Stal M. – Siarka T. 3:0 (koniec) | Rozwój – Karpaty 1:2 (koniec) | Lechia – Schalke 04 0:1 (koniec)
Stal Mielec
3:0 (0:0)
Siarka Tarnobrzeg
Środa 22.07.2015, 10:00 • Stadion MOSiR, Mielec • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00.

W meczu kontrolnym spotkają się drużyny Stali Mielec i Siarki Tarnobrzeg. Oba zespoły znają się jak nikt inny, kolejny sezon zagrają w II lidze. Mecz jest kolejnym etapem przygotowań obu klubów do nowego sezonu ligowego.

Stal i Siarka mają za sobą pucharowe mecze. Siarka awansowała do następnej rundy kosztem Chełmianki Chełm, którą pokonała 2:1, Mielczanie zaś po bezbarwnej grze ulegli Rozwojowi Katowice 0:2. W meczu z Siarką w drużynie Stali zadebiutuje znany z gry w GKSie Bełchatów Andreja Prokić.

Mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem.

1

3
    Akcja Siarki. Wrzucał Nadolski, faulował Liberę jednak Martuś.

6
    Wślizgiem Zalepa. Korner dla Siarki.

9
    Nowak przed polem karnym faulowany. Piłkarze Siarki nie zgadzają się z decyzją arbitra.

10
    Strzał z dystansu Nowaka obok bramki.

13
    Zalepa "zbiera" wszystkie piłki wykopywane przez Beszczyńskiego. On rządzi w pojedynkach powietrznych.

14
    Dobra wrzutka Prokicia z wolnego. Beszczyński wyłapał piłkę, ale równocześnie zderzył się z Kościelnym i teraz leży na boisku.

15
    Złe podanie Ślęzaka. Jednak Siarka nie zorganizowała kontry.

18
    Przeważa Siarka, ale bez konkretnych akcji. Od bramki Libera.

19
    Kolejne dośrodkowanie z prawego skrzydła Stali, wrzucał Papka. Piłka w rękach Beszczyńskiego.

23
    Faul Papki na Chłoniu, blisko do bramki Stali.

24
    Niebezpieczeństwo zażegnał Zalepa, który po raz kolejny wyskoczył do piłki najwyżej.

26
    Sędzia upomina Stępienia, który bez pardonu zaatakował Sebastiana Dudę.

29
    Dobry okres gry Mielczan. Aktywni Prokić i Duda na lewej flance.

30
    Stefanik z dystansu. Bardzo niecelnie. Sędzia zarządza przerwę na uzupełnienie płynów.

30

31

Jedna połowa trwa 30 minut.

33
    Akcja Prokicia. Strzelał w słupek!

33
    Kolejna indywidualna akcja Prokicia. Zwiódł obrońce i uderzył tuż obok słupka w długi róg.

34
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Ślęzak, na boisku pojawia się Marciniec.
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Prejs, na boisku pojawia się Bożek.

Zmiany także w drużynie Siarki, na boisku nie ma już Domańskiego, Martusia i Korzępy.

41
    Rzut wolny dla Siarki, wrzucał Stępień. Wybija Duda.

42
    Kapitalny cross Bierzały na prawo do Papki, Prokić mija się z piłką.

43
    Naciskany przez Bożka i Prokicia bramkarz Siarki zmuszony do dalekiego wybicia piłki.

45
    Duda przerywa kontrę gości. Powstrzymany Chłoń.

47
    Znakomita kombinacyjna akcja Stali. Źle ustawiona obrona Siarki. Po raz kolejny uderzał Andreja Prokić. Obok.

51
    Stępień ucierpiał w starciu z Żegleniem.

53
    Płasko w pole karne Duda. Siarczanie jednak wyszli z tego obronną ręką.

54
    Dośrodkowywał z rzutu wolnego Stefanik, był niebezpiecznie, ale Stal ostatecznie wybiła piłkę. Mogła nawet z tego wybicia wyjść kontra, ale Prokić nie doszedł do piłki.

56
    Kolejny stały fragment gry dla Stali. Lewonożny Prokić wrzucał, ale Siarka wybija jak najdalej od własnej bramki. Druga połowa należy do Mielczan. Do końca 3 minuty.

58
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki ŻEGLEŃ.
    Piękna bramka Łukasza Żeglenia. Zwiódł zwodem golkipera rywali i piętką posłał piłkę do siatki!

59
    Piękny strzał w okienko bramki Libery Nadolskiego, golkiper Stali jednak pewnie łapie piłkę.

60
    Nie dobiegł do wysokiego podania od Żubrowskiego Marciniec.

Wbrew mylnej informacji sprzed chwili mecz dalej trwa ;) Zaraz zacznie się "trzecia" połowa meczu.

61
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Bożek, na boisku pojawia się Płatek.

Zmiany także w składzie Siarki, jednak w warunkach gry na bocznym boisku ciężko się zorientować odnośnie zmian.

64
    Strzelcem bramki PROKIĆ.
    Strzał Serba z 16 metra i mamy 2:0!

65
    Rożny dla Siarki. Niebezpiecznie do Libery głową odgrywał Zalepa. Wszystko zakończyło się szczęśliwie dla Stali.

66
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Żubrowski, na boisku pojawia się Getinger.

70
    Dużo niedokładności po obu stronach. Tymczasem na boisko powrócił Domański w drużynie Siarki.

74
    Na boisku teraz panuje marazm. Trudno o jakąś dłuższą akcję. W Siarce próbuje poderwać zespół Domański.

Na boisko wrócili Prejs, Ślęzak i Żubrowski.

78
    Świetny debiut Serba, wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali.

78
    Beszczyński ukarany kartką. Choć wydawało mi się, że otrzymał ją tuż przed bramką Prokić, sędzia asystent jednak podpowiada, że to bramkarz Siarki.

82
    Dobra krótka wymiana podań Stalowców, piłkę gubi jednak Ślęzak.

83
    Nieudana kontra Marcińca. Bez faulu odebrał mu piłkę zdaje się Nadolski.

84
    Prokić świetnie się zastawił i wywalczył rzut wolny. Nerwowo reagują piłkarze Siarki.

85
    Siarka próbuje konstruować akcję skrzydłami, wykorzystując Domańskiego czy Chłonia, jednak bezskutecznie.

89
    Ależ ten Prokić jest szybki! W ostatniej chwili zablokowany. Korner.

90

Stal po ciekawym sparingu pokonuje Siarkę Tarnobrzeg 3:0. Goście przeważali tylko w pierwszych 30 minutach. Ze znakomitej strony pokazał się mielecki debiutant – Andreja Prokić. W obu zespołach co chwila dochodziło do rotacji w składzie.

Mecz rozegrano w systemie 3 x 30 min. Dziękujemy za śledzenie relacji. (11:50:49)