Crystal Palace – Arsenal 1:2 (koniec) | Man City – Chelsea 3:0 (koniec)
Manchester City
3:0 (1:0)
Chelsea F.C.
Niedziela 16.08.2015, 17:00 • Etihad Stadium, Manchester • Angielska Premier League • Runda 2

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Wstęp:

Druga kolejka Premier League przynosi nam prawdziwy hit! W niedzielne popołudnie na Etihad Stadium czeka nas wielkie starcie wicemistrza z mistrzem! Manchester City zmierzy się z Chelsea Londyn.

Manchester City:

Wicemistrzowie rozpoczęli sezon bardzo udanie. Gospodarze dzisiejszego starcia rywalizowali na wyjeżździe z West Brom Albich. "ThenCitizens" perfekcyjnie rozpoczęli to spotkanie i jeszcze przed przerwą prowadzili 2:0. W drugiej połowie swoje trafienie dorzucił Kompany i mecz zakończył się zwycięstwem 3:0.

Chelsea Londyn:

Dla obrońców tytułu mistrzowskiego sezon nie rozpoczął się tak udanie. Podopieczni Jose Mourinho na własnym stadionie rywalizowali ze Swansea. "The Blues" po zaciętej walce i czerwonej kartce dla swojego bramkarza ostatecznie zremisowali to spotkanie 2:2.

Ostatnie bezpośrednie starcie:

Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się ze sobą 31 stycznia bieżącego roku. Na Stamford Bridge w 41. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, ale tuż przed przerwą trafieniem Silvy odpowiedzieli rywale. W drugiej połowie żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć bramki i mecz zakończył się remisem 1:1.

Start meczu:

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00. Około pół godziny zaprezentujemy Wam wyjściowe zestawienia obu zespołów. Bądźcie z nami, zapowiada się futbol na najwyższym poziomie!

Witam Państwa serdecznie! Od wielkiego hitu ligi angielskiej dzieli nas jeszcze tylko trzydzieści minut. Za chwilę zaprezentujemy Wam wyjściowe zestawienia obu zespołów. Zapraszam na relację!

Manchester City F.C.: Hart – Sagna, Kompany (C), Mangala, Kolarov – Y. Touré, Fernandinho – Navas, Silva, Sterling – Agüero.

Rezerwowi: Caballero – Zabaleta, Nasri, Bony, Demichelis, Clichy, Iheanacho.

Chelsea F.C.: Begović – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Fàbregas, Matić – Ramires, Willian, Hazard – Diego Costa.

Rezerwowi: Blackman – Zouma, Falcao, Obi Mikel, Cuadrado, Rémy, Loftus-Cheek.

Sędzia główny: Martin Atkinson
    Asystenci: Stephen Child, Mike Mullarkey
    Sędzia techniczny: Jonathan Moss.

1

1
    Pierwsza minuta i już groźnie pod bramką Chelsea! Begović popisał się świetną interwencją nogami w sytuacji sam na sam z Aguero!

2
    Miejscowi od samego początku starają się przejąć inicjatywę i wyprowadzać ofensywne akcje.

3
    Teraz przy futbolówce znajdują się "The Blues", którzy jednak nie bardzo mają pomysł na wyprowadzenie jakiegoś groźnego ataku.

4
    Kolejna dobrze zapowiadają się okazja gospodarzy! W decydującym momencie na rzut rożny futbolówkę wybił Azpilicueta.

5
    Jeden z defensorów Chelsea był faulowany przez Kompany'ego we własnym polu karnym.

7
    Ogromne zamieszanie w polu karnym City, na murawę upadł Ramires, a jeden z zawodników gospodarzy został trafiony piłką w rękę, ale gwizdek arbitra milczy!

8
    Silva był nieprzepisowo atakowany na lewym skrzydle przez Maticia i arbiter podyktował rzut wolny dla ekipy z Etihad Stadium.

9
    Aguero próbował wykończyć dośrodkowanie kolegi z zespołu, ale zabrakło centymetrów, aby mógł oddać skuteczne uderzenie. Futbolówkę pewnie wyłapał Begović.

