Guingamp – Lyon 1:3 (koniec) | Lille – Reims 3:1 (koniec) | Lorient – Rennes 0:3 (koniec)
Metz – Toulouse 3:2 (koniec) | Montpellier – Bastia 3:1 (koniec) | Nice – Évian TG 2:2 (koniec)
EA Guingamp
1:3 (0:2)
Olympique Lyon
Sobota 04.04.2015, 17:00 • Stade du Roudourou, Guingamp • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Zapraszam na spotkanie trzydziestej pierwszej kolejki francuskiej ekstraklasy, w którym swoje siły zmierzą EA Guingamp z Olympiquem Lyon. Początek meczu został zaplanowany na godzinę 17:00, ale relację z tego wydarzenia rozpoczniemy półgodziny wcześniej.

Spotkanie zostanie rozegrane na Stade du Roudourou w Guingamp. Obiekt ten został oddany do użytku w 1990 roku, a jest w stanie pomieścić 18 250.

Kibice EA Guingamp mogą być zadowoleni z postawy swoich piłkarzy. Po trzydziestu spotkaniach zajmują oni dziesiątą pozycję w tabeli Ligue 1.

Po trzydziestu meczach zawodnicy EA Guingamp zebrali na swoim koncie trzydzieści dziewięć oczek. Jednak w ostatniej kolejce tylko zremisowali z SC Bastią.

O wiele lepiej w tym sezonie radzą sobie dzisiejsi goście. Zawodnicy Olympique Lyon po trzydziestu kolejkach zajmują fotel wicelidera francuskiej ekstraklasy.

W trzydziestu spotkaniach piłkarze Olympique Lyon zebrali na swoim koncie pięćdziesiąt osiem oczek, ale do liderującego PSG tracą zaledwie jeden punkt.

Guingamp: Lossl – Leveque, Sankoh, Kerbrat, Sorbon – Giresse, Sankhare, Mathis, Pied – Beauvue, Mandanne.

Lyon: Lopes – Dabo, Rose, Umtiti, Bedimo – Ferri, Tolisso, Malbranque -N'Jie, Fekir, Lacazette.

Zawodnicy obu zespołów są już na murawie!

1

1
    Pierwszą połowę rozpoczęli piłkarze gości, którzy natychmiast ruszyli z akcją ofensywną.

3
    Z akcją wyszli piłkarze Olympqieu Lyon, ale dośrodkowanie Ferri'ego zostało zablokowane.

5
    Przeważają w tych pierwszych minutach piłkarze Olympique Lyon.

6
    Piłkarze EA Guingamp mają problemy z wyjściem z własnej połowy. Nie podoba się to ich trenerowi, który energicznie gestykuluje we własnej strefie.

8
    Teraz Sankoh był faulowany na własnej połowie. Od rzutu wolnego grę rozpoczną gospodarze.

10
    Świetnie na trzydziestym metrze z piłką zabrał się Tolisso. Pomocnik Olympique Lyon był jednak faulowany na dwudziestym metrze i będziemy mieli świetną okazję dla gości do bezpośredniego strzału ze stałego fragmentu gry.

11
    Mocne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Lacazette. Jednak futbolówka przeleciała wysoko ponad bramką strzeżoną przez Lossla.

13
    Nie istnieją w tym meczy piłkarze EA Guingamp. Tragiczna gra w ich wykonaniu.

14
    Świetna akcja Fekira lewą stroną. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie wbiegał Lacazette. Francuski napastnik jednak mocnym uderzeniem nie potrafił pokonać dobrze dysponowanego dziś Lossla.

16
    Stracił teraz futbolówkę przed polem karnym rywali Fekir.

18
    W końcu z akcją wyszli piłkarze Guingamp. Jednak przed szesnastką rywali ręką zagrał Pied.

19
    Kolejna akcja gospodarzy, jednak tym razem pozycja spalona jednego z piłkarzy EA Guingamp.

20
    Dobra próba kombinacji Tolisso, ale jego zamiarów nie zrozumiał Fekir. Od bramki grę rozpocznie Lossl.

22
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

24
    Lacazette biegł teraz z piłką wzdłuż linii szesnastego metra, ale zwlekał z uderzenie. Świetnie powstrzymał go Sorbon.

25
    Po dwudziestu pięciu minutach Olympique Lyon ma ogromną przewagę w tym meczu, ale na razie nie potrafią oni strzelić bramki, która udokumentowałaby ich przewagę.

26
    Świetna akcja EA Guingamp. Po podaniu przed pole karne, z piłką zabrał się tam Mathis. Uderzenie pomocnika gospodarzy jednak przeleciało minimalnie ponad bramką.

27
    Gol dla Olympique!

NABIL FEKIR!!!

Ferri świetnie zabrał się w środku pola z futbolówką i po przetrzymaniu jej, podał w kierunku NABILA FEKIRA. Francuz bez chwili zastanowienia oddał uderzenie i wpakował piłkę do siatki!

28
    Od środka grę rozpoczęli gospodarze.

30
    Rzut wolny dla Olympique Lyon. Około trzydziestu metrów do bramki EA Guingamp.

31
    Bezpośrednie uderzenie Fekira z rzutu wolnego. Jednak pewnie futbolówkę złapał Lossl.

32
    Ostra walka w środku pola. Za moment mogą posypać się tu żółte kartki.

35
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu!
    Upomniany nią został zawodnik Olympique Lyon, Rose.

