Bilbao – Valencia 1:1 (koniec) | Elche – Getafe 0:1 (koniec) | Villarreal – RCD Espanyol 0:3 (koniec)
Elche CF
0:1 (0:0)
Getafe CF
Czwartek 09.04.2015, 22:00 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Hiszpańska LaLiga

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie emocje z lajfy.com. (23:57:11)
    Getafe z kompletem punktów.

Getafe oddala się coraz dalej od miejsc spadkowych dzięki zwycięstwu na terenie Elche. To nie było łatwe zwycięstwo, a wręcz takie z cyklu "wymęczonych". Gospodarze mieli przewagę, grali piłką, stwarzali sytuacje podbramkowe, ale nie potrafili tego udokumentować. Z czasem zaczęli tracić zapał do ataku, obraz meczu wyrównał się, a Getafe strzeliło gola po tym jedynym, najważniejszym stałym fragmencie. Cieszył się Hinestroza, smucił Tytoń, który był blisko sparowania uderzenia głową. Przed końcem meczu lepsze sytuacje strzeleckie mieli przyjezdni, jednak nie podwyższyli prowadzenia. To nie był problem, ponieważ i tak dowieźli swoje cenne trzy punkty do ostatniego gwizdka.

90+4

90+3
    Jeszcze jedna szansa na zdobycie gola na 0:2. Pedro Leon nie potrafił jednak pokonać Tytonia i jeszcze gospodarze mają cień szans na wyrównanie.

90+2
    Cisma pobiegł do ataku. Płaskie dośrodkowanie bocznego defensora spadło pod nogi zawodników Getafe.

90
    Doliczone 4 minuty.
    Gorąco pod bramką Tytonia.

88
    Ostatnie szanse dla Elche. Kotłuje się pod bramką Guaity, ale przy okazji gospodarze nadziewają się na kontrataki. Tytoń nieomal został przelobowany po jednym z nich.

87
    Siedzący już na ławce rezerwowych Alvaro został upomniany kartką za niesportowe zachowanie.

87
    I czas na ostatnią roszadę personalną: Coro za Fajra w obozie gospodarzy.

86
    Dość nieoczekiwany obrót wydarzeń w tym spotkaniu. Stały fragment decyduje o wyniku. Wykorzystała go drużyna, która nie była stroną przeważającą i miała problem ze zmontowaniem interesującego ataku zakończonego strzałem. Taka jest piłka!

85
    Reakcja z ławki Elche: Niguez wbiegł za Pasalicia.
    Fredy HINESTROZA - 0:1

84
    Gol dla Getafe!
    FREDY HINESTROZA dał prowadzenie Getafe w Elche! Pomocnik zbiegł na krótki słupek do dośrodkowania Pedro Leona z rzutu rożnego. Przysnęli obrońcy, a strzał głową Hinestrozy wpadł po rękach Tytonia do siatki Elche!

83
    Wyjście większą liczbą zawodników Getafe. Pedro Leon mierzył zza pola karnego, ale nadział się na blok Lombana. Korner dla Getafe!

81
    Bez pośpiechu Sarabia opuścił boisko i przekazał miejsce na nim Babie.

80
    Płaskie dośrodkowanie zmiennika – Rodrigueza zostało przejęte przez obrońców Getafe. Rośnie wrzawa na trybunach, ponieważ Elche walczy o gola.

78
    Stoperzy Elche pobiegli bezcelowo, ponieważ wrzutka poszybowała prosto w rękawice bardzo solidnego dziś bramkarza, Guaity.

77
    Faul przed polem karnym Getafe i Damian Suarez już zastanawia się jak rozegrać stały fragment. Pozycja sugeruje dośrodkowanie, więc Roco oraz Lomban już pobiegli pod bramkę Getafe.

76
    Nieporadność rządzi i dzieli w ostatnich minutach widowiska. Został kwadrans, żeby któraś z drużyn przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

75
    Nadal przewagę w posiadaniu piłki mają zawodnicy Elche. Dążą oni z większym wigorem do uzyskania prowadzenia, choć warto odnotować, że w drugiej połowie przewaga gospodarzy nie jest już tak ewidentna.

