Górnik Ł. – Piast 1:2 (koniec) | Śląsk – Wisła K. 1:0 (koniec) | Podbeskidzie – Lech P. 0:2 (koniec)
Korona – Lechia 3:2 (koniec) | Legia – Pogoń 2:1 (koniec) | Cracovia – GKS Bełchatów 3:1 (koniec)
Górnik Z. – Zawisza 2:1 (koniec) | Jagiellonia – Ruch 2:0 (koniec)
Górnik Łęczna
1:2 (1:1)
Piast Gliwice
Środa 29.04.2015, 20:30 • Stadion Górnika, Łęczna • PKO Ekstraklasa

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego T-Mobile Ekstraklasy Górnik Łęczna zmierzy się przed własną publicznością z drużyną Piasta Gliwice!

W poprzedniej ligowej serii gier gospodarze dzisiejszego meczu ulegli na wyjeździe 0:2 gdańskiej Lechii. Popularni Brunatni znajdują się w słabej dyspozycji – w ostatnich pięciu spotkaniach nie zdołali odnieść zwycięstwa. Natomiast zespół z Gliwic pokonał 3:0 Podbeskidzie po bardzo spektakularnej końcówce.

Radoslav Látal zdecydowanie poprawił grę Piasta , który w ostatnich potyczkach imponuje skutecznością. Pod wodzą czeskiego trenera gliwiczanie awansowali na 10 lokatę w tabeli, ale walka o pozostanie w lidze będzie bardzo zacięta.

Oba zespoły już od dawna wiedzą, że po podziale punktów przyjdzie im walczyć o utrzymanie, dlatego dzisiaj będą starały się powiększyć swoją przewagę nad rywalami. Faworyta tego meczu bardzo trudno wskazać – zapowiada się bardzo wyrównane widowisko.
    Tak wygląda sytuacja w lidze przed ostatnią kolejką!

Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania w portalu Lajfy.com! Będziemy Państwa na bieżąco informować o przebiegu meczu!

Górnik Łęczna: Prusak – Mierzejewski, Bielák, Szmatiuk, Sasin – Bonin, Rudik, Nowak, Nikitović, Černych – Razulis.
    Rezerwowi: Rodić – Mráz, Szałachowski, Božok, Tanczyk, Burkhardt, Kalinowski.

Piast Gliwice: Szmatuła – Mokwa, Osyra, Hebert, Moskwik – Szeliga, Horváth, Hanzel, Murawski, Badía – Wilczek.
    Rezerwowi: Rusov – Vassiljev, Klepczyński, Podgórski, Piotr Brożek, Kędziora, Martínez.

Sędziowie: Krzysztof Jakubik.
    Już za niespełna pięć minut pierwszy gwizdek sędziego, a tu jeszcze takie oto ciekawostki obu drużyn:

1

1
    Pierwszy gwizdek arbitra w Łęcznej mecz rozpoczęli zawodnicy gospodarzy.

2
    Od samego początku przycisnęli goście, którzy już zdążyli przetestować Prusaka.

3
    Prostopadłe podanie do Razulisa i na aut wybija Mokwa.

4
    Prostopadłe podanie do Nowaka, który zdołał przyjąć futbolówkę, jednak jego próba strzału nie przyniosła skutku.

5
    Przycisnęli teraz prawym skrzydłem gospodarze i przyniosło im to pierwszy rzut rożny w tym meczu.

6
    Walka w środku boiska o piłkę i sędzia Krzysztof Jakubiak przyznaje rzut wolny przyjezdnym.

7
    Mecz przeniósł nam się do środka boiska, co sprawiło że spotkanie jest typowym meczem walki. Miejmy nadzieje, że to się zmieni.

9
    Zagranie Wilczka wzdłuż piątego metra pola karnego Piasta Gliwice i wbiegający Szeliga minimalnie przestrzelił!

10
    Wpierw próbował Bonin , którego strzał został zablokowany przez jednego z defensorów i szybko przenosimy się pod drugie pole karne, gdzie nieskutecznie uderza Wilczek.

