Wolfsburg – Eintracht 2:1 (koniec) | Stuttgart – FC Koln 1:3 (koniec)
VfB Stuttgart
1:3 (0:0)
1. FC Koln
Niedziela 16.08.2015, 17:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Niemiecka Bundesliga • Runda 1

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy Państwu bardzo serdecznie i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (19:25:31)
    Kolonia wywozi trzy punkty ze Stuttgartu:

To był naprawdę świetny pojedynek. Stuttgart grał ofensywnie i efektownie, ale tylko raz gracze tego zespołu zdołali pokonać Horna. Uczynił to strzałem z rzutu karnego Daniel Didavi. Z drugiej strony niezwykle skuteczni byli przyjezdni, którzy zdobyli aż trzy bramki. Najpierw Przemysława Tytonia strzałem z rzutu karnego pokonał Modeste, a później prowadzenie podwyższył Zoller. W samej końcówce wynik ustalił jeszcze Osako. Polacy wypadli we tym starciu bardzo przeciętnie. Olkowski zmieniony został w 68. minucie i nie popisał się niczym wyjątkowym w starciu z rywalami. Bramkarz VFB z kolei sprokurował rzut karny dla Kolonii, a poza tym nie miał szans przy żadnym z uderzeniem graczy przyjezdnego teamu.

90+3
    90+2. Yūya ŌSAKO - 1:3

90+2
    Gol dla Köln!
    Kapitalną kontrę wyprowadzili goście i już zapewnili sobie zwycięstwo w tym spotkaniu!!! Modeste do samego końca wyczekał Tytonia i podał do będącego na czystej pozycji YUYA OSAKO!!! Ten z kolei nie miał problemu ze skierowaniem futbolówki do siatki!!!

90+1
    O trzy minuty przedłużył ten mecz arbiter. Trzy z rzędu kornery wykonywali teraz gracze VFB. Tytoń idzie w pole karne gości.

90
    Za moment dowiemy się o ile minut sędzia zdecyduje się przedłużyć tą odsłonę spotkania. Liczymy jeszcze na wielkie emocje w końcówce.

89
    Klein świetnie zatrzymał teraz szarżującego Bittencourta. Szybko przesunął on grę swoich graczy do przodu, a potężne uderzenie z dystansu Didaviego broni Horn.

88
    Doświadczenie Lehmanna wzięło teraz górę w starciu z Didavim. Faulował młodszy zawodnik swojego rywala i wznowią gracze Kolonii.

87
    Maxim miał okazję do pokazania swoich umiejętności na prawym skrzydle. Finalnie dobrze zablokował go Hector.

86
    Werner jeszcze w samej końcówce pojawia się na polu gry. Zmienia on zmęczonego Insue.

85
    Ginczek na niesamowitej szybkości minął rywala na prawym skrzydle i świetnie dośrodkował! W szesnastce klatką piersiową idealnie na korner piłkę wybijał Sorensen!
    Didavi daje jeszcze nadzieję gospodarzom:

84
    Faulowany był na połowie boiska zawodnik przyjezdnego zespołu. Stark musi jeszcze uspokoić szkoleniowca Kolonii.

83
    Troszkę chaosu wkradło się w poczynania obu drużyn. Po chwili od wrzutu z autu grę wznowi Emiliano Insua.

81
    Jan Kliment pojawia się jeszcze na murawie. Zmienia on nieskutecznego dzisiaj Harnika.

81
    Dwa rzuty rożne dla gospodarzy w krótkim odstępie czasu. Kostić nie popisał się jednak dokładnymi dośrodkowaniami.

80
    Ostatni kwadrans to trzy gole w przeciągu pięciu minut. Zapowiada nam się doprawdy kapitalna końcówka spotkania.
    79. Daniel DIDAVI - 1:2

79
    Gol dla Stuttgartu!
    Bardzo pewnie trafiony rzut karny przez DANIELA DIDAVIEGO!!! Nie miał kompletnie nic do powiedzenia Horn przy tym strzale!!!
    79. Simon Zoller (KLN)

79
    Piłka nożna jest fascynującą dyscypliną! Zoller ewidentnie fauluje Kosticia we własnej szesnastce i mamy karny dla gospodarzy!!!
    77. Simon ZOLLER - 0:2

77
    SIMON ZOLLER podwyższa prowadzenie przyjezdnego zespołu!!! Zbiegł on ze skrzydła w szesnastkę rywali i skierował mocnym uderzeniem piłkę do bramki!!! Tytoń był kompletnie bez szans!!!

