Włocławek – Koszalin 63:84 (koniec) | Dąbrowa Górnicza – Szczecin 85:94 (koniec) | Lublin – Sopot 77:87 (koniec)
Zgorzelec – Zielona Góra 92:79 (koniec) | Starogard Gdański – Słupsk 86:91 (koniec) | Radom – Tarnobrzeg 71:64 (koniec)
Toruń – Kutno 105:84 (koniec)
MKS Dąbrowa Górnicza
85:94 (21:30, 45:52, 66:75)
King Wilki Morskie Szczecin
Niedziela 26.04.2015, 20:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum w Dąbrowie Górniczej • Tauron Basket Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Zapraszamy na ostatnią już kolejkę sezonu zasadniczego TBL. W Dąbrowie Górniczej tamtejszy MKS podejmować będzie Wilki Morskie ze Szczecina.

W Dąbrowie zmierzą się dwie drużyny z drugiej części tabeli. O dwa punkty więcej w dotychczasowych spotkaniach zdobyli gospodarze tego spotkania (39 punktów), daje im to 11. pozycję. Mający 37. punktów zawodnicy ze Szczecina zajmują 14. pozycję.

Wilki są głodne zwycięstw bowiem w tym sezonie zawodnicy z północy kraju wygrali tylko 8 razy. W ostatnich pięciu meczach Wilki aż czterokrotnie schodzili z parkietu przegrani.

MKS jest dobrze dysponowany w ostatnich meczach, jednak dąbrowianie mają problemy z grą w końcówkach. Co prawda podopieczni Wojciecha Wieczorka wygrali tylko dwa z pięciu ostatnich spotkań, ale tak na prawdę mogli wygrać wszystkie, gdyby Zagłębiacy lepiej rozegrali ostatnie minuty meczy. Dwukrotnie MKS przegrywał dopiero po dogrywce (ze Śląskiej i AZS Koszalin), natomiast z Asseco Gdynia MKS przespał ostatnią kwartę (23:4 w ostatniej kwarcie dla gdynian).

W ostatniej kolejce obydwie drużyny przegrały swoje pojedynki. Wilki uległy Wikanie Start Lublin (82:86). Natomiast od Dąbrowy lepszym zespołem był Asseco Gdynia (74:71).

W pierwszym spotkaniu tych drużyn górą byli dąbrowianie. Zespół z południa kraju wygrał wtedy 86:80.

Oprócz wydarzeń na parkiecie ciekawie będzie również na trybunach. Powodem będzie próba bicia rekordu Guinnessa na najdłużej trwającą meksykańską fale. Obecny rekord wynosi 9 minut i 41 sekund. Aby zapisać się do historii zarząd klubu postanowił obniżyć ceny biletów na to spotkanie.

Witamy serdecznie z hali "Centrum" w Dąbrowie Górniczej. Za mniej więcej 30. minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza, a Wilki Morskie Szczecin. Już za chwilkę zaprezentujemy pełne zestawienia drużyn.

Pełne składy prezentują się następująco:

MKS Dąbrowa Górnicza: Brown, Dziemba, Piechowicz, Małecki, Załucki, Metelski, Zmarlak, Zieliński, Szymański, Wróbel, Weaver, Pepper.

Wilki Morskie Szczecin: Wright, Koziorowicz, Bojko, Flieger, Green, Kikowski, Pytyś, Kowalenko, Nikolić, Marinković, Mazur.

W dniu dzisiejszym Mylesa McKaya zastępuje Bartosz Wróbel.

MKS Dąbrowa Górnicza: Brown, Piechowicz, Zmarlak,Weaver, Pepper.

Wilki Morskie Szczecin: Flieger, Green, Kikowski, Nikolić, Marinković.

Sędziowie: Marek Maliszewski – Arnauld Kom Njilo,Jan Piróg.