74
    Doskonała interwencja Damiana Suareza przy ataku Hinestrozy. Nie daje pograć temu pomocnikowi w swoim sektorze boiska.

72
    Po przeprowadzeniu zmian nowi piłkarze adaptują się na boisku, a dotychczasowi pozwalają im na to w spokojnych warunkach.

70
    Natomiast u gości Lago za kontuzjowanego Escudero, a Pedro Leon za Alvaro.

70
    Cała minuta meczu zleciała na przeprowadzenie trzech zmian. W obozie Elche Victor Rodriguez za Cristiana Herrerę.

68
    Escudero złapał się z grymasem za nogę. To jakiś uraz mechaniczny i potrzebował pomocy masażystów.

67
    Coraz bliżej do końca tego spotkania. Obraz generalnie nie zmienia się. Getafe atakuje nieco odważniej i przewaga Elche nie jest już bezsprzeczna. Gra zaostrzyła się, brakuje natomiast celnych uderzeń.

66
    Jonathas zgarnął sprytne dośrodkowanie, natomiast pod naporem defensora Getafe stracił równowagę. Nawet nie domagał się odgwizdania rzutu karnego.
    Tak wygląda rywalizacja z bliska.

65
    Escudero upomniany żółtą kartką za faul w okolicach linii bocznej boiska.

63
    Nic z tego, a było jeszcze niebezpiecznie po kontrataku. Guaita musiał wybiec na przedpole, żeby przeciąć płaskie podanie. To mogło być groźne, ponieważ gospodarze wychodzili dwóch na jednego.

62
    Dośrodkowanie Hinestrozy trafiło po drodze w nogę jednego z zawodników Elche i przyjezdni przesuwają się, by zaskoczyć przeciwnika z rzutu rożnego.

61
    Trudniejsze minuty dla Przemysława Tytonia. Tym razem golkiper Elche został zatrudniony przez Sarabię. Getafe ma już na koncie dwa celne uderzenia i oba w drugiej połowie.

59
    Tytoń w akcji! To rzadki obrazek w tym spotkaniu. Escudero chciał przechytrzyć Polaka lobem, ale nie miało to wszystko szans powodzenia.

59
    W Primera Division mecze lubią rozkręcać się w ostatniej fazie. Ciekawe, czy tak samo będzie w czwartek w Elche.

57
    Po przerwie zaostrzyła się gra na Estadio Manuel Martinez Valero. Sędzia ma częściej konieczność przerywania rywalizacji gwizdkiem.

56
    Suarez grał wrzutkę z głębi pola w kierunku Jonathasa, który nie dość że był na spalonym, to jeszcze został powstrzymany przez Guaitę.

55
    Brzydki wślizg i zasłużona żółta kartka dla Adriana. Pomocnik Elche nawet nie protestował.

54
    Hinestroza wrócił na plac i zmusił Damian Suareza do interwencji wślizgiem na prawej stronie boiska. Górą obrońca Elche.

53
    Chwila przerwy w grze. Hinestroza ucierpiał po kontakcie z przeciwnikiem i potrzebował pomocy fizjoterapeutów Getafe.
    Jeden obrazek z trybun.

51
    Spalony Castro i ponownie przyjezdni muszą karnie wracać na własną połowę. Niewiele pokazuje ta drużyna w ofensywie.

49
    18050 kibiców na trybunach. Pesymistyczne przewidywania, że stadion nie zapełni się w połowie były przesadzone. Niemal dokładnie 50 procent siedzeń zostało zajęte.

48
    Podeszli gospodarze wysokim pressingiem pod zawodników Getafe. Ci ostatni zagotowali się i nieporadnie wyekspediowali "łaciatą" jak najdalej od własnego pola karnego.

47
    Od razu po przerwie rzut wolny dla Elche i Cristian Herrera dopadł do dośrodkowania, po czym główkował pod poprzeczkę bramki Guaity. Bramkarz Getafe zachował czujność i zbił ponad poprzeczkę.

46

Piłkarze wracają powoli na boisko. Czas na drugą połowę.
    Gracze Getafe opuszczali boisko z kwaśnymi minami.

