Swansea – Man City 2:4 (koniec) | Man Utd – Arsenal 1:1 (koniec)
Manchester United
1:1 (1:0)
Arsenal F.C.
Niedziela 17.05.2015, 17:00 • Old Trafford, Manchester • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

W meczu 37. kolejki angielskiej Premier League dojdzie do arcyciekawego starcia. Manchester United na własnym obiekcie zagra z drużyną Arsenalu Londyn.

Będzie to niezwykle ważne spotkanie w kontekście końcowego układu tabeli. Mistrza już znamy, ale czeka nas jeszcze ciekawa walka o miejsca 2-4. W tej chwili United zajmuje czwartą lokatę i traci do ekipy z Londynu dwa punkty i po ewentualnym zwycięstwie mogliby ich przeskoczyć w tabeli. Oczywiście należy pamiętać, że Arsenal ma rozegrane o jedno spotkanie mniej.

Kanonierzy z racji tego, że mają jeszcze do rozegrania trzy spotkania są w nieco bardziej komfortowej sytuacji. W przypadku wygranej nad MU wciąż byliby trzeci, ale zrównali by się punktami z Manchesterem City. Jednocześnie taki rezultat sprawiałby, że ich dzisiejsi rywale musieliby zadowolić się czwartą lokatą na koniec sezonu.

Przed tygodniem lepiej w ligowej walce spisał się klub z Manchesteru, który pokonał na wyjeździe 2:1 Crystal Palace po golach Juana Maty i Marouane'a Fellainiego. Z kolei Arsenal przegrali niespodziewanie na własnym obiekcie ze Swansea City 0:1, czym z pewnością skomplikował sobie nieco sytuację w tabeli.

W pierwszym starciu między tymi drużynami górą były Czerwone Diabły, które triumfowały na Emirates Stadium 2:1. Wszystkie bramki padły wtedy w drugiej połowie, a pierwszy na listę strzelców wpisał się Kieran Gibbs, który... trafił do własnej siatki. Później na 2:0 podwyższył Wayne Rooney. Walczący do końca Arsenal złapał kontakt w piątej minucie doliczonego czasu gry za sprawą Oliviera Giroud, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.
    Ostania wizyta Arsenalu na Old Trafford zakończyła się jego zwycięstwem. Kanonierzy wyrzucili wtedy za burtę Czerwone Diabły w ramach rozgrywek o Puchar Anglii.

Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania w portalu Lajfy.com! Będziemy Państwa na bieżąco informować o przebiegu meczu.
    Piłkarze Arsenalu pojawili się już w "teatrze marzeń"!

Prezentujemy wyjściowe składy na dzisiejsze spotkanie:

Manchester United F.C.: De Gea – A. Valencia, Smalling, Jones, Rojo – Blind – Mata, A. Herrera, Fellaini, Young – Falcao

Rezerwowi: Valdés – Di María, Januzaj, van Persie, McNair, Blackett, Wilson.

Arsenal F.C.: Ospina – Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Coquelin, Cazorla – Ramsey, Özil, Alexis Sanchez – Giroud.

Rezerwowi: Szczęsny – Gibbs, Gabriel Paulista, Rosický, Wilshere, Walcott, Flamini.

Sędziowie: M. Dean – L. Betts, S. Long – M. Oliver.
    Kibice powoli pojawiają się na trybunach. Za chwilę rozpocznie się przedmeczowa rozgrzewka z udziałem obu zespołów.

Zdjęcie z rozgrzewki! Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało niespełna 20 minut!

Piłkarze obu zespołów już pojawiają się na murawie! Za chwilę usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra w tym meczu!

1

2
    Bardzo chaotyczny początek spotkania, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

4
    Szybki kontratak Arsenalu! Alexis Sanchez długo prowadził futbolówkę, ale został powstrzymany przez powracającego Blinda.

5
    Gra jest toczona w bardzo szybkim tempie! Piłka przenosi się spod jednej bramki pod drugą. Zapowiada się doskonałe widowisko.

6
    Young zszedł z futbolówką do środka boiska i zdecydował się oddać strzał około 25 metrów, ale wyraźnie się pomylił gracz United.

8
    Dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się gospodarze. Natomiast przyjezdni mają problem, aby przenieść ciężar gry na połowę rywali.

9
    Przed szansą stanął Falcao, ale uderzenie Kolumbijczyka z bliskiej odległości zostało zablokowane przez obrońcę Arsenalu.

