Levante – Elche 0:0 (Koniec) | Bilbao – Villarreal 4:0 (Koniec) | FC Barcelona – Deportivo 2:2 (Koniec)
Granada – Atletico 0:0 (Koniec) | Rayo Vallecano – Sociedad 2:4 (Koniec) | Eibar – Córdoba 3:0 (Koniec)
Celta Vigo – RCD Espanyol 3:2 (Koniec) | Almeria – Valencia 2:3 (Koniec) | Malaga – Sevilla 2:3 (Koniec)
Real Madryt – Getafe 7:3 (Koniec)
koniec
SD Eibar
3:0 (3:0)
Cordoba CF
Sobota 23.05.2015, 18:30 • Ipurua, Eibar • Hiszpańska LaLiga
Kursy przedmeczowe
     
    Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas. Korzystając z okazji serdecznie zapraszamy do śledzenia innych relacji na naszym portalu. Życzymy miłego niedzielnego wieczora. Lajfy.com (20:36:37)
     
    Spotkanie było jak na pozycje obu zespołów dobre, pełne szybkich akcji i strzałów. Ostatecznie Eibar był drużyną lepszą, stwarzającą więcej okazji co poskutkowało trzema golami, które zaaplikowane zostały w pierwszej połowie meczu. Niestety już wiemy, że oba zespoły w przyszłym sezonie nie wystąpią w najwyższej klasie rozgrywkowej, ponieważ Barcelona na Camp Nou tylko zremisowała z Deportivo La Coruna 2:2, natomiast Granada podejmująca Atletico Madryt również nie dała strzelić sobie bramki i ostatecznie padł remis 0:0.
     
    90+2
    Koniec meczu. Sędzia Alfonso J. Alvarez Izquierdo zagwizdał dzisiaj po raz ostatni kończąc tym samym dobre spotkanie, które było jednostronne na rzecz ekipy z Ipurua.
     
    90+2
    Granada już zakończyła swoje spotkanie remisując bezbramkowo z Atletico Madryt.
     
    90+1
    Ciągle czekamy na wydarzenia z innych stadionów, czy dzisiaj świetnie dysponowany Eibar obroni się przed spadkiem?
     
    90+1
    Żadna z drużyn nie chce już atakować, piłkę raz rozgrywają między sobą piłkarze Eibaru, a raz Cordoby.
     
    90
    Spotkanie zostało przedłużone o 2 minuty.
     
    88
    Świetna piłka od Navasa do Capy, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale kapitalnym powrotem popisał się Serrano i w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny.
     
    87
    Druga zmiana w ekipie Eibaru, plac gry opuszcza Capa, a w jego miejsce wchodzi Añibarro
     
    85
    Heldon znalazł trochę miejsca w polu karnym, ale piłka uderzyła w bandy reklamowe kilka metrów od lewego słupka bramki Irurety.
     
    82
    Trzecia i zarazem ostatnia zmiana w drużynie gości, boisko opuszcza Fidel, a Sergio Garcia Blanco melduje się na zielonej murawie.
     
    82
    Luso oddał strzał z około dwudziestu metrów, ale piłka nie słucha się dzisiaj żadnego piłkarza Cordoby i poszybowała kilka metrów nad bramką.
     
    79
    Fani gospodarzy są bardzo zmartwieni, ponieważ Granada jak i Deportivo La Coruna remisują swoje spotkania co oddala Eibar od pozostania w Primiera Division.
     
    78
    Capa wykorzystał utratę równowagi Deivida i oddał strzał, który wylądował na bocznej siatce. Był jeszcze rykoszet i będziemy mieli korner.
     
    76
    Cordoba stara się stworzyć coś ciekawego, ale ciągle jest wybijana z rytmu przez gospodarzy.
     
    71
    Kapitalny strzał z prawego skrzydła Capy, ale Saizar stanął na wysokości zadania i sparował piłkę, która przez długi czas toczyła się wzdłuż linii końcowej boiska.
     
    68
    Dobra centra z prawej strony boiska do Bijimine, których zdołał oddać strzał głową, lecz samo wykończenie było dość średnie.
     