Po zero goli z obu stron. Zdecydowanie lepsze wrażenie statystyczne oraz optyczne robiła drużyna Elche, która ma więcej ochoty do tworzenia interesującego widowiska. Groźne strzały Jonathasa oraz Fajra mogły dać gospodarzom prowadzenie. Zabrakło precyzji, nieco szczęścia. W ten sposób przewaga została nieudokumentowana. Getafe porusza się po murawie leniwie i z pewnością zachowało dużo sił na drugą połowę meczu. Być może je uwolnią, być może Elche otworzy wynik, a być może obraz meczu ulegnie całkowitej zmianie. Przekonamy się za kwadrans.
    Do przerwy bez goli.

45

45
    Fatalna imitacja dryblingu w wykonaniu Sarabii. Dobrze zabrał się z piłką w polu karnym Elche, natomiast nie potrafił zakończyć swojej akcji strzałem albo dośrodkowaniem.

44
    Piłka w środku pola. Dobiega końca pierwsza połowa. Sędzia może pokusić się najwyżej o doliczenie minuty, ponieważ nie było wielu przerw w grze.

42
    Jonathas sfaulował Velazqueza, na dodatek za bardzo podekscytował się decyzją sędziego. Prawdopodobnie więc za protesty żółta kartka.

41
    Szósty korner dla Elche. Statystyczne i optycznie gospodarze sprawiają po prostu lepsze wrażenie. Potrafić to udokumentować to jednak inna historia.

38
    Pachnie golem dla Elche. Strzał z rzutu wolnego mimo ostrego kąta był tylko nieznacznie niecelny. Gospodarze domagali się jeszcze rzutu rożnego, natomiast sędziowie nie podzielili tego stanowiska.

37
    Vigaray trafił jako pierwszy zawodnik do notesu arbitra z żółtym kartonikiem.
    Duży zawód w obozie gospodarzy.

Poprzeczka uratowała Getafe po strzale Fajra.

36
    Poprzeczka uratowała Getafe! Sprytne uderzenie z kilkunastu metrów, z kozłem w wykonaniu Fajra. Guaita został w blokach i obserwował jak piłka ostemplowała obramowanie jego bramki! Duże szczęście przyjezdnych w 36. minucie.

36
    Sędzia Jose Gonzalez nie ma wielu obowiązków. Spotkanie toczy się swoimi rytmem. Oby nie stracił koncentracji i bezbłędnie poprowadził zawody do ostatniego gwizdka.

35
    Mały kociołek w polu karnym Tytonia po wrzucie z autu a la Tomasz Hajto. Górą zawodnicy w biało-zielonych trykotach.

33
    Adrian dopadł do zbyt krótko wybitej z pola karnego Getafe futbolówki i huknął z dystansu metr obok spojenia słupka z poprzeczką.

32
    Przewagę pod względem posiadania piłki oraz liczby wymienionych podań mają gospodarze. Przekłada się to na sytuacje podbramkowe, które choć nieliczne, tworzyło dotychczas Elche.
    Takie estetyczne programy meczowe przygotowano dla kibiców.

29
    W międzyczasie było uderzenie z dystansu na bramkę Getafe. Podnieśli się z siedzeń kibice, ale nie była to celna próba.

28
    Co słychać u Przemysława Tytonia? Przez blisko pół godziny widowiska nie został zmuszony do wysiłku. Spokojnie pracuje na przedpolu i czeka na swoje okazje do interwencji.

26
    Rodrigues cofnął się głęboko po piłkę na własną połowę. Został za to pokarany faulem, a nagrodzony rzutem wolnym przez sędziego Jose Gonzaleza.

25
    Wydawało się, że Vigaray spokojnie opanował sytuację w swoim sektorze boiska. Po wrzucie z autu jego partnerzy jednak zaspali i Rodriguez huknął z kozłem obok słupka bramki Getafe.

24
    Tak naprawdę pierwszy raz zakotłowało się poważnie pod bramką Tytonia. Szarżował Alvaro, ale zakończył wszystko niecelnym uderzeniem.