10
    Czerwone Diabły dwukrotnie wznawiały grę od narożnika boiska, ale defensorzy Arsenalu oddalili grę od własnej bramki.

12
    Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy starają się narzucić własne warunki gry. Natomiast Kanonierzy cofają się na własną połowę boiska i czekają na możliwość do kontrataku.

13
    Środkiem boiska popędził Sanchez, ale zbyt długo holował futbolówkę i został zatrzymany przez powracającego za akcją Young'a.

14
    Coquelin faulował tuż przed polem karnym Matę! United będą mieli dobrą okazję do uderzenia z rzutu wolnego z około 18 metrów!

15
    Ze stojącej piłki bezpośredni strzał na bramkę oddał Juan Mata, ale jego próba była zbyt słaba, aby zaskoczyć Davida Ospinę.

16
    Trwa napór Manchesteru United, który zdominował rywali! Arsenal zamknięty na własnej połowie boiska i skupiony na obronie.

18
    Ofensywny wypad Kanonierów, ale Santi Cazorla źle rozegrał futbolówkę i ponownie w posiadaniu piłki Czerwone Diabły.

19
    Atmosfera na Old Trafford jest znakomita! Kibice obu zespołów świetnie dopingują swoich ulubieńców! Czekamy na pierwszą bramkę.

21
    Po ciekawym początku meczu tempo gry nieco spadło – teraz to Arsenal stara się przejąć inicjatywę.

22
    Mogło być teraz groźnie! Jednak w bardzo ofiarny sposób interweniował we własnym polu karnym Phil Jones, który powstrzymał Oliveira Giroud.

24
    Niewiele dzieje się na murawie.. Walka toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Oba zespoły stosują wysoki pressing zaraz po stracie piłki.

25
    Kanonierzy przetrwali początkowy napór Czerwonych Diabłów i teraz to oni próbują zagrozić bramce strzeżonej przez hiszpańskiego golkipera United.

27
    Cały czas czekamy na pierwszą bramkową sytuację lub groźny strzał.

28
    Ależ było groźnie! Nieporozumienie Jones'a z De Geą, ale golkiper United zdołał wyjaśnić sytuację.

30
    Gol dla United!
    Czerwone Diabły wychodzą na prowadzenie! Świetnie w pole karne dośrodkował Ashley Young a ANDER HERRERA mierzonym strzałem z woleja umieścił futbolówkę w siatce! Efektownie trafienie hiszpańskiego pomocnika!
    Ander HERRERA - 1:0
    Bardzo skuteczny jest hiszpański pomocnik w kończącym się sezonie Premier League!

32
    Gospodarze chcą pójść za ciosem! W dużych opałach są podopieczni Arsen'a Wengera, którzy w ostatnich minutach popełniają sporo błędów indywidualnych.

33
    Groźna akcja Arsenalu! Mesut Ozil przełożył obrońcę, ale nie zagrał w tempo do Oliveira Giroud, który został w blokach startowych.

35
    Obraz gry nie ulega zmianie, prowadzenie United jest w pełni zasłużone. Arsene Wenger będzie musiał w przerwie poważnie porozmawiać ze swoimi podopiecznymi.

37
    Mieliśmy krótką przerwę w grze po nieprzepisowym ataku Mesuta Ozila, gdyż reprezentant Niemiec długo dyskutował z arbitrem.

38
    Radamel Falcao w momencie podania znajdował się za linią obrony, co bardzo dobrze dostrzegł arbiter liniowy.

39
    Young świetnie zagrał na wolne pole do Maty, który następnie dośrodkował w szesnastkę, gdzie do strzału składał się Falcao! Jednak sędzia dopatrzył się przewinienia Kolumbijczyka.

41
    Arsenal stara się odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, ale defensywa United jest dzisiaj niemal bezbłędna.

42
    Mesut Ozil dośrodkował w pole karne, gdzie doszło do małego zamieszania! Jednak obrońcy MU zdołali oddalić zagrożenie spod własnej bramki.

43
    Dośrodkowanie w pole karne Arsenalu, ale Fellaini był spóźniony i nie zdołał oddać strzału na bramkę.

44
    Falcao dobrze opanował piłkę na 18 metrze i zdecydował się oddać strzał, ale jego próba została zablokowana przez obrońców Arsenalu.

