1:1 (0:0)
Raków Częstochowa
Niedziela 14.06.2015, 17:00 • Stadion ROSRRiT, Siedlce • Baraże 1. Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

W niedzielę w Siedlcach dojdzie do pierwszej odsłony barażowego dwumeczu o miejsce w I lidze. Rywalem miejscowej Pogoni (15 zespół I ligi) będzie Raków Częstochowa (4 zespół II ligi).

Pogoń uzyskała szansę gry w barażach dzięki udanej końcówce sezonu. W czterech ostatnich spotkaniach podopieczni Bartosza Tarachulskiego zanotowali trzy zwycięstwa (w tym walkower za mecz z Flotą).

Raków okazał się połowicznym zwycięzcą pasjonującego boju w II lidze. Klub spod Jasnej Góry od ostatnich sekund zmagań nie był pewny swojego losu. O tym, że Raków gra w barażu zdecydował gol Wojciecha Reimana w 90 minucie wyjazdowego meczu z Siarką.

Obie drużyny przystąpią do meczu w najsilniejszych możliwych składach.

Siedlczanie nigdy nie grali z Rakowem w meczu o stawkę. Na początku 2011 roku w sparingu częstochowianie wygrali 2:1 z III-ligową wówczas Pogonią.

Pogoń Siedlce: Witan – Grzesik, Dybiec, Lewandowski, Ratajczak – Demianiuk, Kosiorowski, Paczkowski, Calderón, Dziubiński – Djousse

Rezerwowi: Kozaczyński – Ł. Wójcik, K. Wójcik, Ogrodnik, Rodak, P. Krawczyk, Dzięgielewski

Raków: Kos – Waszkiewicz, Radler, Daniel, Buczkowski – Pawlusiński, Reiman, Hoferica, Kayode, Kmieć – Okińczyc

Rezerwowi: Stępień – Pluta, Kural, Wojtyra, Brzęczek, Góra, Pląskowski

1

1
    Pierwsza okazja gości. Strzał Pawlusińskiego broni Witan.

3
    Pogoń zaczęła nerwowo. Próbuje ułożyć swoją grę od tyłu.

4
    Prosta strata Calderóna na 25 metrze.

6
    Lewandowski powstrzymał Kayode.

7
    Kayode urwał się prawym skrzydłem, jednak Dybiec wybił jego centrę.

10
    Grzesik utrzymał się przy piłce w polu karnym, wystawił ją Calderónowi, który jednak z dobrej pozycji uderzył niecelnie.

11
    Faul Kosiorowskiego bez konsekwencji.

13
    Próba Łukasza Kmiecia z dystansu. Bez problemów łapie Witan.

14
    Reiman sfaulował Demianiuka. Sędzia uznał upomnienie za właściwą karę.

16
    Na boisku leży Kosiorowski. Pogoń szybko rozegrała wolny i wywalczyła kolejny stały fragment.

17
    Dybiec przejął piłkę przed polem karnym Rakowa, jednak nie zdołał minąć Daniela. Futbolówka trafiła do Paczkowskiego, który uderzył lekko i niecelnie.

18
    Reiman znacznie pomylił się z dystansu.

21
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Grzesika łapie Kos.

22
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

25
    Kayode uderza na fantazji z ostrego kąta. Bardzo, bardzo niecelnie.

28
    Dwaj piłkarze Pogoni zeszli z urazami. Po chwili wracają na boisko.

30
    Obie drużyny są skupione na grze defensywnej. Żadna z ekip nie potrafi zaskoczyć przeciwnika.

32
    Dalekie i niepotrzebne wyjście Witana. Kayode go minął i uderzył. Pogoń od straty bramki uratował Paczkowski, wybijając piłkę tuż sprzed linii bramkowej.

35
    Calderón długo szykował się do wykonania wolnego, jednak Pogoniści nie zdołali nawet oddać strzału w tej sytuacji.

36
    Kayode strzelił zza pola karnego. Witan pewnie złapał piłkę.

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Kosiorowski (Pogoń Siedlce).

39
    Raków liczył na zagrożenie gospodarzom po rzucie wolnym egzekwowanym przez Pawlusińskiego. Skończyło się na planach.

44
    Piłkarze czekają na ostatni gwizdek w pierwszej połowie.

45
    Sędzia doliczył dwie minuty, a Calderón wywalczył rzut wolny na 20 metrze.

45+2
    Paczkowski źle uderzył z rzutu wolnego.

45+2
    W ostatniej akcji pierwszej połowy strzał Demianiuka został zablokowany. Przerwa.

45+2

Raków prezentuje się nieźle, częściej strzela i ma przewagę optyczną. Pogoń gra zbyt prosty futbol, żeby zaskoczyć gości.

Raków już gotowy do gry.

Pogoń wreszcie wybiega na boisko.

46

47
    Demianiuk liczył na wywalczenie rzutu wolnego, jednak przy upadku zagrał ręką.

50
    Demianiuk rozpędzał się, lecz na jego drodze stanął Calderón, a dokładnie jego głowa.

53
    Na boisku leżą Piotra Kosiorowski i Łukasz Buczkowski. Przerwa w grze.

56
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Paczkowski, na boisku pojawia się K. Wójcik.

57
    Demianiuk ruszył prawym skrzydłem, jednak dośrodkował zbyt mocno.

57
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Hoferica, na boisku pojawia się Pląskowski.

59
    Gol dla Rakowa!
    Celne uderzenie WOJCIECHA REIMANA z 25 metrów.

60
    Rodak rozgrzewający się przy linii bocznej został ukarany żółtą kartką.

61
    Kos zbił na róg uderzenie Calderóna.

63
    Żółtą kartkę otrzymuje Kayode (Raków Częstochowa).

64
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Dziubiński, na boisku pojawia się Ogrodnik.

65
    Raków blisko drugiej bramki. Witan cudem zatrzymał Pląskowskiego w sytuacji sam na sam.

68

72
    Strata Ogrodnika. Kayode do Pawlusińskiego, który z woleja przestrzelił.

74
    Strzał Ratajczaka zablokowany. Rożny dla Pogoni.

76
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Kmieć, na boisku pojawia się Góra.

78
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Calderón, na boisku pojawia się Dzięgielewski.

80
    Pogoń szuka wyrównującej bramki.

80
    Kosiorowski uderza z dystansu. Kos bez problemu łapie piłkę.

81
    Szamotanina pod bramką Rakowa. Goście zażegnali niebezpieczeństwo.

83
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Buczkowski, na boisku pojawia się Wojtyra.

85
    Niecelny strzał Góry z dystansu.

88
    Pogoń przebywa na połowie gości, jednak nie przekłada się to na okazje podbramkowe.