11
    David Silva nie zdołał utrzymać się przy futbolówce na lewym skrzydle i akcja City została przerwana przez Maticia.

12
    Domagali się rzutu rożnego "The Blues", ale arbiter uznał, że ostatnim, który dotknął futbolówki, był Hazard i od braki rozpoczną miejscowi.

13
    Po zablokowanym dośrodkowaniu Kolarova gospodarze będą mieli okazję do centry z rzutu rożnego.

14
    Wrzutka w pole karne była zdecydowanie zbyt niska i defensorzy bez kłopotów oddalili zagrożenie.

16
    To powinien być gol! Aguero odwrócił się z futbolówką w polu karny rywali, a następnie oddał atomowe uderzenie po ziemi! Dobrze ustawiony był jednak Begović, który świetnie wybronił ten strzał!

17
    Kolejna okazja Argentyńczyka! Aguero otrzymał wymarzone podanie na dwunasty metr, ale znów jego uderzenie zostało wybronione przez Begovicia!

18
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez przyjezdnych grę od własnej bramki wznowi Joe Hart.

19
    Fernandinho nieprzepisowo zaatakował jednego z rywali i Chelsea będzie miała rzut wolny blisko pola karnego City!

20
    Zbyt krótkie dośrodkowanie Fabregasa, ale goście zdołali utrzymać się przy piłce. Chwilę później kolejna wrzutka w szesnastkę Manchesteru, ale niecelny strzałem głową popisał się Matić.

21
    Kolejna znakomita okazja Aguero! Sergio otrzymał perfekcyjne podanie na piąty metr, ale w wyśmienitej sytuacji spudłował!

23
    Dużo walki w środku pola i konieczna będzie przerwa w grze! Po starciu z Costą mocno ucierpiał Yaya Toure, który jednak po chwili jest w stanie kontynuować grę.

24
    Przez dłuższy czas podopieczni Jose Mourinho utrzymywali się przy piłce na połowie rywali, ale skończyło się to stratą. Kontratak City również nieudany.

25
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale bardzo dobrą interwencją głową popisał się Mangala.

26
    Teraz częściej przy piłce znajdują się miejscowi, którzy w tym momencie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

27
    Azpilicueta świetnie blokował Navasa, który nie zdołał oddać dośrodkowania! Chwilę później piłka opuściła boisko i od bramki zacznie Begović.

29
    Matić przerwał centrę ze skrzydła i gospodarze będą mieli okazję do dośrodkowania z rzutu rożnego.

30
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Navasa i przyjezdni wyruszają z kontratakiem!

31
    Na strzał z dystansu zdecydował się Ivanović, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z obrońców.

32
    Gol dla City!

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Yaya Toure zagrał do SERGIO AGUERO, który oszukał obrońców Chelsea, a następnie oddał niezwykle precyzyjny strzał na dłuższy słupek!
    32. Sergio AGÜERO - 1:0

33
    Ostre wejście Kompany'ego w rozpędzonego Costę i goście zaczną od rzutu wolnego ze skrzydła.

35
    Aguero wyłożył piłkę na osiemnasty metr do Sterlinga, ale ten źle ułożył stopę i jego uderzenie okazało się kompletnie niecelne.

37
    Znów groźnie w polu karnym Chelsea! Kolarov starał się zagrywać futbolówkę na piąty metr do Aguero, ale podanie zostało przecięte przez jednego z obrońców!

38
    Fabregas został powalony na murawę w środku pola przez Fernandinho, pan Atkinson bez wahania dyktuje rzut wolny dla gości.

39
    Tym razem faulowany był Hazard. Kolejny stały fragment gry dla Chelsea! Czy tym razem gościom skutecznie uda się zaatakować?

40
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Fabregasa i futbolówka bez większych kłopotów została wyłapana przez Harta.

41
    Od dłuższego czasu miejscowi są zamknięci w okolicach własnego pola karnego, ale rywale nie potrafią wykorzystać swojej przewagi.

42
    Cesc Fabregas oddał strzał z dwudziestu metrów, ale jego próba okazała się niecelna. Grę od bramki wznowi Joe Hart.

