Skra – Jastrzębie 0:3 (koniec) | Garbarnia – Poronin 2:2 (koniec) | Świt NDM – Broń 3:2 (koniec)
BKS Stal – Ruch II 1:1 (koniec) | Polonia Ł. – Swornica 0:3 (koniec) | Stal K. – Stal Rz. 0:1 (koniec)
Pawłowice Śl. – Górnik Wes. 2:0 (koniec) | Ruch Z. – Piast II 5:0 (koniec) | Unia T. – Poprad M. 1:0 (koniec)
Resovia – Karpaty K. 3:0 (koniec)
Skra Częstochowa
0:3 (0:1)
GKS Jastrzębie
Sobota 02.05.2015, 11:00 • Stolzle Stadion Sto, ul. Loretańska 20, Częstochowa • 3 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Witamy Państwa ponownie, tym razem ze bardziej słonecznej niż wczoraj Częstochowy, tym razem obiekt przy ulicy Loretańskiej – Stolzle Stadion Sto – na którego murawie występuje Skra Geocarbon Częstochowa. Dziś na tym obiekcie rozegrany zostanie mecz 30 kolejki III ligi śląsko – opolskiej pomiędzy miejscową Skrą, a jastrzębskim GKS – em. Drużyny walczą w tym sezonie już chyba tylko o honor, zarówno dla Skry jak i drużyny z Jastrzębia awans jest poza zasięgiem. Skra zajmuje obecnie lokatę 7 z dorobkiem 46 punktów, drużyna GKS – u Jastrzębie zajmuje lokatę 5 z 50 punktami. Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze 41 minut czekamy na składy obserwując rozgrzewające się drużyny.

Przed chwilą dotarły składy, rozpoczniemy od drużyny gości, drużyna z Jastrzębia wystąpi w składzie:

2
    Kontuzjowany Kardas w drużynie Skry opatrywany przy bocznej linii.

3
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Trout, na boisku pojawia się Lorenc.

4
    Atakuje drużyna Skry, prawym skrzydłem przedziera się Gerega.

4
    Od bramki spokojnie Drazik.

5
    Tym razem piłka w posiadaniu drużyny gości, prawym skrzydłem nacierał Mazurkiewicz, ale nieudana akcja. Od bramki Procek.

6
    Atakuje Skra – Sobala – faulowany przez defensorów drużyny z Jastrzębia.

6
    Spokojne rozprowadzenie piłki przez Jastrzębski GKS, Weis do Lorenca.

7
    Grę wrzutem z autu wznawia Jastrzębie.

7
    Żółtą kartkę otrzymuje Sobala (Skra Częstochowa).

7
    Kartka za ostre wejście w bramkarza drużyny gości – Drazika.

8
    Groźna akcja Skry, Sobala próbował dośrodkowywać, niestety nikt z zawodników Skry nie doszedł do piłki.

10
    W natarciu Skra, niecelne podanie Mateusza Woldana.

10
    Kontuzja w drużynie z Jastrzębia, kontuzjowany Canbioł.

11
    Faulował Nocoń.

12
    Tym razem przewinienie drużyny gości, faulował Mazurkiewicz.

12
    Atakują Jastrzębianie, środkiem pola Godzała do Weisa, ale ten bardzo niecelnie dośrodkowuje. Od bramki Procek.

14
    Walka w środku boiska.

14
    Tym razem próbował dośrodkowywać Weis. Ale dobra interwencja defensywy Skry.

15
    Podwójna próba Skry, dwukrotnie Sobala, niestety nadal bez goli.

16
    Faulowany Canabioł , faulował Nocoń.

16
    Żółtą kartkę otrzymuje Nocoń (Skra Częstochowa).

17
    Lewym skrzydłem atak Jastrzębia, dośrodkowywał Jadach, ale strzał Canabioła pozostawia wiele do życzenia, nadal 0-0.

18
    Znowu groźnie Sobala, ale jego próba dośrodkowania już zza linii kończącej boisko i od bramki grę wznowi Drazik.

19
    Przy piłce Jastrzębianie... faul Sławomira Ogłazy zatrzymuje akcję drużyny gości.

20
    Dobra interwencja Procka, szybkie wznowienie, przy piłce Skra. Tak niewiele brakował by ktoś z pary Sobala – Kardas umieścił futbolówkę w bramce Drazika.

21
    Faulowany Gerega.

22
    Walka w środku pola, przy piłce drużyna Skry.

23
    Grę wrzutem z autu wznawiają Jastrzębianie.

23
    Lekkie zamieszanie na boisku po faulu Sobali.

24
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Sobala (Skra Częstochowa).

24
    Atakuje Skra – Andrzejewski – szybkie wycofanie do Musiała. Ale dobra interwencja GKS-u. Na Lorecie nadal bez goli.

25
    Od bramki grę wznawia Procek.

26
    Atakuje Skra – Nocoń – Musiał – i strata piłki.

27
    Tym razem w natarciu Jastrzębianie Weis do Lorenca. Dobra interwencja Noconia i akcja przenosi się na drugą połowę.