    66
    Sytuacja nieco uspokoiła się i obie drużyny rozgrywają spokojnie piłkę na około 50 metrach od swojej bramki.
     
    64
    Cordoba próbuje atakować i strzelić honorowego gola, aby godnie pożegnać się z Primiera Division.
     
    62
    Druga zamiana w szeregach gości. Abela Gomeza zastępuje Heldon.
     
    58
    Rzut wolny dla Cordoby z około 30 metrów od bramki Irurety, ale Garcia nie popisał się i piłka będzie wybijana z piątki.
     
    55
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego Eibaru, ale Cordoba nie ma zamiaru nawet dojść do dogodnej sytuacji strzeleckiej.
     
    53
    Z dystansu uderzał Garcia, futbolówka odbiła się od Navasa i trafiła pod nogi Andone, który jednak nie opanował jej i mamy aut dla gospodarzy.
     
    51
    Fidel poszedł na wyprzedzenie i dośrodkował piłkę, ale zbyt głęboko i z łatwością łapie ją Irureta.
     
    48
    Świetne rozciągnięcie gry na prawe skrzydło co Capy, ten do Lary, który trochę wygonił się do lewego narożnika i stracił piłkę na rzecz defensywy Cordoby.
     
    47
    Zamieszanie przed szesnastką Cordoby i szybkie wyjaśnienie sytuacji przez Gunino.
     
    46
    Pierwsza zmiana u gości. Bijimine za Vico.
     
    46
    Druga połowa rozpoczęta.
     
    Po pierwszej połowie tylko jedno słowo jest odpowiednie żeby opisać przebieg tego spotkania – pogrom! Ekipa Gaizka Garitano od pierwszego gwizdka jest lepsza, inicjuje dużo więcej sytuacji bramkowych niż goście i zdecydowanie zasługuje na taki wynik.
     
    45+1
    Pierwsza połowa skończona.
     
    45+1
    Gospodarze chcieli już kompletnie dobić Cordobę przed ostatnim gwizdkiem, ale w polu karnym gości zrobiło się dość tłoczno i w końcu arbiter spotkania odgwizdał faul jednego z zawodników Eibaru po czym zaprosił wszystkich do szatni.
     
    45+1
    Spotkanie zostało przedłużony o co najmniej jedną minutę.
     
    45
    Korner dla Cordoby kompletnie nieudany i piłka w rękach bramkarza Eibaru.
     
    43
    Walka na połowie Eibaru pomiędzy Lillo, a Garcią, górą defensor gospodarzy.
     
    42
    Saizar teraz zabawił się w Manuela Neuera i wybiegł poza szesnastkę aby wybić piłkę na aut.
     
    40
    Cordoba od dwóch minut zamknięta w swoim polu karnym, gospodarze chcą wbić jeszcze jedną bramkę do końca pierwszej połowy.
     
    37
    Dobry strzał Andone, a Irureta wybija piłkę na rzut rożny. Po czym nastąpiła pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy.
     
    34
    Capa, świetny rajd zawodnika gospodarzy, uderzył po krótkim rogu i piłka zatrzepotała w siatce!
     
    29
    Spotkanie rozgrywa się w tym momencie głównie w środkowej części boiska, gospodarze już nie atakują tak jak w pierwszych 20 – stu minutach.
     
    26
    Kolejna wręcz idealna sytuacja Eibaru! Berjon zszedł z lewego skrzydła i podał piłkę górą do Capy, ale na nieszczęście gospodarzy futbolówka przeleciała nad głową napastnika.
     
    24
    Cordoba wychodziła do szybkiego ataku, ale Capa zatrzymał szarżującego Edimara.
     
    21
    Rzut wolny dla gospodarzy z około 50 metrów od bramki, Boveda dośrodkowuje, kilka główek w polu karnym i faul Capy na jednym z obrońców przyjezdnych.
     
    20
    Strzał Fidela i ponownie doskonałą paradą popisuje Irureta.
     
    18
    Dobra akcja gospodarzy, doskonałe podanie Lillo z głębi pola do Garcii, a ten trochę za szybko podawał do Berjona i dobra dobre wyjście Saizara, który łapię piłkę bez żadnych problemów
     
    16
    Świetnie interweniuje Irureta wyłapując centrę gości.
     
    13
    Świetnie spisują się podopieczni Gaizka Garitano
     
    11
    Gol dla Eibar!
    Strzelcem bramki NAVAS.
    Z rzutu rożnego dośrodkował Garcia, a stoper gospodarzy oddał silny strzał w prawy prawy róg bramki Saizara!
     