45
    Bardzo dobrze rozegrali teraz rzut wolny gospodarze! Mata zagrał na 14 metr do Blinda, który oddał strzał bez przyjęcia! Na drodze piłki do siatki stanęli.. dwaj gracze Manchesteru – Smalling i Young!

45+1

Po pierwszej części meczu Manchester United w pełni zasłużenie prowadzi z drużyną Arsenalu Londyn po efektownym trafieniu Andera Herrery! Wracamy za 15 minut!
    Statystyki pierwszej części spotkania są bardzo jednostronne, ale końcowy wynik cały czas jest sprawą otwartą.

Ander Herrera po raz kolejny udowadnia, że jego transfer do Anglii był właściwą decyzję. Hiszpan jest jednym z liderów swojego zespołu.

Piłkarze obu zespołów już wracają na murawę! Za chwilę początek drugiej odsłony meczu.

46

46
    Trenerzy obu zespołów nie zdecydowali się na dokonanie zmian w wyjściowych składach po zmianie stron.

47
    Jesteśmy ciekawi, jak w drugiej części meczu będzie grał Arsenal, który w pierwszych 45. minutach nie oddał nawet strzału na bramkę!

49
    Gospodarze umiejętnie utrzymują się w posiadaniu piłki – rywale tylko za nią biegają..

50
    Składna akcja United! Fellaini zagrał na lewą stronę boiska do niepilnowanego Young'a! Pomocnik reprezentacji Anglii zagrał w pole karne, ale zrobił to zbyt głęboko.. Skutecznie interweniował golkiper Arsenalu.

51
    Mesut Ozil dośrodkował piłkę w pole karne z narożnika boiska, ale Phil Jones niepodzielnie rządzi we własnej szesnastce.

52
    W dobrej sytuacji znalazł się Alexis Sanchez, ale z ostrego kąta fatalnie przestrzelił.. Piłka poleciała wysoko w trybuny!

53
    Ramsey świetnie założył "siatkę" Herrerze i zdecydował się technicznie zagrać za linię obrony do Sancheza lub Giroud, ale zrobił to niedokładnie.

54
    Z 25 metrów huknął Rojo, ale piłka zmierzała w środek bramki, gdzie ustawiony był Ospina.

55
    Blind dobrze zablokował dośrodkowanie Bellerina i grę od wrzutu z autu wznowią przyjezdni.

56
    Mesut Ozil dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, ale dobrze ustawiony Antonio Valencia oddala zagrożenie spod własnej bramki.

57
    Mogło być groźnie, jednak Fellaini w momencie podania od Herrery znajdował się na pozycji spalonej.

59
    Szybki kontratak Arsenalu! Ramsey dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę głową do wbiegających partnerów zgrywał Ozil, ale Niemiec zrobił to bardzo niedokładnie.

61
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Radamel Falcao, na boisku pojawia się Robin van Persie.

62
    Obraz gry nie ulega zmianie! Gospodarze cały czas kontrolują przebieg gry i nie pozwalają na zbyt wiele rywalom, którzy są dzisiaj dobrze zorganizowani.

63
    Pierwsza dobra okazja dla Arsenalu! Sanchez zagrał płasko w pole karne, gdzie walkę o pozycję z obrońcą wygrał Olivier Giroud! Jednak Francuz z bliskiej odległości nie zdołał pokonać golkipera MU!
    Golkiper Czerwonych Diabłów zaliczył kolejną świetną interwencję.

64
    Wiatr w żagle złapał teraz Arsenal! Sanchez świetnie dostrzegł Ramsey'a, ale Rojo skutecznym wślizgiem przerwał akcję gości!

66
    W ostatnich minutach dużo dzieje się na murawie! Oba zespoły starają się atakować i stwarzają bramkowe okazje. Gra jest bardzo wyrównana.

67
    W drugiej części gry Arsenal prezentuje się zdecydowanie lepiej niż w pierwszej, ale wynik cały czas jest korzystny dla United.

68
    Po raz kolejny na pozycji spalonej został złapany gracz Manchesteru United. Defensywa Arsenalu gra dosyć pewnie, ale nie ustrzegła się dzisiaj błędów.

70
    Ależ było groźnie! Sanchez zagrał w pole karne do Ramsey'a, który już minął bramkarza United! Jednak w ostatniej chwili sytuację uratował Rojo!

71
    Bellerín dośrodkował w pole karne, ale wychodzący z bramki De Gea pewnie wypiąstkował futbolówkę.

72
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Héctor Bellerín, na boisku pojawia się Theo Walcott.

