Siarka T. – Wisła Pu. 0:2 (koniec) | Błękitni – Stal M. 2:1 (koniec) | Puszcza – Limanovia 5:1 (koniec)
Nadwiślan – MKS Kluczbork 2:2 (koniec) | Rozwój – Zagłębie S. 2:2 (koniec) | Raków – Kotwica 3:0 (koniec)
ROW Rybnik – Górnik W. 1:1 (koniec)
Raków Częstochowa
3:0 (1:0)
Kotwica Kołobrzeg
Sobota 04.04.2015, 15:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • 2. Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Witamy Państwa po raz drugi ze stadionu Rakowa przy ulicy Limanowskiego. Pogoda tym razem nas nie rozpieszcza, mimo słońca tylko 5 stopni i silny wiatr, do tego z opadami bardzo niepewnie. Czekamy na początek meczu, jego początek za nieco ponad godzinę. Spotkanie to jest bardzo ważne dla obu ekip. Dla Rakowa to spotkanie na odbudowanie formy i swojej pozycji w tabeli, podopieczni Radosława Mroczkowskiego cały czas liczą na skuteczną walkę o awans. Dlatego dziś po prostu muszą wygrać. Po dwóch porażkach, kolejno z MKS-em Kluczbork oraz Zagłębiem Sosnowiec, nie ma lepszej okazji by wrócić na zwycięski tor. Dziś rywalem Częstochowian drużyna Kotwicy Kołobrzeg. W tym sezonie będzie to drugi mecz obu drużyn, w pierwszym spotkaniu lepszy okazał się Raków, który wygrał w Kołobrzegu 1-0. Złotą bramkę w tym spotkaniu zdobył niezwykle skuteczny w tym sezonie Dariusz Pawlusiński, który w 34 minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Skrót z tego spotkania możemy zobaczyć w linku https://www.youtube.com/watch?v=C3l2Ge6dqEo . Przy Limanowskiego gospodarze liczą na powtórkę... więc cóż czekamy na spotkanie oglądając rozgrzewające się drużyn.

Mimo niskiej temperatury, czuć tą piłkarską wiosnę w Częstochowie... pierwsza nuta głośników przy Limanowskiego, pierwszy odsłuch spikera... czekamy na zawodników. Czekamy na rozgrzewkę... czekamy też na meczowy protokół ze składami drużyn.

Znamy już składy... Raków wystąpi w następującym ustawieniu: 33. Mateusz Kos, 4. Wojciech Reiman, 5. Daniel Da Silva, 8. Błażej Radler, 11. Dariusz Pawlusiński, 17. Paweł Marchewka, 22. Adam Waszkiewicz, 24. Przemysław Mońka, 26. Łukasz Góra, 27. Artur Pląskowski, 29. Joshua Kayode Balogun

Rezerwowi w zespole z Częstochowy: 1. Przemysław Wróbel, 6. Peter Hoferica, 9. Kamil Skowronek, 14. Robert Brzęczek, 16. Błażej Cyfert, 18. Wojciech Okińczyc, 20. Łukasz Buczkowski

Trener Kotwicy desygnował następującą jedenastkę: 1. Bartłomiej Folc, 3. Kacper Chruściński, 9. Damian Kugiel, 10. Tomasz Rydzak, 16. Bartosz Soczyński, 14. Korneliusz Sochań, 19. Dawid Berg, 8. Michał Danilczyk, 18. Jakub Poznański, 77. Mateusz Świechowski, 23. Radosław Strzelecki

Na ławce w drużynie Kotwicy pozostali: 25. Patryk Kamola, 88. Szymon Babiarz, 7. Krzysztof Bułka, 22. Maciej Ropiejko, 6. Daniel Kokosiński, 20. Paweł Szutenberg

Były składy drużyn, czas na arbitrów dzisiejszego spotkania, zawody poprowadzą dziś: jako sędzia główny – Łukasz Szczech (Warszawa) – jego asystentami będą – Marcin Lisowski, Filip Sierant (Warszawa) – a sędzią technicznym – Krzysztof Mandes (Warszawa).

