Ukraina – Luksemburg 3:0 (koniec) | Estonia – San Marino 2:0 (koniec) | Słowenia – Anglia 2:3 (koniec)
Liechtenstein – Mołdawia 1:1 (koniec) | Rosja – Austria 0:1 (koniec) | Białoruś – Hiszpania 0:1 (koniec)
Słowacja – Macedonia Płn. 2:1 (koniec) | Litwa – Szwajcaria 1:2 (koniec) | Szwecja – Czarnogóra 3:1 (koniec)
Rosja
0:1 (0:1)
Austria
Niedziela 14.06.2015, 18:00 • Otkrytije Arena, Moskwa • Eliminacje Mistrzostw Europy

Niedzielne starcie będzie drugim Austriaków z Rosjanami w trwających eliminacjach. Na swoim terenie Austriacy wygrali 1:0. Jedynego gola na wagę trzech punktów strzelił w 73. minucie Okotie, który dopiero po przerwie pojawił się na murawie. Poprzedni mecz zanotowano ponad dekadę temu i było wówczas 0:0. Oby tym razem piłkarze trochę bardziej postrzelali.
    Arena meczu.

W przypadku Rosjan wspomniane mistrzostwa świata w Brazylii stały się powodem do krytyki. Na rewolucję się nie zdecydowano, nadal karty rozdaje Fabio Capello, ale wraz z podopiecznymi nie przekonuje do siebie. Owszem, przegrywają stosunkowo rzadko, ale na potęgę remisują. W tych eliminacjach już trzykrotnie, przez co muszą gonić rywali, a nie uciekać. Niedawno zagrali sobie towarzysko z Białorusią i trochę postrzelali na przełamanie. Wynik 4:2.

Austriacy stają się odbudować markę na mapie futbolowej świata. Od początku 2014 przegrali tylko jedno spotkanie, towarzyskie z Brazylią. Poza tym zwycięstwa przeplata z remisami. Jedyne punkty w eliminacjach Euro 2016 stracili w terminie wrześniowym, gdy zremisowali u siebie ze Szwecją. Poza tym są bardzo skuteczni. Ostatnio zremisowali w meczu bez stawki z Bośnią i Hercegowiną, czyli uczestnikiem ostatniego mundialu. Stara prawda głosi, że wyniki robią atmosferę i odwrotnie.
    Austriacy w drodze do Moskwy.

Na wstępie spójrzmy na sytuację w grupie. A jest interesująca. Austria, która przeżywa raczej chude, piłkarskie lata, plasuje się na szczycie tabeli z 13 punktami za cztery wygrane i ledwie jeden remis. Za plecami piłkarzy z alpejskiego kraju nie ma Rosjan, są natomiast Szwedzi oraz Czarnogórcy. Ostatni mają na koncie tyle samo punktu co gospodarze niedzielnego pojedynku – sześć.

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku istotnego dla układu sił w grupie G eliminacji Euro 2016. Rosja podejmuje Austrię. Pierwszy gwizdek Milorada Mazicia zaplanowano na godzinę 18:00.
    Przed meczem Austriacy relaksowali się.

Kibice zapełniają trybuny w Moskwie.

Trwa od dłuższego czasu rozgrzewka na murawie Otkrytije Areny. Milorad Mazić zagwiżdże pierwszy raz za nieco ponad kwadrans, więc intensywność poruszania się zawodników rośnie.
    Obrazki z rozgrzewki.

Przyjechała grupa kibiców z Austrii do stolicy Rosji. Oczekują kontynuowania passy przez swoich pupili i wykonania potężnego kroku na Euro 2016.

Aktorzy widowiska właśnie pojawili się na murawie. Wyprowadzeni zostali przez Milorada Mazicia i jego asystentów. Czas na hymny narodowe.

Przed meczem sędziowie zezwolili na zroszenie murawy wodą. Rosjanie zagrają w bordowych trykotach, natomiast Austriacy na biało-czarno.

1

2
    Początek meczu to chaotyczne próby skonstruowania ataku przez Rosjan. Ich rywale podchodzą wysokim pressingiem i natychmiast doskakują blisko do gospodarzy.

4
    Niepewnie interweniował Novoselcev i ratował się wybiciem poza linię boczną pod naciskiem nacierającego przeciwnika. Po chwili zakotłowało się w polu karnym Akinfiejewa.

7
    Nieco nastraszeni piłkarze reprezentacji Rosji wymieniają podania w linii defensywnej. Chcą narzucić przeciwnikowi swoje warunki, ale ten się na to nie zgadza.

8
    Arnautović, a następnie Januzović mogli zagrozić gospodarzom. Podnieśli się z miejsc kibice reprezentacji Austrii, ale skończyło się na strachu dla Rosjan. Akinfiejew nie musiał nawet interweniować.

