Wolfsburg – Freiburg 1:0 (koniec) | Borussia D. – Hoffenheim 3:2 (po dogrywce)
1:0 (0:0)
SC Freiburg
Wtorek 07.04.2015, 19:00 • Volkswagen-Arena, Wolfsburg • Puchar Niemiec

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Już we wtorek zapraszamy na kolejną relacje z piłkarskich boisk. W Niemczech wchodzimy w kluczową fazę rozgrywek o Puchar Niemiec. VfL Wolfsburg podejmie w ćwierćfinale drużynę z Freiburga.

Gracze z Freiburga do tej fazy rozgrywek awansowali dosyć gładko. W pierwszym spotkaniu pokonali drużynę z ligi regionalnej Trier 2:0. Następnie wybrali się do Monachium, gdzie ograli miejscowe TSV 2:5, a na końcu wyeliminowali drużyną Sławka Peszki oraz Pawła Olkowskiego, Koln 1:2.

W rozgrywkach Bundesligi, goście rozpaczliwie walczą o utrzymanie. Nad strefą spadkową dzielą ich jedynie 3 punkty, a ostatni Stuttgart traci tych oczek tylko 5. Walka o byt w Ekstraklasie, może rozstrzygnąć się w ostatniej kolejce.

Tymczasem Wolfsburg nie miał okazji mierzyć się z zespołami z Bundesligi. Po dwóch pierwszych pojedynkach z drużynami z niższych lig ( Darmstadt 1:0, Heidenheim 4:1), w 1/8 finału rozegrali mecz z drużyną 2.Bundesligi, RB Lipsk. Na wyjeździe udało im się wygrać 0:2.

W lidze Wilki spisują się o wiele lepiej niż ich wtorkowi rywale. Po 27 kolejkach spotkań są wiceliderem tabeli z dziesięciopunktową stratą do Bayernu Monachium.

W tym sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą już dwukrotnie. Oba te starcia padły łupem Wolfsburga. We Freiburgu padł wynik 1:2, tymczasem u siebie wygrali 3:0.

Nie dziwi zatem fakt, że to gospodarze są zdecydowanym faworytem tego starcia. Puchar toczy się jednak własnymi prawami i często potrafią w nim padać niespodzianki. Czy tak będzie i teraz? Przekonamy się już wieczorem. Relację rozpoczniemy od godziny 18:45.

VfL Wolfsburg: Benaglio – Rodriguez, Knoche, Naldo, Vierinha – Gustavo, Trasch – Scurrle, de Bruyne, Caligiuri – Dost

Rezerwowi: Grun – Arnold, Bendtner, Guilavogui, Klose, Perisic, Schafer

SC Freiburg: Burki – Mujdza, Mitrović, Torrejon, Sorg – Schmid, Darida, Schuster, Mehmedi – Guede, Philipp

1
    Spotkanie właśnie rozpoczęte przez zawodników z Freiburga!

2
    Wolfsburg już w posiadaniu piłki. Gospodarze spokojnie rozgrywają futbolówkę na własnej części boiska.

4
    Bardzo spokojny początek dzisiejszego starcia. Jak na razie żadna z drużyn nie stworzyła sobie żadnej sytuacji podbramkowej.

5
    Goście wycofali grę daleko pod bramkę Burkiego.

6
    Zagranie Schustera do pola karnego Wolsburga momentalnie powstrzymane. Grę wznawia Benaglio.

8
    Freiburg ponownie w ofensywie. Goście będą wykonywali pierwszy rzut rożny w dzisiejszym starciu.

9
    Czujna postawa defensywy VfL i akcja SCF ponownie została przerwana.

10
    Gustavo zagrał dalekie podanie do Dosta, ale ten zupełnie nie odczytał intencji swojego partnera.

11
    Freiburg powoli konstruuje kolejną akcję na bramkę Benaglio. Na razie odgwizdane przewinienie Scurrle w środkowej części boiska.

12
    Freiburg znalazł się na pozycji spalonej. Sędzia przymusowo przerywa akcję gości.

13
    Wolfsburg wywalczył sobie pierwszy w dzisiejszym starciu korner. Fatalnie rozegrał go jednak de Bruyne.

15
    Przewinienie jednego z zawodników Freiburga na własnej połowie. Rzut wolny dla gospodarzy.

16
    Z minuty na minutę coraz lepsza gra gospodarzy. Wolfsburg coraz odważniej poczyna sobie w ofensywie.

18
    Odgwizdany faul Mehmediego w okolicach pola karnego gości. Będzie kolejny rzut wolny dla Wolfsburga.

20
    Dwadzieścia minut gry w dzisiejszym spotkaniu za nami. Statystyka posiadania piłki: Wolfsburg – 54%; Freiburg – 46%.