Piłkarze właśnie wchodzą na murawę, czekamy na pierwszy gwizdek sędziego Szczecha i możemy zaczynać mecz dwudziestej czwartej kolejki Raków – Kotwica. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie sportowych emocji.

Raków tradycyjnie na czerwono-niebiesko, Kotwica na niebiesko-biało....

1

1
    Spotkanie rozpoczął częstochowski Raków

2
    Dobra akcja Rakowa próbował Pląskowski, podawał Balogun

3
    Zablokowany Balogun, który już rozpędzał się z piłką zagraną na prawe skrzydło przez Pawlusińskiego. Jednak skuteczną interwencja popisał się defensor Kotwicy.

4
    rzut wolny pod bramką Folca dla Kotwicy

5
    Dośrodkowywał Rydzak, ale dobra interwencja Kosa. Nadal bez bramek.

6
    Akcja lewą stroną Rakowa – bliski szczęścia Pląskowski – jednak piłka trafiła w defensorów Kotwicy. Nadal w natarciu Raków.

8
    tym razem Radler próbował uruchomić środkiem Baloguna, ale od bramki rozpoczyna Folc.

9
    Wydawało się, że faulowany był Balogun, sędzia jednak nakazał wznowić grę Folcowi od bramki.

10
    Rzut wolny dla Kotwicy, dośrodkowywał Świechowski, ale w ataku faulował Strzelecki... od bramki Kos.

11
    Atakuje Raków ... strzelał Balogun, rzut rożny dla częstochowskiej drużyny, dośrodkowuje Pawlusiński...

12
    Ponownie róg, ponownie Pawlusiński.

13
    Potrójna próba Rakowa, dalej bez goli. Gra toczy się na połowie Kotwicy.

14
    Kolejny rzut rożny dla Rakowa tym razem z drugiej strony, ale wykonuje go ponownie Dariusz Pawlusiński.

15
    Akrobatyczny Balogun... pytanie po co? Tak blisko bramki jeszcze nie było.

16
    Grę od bramki wznawia Folc.

17
    Świetna dziś współpraca środkowej linii z Balogunem, podawał Pawlusiński, zakładając siatkę Rydzakowi, doszedł Balogun, ale ten ponownie zablokowany przez defensorów Kotwicy.

18
    Faulował Marchewka.

19
    Ręka zawodnika Rakowa, grę wznawia Folc.

20
    Faulował Mońka.

21
    Bardzo dobra akcja lewym skrzydłem Kotwicy, do piłki nie doszedł Kugiel.

22
    W środku pola faulował Góra.

23
    Tym razem uruchomione prawe skrzydło Kotwicy, dośrodkowywał Rydzak, nikt nie doszedł do piłki.

24
    Walka w środku pola, faulowany Reiman, atakuje Raków... Pawlusiński, ale piłka w rękach Folca.

25
    Kontuzja w drużynie Kotwicy, kontuzjowany Kugiel, na szczęście nic poważnego i zawodnik niemal natychmiast wrócił do gry.

26
    Żółtą kartkę otrzymuje Soczyński (Kotwica Kołobrzeg).

28
    Niepewna interwencja Da Silvy, rzut rożny dla Kotwicy i jak to nie wpadło? Bliski strzelenia gola Kugiel.

29
    Gol dla Rakowa!
    Bramkę zdobył PLĄSKOWSKI.

29
    Kiedy wydawało się, że nic z tej akcji nie będzie, pięknym strzałem w długi róg prawą nogą popisał się Artur Pląskowski. Brawo za walkę do samego końca.

30
    Faulowany Balogun

31
    Rzut rożny dla Rakowa, jego wykonawcą Pawlusiński.

33
    Akcja Kotwicy, ale skutecznie interweniuje Kos.

34
    Ciekawe podanie Mońki niestety do piłki nie doszedł Góra. Nadal 1-0.

37
    Faulowany kapitan Rakowa Wojtek Reiman.

38
    Atak prawym skrzydłem Kotwicy, skutecznie wybija Waszkiewicz. Kotwica nadal w natarciu.

40
    Świetna interwencja z poświęceniem Folca, bramkarz Kotwicy w ostatnim momencie "wyjął" piłkę spod nóg Pawlusińskiego.