00:22
    Dwa punkty zdobywa Zmarlak, był przy tym faulowany przez Greena i będzie rzut wolny. (2:2)

00:22
    Zmarlak nie wykorzystuje rzutu osobistego. (2:2)

00:39
    Green ładnie obrócił się pod koszem i trafia za 2. (2:4)

00:57
    Pepper nie trafia pod koszem rywali. (2:4)

01:06
    Marinković trafia z wyskoku za 2. (2:6)

01:28
    Akcja 2+1 w wykonaniu Weavera. Najpierw Amerykanin zdobywa 2 punkty, a następnie dokłada jeszcze jeden z rzutu wolnego. (5:6)

01:35
    Mamy natychmiastową odpowiedz gości. (5:8)

02:01
    Pierwsza "trójka" w wykonaniu MKS-u. Autorem celnego rzutu za 3. był Pepper. (8:8)

02:19
    Kolejne dwa punkty dla gości zdobywa Marinković. (8:10)

03:05
    Nikolić podwyższa prowadzenie. (8:12)

03:28
    Green zdobywcą kolejnych punktów dla przyjezdnych. (8:14)

Timeout dla gospodarzy. (8:14)

04:13
    Zmarlak przejmuje piłkę pod swoim koszem, uruchamia natychmiast Peppera, który rusza pod kosz gości i efektownym wsadem zdobywa dwa punkty. (12:14)

04:46
    Kolejne punkty w wykonaniu Peppera. Będzie miał dodatkowo jeszcze rzut wolny. (14:14)

04:49
    Pepper trafia w obręcz z rzutu wolnego, ale udało mu się zebrać tą piłkę, ale drugi rzut również nieudany. (14:14)

05:16
    Znakomity przechwyt Browna, który błyskawicznie ruszył pod kosz rywali i efektownym wsadem zdobył kolejne punkty dla swojego klubu. (16:14)

06:01
    Flieger zdobywcą kolejnych punktów. (14:16)

06:23
    Odpowiada momentalnie Weaver. (16:16)

06:44
    Ponownie punktuje Flieger. (16:18)

07:27
    Nikolić skuteczny pod koszem MKS-u. (16:20)

07:47
    Nikolić dobija rzut kolegi. (16:22)

08:08
    Dwukrotnie próbował Weaver, ale niecelnie. (16:22)

08:22
    W odpowiedzi punktują przyjezdni. (16:24)

08:39
    Pytyś punktuje wykorzystując dwa rzuty wolne. (16:26)

08:57
    Trzy punkty zdobywa Dziemba. (19:26)

09:14
    Wright pewnie trafia. (19:28)

09:29
    Brown efektownie wsadza piłkę do kosza. (21:28)

09:53
    Pytyś autorem ostatnich punktów w tej kwarcie. (21:30)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (21:30)

Po pierwszej kwarcie prowadzą przyjezdni. Dąbrowski zespół ma problemy z wykończeniem swoich akcji. W przerwie trwają przygotowania do bicia rekordu Guinnessa w długości trwania meksykańskiej fali. Trzymamy kciuki za kibiców z Zagłębia Dąbrowskiego!

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (21:30)

10:54
    Strata Szymańskiego pod koszem rywali. (21:30)

11:27
    Brown zdobywa dwa punkty po rzucie z wyskoku. (23:30)

11:45
    Kowalenko zatrzymuje kontrę gospodarzy faulując Browna. (23:30)

12:46
    Nikolić zdobywa dwa punkty, ale ma jeszcze szansę na kolejny punkt, bowiem przy tym rzucie był faulowany. (27:34)

14:16
    Pepper zdobywa dwa punkty rzucając z wyskoku. (29:37)

14:33
    Nikolić dobija rzut kolegi. (29:39)

14:47
    Brown zdobywa dwa punkty rzucając spod kosza, będzie miał jeszcze rzut wolny. (31:39)

14:47
    Trafia Amerykanin. (32:39)

15:02
    Marinković pewnie trafia rzucając z wyskoku. (32:41)

15:20
    Szymański zbiera piłkę pod koszem rywali i zdobywa dwa punkty. (34:41)

15:28
    Marinković błyskawicznie odpowiada. (34:43)

15:37
    Weaver pewnie rzuca i zdobywa punkty. (36:43)

16:07
    Punktuje Nikolić. (36:45)

16:23
    Szymański celnie za 3. (39:45)

Timeout dla gości. (39:45)

Kibice MKS-u pobili już obecny rekord. Falują już ponad 11. minut.