10
    Futbolówka częściej w szesnastce Akinfiejewa, który musi szaleć na przedpolu po dośrodkowaniach gości. Almer nudzi się po przeciwnej stronie boiska.

11
    Pierwsza zmiana po ledwie 11 minutach. Czernow wbiegł na boisko za kontuzjowanego Bieriezuckija.

12
    Gra przeniesiona na przeciwną stronę boiska. Twardo grający goście nie pozwolili Kokorinowi odwrócić się z futbolówką i oddać niebezpieczne uderzenie w kierunku Almera.

15
    Alpejczycy mieli drugi korner po piąstkowaniu bramkarza reprezentacji Rosji. Dośrodkowanie w sam środek pola karnego padło łupem Akinfiejewa. Naprawdę zapracowany jest doświadczony golkiper.
    Rosjanie wrócą dziś na szeroką drogę do Francji?

18
    Twarda walka o każdy centymetr boiska. Nikt nie zamierza oddać panowania w środku pola. Działa to aktualnie na niekorzyść widowiska, w którym brakuje celnych, soczystych uderzeń.

20
    Doskonała interwencja Dragovicia. Ten zawodnik ma dziś upilnować Kokorina i napastnik reprezentacji Rosji wie już, że czeka go trudna przeprawa.

23
    Z trudem przychodzi Rosjanom budowanie ataków na połowie Austriaków. To gospodarze powinni dziś celować w zdobycie kompletu oczek, ponieważ muszą gonić w tabeli.

26
    Jedno z rozegrań rzutu wolnego było tak kombinacyjne, że nawet sami gospodarze nie zrozumieli swoich intencji. Almer rozpoczął wybiciem od bramki.

28
    Wreszcie powiało grozą pod bramką Almera. Bramkarz z Austrii musiał interweniować po płaskim uderzeniu Szatowa, który miał dużo miejsca w okolicy narożnika pola karnego!

31
    Fuchs miał mnóstwo miejsca na lewej stronie boiska. Nie skorzystał z hektarów, ponieważ dośrodkował wprost na głowę defensora.

33
    Gol dla Austrii!
    Strzelcem bramki MARC JANKO. Duże zamieszanie w polu karnym reprezentacji Rosji. Najwięcej przytomności zachował Janko, który złożył się do przewrotki i wkopał do siatki futbolówkę odbitą rykoszetem!
    Marc JANKO - 0:1

36
    Po zdobyciu gola goście mieli jeszcze jedną szansę, by natychmiast podwoić przewagę. Futbolówka dziobnięta ponad Akinfiejewem przeleciała nieznacznie obok słupka bramki. A już niemal cieszyli się kibice z Austrii!

38
    Liczne dośrodkowania w pole karne Rosji. Przoduje w ich posyłaniu Fuchs. Były już nawet gwizdy dla zespołu Fabio Capello, ponieważ nie układa się ten mecz tak jak zapowiadali.

40
    Interesująco rozgrywają na skrzydłach Austriacy. Mieli sytuacje podbramkowe, są zdyscyplinowani. 40 minut meczu to za mało, by wystawiać im laurkę, ale na pewno są na dobrej drodze do wygrania meczu w Moskwie.

43
    Zastanawia się Capello co zrobić, by poprawić grę swojego zespołu. Poza jedną akcją Szatowa nie pokazał zbyt wiele przez 45 minut. Za moment sędzia ogłosi o ile przedłuży pierwszą część meczu.

45
    Doliczone 2 minuty.

45+2

Skromne, acz zasłużone prowadzenie reprezentacji Austrii w Moskwie. Miała lepsze sytuacje podbramkowe, konstruowała ciekawsze ataki, natomiast drużyna Fabio Capello miała ledwie przebłyski, a to zdecydowanie za mało, by urwać punkty dobrze dysponowanym liderom wyścigu na Euro 2016.
    Tak zdobyty gol dał Austriakom świetną sytuację wyjściową.

46

46
    Zgodnie z przewidywaniami są zmiany już w przerwie. Mirancuk wbiegł na murawę za Ivanova.

48
    Zaraz po przerwie nie wydarzyło się nic ciekawego. Warto zajrzeć w tym momencie w statystyki spotkania. Jedna i druga drużyna oddała po trzy uderzenia na bramkę przeciwnika. Nie ulega jednak wątpliwości, że groźniejsze były te Austriaków.

50
    Harnik chwilę podryblował przed polem karnym i wywalczył sobie miejsce, z którego mógł przymierzyć w kierunku bramki Rosjan. Akinfiejew tylko odprowadził futbolówkę, która przeleciała nad poprzeczką.