28
    Prawym skrzydłem atakują gospodarze, ale kolejny faul w ataku Andrzejewskiego.

29
    Żółtą kartkę otrzymuje Andrzejewski (Skra Częstochowa).

31
    Kolejna akcja Skry, niestety złe podanie Andrzejewskiego.

32
    Dośrodkowanie Weisa, zatrzymane przez skutecznie przez Woldana.

32
    W dalszym ciągu atakuje drużyna z Jastrzębia, znowu Weis, tym razem po interwencji defensorów Skry rzut rożny.

33
    Grę od bramki wznawia Procek.

33
    Na trybunach słychać doping kibiców gości, dopiero teraz pojawiła się większa grupa kibiców GKS-u Jastrzębie.

34
    Kolejna ostra interwencja zawodnika Skry i kontuzja w drużynie GKS-u. Na murawie leży kontuzjowany Szymura.

35
    Grę rzutem wolnym wznowi GKS Jastrzębie.

36
    Nieudana akcja gości od bramki Procek.

37
    Rzut rożny dla gości, niezła akcja prawym skrzydłem, ale jeszcze lepsza interwencja defensywy Skry.

38
    Strzelał Weis z dystansu, ale nad bramką.

39
    Atakuje Jastrzębie, ale dobrze piłkę odzyskuje Nocoń.

39
    Nadal w natarciu goście z Jastrzębia tym razem akcja przeniosła się na lewe skrzydło – Weis – zablokowany przez Geregę.

40
    Ponownie Jastrzębianie, ale strata. Grę wznowi drużyna gospodarzy wrzutem z autu.

41
    Walka w środku boiska, przy piłce Jastrzębianie.

42
    Aut dla drużyny gości. Szybkie wznowienie i akcja prawym skrzydłem.

43

44
    Kolejna nieudana próba prostopadłego zagrania Andrzejewskiego do Kardasa. Nadal bez goli, na tablicy świetlnej 0-0.

45
    Faul drużyny gości, faulował Jadach.

45+1
    Gol dla Jastrzębia!
    Bramkę zdobył MAZURKIEWICZ.

45+1

Cóż za zakończenie pierwszej połowy, fantastyczny lob Mazurkiewicza i mamy otwarcie wyniku. W tych pierwszych 45 minutach na wyniku zaważyła na pewno czerwona kartką dla napastnika Skry – Kamila Sobali – od tego momentu gra gospodarzy, zwłaszcza z przodu, zmieniła się o 180 stopni. Wykorzystali to goście z Jastrzębia, którzy decydujący, jak na razie, cios zadali w ostatnim fragmencie pierwszej połowy.

Za chwilę początek drugiej odsłony meczu.

46

46
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Gerega, na boisku pojawia się Kowalski.

46
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Kardas, na boisku pojawia się Piwiński.

46
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Ogłaza, na boisku pojawia się Nowak.

47
    Atakuje Jastrzębie, nad bramką Jadach.

48
    Nadal atakują Jastrzębianie, ale nic nie wynika z tych akcji. Na tablicy 0-0.

49
    Walka w środku pola.

50
    Samobójcze trafienie zalicza SZWARGA.

50
    Z dystansu strzelał Jadach piłka odbiła się od Szwargi. I mamy zmianę wyniku 0-2.

52
    W natarciu GKS Jastrzębie, akcja lewym skrzydłem. Ale nieskutecznie, od bramki Procek.

54
    Próbował Andrzejewski, ale piłka zatrzymała się na Pacholskim.

55
    Atakuje drużyna gości, tym razem prawym skrzydłem, ale zatrzymana przez Tomczyka.

56
    Natychmiastowa odpowiedź Skry, ale również nieskutecznie, złe podanie Noconia do Andrzejewskiego.

57
    Dobra akcja GKS-u piłka chodzi jak po sznurku... ale odzyskuje ją Nowak, podaje Andrzejweskiemu a ten... nadział się na golkipera z Jastrzębia – Drazika.

58
    Tak niewiele brakowało, aby Jastrzębie strzeliła na 0-3, strzelał Canabioł, ale piłka przeszła nad bramką Procka.

59

60
    Od bramki grę wznawia Drazik.

62
    Nieskuteczna akcja prawym skrzydłem gości z Jastrzębia, faulowany Kulawiak.

62
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Mazurkiewicz, na boisku pojawia się Szczęch.

63
    Okres naporu drużyny z Jastrzębia, z dystansu strzelał Weis.

64
    kolejna popisowa akcja GKS-u, ale skutecznie zatrzymał ją Procek.

65
    Bardzo niecelna próba Noconia. Nadal 0-2.

65
    Grę wznowił Drazik.

65
    Kontuzja w drużynie Skry, kontuzjowany Adrian Musiał.

66
    Grę wrzutem z autu wznawia Piwiński.

67
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Zajączkowski, na boisku pojawia się Kawula.