21
    Ostre wejście Schustera. Kolejny faul odgwizdany po stronie Freiburga.

23
    Gra przeniosła nam się teraz do środkowej części boiska. Fragment niezbyt ciekawej gry.
    Sporo wolnych miejsc na stadionie podczas dzisiejszego meczu

25
    Chaotyczne rozegranie piłki prze Wolfsburg i piłka ucieka poza obszar boiska. Grę wznowi Freiburg.

26
    Z dystansu próbował uderzać Guede, ale strzał ten zablokował po drodze jeden z zawodników VfL.

27
    Szybki kontratak Wolfsburga, ale gospodarze znaleźli się na pozycji spalonej.

29
    Mehmedi uderzył sprzed pola karnego, ale niecelnie. Grę od bramki wznawia Benaglio.

30
    Bardzo mozolnie rozkręca nam się ten dzisiejszy mecz. Po 30. minutach gry statystyka sytuacji podbramkowych prezentuje się następująco: Wolfsburg – 2; Freiburg – 2.

31
    Gospodarze wykonywali kolejny rzut rożny, ale dośrodkowanie Scurrle momentalnie wyłapał Burki.

32
    Mehmedi na pozycji spalonej. To już trzeci spalony Freiburga w tej połowie.

33
    Gustavo w okolicach własnego pola karnego faulował jednego z zawodników Freiburga. Goście będą mieli dobrą okazję z rzutu wolnego.

34
    Schmid kapitalnie uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale równie dobrą interwencją popisał się Benaglio!
    Uderzenie Schmida z rzutu wolnego

36
    Zupełnie nieudana próba strzału Gustavo z dystansu. Piłka ląduje wysoko na trybunach.

37
    I raz jeszcze odgwizdana spalona pozycja drużyny przyjezdnej.

39
    Dośrodkowanie De Bruyne do pola karnego SCF momentalnie wybite przez defensywę Freiburga.

40
    Świetna interwencja Burkiego po bardzo groźnym strzale Bas Dosta! Jak na razie najlepsza okazja Freiburga!

41
    Piłka po mocnym strzale Caligiuriego przelatuje tuż obok prawego słupka bramki Burkiego.

43
    Kolejna fantastyczna interwencja Burkiego po świetnym uderzeniu Vierinhy!
    Vierinha blisko pokonania Burkiego

44
    Gospodarze cały czas w ofensywie. Świetna końcówka w wykonaniu Wolfsburga!

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

45

Koniec pierwszej połowy spotkania. Po 45. minutach gry mamy bezbramkowy remis głównie dzięki świetnym interwencjom Burkiego w końcówce pierwszej połowy dzisiejszego starcia.

Druga połowa rozpocznie się ok. 20:00.
    Jak na razie remis

46

46
    Wolfsburg rozpoczął drugą połowę dzisiejszego starcia.

46
    Drugą połowę rozpoczynamy bez zmian w obydwu ekipach.

48
    Schurrle otrzymał doskonałe podanie do pola karnego, ale z idealnej pozycji posłał piłkę obok słupka bramki Burkiego.

49
    Akcja przenosi się na drugą stronę boiska. Rzut wolny dla Freiburga.

50
    Słabo rozegrany ten korner przez gości i piłka już w posiadaniu VfL.

52
    De Bruyne mocno uderzył z pola karnego, ale pomylił się o kilkanaście centymetrów pomimo dogodnej pozycji.

53
    Kolejna akcja gospodarzy. Zbyt mocno zagrał jednak Caligiuri i piłka opuściła obszar gry.

55
    Przewinienie jednego z zawodników Wolfsburga w ofensywie. Piłka podyktowana dla Freiburga.

57
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 15237 widzów.

58
    Zawodnicy z zielonych strojach starają się jak mogą aby zdobyć pierwszą bramkę, ale jak na razie solidna postawa Freiburga w defensywie.

60
    Godzina gry w tym spotkaniu za nami. Statystyka posiadania piłki po tym okresie: Wolfsburg – 55%; Freiburg – 45%.

61
    Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Jej zdobywcą został Mitrović.