76
    Jeszcze jedną ofensywną zmianę szykują gospodarze. Rupp schodzi z boiska, a pojawia się na nim Maxim.
    75. Anthony MODESTE - 0:1

75
    ANTHONY MODESTE kieruje piłkę do siatki polskiego golkipera!!! Tytoń był bardzo bliski obrony tego strzału i wyczuł intencje strzelającego!!! Ostatecznie piłka pod ręką naszego rodaka wpada do bramki!!!
    74. Przemysław Tytoń (STU)

74
    Modeste otrzymał piłkę na wolne pole i uprzedził Przemysława Tytonia! Polak fauluje rywala i będziemy mieli rzut karny dla Kolonii!

73
    Źle trafił w piłkę w tej sytuacji Horn! Ostatecznie udało się uratować młodego bramkarza defensorom jego drużyny! Starał się go lobować jeszcze Martin Harnik!

73
    Bodaj pierwszy raz po przerwie zagrozili zawodnicy z Kolonii bramce Tytonia. Bittencourt uderzył jednak wprost w Polaka.

72
    Do wejścia na boisko przygotowany jest zawodnik VFB Stuttgart. Będzie to pierwsza korekta w składzie tego zespołu.

71
    Emiliano Insua nie był w stanie dogonić uciekającego mu Zollera i faulował go na kartkę koloru żółtego.

71
    Nieźle z akcją wychodzili goście. Finalnie fatalnie pomylił się już w polu karnym rywali Zoller, który chciał jeszcze wymusić faul.
    Miażdżąca przewaga gospodarzy w liczbie oddanych strzałów:

69
    Risse będzie zapewne teraz cofnięty na pozycję Olkowskiego. Zoller z kolei może grać jako napastnik bądź skrzydłowy.

68
    Paweł Olkowski opuszcza boisko. Nie był to z pewnością udany występ Polaka. Jego miejsce zajmuje Zoller.

67
    Gentner wślizgiem na raz zaatakował rywala. Sędzia odpowiednio się zachował i upomniał zawodnika żółtą kartką.

67
    Kolonia w końcu mogła szukać swojej okazji do wyjścia z kontrą. Jak się jednak okazało totalnie pogubili się oni jeszcze na własnej połowie.

66
    Olkowski przepchnięty został przez rozpędzonego Kosticia. Później na szczęście Polaka udanie zaasekurował Sorensen.
    65. Martin Harnik (STU)

65
    Harnik już teraz po prostu musiał skierować piłkę do siatki rywali! Przy wielkim szczęściu mijał on kolejnych rywali, a ostatecznie w sytuacji sam na sam broni jego uderzenie Horn!

64
    Bardzo dobrze zachował się w akcji ofensywnej Risse. Przedryblował on kilku rywali, a później centrował ostro w pole karne rywali. Radzą sobie jednak gracze gospodarzy.

63
    Umiejętnie zachował się na własnej połowie Klein. Zdołał on pewnie zatrzymać rozpędzonego rywala. Później szarżował w szesnastce rywali Harnik, jednak ostatecznie spudłował.

62
    Didavi już przygotowuje się do dośrodkowania. Decyduje się on na centrę w kierunku Gentnera, a ten finalnie był na ofsajdzie. Również napomniany zostaje Vogt.
    Ciekawostka transferowa:

61
    Sorensen otrzymuje napomnienie od sędziego. Wydaje się jednak, że pospieszył się z decyzją sędzia spotkania.

60
    Przemysław Tytoń jest już gotowy do kontynuowania udziału w meczu. Od rzutu rożnego grę wznawiają zawodnicy Kolonii.