    8
    Eibar poczuł, że może strzelić kolejną bramkę i idą po swoje!
     
    6
    Gol dla Eibar!
    Strzelcem bramki ARRUABARRENA.
     
    5
    Drugi rzut wolny dla gości, Deivid wycofał do Abela, a ten uderzył z około 16 metrów obok bramki!
     
    3
    Rzut wolny dla Cordoby, z dośrodkowania wyszedł strzał, który Irureta paruje na rzut rożny.
     
    2
    Pierwsza dobra interwencja Saizara, dobrze wyłapuje dośrodkowanie.
     
    1
    Wrzut z auta na wysokości pola karnego Cordoby, lekkie zamieszanie i wyjaśniają defensorzy przyjezdnych.
     
    1
    Rozpoczynają gospodarze!
     
    1
    Mecz się właśnie rozpoczął.
     
    Prezentujemy wyjściowe jedenastki obu zespołów.
    Skład wyjściowy:

    SD Eibar: Irureta – Bóveda, Navas, Lillo, Vilà – B. Fernández, D. García – Capa Rodríguez, Arruabarrena (C), Lara – Berjón.
    Rezerwowi: Irazusta – D. Boateng, Añibarro, Lekić, D. Nieto, Á. Rodríguez, Errasti.

    Córdoba CF: Saizar – Gunino, Serrano, Barrera, Edimar – Luso, Abel (C) – Fidel, Garcia, Vico – Andone.
    Rezerwowi: Carlos – Ramos, Campabadal, Pinillos, Rossi, Garcia Garcia Blanco, Bijimine.

    Sędziowie: Alfonso J. Alvarez Izquierdo – Gallego Garcia – Barranco Trejo.
     
    Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30, 23. maja, natomiast na relację zapraszamy już kilka minut wcześniej gdzie przedstawione będą składy obu drużyn. Kto zostanie, a kto utrzyma się w La Liga? Odpowiedź na to pytanie już dzisiaj na Lajfy.com
     
    Ostatnie pięć kolejek dla podopiecznych Gaizka Garitano było pasmem niepowodzeń, bowiem zainkasowali tylko jeden punkt remisując na wyjeździe z Getafe 1:1. Ostatnie zwycięstwo Eibaru zanotowaliśmy 7. kwietnia kiedy to decydującego gola strzelił Mikel Arruabarrena po uderzeniu głową. W tym momencie bilans bramkowy ekipy z Estadio Municipal de Ipurua to: 31-55.

    Zespół z Cordoby również nie może się pochwalić dobrymi występami, bowiem ostatni mecz, w którym zawodnicy José Antonio Romero zdobyli komplet punktów odbył się 12. stycznia. Do tego czasu ekipa z Andaluzji ma koszmarny bilans 22-65.
     
    Gospodarze posiadają w tym momencie 32. punkty i w razie potknięcia Granady, która podejmie u siebie Atlético Madryt mają realne szanse na utrzymanie się, lecz najpierw muszą pokonać Cordobę, która gra tylko o honor.
     
    O godzinie 18.30 SD Eibar okupujący 18. miejsce zmierzy się z Cordobą CF, która nie posiada już żadnych szans na pozostanie w Primera División.
     
    38. kolejka La Liga zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie, w "czubie" tabeli już wszystko jasne, ale o tym kto zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej Hiszpanii dowiemy się już w tą sobotę.
     
    Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

    Mateusz Zając

    Gole: 6. Arruabarrena, 11. Navas, 34. Capa Rodríguez

    Kartki:   24. Capa Rodríguez (EIB)


    SD Eibar: Irureta – Bóveda, Navas, Lillo, Vilà – B. Fernández (37. Errasti), D. García – Capa Rodríguez (87. Añibarro), Arruabarrena (C), Lara – Berjón.
    Zmiany: Irazusta – D. Boateng, Añibarro, Lekić, D. Nieto, Á. Rodríguez, Errasti.

    Cordoba CF: Saizar – Gunino, Serrano, Barrera, Edimar – Luso, Abel (C) (62. Ramos) – Fidel (82. Garcia Garcia Blanco), Garcia, Vico (46. Bijimine) – Andone.
    Zmiany: Carlos – Ramos, Campabadal, Pinillos, Rossi, Garcia Garcia Blanco, Bijimine.

    Sędziowie: Alfonso J. Alvarez Izquierdo – Gallego Garcia – Barranco Trejo

    Widownia: 6267