12
    Mamy pierwszy żółty kartonik w tym meczu. Sędzia z Jakubik zapisuje sobie Razulisa do swojego notesu.

13
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego Badiego, ale rośli obrońcy gospodarzy skutecznie wybijają futbolówkę poza własne pole karne.

14
    Prawą stroną szarżował Bonin, który skutecznie został wypchany przez Mierzejewskiego na aut.

15
    Po kwadransie gry mamy wynik 0-0 i jak na razie bez jakieś 100% okazji, dla którejkolwiek z drużyn.

16
    W ataku pozycyjnym Piast Gliwice, który rozgrywa futbolówkę przed polem karnym Górnika, który zamknął się we własnej szesnastce.

17
    Przy piłce zawodnicy gospodarzy, którzy rozgrywają futbolówkę na własnej połowie i mozolnie konstruuje atak pozycyjny, jednak bez pomysłu.

18
    Mocne podanie Cernycha najprawdopodobniej do Sasina, który nie należy do sprinterów i futbolówka opuszcza boisko.

19
    W środkowej strefie boiska faulowany Murawski, który domaga się żółtej kartki dla swojego rywala, jednak póki co sędzia jedynie daje ostrzeżenie.

20
    Prostopadłe podanie do jednego z graczy Piasta i obrońca Górnika zmuszony do wybicia futbolówki poza boisko na wślizgu.

21
    Rozruszali zawodnicy przyjezdnych skrzydła i tym razem akcja prawą flanką. Mamy rzut rożny dla Piasta.

22
    Poza nabiciem statystyk nic z tego stałego fragmentu gry nie wyniknie, bo rośli obrońcy łęcznian nie pozwalają na wiele.

24
    Hebert wyłuskał futbolówkę Sasinowi i od razu dośrodkował w pole karne gospodarzy, gdzie skutecznie na aut wybił Mierzejewski.

26
    Gol dla Łęcznej!
    Centra w pole karne gości i świetnie głową piłkę zgrał Szmatiuk do GRZEGORZA BONINA, który z najbliższej odległości pokonał bezradnego Szmatułe!
    Grzegorz BONIN - 1:0

27
    Od środka rozpoczęli przyjezdni, którzy grali zdecydowanie lepiej niż gospodarze, którzy oddali pierwszy strzał na bramkę i zdobyli gola.

28
    Rzut wolny dla Piasta Gliwice ciekawe czy coś z tego wyniknie?

29
    Gol dla Piasta!
    Centra w pole karne gospodarzy z prawej strony boiska wrzuca Hanzela i głową z najbliższej odległości piłkę w bramce umieszcza głową KAMIL WILCZEK!
    Kamil WILCZEK - 1:1

30
    Początek spotkania nie zapowiadał nam goli w Łęcznej, a tu równo po dwóch kwadransach gry mamy dwie bramki i chyba będą kolejne jeszcze przed przerwą.

31
    Faulowany zawodnik Górnika i mamy rzut wolny dla łęcznian.

32
    Do futbolówki podszedł Nowak, który jeszcze poprawia futbolówkę i gwizdek sędziego, piłkę po strzale piąstkuje przed siebie Szmatuła.

34
    Podanie do Mierzejewskiego w okolice jedenastego metra i zbyt odchylony zawodnik Górnika wysoko przestrzela, a nawet jeśli by trafił do bramki, to gol byłby nie uznany, bo zawodnik był na pozycji spalonej.

36
    Obie drużyny starają się grać jak najdalej od własnej bramki, czyli gra przeniosła nam się ponownie do strefy środkowej.

37
    W posiadaniu piłki zawodnicy Górnika, którzy podają między sobą futbolówkę, ale nie przesuwają się nawet o metr z piłką.

38
    Hanzel ładnie wrócił się pod własne pole karne i dał się przedrzeć prawą flanką Osyrowi, który już planował wbiec w szesnastkę.

39
    Szeliga fauluje przed własnym polem karnym. Zawodnik Piasta ukarany żółtą kartką, a łęcznianie staną przed okazją zdobycia bramki ze stałego fragmentu gry.

40
    Ponownie piłkę ustawił sobie Nowak i tym razem zamiast bezpośredniego uderzenia na bramkę obejrzeliśmy centrę , która minęła wszystkich graczy.