43
    Wreszcie zaatakować udało się gospodarzom. City rozpoczną grę od stałego fragmentu gry.

44
    Ależ było blisko! Begović źle obliczył tor lotu piłki, ale uderzenie Mangali było minimalnie niecelne!

45
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa tego spotkania.

45+1
    Fernandinho trafił łokciem w walce o górną piłkę Diego Costę! Arbiter odgwizduje przewinienie i decyduje się na żółtą kartkę dla piłkarza City!

45+2
    Cały czas trwa przerwa w grze. Diego Costa wciąż opatrywany jest przez pomoc medyczną.

45+3
    Ogromny opatrunek na głowie Diego Costy, ale wszystko wskazuje na to, że będzie mógł grać dalej!

45+4
    Kolejny raz zamieszanie w szesnastce Chelsea, ale arbiter dopatrzył się faulu Silvy. Od rzutu wolnego grę wznowi Begović.

45+5

Do przerwy gospodarze w pełni zasłużenie prowadzą z mistrzem kraju 1:0! Jedynego, jak na razie, gola w tym spotkaniu zdobył w 32. minucie Sergio Aguero. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi John Terry, na boisku pojawia się Kurt Zouma.

47
    Sterling był faulowany na lewym skrzydle i arbiter w pełni zasłużenie przyznaje gospodarzom rzut wolny.

48
    Ivanović powalił na murawę Sterlinga niemal na linii pola karnego! Żółta kartka dla gracza Chelsea i rzut wolny gospodarzy!

49
    Cahill był bliski trafienia samobójczego, ale na jego szczęście dobrze ustawiony był Begović!

50
    Po strzale Ramiresa piłki wylądowała w siatce, jednak gol nie zostaje uznany! Strzelec bramki został złapany na pozycji spalonej.

51
    Dobre dośrodkowanie Silvy ze skrzydła, ale pewną interwencją w defensywie popisał się Azpilicueta.

52
    Yaya Toure sfaulował Ramieresa i słusznie zostaje napomniany żółtym kartonikiem.

53
    Kolejny faul gospodarzy! Tym razem agresorem był Silva i przyjezdni będą mieli kolejną okazję do dośrodkowania ze stałego fragmentu gry.

54
    Joe Hart bez najmniejszego kłopotu wychwycił futbolówkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Williana.

55
    Rozkręcają się mistrzowie Anglii! Kolejny korner dla drużyny z Londynu.

56
    Fernandinho w fantastyczny sposób pokonał w pojedynku Diego Costę i uchronił swój zespół przez zagrożeniem.

58
    Ładna centra Ivanovia, ale koledzy z drużyny nie potrafili rozczytać jego zamiarów i nie wyruszyli do podania.

59
    Nareszcie gospodarzom udało się wyjść z własnej połowy boiska, ale nie potrafią oni tworzyć sobie sytuacji z taką łatwością, jak w pierwszej części meczu.

60
    Świetny wślizg Fabregasa, który skutecznie uniemożliwił Kolarovowi wyjście na sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

61
    Bardzo mocne uderzenie Yaya Toure z narożnika pola karnego zostało wybronione przez świetnie ustawionego Begovicia!

63
    Podopieczni Manuela Pellegriniego wznowią grę od wrzutu piłki z autu na wysokości pola karnego rywali.

64
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Ramires, na boisku pojawia się Juan Guillermo Cuadrado.

65
    Ależ strzał Sergio Aguero! Argentyńczyk otrzymał piłkę na szesnasty metr, ale oddał minimalnie niecelne uderzenie!

66
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Jesús Navas, na boisku pojawia się Samir Nasri.

67
    Dobrze zapowiadają się akcja "The Blues" przerwana przez arbitra. W momencie podania jeden z zawodników Chelsea znajdował się na pozycji spalonej.

68
    Kolejny raz uderzeniem z dystansu Harta próbował zaskoczyć Aguero, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców.

70
    To mógł być gol dla Chelsea! Costa świetnie wypatrzył stojącego na jedenastym metrze Hazarda, ten zwiódł jednego z defensorów, ale jego uderzenie wybronił Hart!