58
    Bardzo dobre podłączenie się do ofensywnej akcji Pawła Olkowskiego. Centrował on z prawego skrzydła i w szesnastce gospodarzy doszło do zderzenia Osako oraz Tytonia.

57
    Trener miejscowej drużyny sam nie może uwierzyć, że jego podopieczni nie byli jeszcze w stanie pokonać golkipera przyjezdnych.

56
    Hector leży kontuzjowany na polu gry. Mamy chwilową przerwę, a zawodnicy w tym czasie korzystają z okazji i uzupełniają płyny.
    55. Martin Harnik (STU)

55
    Chyba wszyscy kibice Stuttgartu widzieli już piłkę w bramce Horna! Po akcji na lewym skrzydle mamy dośrodkowanie oraz uderzenie Harnika na bramkę młodego Niemca i znowu ratuje go w tej sytuacji defensor Kolonii!

54
    Osako bardzo szybko wchodzi na boisko po przerwie. Zmienia on z kolei Jojicia.

53
    Nieudana akcja zespołu z Kolonii. Okazało się jeszcze, że na spalonym był Modeste. Do zmiany gotowy już jest Osako.
    Póki co świetny debiut zalicza Sorensen:

Tak prezentowały się statystyki do połowy spotkania:

52
    Były zawodnik Atletico Madryt wznawia grę od wrzutu z autu. Jego partnerzy nie wykorzystali go później w akcji na lewej stronie boiska.

51
    Kapitalną interwencją popisał się Horn na własnej linii bramkowej! Po zamieszaniu w pobliżu jego bramki uderzał z bliska Didavi, ale wybornie młody golkiper paruje piłkę na korner!

50
    Insua podłączył się do ofensywnej akcji miejscowego zespołu. Piłka dociera do niego na lewym skrzydle. Dobre dośrodkował w kierunku Ginczka, ale ten został zablokowany.

49
    Przyjezdni rozgrywają akcję na własnej połowie boiska. Futbolówka wycofana została ostatecznie do Horna, który rozpoczyna akcję dalekim wybiciem.

48
    Goście przejęli futbolówkę na swojej połowie boiska. Ostatecznie wywalczyli w tej sytuacji korner, ale nie byli w stanie go wykorzystać.
    47. Daniel Ginczek (STU)

47
    Od początku starają się gospodarze narzucić swój styl gry. Didavi znowu dryblował przy linii bocznej boiska. Finalnie piłka dociera do Daniela Ginczka, który uderzeniem z półobrotu przenosi futbolówkę nad poprzeczką!

46
    Gerhardt opuszcza w przerwie murawę. Jego miejsce zajmuje natomiast Vogt.

46
    Póki co mamy bezbramkowy remis:

Za nami naprawdę świetna pierwsza połowa spotkania! VFB Stuttgart stworzył sobie wiele sytuacji strzeleckich, ale nie potrafili gracze tej drużyny pokonać świetnie dysponowanego bramkarza gości. Kolonia z kolei mogła zaskoczyć Tytonia dwa razy, jednak raz trafił Lehmann w słupek, a później Bittencourt minimalnie chybił zza pola karnego. Paweł Olkowski póki co średnio spisuje się w defensywie, ale ma za rywala kapitalnie dzisiaj grającego Kosticia. Liczymy na bramki w drugiej odsłonie tego meczu!

45

45
    Swoją okazję strzelecką miał również Rupp. Jego uderzenie z piętnastego metra było jednak bardzo niecelne i wyraźnie mija bramkę Kolonii.

43
    Kostić tym razem dryblował kapitalnie po stronie Hectora! Później centrował on delikatnie w szesnastkę rywali i interwencja Sorensena ratuje Kolonię przed utratą bramki!

43
    Niezłe zawody rozgrywa dzisiaj Didavi. Kolejne jego dobre dośrodkowanie, ale nie zamknęli jego centry gracze VFB Stuttgart.

42
    Risse starał się wspomóc Olkowskiego w grze defensywnej. Ostatecznie doświadczony zawodnik faulował Kosticia na lewej stronie boiska.