22
    Bardzo złe dośrodkowanie Sarabii i rzut rożny trzeba było spisać na stratę. Tytoń spokojnie odprowadził futbolówkę wzrokiem poza linię końcową.

21
    Piłkarze dozują emocje jak pokarm małym dzieciom z butelki. Na razie to przeciętne widowisko – nie najgorsze, ale fajerwerki wciąż w przygotowaniu.

20
    Dla odmiany Tytoń wyszedł w powietrze i popisał się bardzo podobną interwencją do swojego vis-a-vis po przeciwnej stronie boiska.

19
    Próba crossowego podania Fajra w kierunku Jonathasa. Piłkę sprzed nosa napastnika Elche sprzątnął Guaita.

18
    Chorągiewka w górze, sędzia asystent zobaczył spalonego Alvaro i Tytoń egzekwował rzut wolny spod własnej szesnastki.
    Groźna akcja Jonathasa.

16
    Coraz groźniejsze jest Elche! Przewaga rośnie, a jej udokumentowaniem mógł być gol Jonathasa. Napastnik wbiegł jak taran między dwóch obrońców i szukał strzałem drugiego słupka. Piłka przeleciała metro obok słupka bramki Getafe!

15
    Głęboka wrzutka z głębi pola i często wymieniany Guaita mógł się popisał chwytem na notę. Na razie pracuje na wysoką, ale to dopiero kwadrans spotkania.

14
    Cristian Herrera główkował nad poprzeczką po wrzutce z prawego skrzydła. Był jeszcze rykoszet i Elche miało trzeci korner. Nie było po nim niebezpieczeństwa.

13
    W odpowiedzi Castro zbiegł ze środka pola na lewe skrzydło. Został tam po profesorsku zablokowany ciałem i od bramki wznowił grę Tytoń.

12
    Strzał z rzutu wolnego był dotychczas najciekawszym akcentem tego meczu. Piłkarze rozkręcają się, ale bardzo anemicznie. Jeśli podkręcą tempo – będzie interesująco w Elche.

11
    Wbiegł Cisma na stały fragment. Mocno bita z narożnika boiska piłka doleciała do pola bramkowego Getafe, gdzie ostatecznie sędziowie dopatrzyli się faulu na Guaicie.

10
    Mur niewiele pomógł. Piękne, lokowane uderzenie z rzutu wolnego leciało w sam narożnik bramki Getafe. Guaita rzucił się i sparował na korner!

9
    Brzydki wślizg przed polem karnym Getafe i będzie szansa na groźne uderzenie z rzutu wolnego z nieco ponad 20 metrów. Guaita starannie ustawił mur.

8
    Zapachniało strzałem z dystansu zawodników Elche. Przymierzali się i przymierzali, a skończyło się stratą.

7
    Błyskotliwe podanie ze środka pola w kierunku Alvaro, ale ten nie opanował futbolówki i pozostało mu schować twarz w dłonie.

5
    Prosta strata Rodriguesa i kibice jeszcze poczekają na emocjonującą i składną akcję w czwartkowym widowisku.

4
    Przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze. Rozgrywają spokojnie, od nogi do nogi, z wykorzystaniem Polaka Przemysława Tytonia. Media donoszą, że bramkarz znalazł się na wylocie z PSV Eindhoven, więc każdym meczem może zwrócić na siebie uwagę innych klubów.

3
    Długa piłka z głębi pola wrzucona między linię obrońców i bramkarza Getafe. Poradzili sobie piłkarze w niebieskich strojach i nie było premierowego strzału w kierunku Guaity.

2
    Pierwsze rozegrania zawodników obu drużyn nerwowe. Nie potrafili składnie przenieść ciężaru gry pod pole karne przeciwnika.

2
    Gospodarze na biało z zielonymi akcentami, natomiast przyjezdni na niebiesko. Rozpoczęli ci drudzy.

1

Na stadionie przed wyjściem zawodników z tunelu "The Final Countdown". Piłkarze zameldowali się już na boisku i niebawem rozpoczną rywalizację.

Temperatura w Elche oscyluje wokół 15 stopni Celsjusza. Ani wiatr, ani opady nie powinny przeszkodzić zawodnikom w sportowej rywalizacji.
    Na Estadio Manuel Martinez Valero trwa oczywiście rozgrzewka.

