Villarreal – Malaga 2:1 (koniec) | Elche – Bilbao 2:3 (koniec) | Deportivo – Levante 2:0 (koniec)
Atletico – FC Barcelona 0:1 (koniec) | Sociedad – Granada 0:3 (koniec) | Córdoba – Rayo Vallecano 1:2 (koniec)
Getafe – Eibar 1:1 (koniec) | RCD Espanyol – Real Madryt 1:4 (koniec) | Valencia – Celta Vigo 1:1 (koniec)
Sevilla – Almeria 2:1 (koniec)
Getafe CF
1:1 (1:1)
SD Eibar
Niedziela 17.05.2015, 19:00 • Coliseum Alfonso Pérez, Getafe • Hiszpańska LaLiga

Ostatni gwizdek sędziego! Strzelanie rozpoczął Hinestroza, ale trzy minuty później odpowiedział Borja. To wszystko z Getafe! Dziękuje za śledzenie relacji i zapraszam na pozostałe emocje w Lajfy.com! (20:50:15)

90+4

90+3
    Ostatnie sekundy tego meczu.

90+2
    Zmiana w drużynie Getafe CF: z boiska schodzi Diego Castro, na boisku pojawia się Alex Felip.

90
    Sędzia dorzucił trzy dodatkowe minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Zmiana w drużynie SD Eibar: z boiska schodzi Borja Fernández, na boisku pojawia się Derek Boateng.

89
    Przygotowana ostatnia zmiana w zespole gości.

87
    Końcowe minuty tego spotkania. Niektórzy kibice pewnie usnęli poziomem, jaki prezentują obie drużyny w drugiej połowie.

85
    Eibar od kilku minut szanuje piłkę i próbuje przedostać się przed pole karne przeciwnika.

83
    Zmiana w drużynie Getafe CF: z boiska schodzi Emiliano Valázques, na boisku pojawia się Carlos Vigaray.

82
    Przewinienie Errastiego blisko środkowej strefy boiska. Za chwilę przeprowadzona zostanie roszada w ekipie gospodarzy.

80
    Dziesięć minut do zakończenia spotkania. Statystyka celnych strzałów w drugiej połowie się nie zmienia.

78
    Czyżby obie drużyny czekały na końcowy gwizdek sędziego? Pierwsze oznaki niezadowolenia kibiców.

76
    Zmiana w drużynie SD Eibar: z boiska schodzi Raúl Navas, na boisku pojawia się Jose Maria Añibarro.

75
    Przygotowana druga roszada w zespole Gaizki Garitano.

73
    Hinestroza ponownie pokazał się z dobrej strony i znów wywalczył korner dla swojego zespołu.

72
    Barcelona jest bliska zdobycia mistrzostwa w Primera Division! Nie dość, że prowadzi, to Real właśnie stracił bramkę i w tym momencie remisuje 1:1!

71
    Interwencja Lillo przy linii końcowej boiska. Szansa dla Getafe z lewego narożnika.

69
    Poziom drugiej połowy można rzecz, że jest bardzo mizerny. W drugiej części meczu zobaczyliśmy dopiero jeden strzał w światło bramki.

67
    Obaj trenerzy mają jeszcze po dwie zmiany do wykorzystania w pozostałym wymiarze czasu.

66
    Zmiana w drużynie Getafe CF: z boiska schodzi Papa Babacar Diawara, na boisku pojawia się Iván López.

65
    Diawara uderzył w środek bramki, w to miejsce, gdzie stał bramkarz. Wcześniej jednak uniesiona chorągiewka w górę.

63
    Sporo fauli w ostatnich minutach. Obie drużyny popełniają sporo niewymuszonych błędów przy wyprowadzaniu piłki.

61
    Capa zakończył swój atak faulem. Od rzutu wolnego miejscowi.

58
    Zbliżamy się powoli do momentu, w którym obie drużyny będą grać już godzinę. Wciąż czekamy na kolejne trafienia w tym spotkaniu.

56
    Eibar od kilku minut gra o wiele lepiej. Coraz groźniejsze są ich akcje.

55
    Po kilku minutach bezbarwnej gry przed szansą stanął Capa, ponownie między słupkami dobrze zachował się golkiper z Getafe.

52
    Szansa dla Eibar, ale skuteczną interwencją popisał się Guaita. Po chwili Valázques wybił piłkę na korner.

50
    Hinestroza od samego początku meczu wykazuje sporą aktywność. Przed chwilą wywalczył rzut rożny.

48
    I mamy drugą kartkę dla zawodnika gości, tym razem żółtkiem napomniany Vila.

46
    Trenerzy obu drużyn nie zmienili składów po przerwie. Jedyna zmiana, jaka zaszła względem wyjściowego składu jest ta, która została przeprowadzona w doliczonym czasie pierwszej połowy.

46

Clos Gómez zaprosił obie jedenastki na zasłużoną przerwę. W pierwszej połowie zobaczyliśmy dwie bramki – obie po stałych fragmentach gry. Wracamy za piętnaście minut!

45+2

45+2
    Kontuzja del Morala okazała się poważniejsza.

45+2
    Zmiana w drużynie SD Eibar: z boiska schodzi Manu del Moral, na boisku pojawia się Saúl Berjón.