41
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej odsłony tego spotkania. Mamy naprawdę wiele sytuacji strzeleckich, ale nadal nie widzieliśmy bramek.

40
    Tym razem efektownie zagrał Bittencourt! Fantastycznie obrócił się on z rywalem na plecach i później przymierzył zza pola karnego minimalnie obok bramki Tytonia!

40
    Po chwili zamieszania Klein mocno wybija piłkę na drugą stronę boiska. Futbolówka wychodzi za linię boczną i grę wznowi Olkowski.

39
    Bardzo dużo ryzykuje kolejnym wślizgiem Rupp. Sędzia zinterpretował jego atak jako faul, ale jeszcze nie ukarał gracza żółtym kartonikiem.
    Napastnikiem gospodarzy zainteresowany jest selekcjoner reprezentacji Niemiec:

37
    Przewagę miejscowego zespołu widać wyraźnie w liczbie oddanych strzałów. Mają ich gospodarze na koncie aż dziesięć, a Kolonia zaledwie cztery.

36
    Piękną akcję wyprowadzili zawodnicy przyjezdnego teamu. Wyprowadzony na pozycję strzelecką został Gerhardt, ale z dwudziestego metra chybił.

35
    Z dobrej pozycji mógł uderzać Jojić. Finalnie przymierzył on fatalnie z rzutu wolnego i trafił na wysokość piątego piętra.

34
    Wyraźnie łokciem zaatakował rywala w tej sytuacji Baumgartl i zasłużenie otrzymuje on żółtą kartkę.

34
    Trzeba przyznać, że młodzi defensorzy przyjezdnego zespołu spisują się póki co bardzo dobrze. Mamy przewinienie zawodnika Stuttgartu w środkowej strefie boiska.

33
    Przyjezdna drużyna również zapisuje swoje pierwsze celne uderzenie na konto. Risse z dystansu trafia wprost w dobrze ustawionego Tytonia.

32
    To była kapitalna minuta w wykonaniu oby drużyn! Najpierw świetnie piłkę przejął Didavi, ale źle rozegrał akcję. Później kontra gości kończy się minimalnie zbyt krótkim zagraniem Risse.

31
    Troszkę nerwowo zachował się w tej sytuacji Sorensen. Zdecydował się on w tej sytuacji wybijać piłkę na rzut rożny.

30
    Walczyli o futbolówkę na połowie rywali zawodnicy Kolonii. Ostatecznie bardzo dobrze zachował się nowy defensor gospodarzy – Insua.
    Póki co Przemysław Tytoń nie ma zbyt wiele pracy:

29
    Niemal trzydzieści minut gry za nami. Przewagę mają miejscowi zawodnicy, jednak nie potrafią oni pokonać dobrze dysponowanego dzisiaj Horna.

28
    Dwie świetne okazje stworzył sobie miejscowy team. Najpierw Harnik zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a później Didavi nie trafił w futbolówkę, gdy próbował strzału przewrotką.

27
    Kapitalną kontrę wyprowadzili goście! Piłkę na wolne pole otrzymał Modeste, ale po chwili świetnym wślizgiem wygarnął mu futbolówkę Hloušek.

26
    Trójka zawodników miejscowego zespołu stosuje bardzo wysoki pressing i nie pozwala na zbyt wiele defensorom gości. Po chwili Sorensen wybija na aut.

25
    Sorensen wycofuje futbolówkę do Horna. Młody bramkarz ekipy z Kolonii wybija dokładnie w kierunku Modeste. Francuz z kolei umiejętnie wywalczył wrzut z autu.

24
    Od dłuższego czasu nie są w stanie goście wyjść z własnej połowy boiska. Tym razem Olkowski podłączył się do akcji ofensywnej, ale nie miał szans dotrzeć do zbyt mocnego zagrania Jojicia.
    22. Adam Hloušek (STU)

22
    Didavi kapitalnie dośrodkował z rzutu wolnego i dochodzi do pozycji strzeleckiej Hloušek! Finalnie uderzenie głową zmierzało pod poprzeczkę, a Horn wybija piłkę na rzut rożny!