42
    Prawą stroną boiska rozpędzał się Sasin, który z linii końcowej wrzucił futbolówkę w pole karne, a ta przeleciała wysoko nad wbiegającymi zawodnikami.

43
    Dobre spotkanie rozgrywa dzisiaj Hebert, który jest dzisiaj solidnym punktem swojej obrony, bo ponownie odbiera futbolówkę zawodnikowi Górnika, który planował wbiec w pole karne.

44
    Jeszcze minutę regulaminowego czasu gry, a zawodnicy spoglądają już na sędziego by zakończył pierwszą połową.

45

Za nami pierwsza połowa spotkani, po której mamy remis 1-1. Pierwsze minuty wykonaniu jednej i drugiej drużyny wyglądały, jak gra w szachy i walka w środkowej strefie boiska. Pierwszego gola ujrzeliśmy w 26 minucie i był to pierwszy celny strzał gospodarzy. Goście wreszcie wtedy się obudzili i po stracie gola ruszyli do ataku co popłaciło zdobyciem gola wyrównującego już trzy minuty później. Do końca pierwszej części meczu przeważali lekko goście.
    Tak prezentują się wyniki po pierwszej połowie na innych boiskach:

Już zawodnicy są na płycie głównej boiska od środka rozpoczną zawodnicy Piasta.

46

46
    Nie dostrzegłem, aby któryś z trenerów dokonał zmian w przerwie, jeżeli takie były to na pewno państwa poinformuje.

47
    Od samego początku przycisnęli zawodnicy gospodarzy. Zobaczymy, czy coś ukują.

48
    Głośne uff na stadionie w Łęcznej! Uderzenie Grzegorza Bonina przelatuje minimalnie obok bramki bramki Piasta!

49
    Centra w pole karne przyjezdnych i niekryty jeden z graczy Górnika z pięciu metrów przestrzela nad poprzeczką bramki Szmatuły!

51
    Zdecydowanie lepiej w szatni podczas przerwy zabrzmiały chyba słowa trenera Górnika, bo zawodnicy gospodarzy od pierwszych minut drugiej części grają zdecydowani lepiej niż rywale.

52
    Huknął ile sił miał w nogach Wilczek, ale ta próba wykonaniu zawodnika Piasta daleko od bramki.

53
    Posiadanie piłki: 54% – 46% na korzyść Górnika.

54
    Po pierwszych minutach, w której zdecydowaną przewagę mieli gracze gospodarzy do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Piasta i tym razem próbował Horváth w prawy róg bramki i skutecznie interweniuje golkiper łęcznian.

56
    I kolejny fragment gry, w którym mamy cisze wykonaniu obu ekip i zapewne za moment będzie gorąco tylko tym razem pod którym polem karnym?

58
    No i teraz szarżowali zawodnicy Górnika Łęczna, a konkretnie Sasin, który jest faulowany i sędzia po chwilowym zastanowieniu ukarał Hanzela żółtą kartką.

60
    Oskrzydlająca akcja miejscowych zakończona wybiciem przez defensora piłki na rzut rożny.

62
    Strata piłki przez Nikitovića w środku pola i piłkę przejmuje Szeliga, który zagrywa prostopadłe podanie do KAMILA WILCZKA, który nie marnuje takich okazji i strzałem z około dziesięciu metrów pokonuje wychodzącego z bramki Szmatułe!
    Kamil WILCZEK - 1:2

63
    Od środka rozpoczęli zawodnicy z Łęcznej, ale należy trzeba powiedzieć jeszcze, że była to piętnasta bramka Wilczka, który zmierza po koronę króla strzelców w naszej lidze.

64
    Od razu reaguje trener gospodarzy, który wprowadza na boisko Mráza w miejsce Rudika.

66
    Ostatni obrońca Górnika Łęczna, czyli Prusak musiał wybiec z bramki i interweniować przed własna szesnastką – skutecznie.

68
    Rzut wolny dla gospodarzy i do piłki po raz trzeci podszedł Nowak, który dośrodkował na piąty metr, a tam świetnie główką uderzył Razulis i doskonała obroną popisał się Szmatuła, który uchronił swój zespół przed stratą gola!

