Arka – MKS Perła 20:21 (koniec)
Arka Gdynia (K)
20:21 (7:11)
MKS Perła Lublin
Niedziela 13.09.2015, 14:40 • Arena Gdynia, Gdynia • PGNiG Superliga kobiet • 2. runda

W drugiej połowie za odrabianie strat wzięły się zawodniczki Vistalu Gdynia. Po mniej więcej 15 minutach gry udało im się tego dokonać, jednak Selgros Lublin zdołał ponownie wyjść na prowadzenie. W ostatnich minutach spotkania było bardzo nerwowo, bowiem gospodyniom brakowało zaledwie jednej bramki do remisu. Na dwie sekundy przed końcem spotkania ukarana dwoma minutami została Gęga, jednak to nie pomogło wywalczyć remisu gdyniankom. Dzięki temu zwycięstwu MKS Selgros nad swoimi największymi rywalkami mają przewagę jednego punktu po dwóch kolejkach nowego sezonu.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (16:10:00)

Koniec meczu. (20:21)

60
    Wolny dla Vistalu, na bramkę rzuca jedna z zawodniczek gospodyń, lecz blokują rywalki. (20:21)

60
    Ukarana zostaje Gęga. To jej trzecia kara! A to oznacza czerwoną kartkę! (20:21)

60
    Timeout dla gospodarzy. (20:21)

60
    Faulowana w ataku zawodniczka Vistalu. (20:21)

60
    Ostania minuta spotkania, w ataku lublinianki. (20:21)

59
    Obok bramki rzuca Zych. Jednak wciąż przy piłce Vistal. (20:21)
    58
    Gutkowska zmniejsza różnicę bramek do zaledwie jednej. (20:21)

57
    Świetnie dwa razy z rzędu broni Kordowiecka! (19:21)
    56
    Odrabia straty Galińska, coraz mniej czasu do wyrównania. (19:21)

55
    Timeout dla gości. (18:21)
    54
    Skrzyniarz pokonuje Kordowiecką. (18:21)

54
    Piłką w twarz oberwała bramkarka lublinianek. (18:20)

53
    Z dystansu w słupek trafia Kozimur. (18:20)

52
    Kontratak gospodyń, niestety za mocne podanie do Kulwińskiej i przejmują rywalki. (18:20)

52
    Z lotnym bramkarzem gra drużyna Selgros Lublin. (18:20)
    51
    Galińska świetnym rzutem z biodra pokonała Gawlik. (18:20)
    50
    Rola powiększa przewagę swojej drużyny nad rywalkami. (17:20)

50
    Dunja trafia w słupek. (17:19)

49
    Timeout dla gospodarzy. (17:19)
    49
    Kontra lublinianek, Rola umieszcza piłkę w siatce. (17:19)
    49
    Quintino zdobywa bramkę ze skrzydła. (17:18)

48
    Faulowana w ofensywie Kulwińska. (17:17)

47
    Quintino przelobowuje Kordowiecką, ale trafia w poprzeczkę! (17:17)

46
    Gawlik znakomicie broni uderzenie Kobylińskiej. (17:17)

46
    Kulwińska wywalczyła kolejny rzut karny dla swojej drużyny. (17:17)

45
    Znakomicie broni Kordowiecka! (17:17)
    45
    Znowu nie myli się Kobylińska! Mamy remis! (17:17)

44
    Kolejny rzut karny dla Vistalu Gdynia. (16:17)
    43
    Kulwińska z rywalką na plecach odwraca się i wpakowuje piłkę przy słupku do bramki. (16:17)

43
    Teraz kontra lublinianek, Quintino wychodzi sam na sam z Kordowiecką, w poprzeczkę trafia zawodniczka drużyny przyjezdnej. (15:17)

42
    Była okazja na dobry kontratak gospodyń, lecz Kulwińska zastopowała zapędy koleżanek poprzez zwolnienie akcji. (15:17)
    42
    Gutkowska zabiera piłkę rywalkom, pędzi na bramkę i pokonuje Gawlik. (15:17)
    41
    Z dystansu piłkę w siatce umieszcza Niedźwiedź. (14:17)