68
    Dobra interwencja Drazika, strzelał ponownie Nocoń.

69
    W natarciu Jastrzębianie, prawym skrzydłem Weis, ale piłkę odzyskuje Adrian Musiał szybkie przerzucenie na prawe skrzydło .

70

70
    Faulowany Andrzejewski. Grę rzutem wolnym wznowi Tomczyk.

70
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Nocoń, na boisku pojawia się Łazowski.

70
    Od bramki grę wznowi Drazik, wcześniej nieskutecznie strzelał Woldan.

72
    Akcja drużyny gości, piłka rozgrywana w środkowej strefie. Spokojna, precyzyjna gra.

73
    Na pozycji spalonej Szczęch.

73
    Nieudana próba strzału Kowalskiego, ale nadal atakuje Skra.

74
    Szwarga zablokował Szczęcha, rzut rożny dla Jastrzębia.

74
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Godzała, na boisku pojawia się Musioł.

74
    Od bramki grę wznowi Procek.

76
    Grę wznawia wrzutem z autu Jastrzębie.

77
    W dalszym ciągu duża przewaga gości z Jastrzębia. Spokojne rozgrywanie piłki w środkowej strefie, przy piłce Weis podaje do Musioła i piłkę odzyskuje dla Skry Andrzejewski.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Weis (GKS 1962 Jastrzębie).

79
    Zza linii końcowej próbował dośrodkowywać Lorenc, grę wznowi Procek.

80
    Faul zawodnika z Jastrzębia, grę wznowił Piwiński.

81
    Do dośrodkowania Weisa nie doszedł Canabioł.

82
    Andrzejewski do Kowalskiego, ale dobra interwencja defensywy GKS-u.

84
    Z autu Karol Tomczyk.

85
    Dobra szarża Kowalskiego, wycofanie do Musiała, ale ten za mocno podał do Łazowskiego i grę od bramki wznawia Drazik.

86
    Piłka opuściła plac gry, grę wznowił Procek.

87
    Naciera Jastrzębie, ostre dośrodkowanie z lewej strony, ale dobrze interweniował Procek.

88
    Bramkę zdobył CANABIOŁ.

89
    Stracie zawodników na 40 metrze. Kontuzjowani Łazowski oraz Kawula, zawodnicy opuścili boisko.

90

90+1
    Kolejna groźna akcja Jastrzębian ale dobrze zachowała się defensywa Skry.

90+2

Spory niedosyt trenera Mrozka i jego podopiecznych, dziś lepszą okazała się drużyna z Jastrzębia i pewnie zwyciężyła na Stolzle Stadionie Sto 3-0. Bramki dla GKS-u zdobywali w minucie 45 – Mazurkiewicz – w minucie 50 Szwarga (sam.) oraz w 88 minucie Caniboł. Decydującym fragmentem spotkania było wydarzenie z minuty 25 kiedy to Kamil Sobala, napastnik Skry, otrzymał drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Od tego momentu ze Skry zeszło jakby powietrze i Częstochowianie oddali inicjatywę. Skrzętnie skorzystali z tego goście, swój festiwal bramek rozpoczęli w minucie 45, a kończyli w minucie 88. (12:56:10)
    Uwaga: Jesteś działaczem klubu piłkarskiego, a może prowadzisz stronę internetową? Zapraszamy serdecznie do współpracy przy relacjach na żywo kluby trzecioligowe, a także z niższych klas rozgrywkowych: piotr.pawlak@lajfy.com.

Adam Zajączkowski

Gole: 45+1. Mazurkiewicz, 50. Szwarga (sam.), 88. Caniboł

Kartki:   7. Sobala (SKC), 16. Nocoń (SKC), 29. Andrzejewski (SKC) – 78. Weis (JAS)   24. Sobala (SKC)

Skra Częstochowa: 25. Patryk Procek, 16. Konrad Gerega (kpt.), 4. Mateusz Woldan, 8. Dawid Szwarga, 11. Karol Tomczyk, 9. Sławomir Ogłaza, 10. Adrian Musiał, 6 Piotr Nocoń, 17. Patryk Kardas, 7. Kamil Sobala, 70. Piotr Andrzejewski
    Zmiany: 33. Adrian Woszczyna, 14. Adrian Błaszkiewicz, 66. Paweł Nowak, 15. Marcin Kowalski, 67. Krzysztof Łazowski, 21. Sławomir Piwiński, 22. Marek Dominik

GKS Jastrzębie: 22. Grzegorz Drazik, 17. Kamil Szymura, 18. Damian Zajączkowski, 16. Dominik Kulawiak, 7. Kamil Godzała, 20. Damian Trout, 24. Dawid Weis, 27. Oskar Mazurkiewicz, 8. Kamil Jadach, 6. Wojciech Caniboł, 4. Piotr Pacholski
    Zmiany: 26. Mateusz Deege, 2. Tomasz Lorenc, 11. Dominik Szczęch, 13. Tomasz Musioł, 25. Kacper Kawula

Sędziowie: Sędzia główny – Maciej Kosarzecki (Opole)– sędziowie asystenci – Damian Picz (Opole), Michał Mazurek (Opole).