52
    Kombarow dość nieoczekiwanie dopadł do dośrodkowania skierowanego na drugi słupek i główkował blisko bramki Austriaków.

54
    Coraz lepiej wygląda to, co robią na boisku Rosjanie. Do wrzutki z głębi pola wyskoczył Mirancuk i Almer musiał wysilić się, by skierować futbolówkę na korner. Poważne ostrzeżenia dla zespołu, po którego myśli układała się pierwsza połowa.

57
    Kombarow huknął ile sił w stopie z dystansu. Ponownie Almer uratował skromną przewagę gola. Co interesujące, przyspieszenie gospodarzy pozwoliło w niespełna kwadrans wyjść na prowadzenie w statystyce strzałów.

59
    Milorad Mazić nie zdecydował się przyznać reprezentacji Rosji rzutu karnego. Nawet nie było wielkich protestów i kontrowersji.

61
    Harnik szuka gola z dystansu. Przed momentem strzelił na notę dla Akinfiejewa. Na odpowiednim pułapie i bez maksymalnej energii tak, by weteran między słupkami poszybował i odbił futbolówkę.

63
    Ofiarnie Austriacy. Dwóch zeszło równocześnie do parteru i zablokowali akcję w okolicach linii pola karnego. Szarżowali Głuszakow i Żyrkow.

65
    Harnika nie ma już na boisku, a wszedł Sabitzer.

67
    Różne połowy tego meczu. Rosjanie zabrali się do ataku po przerwie i gdyby byli skuteczniejsi, to już Austria zapomniałaby o prowadzeniu. Nawet przed zmianą Harnika była szansa na gola dla Szatowa.

68
    A teraz Austriacy mogli postawić kropkę na i. Konkretnie ten, który przed momentem wbiegł na boisko. Sabitzer dopadł do bezpańskiej piłki i huknął płasko. Dokładnie w tym miejscu stał bramkarz i cudem, nogami odbił futbolówkę!

70
    20 minut do końca. Rosjanie są lepsi w drugiej połowie, ale nie potrafią tego udokumentować, a przed momentem nieomal zostali skarceni drugim golem.

71
    Kierżakow zamiast Kombarowa. Drugi napastnik pojawił się na boisku, by wesprzeć Kokorina.

74
    Wysoko ustawiona ofensywa zespołu Capello, ale wszystko wygląda dobrze tylko do 16. metra. Wprowadzony Kierżakow został zablokowany przez obrońców z Austrii.

75
    Okotie pojawił się na murawie zamiast autora dotychczas jedynego gola – Janko.

77
    Coraz mniej zapału w zespole przegrywającym. Austria wraca do tego, co było dobre w pierwszej połowie. Mijają minuty a Euro coraz bliżej przyjezdnych.

80
    Długo przyszło czekać na pierwszą, żółtą kartkę. Kokorin jest tym nieszczęśnikiem, który naraził się sędziemu z Serbii.

82
    Więcej stałych fragmentów mieli w ostatnich minutach piłkarze z Rosji. Dobrze radzili sobie rośli obrońcy reprezentacji Austrii. Tempo siadło, ponieważ gospodarze celebrowali wznowienie gry.

84
    Futbolówka w środku pola. Statystyka potwierdza, że Austriacy częściej uciekają się do fauli. Im więcej ich popełniają, tym gorzej wygląda gra Rosjan, więc jest to jakaś metoda.

86
    Obrońca za kreatywnego pomocnika. Konkretnie Prodl za Januzovicia.

88
    Klein trafił do notesu arbitra za ostre przewinienie. Jest pierwszym Austriakiem z kartonikiem na koncie.

89
    Gospodarze nie potrafią przenieść gry na dłużej w okolice pola karnego Almera. Wiadomo już, że Milorad Mazić doliczy 3 minuty do regulaminowego czasu.

90+1
    Sprytnie zachowują się piłkarze z alpejskiego państwa. Widać, że kibice doczekali się generacji, która prezentuje dojrzały i interesujący futbol.

90+3

Rosjanie przygotowali przed meczem skromną oprawę z drogą do Francji. Mieli znaleźć się na niej podopieczni Fabio Capello, jednak wypadli na pobocze i coraz trudniej wygląda ich sytuacja. Przeciwnie Austriacy, którzy wygrali piąty raz w eliminacjach! Sam mecz stał na niezłym poziomie. Mogła podobać się gra zwycięskiego zespołu w pierwszej części oraz w końcówce meczu. Rosjanie byli bezproduktywni do początku drugiej połowy. Wówczas przycisnęli i wydawało się, że w końcu doprowadzą do remisu. Nic bardziej mylnego. W tym fragmencie kapitalnie interweniował Almer. Parady bramkarza i trafienie Janko były ozdobami spotkania w Moskwie.