42
    Skutecznie "wzięty w kleszcze" Reiman. Atakuje dalej Raków.

42
    Rzut wolny dla Rakowa, przy piłce Dariusz Pawlusiński.

43
    Nieskuteczny strzał obok muru od bramki Folc.

44
    Ciekawa kombinacyjna akcja Waszkiewicz – Pawlusiński, ale piłka opuściła linię końcową i od bramki grę wznowił Folc.

44
    Rzut rożny dla Rakowa.

45
    Do regulaminowego czasu gry sędzia nie doliczył czasu.

45

Dokładnie 45 minut trwała pierwsza połowa meczu Raków – Kotwica. W pierwszych 45 minutach zdecydowanie lepsza drużyna gospodarzy, która raz po raz atakowała skrzydłami bramkę strzeżoną przez Folca. Na udokumentowanie swojej przewagi Raków czekał aż 29 minut, wtedy to silnym strzałem w długi róg popisał się Pląskowski. Więcej bramek w tej połowie nie oglądaliśmy, choć okazji nie brakowało. Czekamy na drugą połowę i ... miejmy nadzieję na następne bramki.

Zawodnicy już na murawie, czekamy na pierwszy gwizdek sędziego w drugiej połowie.

46

46
    Zmiana w drużynie Kotwica Kołobrzeg: z boiska schodzi Berg, na boisku pojawia się Bułka.

47
    Atakuje Raków, prawym skrzydłem mknie Pawlusiński.

47
    Żółtą kartkę otrzymuje Góra (Raków Częstochowa).

50
    W słupek Mońka, dobitka Baloguna... ależ interwencja Folca. Ale i tak Balogun na pozycji spalonej.

51
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Marchewka, na boisku pojawia się Brzęczek.

51
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Góra, na boisku pojawia się Hoferica.

53
    Rzutem z autu grę wznowiła drużyna Kotwicy.

54
    Strzelał Kugiel, dobrze, że nie ucierpieli kibice, strzał bardzo niecelny.

56
    Piłka w bramce Rakowa, ale wcześniej odgwizdana pozycja spalona. Nadal 1-0 dla Rakowa.

57
    Grę od bramki wznowił Folc.

58
    Okres przewagi drużyny gości udokumentowany fantastycznym strzałem Sochania i jeszcze lepszą interwencją Kosa.

59
    Ponownie groźny strzał Sochania.

60
    Dośrodkowywał Rydzak, ale znowu na posterunku Kos.

62
    Rzut rożny dla Kotwicy.

63
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Pląskowski, na boisku pojawia się Cyfert.

64
    Akcja lewym skrzydłem w natarciu Brzęczek z Balogunem.

64
    W drugiej połowie na razie przewaga drużyny gości, Kotwica bardzo często daje się we znaki Kosowi, ale ten broni jak w transie.

65
    Kolejna dobra akcja Kotwicy, bardzo dobrze prezentuje się Bułka, ale wynik nadal bez zmian. 1-0 prowadzi Raków.

67
    Rzut wolny dla Kotwicy.

68
    Drużyna Kotwicy przygotowuje kolejną zmianę, do zmiany przygotowany Ropiejko.

69
    Cóż za strzał Roberta Brzęczka szkoda, że to nie wpadło.

69
    Zmiana w drużynie Kotwica Kołobrzeg: z boiska schodzi Kugiel, na boisku pojawia się Ropiejko.

70
    Atakował Ropiejko, ale dobrze powstrzymał go Radler.

71
    Kartka za faul na Robercie Brzęczku.

73
    Dobra akcja Rakowa, ale za mocna piłka do Pawlusińskiego.

74
    Faulowany Balogun.

75
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Chruścicki (Kotwica Kołobrzeg).

