27:26 (11:10)
Energa Wybrzeże Gdańsk
Środa 22.04.2015, 20:00 • Hala AWF, Wrocław • Orlen Superliga mężczyzn

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na inne relacje na Lajfy.com! (21:48:31)

Śląsk Wrocław wygrywa z Wybrzeżem Gdańsk 27:26 po niezwykle emocjonującym pojedynku! Po pierwszych minutach meczu nikt nie uwierzyłby w wygraną wrocławian. Ci jednak z każdą minutą rozgrywali się i zaczęli zdobywać przewagę. W końcówce brakło nieco sił i mimo 4 punktowej przewagi wynik był sprawą otwartą do ostatnich sekund! Ostatecznie jednak gdańszczanie nie zdołali wyrównać i to Śląsk zdobywa cenne punkty. Trzeba jednak przyznać, że spotkanie obfitowało w wielkie emocje i musimy pochwalić obie ekipy za walkę. Oby więcej takich emocji w szczypiorniaku! Dla takich meczów warto chodzić na hale i stadiony!

Jeszcze emocje po końcowym gwizdku sędziów! Goście meczu mają pretensje do sędziów, do rywali! Nie mogą pogodzić się z porażką i mamy przepychanki po meczu.

60
    Koniec meczu. (27:26)

60
    Od razu skaczą do rywala gospodarze i... gwizdek! Koniec! (27:26)

60
    Traci Śląsk rozrzucają na lewo! Faulowany teraz Lijewski i rzut woln y dla gości! 2 sekundy! (27:26)

60
    Faulowany Ścigaj. 12 sekund do końca! Ale emocje we Wrocławiu!!! (27:26)

60
    Kontra Wybrzeża... trafia Rakowski! (27:26)

60
    Dużo nerwów w końcówce! Gra pasywna Śląska! Zablokowani gracze Wrocławia! (27:25)

59
    Ale błyskawicznie odpowaiadają goście bramką z lewej strony! (27:25)

59
    Znów przerzut do Miszki i ten trafia! (27:24)

59
    Krupa zatrzymany na kole, kontra Gdańska i trafia Papaj! Ależ emocje w końcówce! (26:24)

58
    Łatwo zagrali gdańszczanie na koło i trafia Rogulski. (26:23)

58
    Timeout dla gości. (26:22)

58
    Genialnie rozciągnięta piłka nad obroną na skrzydło i kończy to bramką Miszka! (26:22)

58
    Timeout dla gospodarzy. (25:22)

58
    Krupa przechwytuje piłkę w obronie! (25:22)

57
    Ale świetnie odpowiada z 9. metra Adamuszek! (25:22)

57
    I znów Lijewski z dystansu, w samo okienko. (24:22)

56
    Krupa ma piłkę na skrzydle, rzuca i... po palcach Chmielińskiego i poprzeczka ratuje gości! (24:21)

56
    Rzuca Lijewski ze środka mimo trzyosobowego bloku! Piękny rzut! (24:21)

55
    Faulowany jeszcze w tej kontrze gracz Śląska i dwie minuty dla Korneckiego! (24:20)

55
    Przechwyt Śląska w obronie, rusza sam Adamuszek i trafia! (24:20)

55
    Ładna indywidualna próba Adamuszka z lewej strony, wkrętka... i obok bramki. (23:20)

54
    Szybko grają goście atak i kończy to zmniejszając straty Lijewski. (23:20)

54
    Bomba Ścigaja ze środka, tylko obok bramki! (23:19)

54
    Ścigaj próbuje wejśc w obronę, ale faulowany. (23:19)

53
    Faul w ataku Korneckiego. (23:19)

53
    Kolejne wykluczenie. Tym razem dla gracza Śląska. Bez Garbacza przez najbliższe 2 minuty wrocławianie. (23:19)

53
    Wysoki wyskok Lijewskiego, mocny rzut... blok! Ale zbierają jeszcze podopieczni trenera Waszkiewicza. (23:19)

53
    Nie myli się Ścigaj! Kolejna bramka z karnego! (23:19)

52
    Dynamicznie w środku wbiega Ścigaj i wykluczenie dla Rogulskiego. Karny! (22:19)

52
    I znów na skrzydło goście i znów trafia Papaj! (22:19)

51
    Śląsk już w komplecie. Ale kroki Adamuszka i piłka dla gdańszczan. (22:18)

