Włocławek – Koszalin 63:84 (koniec) | Dąbrowa Górnicza – Szczecin 85:94 (koniec) | Lublin – Sopot 77:87 (koniec)
Zgorzelec – Zielona Góra 92:79 (koniec) | Starogard Gdański – Słupsk 86:91 (koniec) | Radom – Tarnobrzeg 71:64 (koniec)
Toruń – Kutno 105:84 (koniec)
MKS Dąbrowa Górnicza
85:94 (21:30, 45:52, 66:75)
King Wilki Morskie Szczecin
Niedziela 26.04.2015, 20:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum w Dąbrowie Górniczej • Tauron Basket Liga

Zakończyło się ostatnie spotkanie w tym sezonie w Dąbrowie Górniczej. Zdecydowanie lepsi byli gracze KING Wilki Morskie Szczecin. W końcówce ostatniej kwarty u gości pojawił się zbyt duży luz i trochę niedokładności, jednak MKS miał zbyt dużą stratę, aby dogonić swoich rywali. (21:41:59)

40:00
    Koniec meczu. (85:94)

39:54
    Wróbel nie trafia w próbie za 3. (85:94)

39:28
    Pytyś nie trafia dwóch rzutów wolnych. (85:94)

39:18
    Brown dokłada jeszcze 2 punkty. Za późno ten zryw w wykonaniu MKS-u. (85:94)

39:11
    Dużo niedokładności pod koszem MKS-u i w konsekwencji kontrę mieli gospodarze, którą zakończył Zieliński rzucając spod kosza. (83:94)

38:28
    Załucki skutecznie rzuca za trzy. (81:94)

38:04
    Załucki punktuje udanym wsadem. (78:94)

37:35
    Brown dokłada trafienie z rzutu wolnego. (76:94)

37:35
    Brown zdobywa punkty. był przy tym faulowany przez Nikolicia. (75:94)

37:29
    Bojko punktuje rzucając spod kosza. (73:94)

35:58
    Faul Peppera. Będą rzuty wolne dla Nikolicia. (73:89)

35:30
    Metelski daje jeszcze nadzieję swoim kibicom zdobywając dwa punkty. (73:89)

35:11
    Green powiększa przewagę. (71:89)

34:52
    Obydwa rzuty trafione. (71:87)

34:52
    Faul Kikowskiego na Weaverze. Rzuty wolne. (69:87)

34:14
    Wright punktuje celnym rzutem za 3. (69:87)

33:35
    Marinković obrócił się pod koszem i trafia. (69:84)

Timeout dla gospodarzy. (69:82)

33:03
    Faul Kikowskiego na Szymańskim. W starciu ucierpiał gracz MKS-u. (69:82)

32:34
    Rzut wolny niewykorzystany. (69:82)

32:34
    Kowalenko trafia spod kosza. Był przy tym faulowany, więc będzie dodatkowy rzut wolny. (69:82)

31:33
    Mazur celnie w obydwóch rzutach. (69:80)

31:33
    Mazur faulowany przez Piechowicza. Był to czwarty faul Piechowicza. Rzuty wolne. (69:78)

31:18
    Kikowski również skutecznie za 3. (69:78)

30:57
    Pepper trafia za 3. (69:75)

30:14
    Szymański nie trafia, ale zbiera jego kolega. (66:75)

30:14
    Mazur sfaulował Szymańskiego. Będą rzuty wolne. (66:75)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (66:75)

Po dobrym początku kwarty w wykonaniu MKS-u nastąpiła lekka zadyszka, co wykorzystały Wilki Morskie, które zachowują dużą przewagę przed decydującą kwartą.