73
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Santiago Cazorla, na boisku pojawia się Jack Wilshere.

73
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Marcos Rojo, na boisku pojawia się Tyler Blackett.

73
    Boisko również opuści David de Gea, który z powodu kontuzji nie jest w stanie kontynuować gry!

74
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi David de Gea, na boisku pojawia się Victor Valdés.

75
    Gra została wznowiona! Arsene Wenger posłał dwóch kreatywnych graczy na plac gry, aby odmienili losu tego meczu.
    Były golkiper FC Barcelony debiutuje dzisiaj w Premier League!

76
    Powoli wkraczamy w decydującą fazę tego spotkania, a końcowy wynik jest sprawą otwartą. Jednak Arsenal zamiast atakować – broni dostępu do własnej bramki.

78
    Theo Walcott próbował minąć trzech graczy United, ale został już powstrzymany przez pierwszą przeszkodę – Tylera Blackett'a.

80
    Czerwone Diabły cały czas w posiadaniu futbolówki, a czasu do końcowego gwizdka pozostało coraz mniej.

81
    Young zwiódł obrońcę i dośrodkował w pole karne, ale piłka nie znalazła adresata i opuściła plac gry.

82
    Gol dla Arsenalu!
    Arsenal doprowadza do wyrównania! THEO WALCOTT zwiódł TYLERA BLACKETT'A i zdecydował się oddać strzał! Piłka po rykoszecie od młodego obrońcy United wpada do siatki! Gol zostaje zapisany jako trafienie samobójcze. Doskonałym podaniem w tej akcji popisał się Aaron Ramsey.
    Tyler BLACKETT - 1:1

84
    Arsenal chce pójść za ciosem! Dwie dobre okazje miał Olivier Giroud! Najpierw Francuz trafił tylko w boczną siatkę, a w drugiej potknął się będąc w dogodnej sytuacji.

86
    Oba zespoły walczą o komplet punktów, lecz to gracze Arsenalu są bardziej zdeterminowani. Zapowiada się bardzo emocjonująca końcówka.

88
    Ależ było blisko! Valencia dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę na 10 metr do van Persiego zgrał Fellaini! Jednak Holender z bliskiej odległości nie trafił w bramkę!

89
    Z drugiej strony boiska w pole karne wpadł Alexis Sanchez! Chilijczyk oddał strzał, ale jego próba była zbyt słaba, aby zaskoczyć Valdesa.

90
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alexis Sanchez, na boisku pojawia się Mathieu Flamini.

90+1
    Sędzia doliczył aż pięć minut do regulaminowych 90!

90+2
    Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Mesut Ozil, ale futbolówka nie minęła nawet pierwszego obrońcy..

90+3
    Zagranie za linię obrony do Juana Maty, ale po raz kolejny gracz United wpada w pułapkę ofsajdową.

90+5
    Zapasy w narożniku boiska, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia żadnego z graczy.

90+6
    Ander Herrera (MAN) został ukarany przez sędziego żółtym kartonikiem. To pierwsza i na pewno ostatnia kara indywidualna w tym meczu.

90+6

Po bardzo ciekawym spotkaniu Manchester United ostatecznie remisuje przed własną publicznością z drużyną Arsenalu Londyn! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live w portalu Lajfy.com! (18:53:39)
    Szlagier tej kolejki w angielskiej Premier Leauge na pewno nie rozczarował i dostarczył wielu emocji! Krótkie podsumowanie tego meczu:

Gole: 30. A. Herrera – 82. Blackett (sam.)

Kartki:   90+6. A. Herrera (MAN)

Manchester United: de Gea (74. Valdés) – A. Valencia, Smalling (C), Jones, Rojo (73. Blackett) – Blind – Mata, A. Herrera, Fellaini, Young – Falcao (61. van Persie).

Zmiany: Valdés – Di María, Januzaj, van Persie, McNair, Blackett, Wilson.

Arsenal F.C.: Ospina – Bellerín (72. Walcott), Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Coquelin, Cazorla (73. Wilshere) – Ramsey, Özil, Alexis Sanchez (90. Flamini) – Giroud.

Zmiany: Szczęsny – Gibbs, Gabriel Paulista, Rosický, Wilshere, Walcott, Flamini.

Sędziowie: M. Dean – L. Betts, S. Long – M. Oliver