71
    Do końca spotkania pozostało jeszcze niecały dwadzieścia minut! Widać wyraźnie, że poprawiła się gra Chelsea, ale czy "The Blues" stać na wyrównanie? Zostańcie z nami, zapowiada się niezwykle ciekawa końcówka!

73
    Niedokładne dośrodkowanie Cuadrado i okazja Londyńczyków na zagrożenie została zaprzepaszczona.

74
    Jeden z nielicznych razy w ofensywnej akcji pokazał się Sterling, ale to zdecydowanie nie jest jego udane spotkanie.

76
    Na Etihad Stadium zasiada dziś 54 331 widzów.

78
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Raheem Sterling, na boisku pojawia się Martín Demichelis.

79
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Willian, na boisku pojawia się Radamel Falcao.

80

Gospodarze podwyższają prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową złożył się VINCENT KOMPANY, który uderzył nie do obrony!.
    80. Vincent KOMPANY - 2:0

82
    Niebezpieczny wślizg Hazarda w nogi rywala i w pełni uzasadniony żółty kartonik dla gracza Chelsea.

83
    To był cios, po którym przyjezdni raczej się nie podniosą. Podopieczni Jose Mourinho w drugiej połowie zaczęli grać dobrze, ale marnowali okazje i przegrywają już dwoma bramkami.

84
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Sergio Agüero, na boisku pojawia się Wilfried Bony.

85

To już jest nokaut, Chelsea na deskach! FERNANDINHO zdecydował się na uderzenie z dystansu i pokonał bramkarza rywali! piłka odbiła się jeszcze od słupka, a następnie zatrzepotała w siatce!
    85. FERNANDINHO - 3:0

86
    Do końca spotkania pozostało coraz mniej czasu! Czy obrońcy tytułu mistrzowskiego pokuszą się chociaż o honorowego gola?

87
    Demichelis ostro faulował rywala, ale arbiter nie zdecydował się na indywidualną karę dla zawodnika Manchesteru.

89
    Cuadrado świetnie odnalazł się w polu karnym rywali, ale jego mocne uderzenie perfekcyjnie wybronił Joe Hart!

90
    Diego Costa naruszył przepisy w walce o piłkę z zawodnikiem City i arbiter bez wahania podyktował rzut wolny dla gospodarzy.

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie!

90+2
    Kolejny żółty kartonik w tym spotkaniu! Tym razem sędzia główny ukarał Mangalę.

90+3
    To była najlepsza okazja Londyńczyków! Diego Costa po otrzymaniu prostopadłego podania oddał strzał, po którym piłka odbiła się od słupka!

90+4
    Znowu piekielnie groźnie pod bramką City! Strzał Falcao z najbliższej odległości w fantastyczny sposób zostaje wybroniony przez Harta!

90+4

Spotkanie na Etihad Stadium właśnie dobiegło końca! Po bardzo ciekawym i emocjonującym widowisku wicemistrzowie Anglii pokonują obrońcę tytułu 3:0. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (18:59:27)

Gole: 32. Agüero, 80. Kompany, 85. Fernandinho

Kartki:   33. Kompany (MAC), 45+1. Fernandinho (MAC), 52. Y. Touré (MAC), 90+2. Mangala (MAC) – 48. Ivanović (CHE), 82. Hazard (CHE)

Manchester City: Hart – Sagna, Kompany (C), Mangala, Kolarov – Y. Touré, Fernandinho – Navas (66. Nasri), Silva, Sterling (78. Demichelis) – Agüero (84. Bony).
    Zmiany: Caballero – Zabaleta, Nasri, Bony, Demichelis, Clichy, Iheanacho.

Chelsea F.C.: Begović – Ivanović (C), Cahill, Terry (C) (46. Zouma), Azpilicueta – Fàbregas, Matić – Ramires (64. Cuadrado), Willian (79. Falcao), Hazard – Diego Costa.
    Zmiany: Blackman – Zouma, Falcao, Obi Mikel, Cuadrado, Rémy, Loftus-Cheek.

Sędzia techniczny: Jonathan Moss

Widownia: 54 331