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (66:75)

29:50
    Wright dobija rzut swojego kolegi. (66:75)

29:25
    Brown z wyskoku trafia za 3. (66:73)

29:09
    Wright kończy akcję swojej drużyny celnym rzutem. (63:73)

Timeout dla gospodarzy. (63:71)

28:43
    Wright trafia za 3. (63:71)

28:20
    Tylko raz trafia Kowalenko (63:68)

28:20
    Był to już piąty faul MKS-u w tej kwarcie. Rzuty wolne dla Kowalenko. (63:67)

28:20
    Faul Zmarlaka pod koszem gości. (63:67)

27:46
    Faul Zmarlaka w środkowej strefie boiska. (63:67)

27:25
    Jeden celny rzut. (63:67)

27:25
    Rzuty wolne dla Metelskiego. (62:67)

27:09
    Kowalenko wykorzystuje obydwa rzuty. (62:67)

27:09
    Faul Metelskiego. Rzuty wolne dla Kowalenko. (62:65)

26:40
    Tym samym odpowiada Kikowski. (62:65)

26:21
    Pepper trafia za 3. Ożyła dąbrowska publiczność. (62:62)

25:35
    Brown zdecydował się indywidualnie rozegrać tą akcję i ładnie się przedarł pod kosz. Amerykanin zakończył akcję celnym rzutem spod kosza. (59:62)

25:15
    Kowalenko zebrał piłkę pod koszem rywali i trafia celnym rzutem spod kosza. (57:62)

24:34
    Nikolić skuteczny w obydwóch rzutach. (57:60)

24:34
    Nikolić sfaulowany przez Weavera. Dla Amerykanina to już czwarty faul, więc musi teraz grać ostrożniej. (57:58)

24:18
    Brown efektownie zdobywa dwa punkty. (57:58)

24:05
    Mylą się również goście i spod swojego kosza akcję zacznie MKS. (55:58)

23:55
    Zmarlak nie trafia. (55:58)

23:41
    Goście wychodzą z piłką za linię boiska i mamy aut dla Dąbrowy. (55:58)

23:27
    Brown dograł do Weavera, który wpakował piłkę do kosza. (55:58)

23:13
    Flieger zdobywa trzy punkty. (53:58)

Timeout dla gości. (53:55)

22:53
    Piechowicz podał do Weavera, a ten efektownym wsadem zdobywa dwa punkty. (53:55)

22:25
    Ponownie udana kontra gospodarzy. Weaver zdobył piłkę pod koszem MKS-u, rozegrał do Zmarlaka, ten podał do Piechowicza, który oddał piłkę do Zmarlaka, który na raty rzucił piłkę do kosza. (51:55)

21:54
    Ładnie wyprowadzili kontrę gospodarze. Zmarlak rozegrał do Piechowicza, ten podał do Browna, któremu pozostało już tylko wsadzić piłkę do kosza. (49:55)

Trzecia kwarta rozpoczęta. (45:52)

W drugiej kwarcie MKS zniwelował straty tylko o dwa oczka i nadal utrzymuje się dość wyraźna przewaga przyjezdnych. Dzielniej od swoich zawodników spisali się kibice MKS-u, którzy wykonywali falę przez całą kwartę, co dało 21 i pół minuty. Jeżeli zostały spełnione wszystkie wymogi to będzie to nowy rekord Guinnessa.

20:00
    Druga kwarta skończona. (45:52)

19:58
    Kowalenko autorem ostatnich punktów w tej kwarcie. (45:52)

Timeout dla gości. (45:50)

19:52
    Obydwa rzuty trafione. (45:50)

19:52
    Ładnie rozegrał akcję Brown, ale Weaver przy próbie rzutu zostaje sfaulowany. Będą rzuty wolne. (43:50)

Timeout dla gospodarzy. (43:50)

19:41
    Obydwa rzuty celne. (43:50)

19:41
    Flieger ma dwa rzuty wolne. (43:48)

19:29
    Weaver zbiera piłkę pod swoim koszem. Rozgrywa akcję z Brownem i sam kończy kontrę MKS-u. (43:48)

19:13
    Green przejmuje piłkę pod swoim koszem. (41:48)

18:53
    Fliege swoim faulem zatrzymuje kontrę MKS-u. (41:48)

18:41
    Nogą zagrał koszykarz MKS-u. (41:48)

18:16
    Zbiórka Weavera pod swoim koszem. (41:48)

17:39
    Kowalenko celnie rzuca za 3. punkty. (41:48)

17:27
    Faul Piechowicza w środkowej części boiska. (41:45)

16:52
    Szymański przechwytuje podanie rywali i zdobywa punkty efektownym wsadem. (41:45)

Kibice MKS-u pobili już obecny rekord. Falują już ponad 11. minut.