51
    Odpowiada Papaj bramką z lewego skrzydła! (22:18)

51
    Mieszka trafia z prawego skrzydła! Ładna wkrętka gracza Śląska! (22:17)

50
    Ale myli się Wybrzeże w ataku i traci piłkę! Nie wykorzystują szansy goście! (21:17)

50
    Zatrzymany przez Chmielińskiego ze środka Ścigaj! (21:17)

49
    Skutecznie rzuca Rogulski. (21:17)

49
    Fauluje Krupa gdańszczan w kontrze i wylatuje na 2 mniuty. Karny dla Wybrzeża. (21:16)

49
    Wybrzeże kryje strefą 2-4. Źle rozgrywa Śląsk i kontra gości. (21:16)

49
    Szybko tracą piłkę goście. Faul w ataku. (21:16)

48
    Ale broni też Chmieliński Zatrzymuje Kryńskiego z prawego skrzydła. (21:16)

48
    Timeout dla gospodarzy. (21:16)

48
    A po drugiej stronie znów bez bramki! Broni Cudic! Odjeżdża Śląsk rywalom! (21:16)

47
    Bardzo ładne rozrzucenie Wrocławia i trafia z dystansu Adamuszek! (21:16)

47
    Zatrzymany Kondratiuk z karnego przez Cudica! (20:16)

46
    Lijewski wywalcza karnego. (20:16)

46
    Znów rzuca Ścigaj! Nabiega z prawej strony, dostaje piłkę i trafia pod poprzeczkę! (20:16)

45
    Złe podanie Kondratiuka i piłka z autu dla gospodarzy! (19:16)

44
    Błyskawiczna odpowiedź Śląśka i trafia z koła Jarowicz. (19:16)

44
    Bardzo łądnie zmnów Mogielnciki! Znó ze środka, ale tym razem z podłoża rzuca gracz gości! (18:16)

43
    Zaskakuje Ścigaj rzutem z miejsca na prawej stronie i kolejne trafienie tego zawodnika! (18:15)

43
    Atomowy rzut ze środka z dystansu Mogielnickiego i pokonuje Cudica. (17:15)

42
    Timeout dla gości. (17:14)

42
    Kolejne wejście Ścigaja w środek obrony i znów zdobywa bramkę! (17:14)

42
    I kolejny błąd! Źle Mogielnicki do Lijewskiego i przechwytują gospodarze! (16:14)

41
    Ale niedokładnie też Śląsk i piłka dla gdańszczan. (16:14)

40
    Znów nie kończą ataku goście, tym razem przez niedokładne podanie! (16:14)

40
    Znów pasywna gra Wybrzeża, szybko grają wrocławianie i odskakują rywalom! (16:14)

39
    Wreszcie przełamuje złą passę Śląsk! Trafia z koła Jarowicz! (15:14)

38
    Kolejna kara. Tym razem dla Rakowskiego. Bardzo nerwowa i agresywna gra z obu stron. (14:14)

38
    I mamy remis. Rzuca Lijewski. (14:14)

37
    Broni Cudić rzuty Lijewskiego, który wszedł w obronę, ale zbierają jeszcze gdańszczanie. (14:13)

37
    Brzydka gra teraz z obu stron. Mnóstwo strat, mnóstwo przerw. Teraz pada na kole Rogulski i kolejna pauza. (14:13)

37
    A teraz wykluczony z gry na 2 mniuty Miszka za faul na Lijewskim. (14:13)

36
    Papaj odpycha Miszkę na prawym skrzydle przy ataku gospodarzy i wylatuje na 2 minuty. Piłka jednak dla gości. (14:13)

35
    Ładna piłka za plecami na skrzydło i nie myli się Rakowski. (14:13)

35
    Nie kończą ataku wrocławianie, szansa dla Wybrzeża na zmniejszenie strat. (14:12)

34
    Świetne trafienie Korneckiego z dystansu! (14:12)

34
    Nie myli się z 7. metrów Ścigaj! (14:11)

34
    Błyskawiczna kontra Śląska, faulowany Garbacz i jest rzut karny. Długo protestowali goście. (13:11)

33
    Wybrzeże gra na koło przy grze pasywnej i ... traci! (13:11)

33
    Ukarany Nilsson minutami za atak na rywala w poprzedniej akcji. (13:11)

33
    Świetnie rozrzucona piłka przez wrocławian i trafia z wysokoku Adamuszek! (13:11)

32
    Dynamiczne wejście Lijewskiego i trafia tuż przy słupku. (12:11)

31
    Schodzi Ścigaj na środek i z odrobiną szczęścia (piłka odbija się od Chmielińskiego) zdobywa bramkę. (12:10)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (11:10)

Zawodnicy wracją powoli na parkiet. Niedługo początek drugiej części meczu.

Śląsk po fatalnym początku zaczą łapać wiatr w żagle i do przerwy wrocławianie prowadzą z Wybrzeżem 11:10. Mecz jest dość szarpany i na pewno nie jest to pokaz najlepszego szczypiorniaka. Dużo jest walki, z tego wynika mnóstwo błędów, a zarazem mała liczba bramek. Zapowiada się walka do ostatnich sekund! Śledźcie z nami drugą połowę!