16:52
    Szymański przechwytuje podanie rywali i zdobywa punkty efektownym wsadem. (41:45)

17:27
    Faul Piechowicza w środkowej części boiska. (41:45)

17:39
    Kowalenko celnie rzuca za 3. punkty. (41:48)

18:16
    Zbiórka Weavera pod swoim koszem. (41:48)

18:41
    Nogą zagrał koszykarz MKS-u. (41:48)

18:53
    Fliege swoim faulem zatrzymuje kontrę MKS-u. (41:48)

19:13
    Green przejmuje piłkę pod swoim koszem. (41:48)

19:29
    Weaver zbiera piłkę pod swoim koszem. Rozgrywa akcję z Brownem i sam kończy kontrę MKS-u. (43:48)

19:41
    Flieger ma dwa rzuty wolne. (43:48)

19:41
    Obydwa rzuty celne. (43:50)

Timeout dla gospodarzy. (43:50)

19:52
    Ładnie rozegrał akcję Brown, ale Weaver przy próbie rzutu zostaje sfaulowany. Będą rzuty wolne. (43:50)

19:52
    Obydwa rzuty trafione. (45:50)

Timeout dla gości. (45:50)

19:58
    Kowalenko autorem ostatnich punktów w tej kwarcie. (45:52)

20:00
    Druga kwarta skończona. (45:52)

W drugiej kwarcie MKS zniwelował straty tylko o dwa oczka i nadal utrzymuje się dość wyraźna przewaga przyjezdnych. Dzielniej od swoich zawodników spisali się kibice MKS-u, którzy wykonywali falę przez całą kwartę, co dało 21 i pół minuty. Jeżeli zostały spełnione wszystkie wymogi to będzie to nowy rekord Guinnessa.

21:54
    Ładnie wyprowadzili kontrę gospodarze. Zmarlak rozegrał do Piechowicza, ten podał do Browna, któremu pozostało już tylko wsadzić piłkę do kosza. (49:55)

22:25
    Ponownie udana kontra gospodarzy. Weaver zdobył piłkę pod koszem MKS-u, rozegrał do Zmarlaka, ten podał do Piechowicza, który oddał piłkę do Zmarlaka, który na raty rzucił piłkę do kosza. (51:55)

22:53
    Piechowicz podał do Weavera, a ten efektownym wsadem zdobywa dwa punkty. (53:55)

Timeout dla gości. (53:55)

23:13
    Flieger zdobywa trzy punkty. (53:58)

23:27
    Brown dograł do Weavera, który wpakował piłkę do kosza. (55:58)

23:41
    Goście wychodzą z piłką za linię boiska i mamy aut dla Dąbrowy. (55:58)

23:55
    Zmarlak nie trafia. (55:58)

24:05
    Mylą się również goście i spod swojego kosza akcję zacznie MKS. (55:58)

24:18
    Brown efektownie zdobywa dwa punkty. (57:58)

24:34
    Nikolić sfaulowany przez Weavera. Dla Amerykanina to już czwarty faul, więc musi teraz grać ostrożniej. (57:58)

24:34
    Nikolić skuteczny w obydwóch rzutach. (57:60)

25:15
    Kowalenko zebrał piłkę pod koszem rywali i trafia celnym rzutem spod kosza. (57:62)

25:35
    Brown zdecydował się indywidualnie rozegrać tą akcję i ładnie się przedarł pod kosz. Amerykanin zakończył akcję celnym rzutem spod kosza. (59:62)

26:21
    Pepper trafia za 3. Ożyła dąbrowska publiczność. (62:62)

26:40
    Tym samym odpowiada Kikowski. (62:65)

27:09
    Faul Metelskiego. Rzuty wolne dla Kowalenko. (62:65)

27:09
    Kowalenko wykorzystuje obydwa rzuty. (62:67)

27:25
    Rzuty wolne dla Metelskiego. (62:67)

27:25
    Jeden celny rzut. (63:67)

27:46
    Faul Zmarlaka w środkowej strefie boiska. (63:67)