22
    Dziwna decyzja doświadczonego arbitra. Wydaje się, że kapitan gości był faulowany, a sędzia odgwizdał rzut wolny w drugą stronę.

21
    Pierwsze celne uderzenie w tym spotkaniu. Źle wybijali piłkę z własnego pola karnego goście i Didavi strzelił bez zastanowienia, ale zbyt słabo.

20
    Źle od samego początku meczu spisuje się na swojej stronie bloku defensywnego Olkowski. Kolejny raz udało się minąć Polaka Kosticiowi.

19
    Ostre starcie przy polu karnym przyjezdnego zespołu. Wydaje się jednak, że arbiter słusznie nie odgwizdał przewinienia Heintza.

18
    To mogło być świetne podanie Didaviego. Skiksował ten zawodnik i dograł tym samym idealnie w kierunku Ruppa. Był on jednak na spalonym.

17
    Ogromną przewagę w posiadaniu piłki po pierwszym kwadransie mają przyjezdni zawodnicy (36%-64%).

16
    Dwa przewinienia gospodarzy w krótkim odstępie czasu. Sędzia upomina w tej sytuacji Ruppa, który może później otrzymać już napomnienie.

15
    W dość łatwy sposób poradził sobie Kostić z Pawłem Olkowskim. Nie udało mu się jednak dobrze wrzucić piłki w kierunku Harnika.

14
    Bittencourt pokazał nam garstkę swoich piłkarskich umiejętności na skrzydle. Po minięciu dwóch zawodników nie udało mu się jednak odpowiednio dograć do partnera.

13
    Tylko były zawodnik Hoffenheim biega na połowie miejscowego zespołu. Kostić pomknął skrzydłem i centrował w kierunku Harnika. Uderzenie Austriaka zostało jednak zablokowane.
    12. Christian Gentner (STU)

12
    Ten mecz mógł już obfitować w wiele goli! Didavi wybornie wystawił piłkę na dwudziesty metr do świetnie ustawionego Gentnera! Ten przymierzył z pierwszej i trafił tylko w słupek! Horn byłby kompletnie bez szans!

11
    Kolonia wycofała się całym zespołem na własną połowę boiska. Szukają gracze tego zespołu okazji do wyjścia ze składnym kontratakiem.

10
    Nieźle zapowiadającą się akcję VFB zepsuł kompletnie nieudanym zagraniem Didavi. Starał się on zagrać futbolówkę na wolne pole do wbiegającego Ginczka.

9
    Od własnej połowy akcję rozpoczynają gracze z Kolonii. Blok defensywny tego zespołu bierze się za rozegranie ataku pozycyjnego.

8
    Klein wznowi grę od wrzutu z autu. Po chwili prosta strata gracza gospodarzy i na minimalnym spalonym znalazł się Modeste.
    7. Daniel Didavi (STU)

7
    Co za początek tego meczu! Tym razem kapitalnym uderzeniem popisał się Didavi i futbolówka z hukiem trafia w poprzeczkę bramki Horna!

7
    Dochodzą powoli do głosu zawodnicy miejscowego zespołu. Dłużej utrzymują się w posiadaniu futbolówki i konstruują składny atak pozycyjny.

6
    Prosta strata na połowie boiska Pawła Olkowskiego. Mogło się to zakończyć groźnym atakiem gospodarzy, jednak ostatecznie na spalonym był Ginczek.
    Zapraszamy Państwa na ostatnie spotkanie pierwszej kolejki Bundesligi:

5
    Kostić bardzo szybko wyprowadza kontrę swojego zespołu. Uruchomił on Ginczka na lewym skrzydle, jednak przegrał ten zawodnik pojedynek z Sorensenem.

4
    Prawy obrońca drużyny z Kolonii tym razem wznawia grę od wrzutu z autu na połowie rywala. Traci jednak piłkę po chwili Modeste.

3
    Gracze VFB cofnięci na własną połowę i ustawiają się we własnych strefach defensywnych. Olkowski z kolei podłącza się do akcji ofensywnej.