Timeout dla gości. (39:45)

16:23
    Szymański celnie za 3. (39:45)

16:07
    Punktuje Nikolić. (36:45)

15:37
    Weaver pewnie rzuca i zdobywa punkty. (36:43)

15:28
    Marinković błyskawicznie odpowiada. (34:43)

15:20
    Szymański zbiera piłkę pod koszem rywali i zdobywa dwa punkty. (34:41)

15:02
    Marinković pewnie trafia rzucając z wyskoku. (32:41)

14:47
    Trafia Amerykanin. (32:39)

14:47
    Brown zdobywa dwa punkty rzucając spod kosza, będzie miał jeszcze rzut wolny. (31:39)

14:33
    Nikolić dobija rzut kolegi. (29:39)

14:16
    Pepper zdobywa dwa punkty rzucając z wyskoku. (29:37)

12:46
    Nikolić zdobywa dwa punkty, ale ma jeszcze szansę na kolejny punkt, bowiem przy tym rzucie był faulowany. (27:34)

11:45
    Kowalenko zatrzymuje kontrę gospodarzy faulując Browna. (23:30)

11:27
    Brown zdobywa dwa punkty po rzucie z wyskoku. (23:30)

10:54
    Strata Szymańskiego pod koszem rywali. (21:30)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (21:30)

Po pierwszej kwarcie prowadzą przyjezdni. Dąbrowski zespół ma problemy z wykończeniem swoich akcji. W przerwie trwają przygotowania do bicia rekordu Guinnessa w długości trwania meksykańskiej fali. Trzymamy kciuki za kibiców z Zagłębia Dąbrowskiego!

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (21:30)

09:53
    Pytyś autorem ostatnich punktów w tej kwarcie. (21:30)

09:29
    Brown efektownie wsadza piłkę do kosza. (21:28)

09:14
    Wright pewnie trafia. (19:28)

08:57
    Trzy punkty zdobywa Dziemba. (19:26)

08:39
    Pytyś punktuje wykorzystując dwa rzuty wolne. (16:26)

08:22
    W odpowiedzi punktują przyjezdni. (16:24)

08:08
    Dwukrotnie próbował Weaver, ale niecelnie. (16:22)

07:47
    Nikolić dobija rzut kolegi. (16:22)

07:27
    Nikolić skuteczny pod koszem MKS-u. (16:20)

06:44
    Ponownie punktuje Flieger. (16:18)

06:23
    Odpowiada momentalnie Weaver. (16:16)

06:01
    Flieger zdobywcą kolejnych punktów. (14:16)

05:16
    Znakomity przechwyt Browna, który błyskawicznie ruszył pod kosz rywali i efektownym wsadem zdobył kolejne punkty dla swojego klubu. (16:14)

04:49
    Pepper trafia w obręcz z rzutu wolnego, ale udało mu się zebrać tą piłkę, ale drugi rzut również nieudany. (14:14)

04:46
    Kolejne punkty w wykonaniu Peppera. Będzie miał dodatkowo jeszcze rzut wolny. (14:14)

04:13
    Zmarlak przejmuje piłkę pod swoim koszem, uruchamia natychmiast Peppera, który rusza pod kosz gości i efektownym wsadem zdobywa dwa punkty. (12:14)

Timeout dla gospodarzy. (8:14)

03:28
    Green zdobywcą kolejnych punktów dla przyjezdnych. (8:14)

03:05
    Nikolić podwyższa prowadzenie. (8:12)

02:19
    Kolejne dwa punkty dla gości zdobywa Marinković. (8:10)

02:01
    Pierwsza "trójka" w wykonaniu MKS-u. Autorem celnego rzutu za 3. był Pepper. (8:8)

01:35
    Mamy natychmiastową odpowiedz gości. (5:8)

01:28
    Akcja 2+1 w wykonaniu Weavera. Najpierw Amerykanin zdobywa 2 punkty, a następnie dokłada jeszcze jeden z rzutu wolnego. (5:6)

01:06
    Marinković trafia z wyskoku za 2. (2:6)