28:20
    Faul Zmarlaka pod koszem gości. (63:67)

28:20
    Był to już piąty faul MKS-u w tej kwarcie. Rzuty wolne dla Kowalenko. (63:67)

28:20
    Tylko raz trafia Kowalenko (63:68)

28:43
    Wright trafia za 3. (63:71)

Timeout dla gospodarzy. (63:71)

29:09
    Wright kończy akcję swojej drużyny celnym rzutem. (63:73)

29:25
    Brown z wyskoku trafia za 3. (66:73)

29:50
    Wright dobija rzut swojego kolegi. (66:75)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (66:75)

Po dobrym początku kwarty w wykonaniu MKS-u nastąpiła lekka zadyszka, co wykorzystały Wilki Morskie, które zachowują dużą przewagę przed decydującą kwartą.

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (66:75)

30:14
    Mazur sfaulował Szymańskiego. Będą rzuty wolne. (66:75)

30:14
    Szymański nie trafia, ale zbiera jego kolega. (66:75)

30:57
    Pepper trafia za 3. (69:75)

31:18
    Kikowski również skutecznie za 3. (69:78)

31:33
    Mazur faulowany przez Piechowicza. Był to czwarty faul Piechowicza. Rzuty wolne. (69:78)

31:33
    Mazur celnie w obydwóch rzutach. (69:80)

32:34
    Kowalenko trafia spod kosza. Był przy tym faulowany, więc będzie dodatkowy rzut wolny. (69:82)

32:34
    Rzut wolny niewykorzystany. (69:82)

33:03
    Faul Kikowskiego na Szymańskim. W starciu ucierpiał gracz MKS-u. (69:82)

Timeout dla gospodarzy. (69:82)

33:35
    Marinković obrócił się pod koszem i trafia. (69:84)

34:14
    Wright punktuje celnym rzutem za 3. (69:87)

34:52
    Faul Kikowskiego na Weaverze. Rzuty wolne. (69:87)

34:52
    Obydwa rzuty trafione. (71:87)

35:11
    Green powiększa przewagę. (71:89)

35:30
    Metelski daje jeszcze nadzieję swoim kibicom zdobywając dwa punkty. (73:89)

35:58
    Faul Peppera. Będą rzuty wolne dla Nikolicia. (73:89)

37:29
    Bojko punktuje rzucając spod kosza. (73:94)

37:35
    Brown zdobywa punkty. był przy tym faulowany przez Nikolicia. (75:94)

37:35
    Brown dokłada trafienie z rzutu wolnego. (76:94)

38:04
    Załucki punktuje udanym wsadem. (78:94)

38:28
    Załucki skutecznie rzuca za trzy. (81:94)

39:11
    Dużo niedokładności pod koszem MKS-u i w konsekwencji kontrę mieli gospodarze, którą zakończył Zieliński rzucając spod kosza. (83:94)

39:18
    Brown dokłada jeszcze 2 punkty. Za późno ten zryw w wykonaniu MKS-u. (85:94)

39:28
    Pytyś nie trafia dwóch rzutów wolnych. (85:94)

39:54
    Wróbel nie trafia w próbie za 3. (85:94)

40:00
    Koniec meczu. (85:94)

Zakończyło się ostatnie spotkanie w tym sezonie w Dąbrowie Górniczej. Zdecydowanie lepsi byli gracze KING Wilki Morskie Szczecin. W końcówce ostatniej kwarty u gości pojawił się zbyt duży luz i trochę niedokładności, jednak MKS miał zbyt dużą stratę, aby dogonić swoich rywali. (21:41:59)

Damian Apostolski

MKS Dąbrowa Górnicza: Brown, Piechowicz, Zmarlak,Weaver, Pepper oraz Dziemba, Szymański, Metelski, Załucki, Zieliński, Wróbel.
    King Wilki Morskie Szczecin: Flieger, Green, Kikowski, Nikolić, Marinković oraz Mazur, Wright, Kowalenko, Pytyś, Bojko, Koziorowicz.

Sędziowie: Arnauld Kom Njilo – Marek Maliszewski,Jan Piróg