2
    Wspaniała okazja dla zespołu gościu! Piłka została wybita na dwudziesty metr i Lehmann zdecydował się na uderzenie z pierwszej! Ostatecznie trafia on tylko w słupek!

2
    Pierwszy kontakt z piłką Przemysława Tytonia. Podaje on krótko do swojego partnera z zespołu. Mamy nadzieję, że również po powrocie do zdrowia Langeraka to Tytoń będzie numerem jeden w bramce.

1
    Gospodarze rozpoczęli spotkanie od środka boiska. Szyb ko starali się wyjść z ofensywną akcją, a po centrze pewnie interweniuje we własnej szesnastce Horn.

1
    Paweł Olkowski w pierwszym składzie, a Sławomira Peszki nie ma nawet na ławce rezerwowych:

VfB Stuttgart: Tytoń – Klein, Hloušek, Baumgartl, Insúa – Gentner, Didavi, Rupp, Kostić – Ginczek, Harnik.
    Rezerwowi: Schwaab, Niedermeier, Gruezo, Vlachodimos, Werner, Kliment, Maxim.

1. FC Köln: Horn – Olkowski, Sorensen, Heintz, Hector – Lehmann – Bittencourt, Gerhardt, Jojić, Risse – Modeste.
    Rezerwowi: Vogt, Zoller, Osako, Hosiner, Kessler, Klünter, Švento.

Sędzia główny: W. Stark
    Asystenci: M. Pickel, A. Aarnink
    Techniczny: C. Fischer.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:30 do relacji Lajfy.com!
    Arbitrem niedzielnej konfrontacji będzie ten oto pan:

1. FC Köln:

Na udaną kampanię ligową liczą z pewnością fani tej drużyny. Ostatni sezon był dla nich w miarę udany, a kierownictwo sprowadziło jeszcze kilku ciekawych zawodników. Obecnie wartość kadry szacuje się na niecałe 54 mln €. Bardzo solidnie wzmocniona została linia obronna poprzez przyjście Dominique Heintza (21l.) oraz Frederika Sörensena (23l.). Do środka pola zakontraktowani zostali: Milos Jojić (23l.) z Borussi Dortmund oraz Leonardo Bittencourt (21l.) z Hannoveru 96. Na sam koniec nie można zapomnieć o ciekawych inwestycjach w linii ataku, gdzie od tego sezonu występować będzie Anthony Modeste (27l.), Simon Zoller (24l.) oraz Philipp Hosiner (26l.).
    Długie kontrakty podpisali istotni zawodnicy Stuttgartu:

VFB Stuttgart:

Niemiecka ekipa przed zbliżającym się sezonem dokonała wielu zmian w składzie. Ostatecznie w kadrze znajduje się trzydziestu zawodników, których średnia wieku wynosi nieco ponad 24. lata. Wartość wszystkich graczy oscyluje w granicach 74 mln €. Do zespołu dołączył przed rozgrywkami Przemysław Tytoń, który najpewniej wystąpi w pierwszych meczach od pierwszych minut. Związane jest to z kontuzją jego konkurenta do gry – Mitchella Langeraka. Poza zmianami na bramce należy podkreślić sprowadzenie do ekipy Emiliano Insui (26l.), Lukasa Ruppa (24l.) oraz Philipa Heise (24l.).
    Kolonia liczy na to, że Ujaha godnie zastąpi były zawodnik Hoffenheim - Modeste:

Już w najbliższą niedzielę dojdzie do interesującego starcia w ramach pierwszej kolejki niemieckiej Bundesligi. VFB Stuttgart, w którego barwach wystąpi najprawdopodobniej Przemysław Tytoń, zmierzy się z 1. FC Köln. W pierwszej jedenastce drużyny z Kolonii możemy ujrzeć Sławomira Peszkę, jednak najpewniej rozpocznie on spotkanie na ławce rezerwowych. Inny z Polaków – Paweł Olkowski, niedawno wrócił do gry po wyleczeniu urazu, ale możliwa jest jego obecność w wyjściowej jedenastce.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.