62
    Kolejny w dzisiejszym spotkaniu korner dla Freiburga. Goście z kolejną ofensywną akcją pod bramką Benaglio.

64
    Caligiuri wypracował sobie dobrą pozycję do oddania strzału, ale posłał piłkę wysoko nad bramką.

65
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie. W posiadaniu piłki ciągle Wolfsburg.

66
    Goście rozgrywali przez kilka minut piłkę przed polem karnym Benaglio, ale nie zdołali oddać celnego uderzenia.

68
    Doczekaliśmy się pierwszej zmiany w dzisiejszym meczu. Trasch opuszcza murawę. Jego miejsce zajmuje Arnold.

70
    Niecelny strzał Arnolda sprzed pola karnego na bramkę Freiburga. Grę wznowi Burki.

71
    Faul Schustera we własnym polu karnym. Sędzia dyktuje rzut karny dla Wolfsburga!

72
    Gol dla Wolfsburga!
    Bramkę zdobył RICARDO RODRIGUEZ.

GOOL! Wolfsburg obejmuje prowadzenie! RICARDO RODRIGUEZ pewnie wykorzystuje rzut karny podyktowany dla VfL i otwiera wynik dzisiejszego meczu! 1:0!
    Ricardo RODRIGUEZ - 1:0

73
    Pierwsza zmiana w szeregach Freiburga. Klaus wchodzi w miejsce Guede.

75
    Świetna interwencja Benaglio po strzale Philippa! Goście byli bardzo blisko doprowadzenia do remisu!

76
    Goście wykonywali jeszcze rzut rożny, ale niezbyt dobrze piłkę dośrodkował Schuster.

77
    Druga zmiana w szeregach gości. Philipp kończy występ. Szansę na grę otrzymał Frantz.

77
    Sorg ukarany przez arbitra żółtą kartką.

78
    Dośrodkowanie Rodrigueza do pola karnego z rzutu rożnego. Piłkę pewnie wyłapuje jednak Burki.

80
    Freiburg ponownie przenosi ciężar gry pod pole karne bramki Benaglio. Goście szukają wyrównującego trafienia.

81
    Kontratak gospodarzy przerwany. Dost znalazł się na pozycji spalonej.

82
    Zmiany dokonują gospodarze. Boisko opuszcza Dost, a jego miejsce zajmuje Bendtner.

83
    Kolejna spalona pozycja gospodarzy. Tym razem pospieszył się Schurrle.

85
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę w okolicach środkowej części boiska. Oni nie muszą się spieszyć.

87
    Cenne minuty dla Freiburga uciekają, a goście nie mogą teraz nawet dojść do posiadania piłki.

88
    Teraz ładną indywidualną akcją popisał się Frantz, który minął golkipera gospodarzy i miał otwartą bramkę. W ostatniej chwili strzał zawodnika Freiburga zablokował Knoche!

88
    Ostatnia zmiana w szeregach Wolfsburga. Guilavogui pojawia się w miejsce Schurrlego.

89
    Ostatniej zmiany dokonują także goście. Streich za Sorga.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

90+1
    Dwie dodatkowe minuty doliczone do dzisiejszego starcia.

90+2
    Ostatnia szarża Freiburga na bramkę Benaglio.

90+2

Koniec spotkania! VfL Wolfsburg pokonuje w ćwierćfinale Pucharu Niemiec SC Freiburg 1:0 dzięki bramce Rodrigueza z 72. minuty z rzutu karnego. VfL Wolfsburg tym samym awansuje do półfinału rozgrywek!
    Półfinał dla Wolfsburga

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (20:50:20)

Dawid Szewczyk

Gole: 72. Rodriguez (kar.)

Kartki:   61. Mitrović (FRE), 77. Sorg (FRE)

VfL Wolfsburg: Benaglio – Rodriguez, Knoche, Naldo, Vierinha – Gustavo, Trasch (68. Arnold) – Schurrle (88. Guilavogui), de Bruyne, Caligiuri – Dost (82. Bendtner)

Zmiany: Grun – Arnold, Bendtner, Guilavogui, Klose, Perisic, Schafer

SC Freiburg: Burki – Mujdza, Mitrović, Torrejon, Sorg (89. Streich) – Schmid, Darida, Schuster, Mehmedi – Guede (73. Klaus), Philipp (77. Frantz)

Zmiany: Batz – Frantz, Hofler, Hohn, Kempf, Klaus, Schahin

Sędziowie: Stieler – Ittrich, Thielert

Widownia: 15237