36
    Rzut wolny dla EA Guingamp na wysokości jedenastego metra. Będzie to dobra okazja do dośrodkowania w szesnastkę gości.

37
    Od bramki grę rozpocznie Lopes.

38
    Rzut karny dla Olympique Lyon! Lacazette wpadł w pole karne i został powalony w nim przez Kerbrata!

39

ALEXANDRE LACAZETTE!!!

Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł ALEXANDRE LACAZETTE, który pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce i podwyższył prowadzenie w tym meczu!

40
    Mamy kolejną żółtą kartkę w tym spotkaniu.
    Upomniany został nią zawodnik Olympique Lyon, Alexandre Lacazette.

42
    Pied prowadził jakieś dyskusje z arbiter i ujrzał żółty kartonik.

44
    Czerwona kartka dla Kerbrata! EA Guingamp będzie musiało drugą połowę grać w osłabieniu!
    Obrońca EA Guingamp bardzo ostro potraktował Fekira przed polem karnym!

45+1
    Dwie minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

45+2

Koniec pierwszej połowy!
    Po czterdziestu pięciu minutach Olympique Lyon prowadzi z EA Guingamp 2-0!
    Ponadto pod koniec pierwszej odsłony tego meczu z czerwoną kartką z boiska wyleciał Kerbrat.

Wracamy na Stade du Roudourou w Guingamp! Za chwilę druga połowa.

46

46
    Zmiana w zespole gospodarzy.
    Za Giresse wszedł Jacobsen.

46
    Drugą połowę rozpoczęli zawodnicy EA Guingamp, którzy jednak bardzo szybko stracili futbolówkę i z akcją ruszyli goście.

47
    Zagranie do rozpędzonego Lacazette. Jednak Francuz został uprzedzony przez Lossla.

48
    Teraz od bramki grę rozpocznie Lossl.

49
    Rzut wolny dla EA Guingamp na własnej połowie.

51
    Bardzo senny początek tej drugiej połowy.

53
    Spokojnie futbolówkę na własnej połowie rozgrywają piłkarze Olympique Lyon. Nie spieszy im się z rozegraniem bliżej pola karnego rywali.

54
    Teraz Malbranque jest faulowany w środkowej części boiska. Rzut wolny dla Olympique Lyon.

56
    Z akcją próbowali wyjść piłkarze EA Guingamp. Jednak przed polem karnym Beauvue zatrzymał Dabo.

57
    Będziemy mieli rzut rożny dla Olympique Lyon.

58
    Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, gdzie pewnie futbolówkę złapał Lossl.

60
    Pied zagrał na lewą stronę do Mathisa. Próba dośrodkowania pomocnika EA Guingamp została jednak zablokowana.

61
    Nie za bardzo wiedział co zrobić z piłką Fekir i od bramki grę po słabym uderzeniu rozpocznie Lossl.

62

CLINTON N'JIE!!!

W końcu składka akcja gości i mamy bramkę!
    Po prawej stronie z piłką zabrał się Fekir. Przegranie do środka, tam Ferri zagrał do CLINTONA N'JIE, który zszedł do środka i mocnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.

63
    Ponownie przy piłce utrzymują się goście.

65
    Na murawie leży jeden z piłkarzy EA Guingamp. Potrzebna jest pomoc medyczna.

65
    Mamy pierwszą zmianę w drużynie EA Guingamp.
    Za Mandanne na boisku zameldował się Yatabaré.

67
    Mamy również zmianę w zespole Olympique Lyon.
    Za N'Jie na murawę wszedł Benzia.

69
    Fekir długo zwlekał z zagraniem piłki, ale na jego szczęścia został faulowany.

70
    Tolisso zwolnił akcję gości i ponownie wycofał futbolówkę do strefy obronnej.

71
    Kolejna zmiana w zespole EA Guingamp.
    Za Sankhare na boisku zameldował się Diallo.

73
    Kolejna akcja Guingamp zaprzepaszczona. Yatabare dostał futbolówkę w polu karnym, ale przestraszył się Rose i nie oddał uderzenia na bramkę Lopesa.

75
    Szansa dla Lyonu!
    Fekir fantastycznie dograł do wbiegającego w pole karne Lacazette. Francuski napastnik przegrał jednak pojedynek z Losslem.

77

79
    Piłkarze Olympique Lyon osiedli już na laurach. Prowadzenie 3-0 i trzy punkty na pewno nie zabiorą im rywale.

80
    Gol dla Guingamp!

CLAUDIO BEAUVUE!!!

Olympique osiadł na laurach i wykorzystali to gospodarze.
    Pied świetnie dograł do CLAUDIO BEAUVUE, który pokonał Lopesa w sytuacji sam na sam.

82

84
    Druga zmiana w drużynie Olympique Lyon.
    Za Lacazette na murawie zameldował się Yattara.

86
    Zawodnicy Olympique Lyon grają mądrze, z dala od własnego pola karengo.

88
    Widać, że zawodnicy obu drużyn czekają już na koniec spotkania..

90+1
    Trzy minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+3

Koniec meczu!
    Olympique Lyon wygrał z EA Guingamp 3-1! Jednak warto dodać, że od czterdziestej czwartej minuty drużyna gospodarzy grała w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Kerbrat! (18:52:10)