30
    Pierwsza połowa skończona. (11:10)

30
    Telepnev ma piłkę w kontrze, sam na sam...ZATRZYMANY! (11:10)

30
    Dostaje piłkę z prawej strony rozpędzony Ścigaj i trafia! (11:10)

30
    Kolejna gra pasywna gości, ale tym razem kończą to bramką. Trafia z dystansu Lijewski. (10:10)

29
    Minuty po obu stronach – wylatują Jarowicz i Rogulski. (10:9)

29
    Ładnie rozegrana akcja Śląska, mija rywala Ścigaj z prawej strony przekładając rękę i trafia! Śląsk pierwszy raz na prowadzeniu! (10:9)

28
    Tym razem faul w ataku gości w walce na kole. (9:9)

28
    Timeout dla gości. (9:9)

28
    Źle zagrywają goście na koło, wychodzi z kontrą Śląsk i kończy Jarowicz z koła właśnie! (9:9)

27
    Faul w ataku Ścigaja. (8:9)

26
    Wrócił Lijewski do gry, świetnie zagrywa za plecami na skrzydło i tym razem skutecznie rzuca Rakowski. (8:9)

25
    Znów pasywna gra gdańszczan i tylko słupek ze skrzydła zalicza Rakowski. Ale przestrzela w szybkim ataku Adamuszek, piłka nad poprzeczką. (8:8)

25
    Traci piłkę Wybrzeże przy grze pasywnej, szybka kontra Wrocławia i trafia Garbacz! Mamy remis! Ucierpiał jeszcze gracz Śląska w tej akcji, ale podnosi się z parkietu. (8:8)

24
    Błyskawiczny atak Śląska i zbliżają się na jedną bramkę do rywali! (7:8)

24
    Lijewski wykluczony na 2 minuty. (6:8)

23
    Ależ parada CUDICA! Najpeirw broni rzut z 9. metra Korneckiego, a zaraz potem dobitkę Rogulskiego! (6:8)

23
    Skutecznie rzuca Białaszek! (6:8)

22
    Radojevic rzuca z dystansu, broni Chmieliński, ale... karny dla Śląska. Przekroczył któryś z rywali linię obrony. (5:8)

21
    Timeout dla gospodarzy. (5:8)

21
    Rzuca z wyskoku z prawego rozegrania Kornecki i broni Cudic! Ważna interwencja bramkarza Śląska! (5:8)

20
    Rozpędzony Rakowski wpada w kontrze w Adamuszka, zawrzało na trybunach i... minuty dla gracza Śląska. (5:8)

20
    Rogulski trafia z koła. (5:8)

19
    Indywidualnie w obrońców wchodzi Telepnev z lewej strony, rzuca upadając, ale zdobywa bramkę! (5:7)

19
    Gra pasywna gości i piłka dla Śląska. (4:7)

18
    I znów źle Śląsk w ataku, kolejna strata gospodarzy. (4:7)

17
    Miał piłkę na palcach Cudic po lobie Kondratiouka, ale ostatecznie piłka wpada do bramki. (4:7)

17
    Kolejny karny dla gdańszczam. Tym razem przekroczona linia przez Wróblewskiego. (4:6)

16
    Lijewski próuje wbiec sam w obronę i powstrzymywany faulem. (4:6)

16
    Adamuszek rzuca z miejsca z kozłem i trafia od poprzeczki. Wymęczona ta bramka, bo długo grali akcję gospodarze. (4:6)

15
    Traci w ataku Śląsk, ale źle też rozegrana kontra Wybrzeża i nie zdołali zdobyć bramki. (3:6)

14
    Znów próbuje Lijewski schodząc do środka, ale tym razem świetnie blokuje Śląsk! (3:6)

13
    Sam rusza teraz Adamuszek, schodzi na środek, rzuca nad blokiem i... też nad poprzeczką. (3:6)

13
    Skutecznie znów rzuca Kondratiuk. (3:6)

13
    Minuty dla Garbacza. (3:5)

13
    Ładnie rozegrał akcję Lijewski, piłka później wędruje na koło i znów faulowany Rogulski. Karny numer 2. (3:5)

12
    Wreszcie kończy Śląsk ze skrzydła! Krupa skutecznie z lewej strony. (3:5)

11
    Lijewski spokojnie rzuca z dystansu ze środka i znów się nie myli. (2:5)

11
    I znów Cudić! Tym razem broni rzut rozpędzonego z prawej strony Nilssona!! (2:4)

10
    Świetnie Cudić zatrzymuje Rakowskiego na prawym skrzydle!! (2:4)

10
    Próbuje z miejsca ze środka Adamuszek.. blok. (2:4)

10
    W komplecie grają już wrocławianie. (2:4)

9
    I znów Lijewski. Tym razem z lewego rozegrania, mocny rzut i bez szans Cudić. (2:4)

9
    Śląsk wycofuje bramkarza, rozciągają na skrzydło do Krupy, ale ten nie trafia nawet w bramkę. (2:3)