45
    Sędzia postanowił, że pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłużej.

43
    Del Moral ucierpiał w jednym ze starć. Napastnik Eibar przez chwilę poza boiskiem.

41
    Sporo ostrych zagrań widzimy w ostatnich minutach. Aż dziw, że sędzia pokazał dopiero jedną kartkę.

39
    Coraz mniej czasu pozostało do zakończenia pierwszej połowy. Obie drużyny chcą jeszcze stworzyć jakąś sytuację bramkową przed zejściem do szatni.

37
    Eibar przez chwilę w przewadze, jeden z zawodników dostał piłką w twarz. Krew na twarzy gracza gospodarzy.
    Borja FERNÁNDEZ - 1:1

35
    Gol dla Eibar!
    Ależ odpowiedź Eibar! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, główka zawodnika gości, Guaita odbija piłkę przed siebie, w to miejsce, gdzie stał BORJA FERNANDEZ! Pomocnik Eibar z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!
    Fredy HINESTROZA - 1:0

32
    Gol dla Getafe!
    Dośrodkowanie z lewego narożnika, najwyżej w polu karnym do piłki wyskoczył FREDDY HINESTROZA i skierował ją do siatki! Getafe wychodzi na prowadzenie!

30
    Pół godziny gry za nami. Wciąż wynik bezbramkowy.

29
    Padła właśnie bramka w Sevilli, gdzie zespół Grzegorza Krychowiaka gra z Almerią. Gol ten jest tym bardziej ważny, że zespół Almerii również walczy o utrzymanie w Primera Division.

27
    Niezłe dośrodkowanie z prawej strony boiska, w szesnastce Diawara oddał niecelny strzał głową.

25
    Borja Fernandez ogląda kartkę za zbyt ostry faul na jednym z rywali.

23
    Czas dosyć szybko biegnie, a my wciąż czekamy na okazje bramkowe z obu stron.

21
    Dośrodkowanie z prawego narożnika, piłka została przedłużona, ta trafiła do Hinestrozy, ten jednak nie spodziewał się tego i nie przyjął dobrze na nogę.

20
    Capa fauluje na czterdziestym metrze od własnej bramki. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka wybita poza boisko. Korner.

18
    Po chwili Escudero celował w okienko bramki rywali, ale dobrze ustawiony golkiper złapał futbolówkę.

17
    Pedro Leon w akcji ofensywnej, kapitan Getafe zdołał wywalczyć rzut rożny.

15
    Lacen przewinił na skraju pola karnego, szansa dla Eibar na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

13
    Krosowanie podanie z lewej strony boiska, piłka przeszła przez całe pole karne i opuściła linię boczną.

11
    Dośrodkowanie w obręb pola karnego, tam zaś obecny był Diawara, ale posłał piłkę obok bramki.

10
    Przewinienie Lillo blisko własnej szesnastki, będzie szansa dla Getafe z rzutu wolnego.

8
    Obie drużyny nie kwapią się do natężonych ataków. Obie drużyny mają nóż na gardle, dlatego też nie chcą popełnić jakiegoś większego błędu w defensywie.

6
    Pierwsza szansa na strzelenie bramki dla Eibar, próbę główkowania wykazał del Moral, piłka powędrowała obok bramki.

4
    Pierwsze minuty wskazują, że zespołem, który będzie grać z kontry będzie drużyna gości. Getafe będzie szukać swoich szans po ataku pozycyjnym.

2
    Piłka wybita przed pole karne, tam był zawodnik gospodarzy, ale Irureta nie miał problemów przy tym strzale.

2
    Pierwsza szansa dla Getafe z rzutu rożnego.

1
    Zaczęli gracze gospodarzy. Getafe na niebiesko, Eibar w błękitne trykoty.

1

Piłkarze obu drużyn na murawie. Trwa przywitanie obu jedenastek.

Poznaliśmy wyjściowe składy, wraz z ławkami rezerwowych obu drużyn:

Getafe CF: Guaita – Alexis, Valázques, Naldo, Escudero – J. Rodríguez, Lacen – León (C), D. Castro, Hinestroza – Diawara.

Rezerwowi: López – Arroyo, López, Vigaray, Astray, Felip, Peña.

SD Eibar: Irureta – Bóveda, Navas, Lillo, Vilà – Errasti, B. Fernández – Capa Rodríguez, Arruabarrena (C), Lara – del Moral.

Rezerwowi: Irazusta – Añibarro, Ekiza, Á. Rodríguez, D. Boateng, Piovaccari, Berjón.

Sędziowie: Clos Gómez – Javier Aguilar, Luis Marco – Aitor Cid.

Serdecznie zapraszamy na relację z tego spotkania! Być może będzie to najważniejszy mecz w kontekście gry o utrzymanie dla obu drużyn. Początku meczu o godzinie 19!

Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Clos Gomez, a na liniach pomagać mu będą Javier Aguilar oraz Luis Marco.

Eibar przegrało sześć spotkań z rzędu w tym ostatni mecz z Espanyolem. Getafe także gra ostatnio fatalnie notując passę 5 porażek z rzędu, w tym ostatnia z Rayo.

Eibar z kolei zajmuje 19. miejsce w tabeli i walczy o utrzymanie mając tyle samo punktów co bezpieczne jeszcze Deportivo. Goście mają nóż na gardle i muszą wygrać, jeśli myślą o zachowaniu szans na grę w elicie.

W dzisiejszym spotkaniu Getafe podejmie na własnym stadionie Eibar. Drużyna gospodarzy w tabeli Primera Division plasuje się na 15. miejscu i nie jest jeszcze pewna utrzymania mając 5 punktów przewagi nad osiemnastą w tabeli Granadą.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.