Składy wyjściowe:

Elche CF: Tytoń – Damian Suarez, Enzo Roco, Lomban, Cisma – Adrian, Pasalić – Rodrigues, Fajr, Cristian Herrera – Jonathas.

Rezerwowi: Manu Herrera – Albacar, Victor Rodriguez, Niguez, Coro, Jose Angel, Alvaro.

Getafe CF: Guaita – Vigaray, Velazquez, Alexis, Escudero – Lacen, Juan Rodriguez – Hinestroza, Castro, Sarabia – Alvaro.

Rezerwowi: Jona – Roberto Lago, Naldo, Alex Felip, Leon, Baba, Emi.

Sędzia: Jose Gonzalez.
    Piłkarze w drodze do szatni, gdzie przygotują się do spotkania.

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku ważnego dla dolnych rejonów tabeli Primera Division. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 22:00 czasu polskiego.

Sytuacja w tabeli.

Tak Elche, jak i Getafe nie może być jeszcze pewne utrzymanie w elicie hiszpańskiego futbolu. W tabeli dzielą kluby cztery punkty na korzyść przyjezdnych. Getafe ma na koncie 32 oczka, a Elche 28. Ważne dla piłkarzy obu drużyn jest, że otwierająca strefę spadkową Almeria zgromadziła 25 punktów. Elche na swoim stadionie wywalczyło 15, a Getafe na wyjazdach 11 oczek. Atut własnego boiska jest więc statystycznie potwierdzony.

Poprzednie mecze.

Od początku marca Elche grało pięciokrotnie. Wygrało ledwie raz z Almerią, poza tym zremisowało z Celtą Vigo i przegrało z Valencią oraz Sevillą. Drużyna Przemysława Tytonia podniosła się po tych niepowodzeniach połowicznie i zremisowała 1:1 w weekend z Espanyolem. Dzielnie walczyła o choć punkt i odrobiła stratę gola w ostatnim kwadransie meczu w Barcelonie.
    Przygotowania Elche do czwartkowego spotkania.

Jeszcze lepszy wynik w poprzednim meczu uzyskało Getafe, które pokonało Deportivo La Coruna. Wcześniejsza wygrana przypadła na wyjazdową potyczkę z Cordobą. W międzyczasie drużyna uznała wyższość wyżej lokujących się w tabeli przeciwników. Nadchodzące konfrontacja będzie szczególnie ważna dla Azulones.

Absencje.

Piłkarze Elche zmagają się z problemami organizacyjnymi we własnym klubie. Piłkarze i sztab szkoleniowy strajkowali nie tak dawno z powodu zaległości w wypłatach. Kontuzjowany jest Pelegrin, a za kartki pauzuje Mosquera. Z powodu urazów w obozie gości nie zagrają Valera, Yoda i Lafita.

W obecnej dekadzie drużyny ze sobą głównie remisowały. Elche wygrało na swoim stadionie w kwietniu 2014 roku. Owy Estadio Manuel Martinez Valeto to ponad 30-tysięcznik, jednak mało prawdopodobne, by zapełnił się w większej części w czwartek.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Gole: 84. Hinestroza

Kartki:   42. Jonathas (ELC), 55. Adrian (ELC) – 37. Vigaray (GET), 65. Escudero (GET), 87. Alvaro (GET)

Elche CF: Tytoń – Damian Suarez, Enzo Roco, Lomban, Cisma – Adrian, Pasalić (85' Niguez) – Rodrigues, Fajr (87' Coro), Cristian Herrera (70' Victor Rodriguez) – Jonathas.

Zmiany: Manu Herrera – Albacar, Victor Rodriguez, Niguez, Coro, Jose Angel, Alvaro.

Getafe CF: Guaita – Vigaray, Velazquez, Alexis, Escudero (70' Lago) – Lacen, Juan Rodriguez – Hinestroza, Castro, Sarabia (81' Baba) – Alvaro (70' Leon).

Zmiany: Jona – Roberto Lago, Naldo, Alex Felip, Leon, Baba, Emi.

Sędziowie: Jose Gonzalez