00:57
    Pepper nie trafia pod koszem rywali. (2:4)

00:39
    Green ładnie obrócił się pod koszem i trafia za 2. (2:4)

00:22
    Zmarlak nie wykorzystuje rzutu osobistego. (2:2)

00:22
    Dwa punkty zdobywa Zmarlak, był przy tym faulowany przez Greena i będzie rzut wolny. (2:2)

00:12
    NIkolić trafia dwa rzuty wolne. (0:2)

00:12
    Faul Weavera na Nikoliciu. (0:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

MKS Dąbrowa Górnicza: Brown, Piechowicz, Zmarlak,Weaver, Pepper.

Wilki Morskie Szczecin: Flieger, Green, Kikowski, Nikolić, Marinković.

Sędziowie: Marek Maliszewski – Arnauld Kom Njilo,Jan Piróg.

W dniu dzisiejszym Mylesa McKaya zastępuje Bartosz Wróbel.

Pełne składy prezentują się następująco:

MKS Dąbrowa Górnicza: Brown, Dziemba, Piechowicz, Małecki, Załucki, Metelski, Zmarlak, Zieliński, Szymański, Wróbel, Weaver, Pepper.

Wilki Morskie Szczecin: Wright, Koziorowicz, Bojko, Flieger, Green, Kikowski, Pytyś, Kowalenko, Nikolić, Marinković, Mazur.

Witamy serdecznie z hali "Centrum" w Dąbrowie Górniczej. Za mniej więcej 30. minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza, a Wilki Morskie Szczecin. Już za chwilkę zaprezentujemy pełne zestawienia drużyn.

Oprócz wydarzeń na parkiecie ciekawie będzie również na trybunach. Powodem będzie próba bicia rekordu Guinnessa na najdłużej trwającą meksykańską fale. Obecny rekord wynosi 9 minut i 41 sekund. Aby zapisać się do historii zarząd klubu postanowił obniżyć ceny biletów na to spotkanie.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn górą byli dąbrowianie. Zespół z południa kraju wygrał wtedy 86:80.

W ostatniej kolejce obydwie drużyny przegrały swoje pojedynki. Wilki uległy Wikanie Start Lublin (82:86). Natomiast od Dąbrowy lepszym zespołem był Asseco Gdynia (74:71).

MKS jest dobrze dysponowany w ostatnich meczach, jednak dąbrowianie mają problemy z grą w końcówkach. Co prawda podopieczni Wojciecha Wieczorka wygrali tylko dwa z pięciu ostatnich spotkań, ale tak na prawdę mogli wygrać wszystkie, gdyby Zagłębiacy lepiej rozegrali ostatnie minuty meczy. Dwukrotnie MKS przegrywał dopiero po dogrywce (ze Śląskiej i AZS Koszalin), natomiast z Asseco Gdynia MKS przespał ostatnią kwartę (23:4 w ostatniej kwarcie dla gdynian).

Wilki są głodne zwycięstw bowiem w tym sezonie zawodnicy z północy kraju wygrali tylko 8 razy. W ostatnich pięciu meczach Wilki aż czterokrotnie schodzili z parkietu przegrani.

W Dąbrowie zmierzą się dwie drużyny z drugiej części tabeli. O dwa punkty więcej w dotychczasowych spotkaniach zdobyli gospodarze tego spotkania (39 punktów), daje im to 11. pozycję. Mający 37. punktów zawodnicy ze Szczecina zajmują 14. pozycję.

Zapraszamy na ostatnią już kolejkę sezonu zasadniczego TBL. W Dąbrowie Górniczej tamtejszy MKS podejmować będzie Wilki Morskie ze Szczecina.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Damian Apostolski

MKS Dąbrowa Górnicza: Brown, Piechowicz, Zmarlak,Weaver, Pepper oraz Dziemba, Szymański, Metelski, Załucki, Zieliński, Wróbel.
    King Wilki Morskie Szczecin: Flieger, Green, Kikowski, Nikolić, Marinković oraz Mazur, Wright, Kowalenko, Pytyś, Bojko, Koziorowicz.

Sędziowie: Arnauld Kom Njilo – Marek Maliszewski,Jan Piróg