłka nadal w posiadaniu gości, De Bruyne posyła mocne podanie wzdłuż bramki. Z futbolówką mija się zarówno Carrizo i ustawiony za nim Dost.

20
    Korner wywalczony przez gości nie przynosi zagrożenia pod bramką rywali. Jednak piłka nadal rozgrywana jest w obrębie pola karnego zespołu z Mediolanu.

19
    Głębokie dośrodkowanie w pole karne Wilków z łatwością wyłapane przez Benaglio. Dalekim wykopem rozpoczyna akcję swojego zespołu.

18
    Icardi zagrał do lewej strony do Santona, który zdecydował się na indywidualną akcję. Lewy defensor Interu zszedł z futbolówką do linii, jednak nie zdołał dokładnie zagrać do dobrze ustawionych kolegów w polu karnym. Piłka ląduje za linią końcową boiska.

16
    Knoche popisuje się bezbłędną interwencją i zatrzymuje podanie kierowane do Palacio. Goście przejmują futbolówkę.

15
    Vieirinha zalicza stratę podczas wyprowadzania ataku własnej drużyny. Inter z powrotem w posiadaniu futbolówki.

14
    Gra toczy się głównie w środkowej części boiska. Inter częściej utrzymuje się w posiadaniu futbolówki, jednak nic z tego nie wynika.
    Carrizo w taki sposób uchronił swój zespół przed utratą bramki kilka minut temu.

12
    Kovacić doszedł do sytuacji strzeleckiej, jednak jego próba szybuje daleko obok bramki. Benaglio wznawia grę, jednak futbolówkę szybko przejmują rywale.

11
    Rozciągnięcie akcji do prawej strony nic nie dało drużynie Interu. Przyjezdni bardzo dobrze ustawiają się w defensywie.

10
    Gospodarze od dłuższego czasu rozgrywają futbolówkę w środkowej części boiska. Piłka wędruje między zawodnikami Interu wszerz boiska.
    Dost zatrzymany przez Carrizo.

9
    Carrizo w znakomity sposób chroni swój zespół przed utratą bramki! Dost przegrywa z nim pojedynek sam na sam.

7
    Dobrze zapowiadała się akcja gospodarzy, jednak Palacio był na minimalnym spalony. Sędzia liniowy słusznie uniósł chorągiewkę, gra przerwana!
    Caligiuri w dogodnej sytuacji przestrzalił.

6
    Gra po stałym fragmencie gry pod bramką Wolfsburga przeniosła się pod bramkę rywali! Dośrodkowanie z prawej strony boiska zamykał Caligiuri, uderzenie skrzydłowego Wilków nieudane. Piłka przelatuje obok bramki.
    Hernanes zatrzymany!

4
    Groźną okazję stworzylu gospodarze! Hernanes uderzył zza pola karnego, jednak Benaglio w świetnym stylu broni uderzenie Brazyliczyka.

4
    Dośrodkowanie Vierinhii z łatwością zostaje wyłapane przez Carrizo.

3
    Spotkanie od początku układa się pod dyktando przyjezdnych. Inter zepchnięty do defensywy.

2
    Dobrze na przedpolu zachował się Carrizo, który złapał futbolówkę.

1
    Gracze niemieckiej ekipy rozpoczęli rewanżowe spotkanie na San Siro. Za nieco ponad 90 minut poznamy ćwierćfinalistę!

1

Za moment zaczynamy! Piłkarze zameldowali się już na murawie.
    Początek emocji na San Siro już za 10 minut. Wcześniej, rozgrzewka piłkarzy.

Znamy oficjalne zestawienia obu ekip:

Inter Mediolan:
    Carrizo – Santon, Juan, Ranocchia, Campagnaro – Hemanes, Medel, Guarín – Palacio, Ikardi, Kovačić

Trener: Roberto Mancini

VfL Wolfsburg:
    Benaglio – Rodriguez, Klose, Knoche, Träsch – Luiz Gustavo, Guilavougi – Caligiuri, De Bruyne, Vieirinha – Dost

Trener: Dieter Hecking

Sędziowie: Clattenburg – Beck, Collin – Burt

Gorąco zapraszamy na ten ciekawy pojedynek, który rozpocznie się już o godzinie 21:05. Transmisja na lajfy.com!
    Szczególnie niebezpieczny dla Interu będzie Kevin De Bruyne, który w poprzednim meczu strzelił włoskiej ekipie 2 bramki, a przy jednej asystował.

Jeśli Inter marzy o awansie to powinien jak najlepiej ustawić swoją defensywę. Każdy strzelony przez Wolfsburg gol stawia gospodarzy w niezwykle niekorzystnym położeniu. Liczymy, że będziemy świadkami ciekawej rywalizacji do ostatniej minuty!

VfL Wolfsburg ma za sobą zdecydowanie bardziej udane potyczki. Świetna postawa w Bundeslidze – pozycja v-ce lidera, tuż za Bayernem Monachium, zwycięstwo nad Freiburgiem, Bremą, RB Leipzig i tylko jedna wpadka z FC Augsburgiem. Niemiecka ekipa bez wątpienia jest faworytem tego pojedynku, tym bardziej, że ma w zanadrzu wygraną w pierwszym meczu 3:1.

Gospodarze do meczu na San Siro przystąpią po niezbyt udanym ostatnim spotkaniu. Piłkarze Roberto Manciniego zremisowali na własnym obiekcie ze znajdującą się w strefie spadkową AC Cesena (1:1). Postawa Interu we włoskiej Serie A nie zachwyca. Remis z Napoli, porażka z Fiorentiną i 8 miejsce w tabeli. Ostatni tryumf gospodarzy miał miejsce 23 lutego 2015 roku, kiedy to piłkarze Interu pokonali 2:1 na wyjeździe Cagliari.
    Pierwsze spotkanie na Volkswagen Arena zakończyło się tryumfem niemieckiej drużyny w stosunku 3:1. Do 28 minuty prowadził Inter, lecz to VfL Wolfsburg rozstrzygnęło spotkanie na swoją korzyść.

Dzisiejszego wieczora poznamy ćwierćfinalistów Ligi Europy. Zanim to jednak nastąpi, każda z drużyn będzie musiała zmierzyć się po raz drugi ze swoimi rywalami w ramach 1/8 finału. VfL Wolfsburg czy Inter Mediolan? Która z tych drużyn będzie kontynuowała swój marsz do finału Ligi Europy? Przekonajmy się, która ekipa ma większe szanse na ćwierćfinał.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.