69
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Evaldas Razulis, na boisku pojawia się Wołodymyr Tanczyk.

70
    Blisko trzeciej bramki dla Piasta i byłoby już chyba wtedy po meczu! Prostopadłe podanie otrzymał Hanzel, który w stanął w oko w oko z Prusakiem i trafił w słupek!

71
    Bonin ukarany żółtą kartką i pomału puszczają nerwy zawodnikom Górnika.

72
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Gerard Badía, na boisku pojawia się Tomasz Podgórski.
    Czyżby transfer Wilczka do mocniejszej ekipy już tego lata?

74
    Był bliski zaliczenia hattricka w tym meczu Wilczek! Świetnie lewą flanką ruszył wprowadzony przed momentem Podgórski, który wrzuca w pole karne, a tam wbiegający Wilczek za mocno podciął futbolówkę, która przeleciała minimalnie nad poprzeczką!

75
    Trwa oblężenie bramki Prusaka, który po raz kolejny ratuje swój zespół przed stratą gola tym razem po strzale Murawskiego.

77
    Próbują gospodarze, jednak takie dośrodkowanie w pole karne Bonina bez problemu wybijają defensorzy Piasta, którzy poza popełnieniem błędu przy stracie gola grają dzisiaj bardzo dobrze.

78
    Groźnie po jednym ze starć upada na boisko jeden z graczy Piasta i na murawie pojawia się lekarz, ale gliwiczanin opuszcza boisko o własnych siłach.

79
    Do końca meczu pozostało około dziesięciu minut i teraz rzut wolny dla gospodarzy, a przy piłce kilku zawodników Górnika. Może akurat jak z akcji im nie idzie, to zdobędą gola ze stałego fragmentu gry.

80
    Nic z tego...Do piłki podszedł wprowadzony przed kwadransem Mráz, którego uderzenie ląduje wysoko na trybunach.

82
    Dobrze grają teraz zawodnicy Piasta, którzy szanują futbolówkę, a łęcznianie tylko nabijają kilometry na licznik.

83
    Ładnie szarżował teraz zawodnik Piasta, który rozpędzał się prawą flanką, lecz skutecznie wślizgiem interweniuje Mierzejewski.

84
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Paweł Sasin, na boisku pojawia się Sebastian Szałachowski.

86
    Cztery minuty do końca gry, a Jurij Szatałow dokonał wszystkich możliwych zmian, które nie przynoszą póki co żadnych efektów.

87
    Królują także w strzałach niecelnych gracze Piasta i tym razem próba Mokwy ląduje wysoko nad poprzeczką Prusaka!

88
    Kolejna świetna okazja miał Wilczek, który niebezpiecznie zderzył się z Prusakiem i potrzebna jest interwencja medyków!

90
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Bartosz Szeliga, na boisku pojawia się Carles Martínez.

90+1
    Mogło paść wyrównanie dla graczy Górnika! Świetnie na bliższym słupku znajduje się Bonin, który strzela główką i nie po raz pierwszy dobrze broni Szmatuła!

90+2
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Kamil Wilczek, na boisku pojawia się Wojciech Kędziora.

90+4

No i Górnik Łęczna przegrywa kolejne spotkanie w tym sezonie, a pozycja trenera Jurija Szatałowa jest zagrożona i już w tym tygodniu możemy spodziewać się ruchów kadrowych u gospodarzy. Z bardzo dobrej strony pokazali się Kamil Wilczek, który zdobył dwie bramki, a miał spokojnie kolejne szanse na zapisanie hattricka w tym meczu oraz należy pamiętać o Jakubie Szmatule, który w końcówce uratował trzy punkty swojemu zespołowi.
    Tak prezentuje się reszta wyników Ekstraklasy, w której nie brakowało bramek!

Dziękuje bardzo za śledzenie relacji ze spotkania w Łęcznej oraz innych meczów ze stadionów w Polsce i w Europie, a tym czasem mówię państwu dobranoc i życzę udanej nocy! (22:33:09)