8
    Lijewski zbiega na środek i trafia z dystansu! (2:3)

7
    Jarowicz ostro atakuje wbniegającego indywidualnie rywala i wylatuje na 2 minuty. Przerwa w grze, bo solidnie ucierpiał w tej akcji Sulej. (2:2)

7
    Świetna bramka Adamuszka! Mija rywala obracając się wokół własnej osi i trafia z bliska! (2:2)

6
    Ależ seria błędów! Najpierw tracą goście w ataku, szybko myli się też Śląsk, a na koniec z banalnej pozycji, bez asysty rywala przestrzela Rakowski! (1:2)

6
    Znów próbuje końvczyć Ścigaj, schodzi na środek, rzuca, ale zablokowany. (1:2)

5
    W pierwsze tempo trafia Kondratiuk. (1:2)

5
    Lijewski ładnie nad obrońcami na koło, a tam faulowany Rogulski. Karny. (1:1)

4
    Lijewski indywdiualnie z lewej strony, ale nie może minąć rywala. Tylko wolny dla przyjezdnych. (1:1)

4
    Trafia z lewego skrzydła Krupa, ale niezaliczona ta bramka. Przekroczył linię gracz Śląska. (1:1)

3
    Kornecki rzuca mocno z dystansu ze środka, ale dobrze w bramce Cudić! (1:1)

2
    Ścigaj schodzi do środka, wbiega w obronę i trafia w okienko bramki! (1:1)

2
    Prowadzenie obejmuje Wybrzeże, szybka akcja i łatwo pokonany Cudić. (0:1)

1
    Śląsk gra na koło, ale nie kończy Jarowicz tego ataku! (0:0)

1
    Zaczęli goście, ale dośc łatwo tracą i atak wrocławian! (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Zawodnicy wychodzą już na parkiet! Jeszcze chwila i zaczynamy mecz!

W pierwszym dzisiejszym meczu grupy play out Zagłębie Lubin pokonało Nielbę Wągrowiec 32:28!

WKS Śląsk Wrocław: Cudić, Prus – Krupa, Kryński, Herudziński, Koprowski, Garbacz, Jarowicz, Adamuszek, Miszka, Radojević, Wróblewski, Ścigaj, Białaszek Telepnev

Wybrzeże Gdańsk: Płaszczak, Chmieliński, Sokołowski – Mogielnicki, Kornecki, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Lijewski, Kondratiuk, Rakowski, Adamski, Abram, Nilsson, Piątek, Chmieliński.

Na hali we Wrocławiu trwa właśnie rozgrzewka. Wrocławianie są niezwykle zmotywowani, by do końca walczyć o pozostanie w Superlidze!

Początek spotkania jutro o 20:00! Zapraszamy na relację na Lajfy.com!
    Relacja z meczu Wybrzeże - Nielba, wygranego przez gdańszczan 25:23

Wybrzeże natomiast znajduje się w zupełnie innej sytuacji niż jutrzejszy rywal. Gdańszczanie wygrali oba mecze rundy play out – z Nielbą Wągrowiec 25:23 oraz z Zagłębiem Lubin 28:25. Taki bilans sprawia, że podopieczni Daniela Waszkiewicza są liderem grupy spadkowej z dorobkiem 16. punktów. W Gdańsku panują dobre nastroje i wszyscy wierzą, że w przyszłym sezonie znów będą grać w najwyższej klasie rozgrywkowej.
    Relacja z ostateniego meczu Śląska z Zagłębiem Lubin

Za nami dwa spotkania rundy play out. Śląsk, który po rundzie zasadniczej miał spore szanse na utrzymanie zanotował dwie porażki. Na inaugurację tej części rozgrywek wrocławianie ulegli zdecydowanie najsłabszej ekipie w stawce – Nielbie Wągrowiec 24:27. W drugim mecze drużyna Piotra Przybeckiego w derbach dolnegośląska uległa Zagłębiu Lubin 32:27. Oznacza to, że wrocławianie tracą już do drugiego Zagłębia cztery punkty.

W PGNiG Superlidze Mężczyzn gra toczy się już w dwóch różnych grupach – jedni walczą o pozycje czołowe, inni o pozostanie wśród najlepszych. W środę będziemy mogli emocjonować się meczami słabszych ekip. W jednym ze spotkań o utrzymanie zmierzą się WKS Śląsk Wrocław oraz Wybrzeże Gdańsk.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Michał Grzemski

Energa Wybrzeże Gdańsk: Płaszczak, Chmieliński, Sokołowski – Mogielnicki, Kornecki, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Lijewski, Kondratiuk, Rakowski, Adamski, Abram, Nilsson, Piątek, Chmieliński