75
    Zmiana w drużynie Kotwica Kołobrzeg: z boiska schodzi Rydzak, na boisku pojawia się Szutenberg.

77
    Dobitka strzału Pawlusińskiego i mamy 2-0 !!!

78
    Groźny strzał Mońki, Folc na róg.

79
    Na pozycji spalonej Daniel Da Silva podawał Balogun.

82
    Strzelał Reiman, wcześniej w środku pola faulowany Cyfert, ale sędzia puścił grę.

83
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Balogun, na boisku pojawia się Skowronek.

84
    Grę wrzutem z autu wznowiła drużyna gości.

84
    Faulowany Reiman.

85
    Świetny strzał w okienko Ropiejki, ale na posterunku Kos, kolejna świetna interwencja golkipera Rakowa.

87
    Fantastyczne podanie z własnej połowy Mońki, ale gdyby nie przekombinował Hoferica mielibyśmy 3-0, a tak wynik bez zmian, nadal 2-0 dla gospodarzy.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Skowronek (Raków Częstochowa).

90
    Cudowna akcja Rakowa, lewą stroną Brzęczek podał do Hofericy, a ten znalazł Pawlusińskiego, który plasowanym strzałem lewą nogą pokonał Folca.

90
    Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczy 3 minuty.

90+3

Mądrość i doświadczenie dają dziś pewne zwycięstwo drużynie Rakowa. Po pierwszych 45 minutach nie ulegało wątpliwości kto jest lepszy na placu gry, po bramce Pląskowskiego z 29 minuty było 1-0. Jednak z chwilą rozpoczęcia drugich 45 minut zarysowała się optyczna przewaga drużyny gości. Drużyna z Kołobrzegu raz po raz nacierała skrzydłami bramkę Kosa, ale ten uwijał się jak w ukropie. Taki obraz gry trwał aż do kluczowej sytuacji w meczu, była nią czerwona kartka dla Chruścińskiego. Po opuszczeniu boiska przez zawodnika gości Raków "przycisnął" i dwoma kolejnymi bramkami udokumentował swoją wyższość. Bramkę numer dwa zdobył Hoferica, a numer 3, po fantastycznej akcji Brzęczek – Hoferica – Pawlusiński, ten ostatni zawodnik. Po tym pewnym zwycięstwie Raków wraca na właściwy zwycięski tor i nie składa broni w walce o awans. (16:58:31)

Adam Zajączkowski

Gole: 29. Pląskowski, 77. Hoferica, 90. Pawlusiński

Kartki:   47. Góra (RAK), 89. Skowronek (RAK) – 26. Soczyński (KTW), 71. Chruścicki (KTW)   75. Chruścicki (KTW)

Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos, 4. Wojciech Reiman, 5. Daniel Da Silva, 8. Błażej Radler, 11. Dariusz Pawlusiński, 17. Paweł Marchewka, 22. Adam Waszkiewicz, 24. Przemysław Mońka, 26. Łukasz Góra, 27. Artur Pląskowski, 29. Joshua Kayode Balogun
    Zmiany: 1. Przemysław Wróbel, 6. Peter Hoferica, 9. Kamil Skowronek, 14. Robert Brzęczek, 16. Błażej Cyfert, 18. Wojciech Okińczyc, 20. Łukasz Buczkowski

Kotwica Kołobrzeg: 1. Bartłomiej Folc, 3. Kacper Chruściński, 9. Damian Kugiel, 10. Tomasz Rydzak, 16. Bartosz Soczyński, 14. Korneliusz Sochań, 19. Dawid Berg, 8. Michał Danilczyk, 18. Jakub Poznański, 77. Mateusz Świechowski, 23. Radosław Strzelecki
    Zmiany: 25. Patryk Kamola, 88. Szymon Babiarz, 7. Krzysztof Bułka, 22. Maciej Ropiejko, 6. Daniel Kokosiński, 20. Paweł Szutenberg

Sędziowie: Sędzia główny – Łukasz Szczech (Warszawa) – asystenci – Marcin Lisowski, Filip Sierant (Warszawa) – techniczny – Krzysztof Mandes (Warszawa)