40
    Ponad bramką rzuca Kobylińska. (14:16)
    39
    Niedźwiedź przedziera się przez obronę i zdobywa bramkę. (14:16)
    39
    Kolejny wykorzystany rzut karny przez Kobylińską! (14:15)

39
    Ukarana zostaje Gęga. (13:15)

38
    Gapska wyjmuję piłkę z linii bramkowej!! (13:15)
    38
    Kobylińska mimo asekuracji dwóch rywalek zdołała pokonać Gawlik! (13:15)
    37
    Rola powiększa przewagę swojej drużyny. (12:15)
    37
    Kobylińska po raz kolejny pewnym rzutem zdobywa bramkę! (12:14)

37
    Będziemy mieć rzut karny dla Vistalu Gdynia. (11:14)
    36
    Natychmiast odpowiadają lublinianki. (11:14)
    35
    Kobylińska przejmuje piłkę, podaje do Kulwińskiej, ta długim podanie na skrzydło uruchamia Galińską, która umieszcza piłkę w siatce. (11:13)
    35
    Mecz nabrał szybszego tempa, kolejna bramka dla drużyny przyjezdnej. (10:13)
    34
    Szybko odpowiada Gutkowska. (10:12)
    34
    Gęga pokonuje Gapską. (9:12)
    33
    Kobylińska rzuca znakomicie pod poprzeczkę! (9:11)

33
    Quintino zdobywa bramkę, jednak przekroczyła linię pola bramkowego, przez co sędzia nie uznał trafienia. (8:11)
    32
    Kobylińska rzuca z dystansu, zmylona zostaje Gawlik, która rzuca się w swoją lewą stronę, a piłka wpada prosto w środek bramki. (8:11)

31
    Pierwsza akcja gospodyń, przy piłce Kozłowska, przechodzi dwie rywalki, ale broni Gawlik. (7:11)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (7:11)

Do przerwy cztery trafienia przewagi mają lublinianki, To dużo i mało, ale jeśli patrzeć na dobrą grę w defensywie MKS-u gospodyniom może być ciężko wygrać ten mecz. Niemniej nie takie straty odrabiano i po przerwie emocji nie powinno zabraknąć!

30
    Pierwsza połowa skończona. (7:11)
    30
    Skuteczna akcja na sam koniec MKS-u, trafia z prawego skrzydła Bijan (7:11)

30
    Gapska skutecznie broni rzut Kozimur, nie ma jednak kontry ze strony Vistalu (7:10)
    29
    Świetny rzut z lewego rozegrania Galińskiej! (7:10)

29
    Za mocne podanie Roli do Niedźwiedź, nieudana kontra gości (6:10)

23
    Kontratakują gospodynie, długie podanie do Gutkowskiej i ta zdobywa bramkę. (5:7)

22
    Zych trafia w poprzeczkę! (4:7)
    21
    Podanie na lewe skrzydło do Roli, która umieszcza piłkę w siatce. (4:7)

20
    Uderza Zych, nogami broni Gawlik. (4:6)

20
    Z drugiej linii uderza Gutkowska, blokują jej rzut rywalki. (4:6)

19
    Timeout dla gospodarzy. (4:6)
    19
    Szybki atak lublinianek i Gapska zostaje pokonana. (4:6)
    17
    Gawlik już na parkiecie spodziewała się innego rzutu Kulwińskiej, a ta posyła piłkę ponad nią prosto do bramki! (4:5)
    15
    Szybko odpowiada drużyna przyjezdna. (3:5)
    15
    Podanie na skrzydło do Gutkowskiej, która znowu zdobywa bramkę. (3:4)
    13
    Wykorzystują grę w przewadze gdynianki i odrabiają straty za sprawą Gutkowskiej. (2:4)

13
    Odesłana na ławkę zostaje Gęga. (1:4)
    12
    Kontratak zawodniczek z Lublina, bramkę zdobywa Quintino. (1:4)

12
    Kolejna próba pokonanie Gapskiej ze skrzydła, jednak po raz kolejny świetnie broni zawodniczka Vistal Gdynia. (1:3)

10
    Ukarana zostaje Galińska. (1:3)
    10
    Niedźwiedź umieszcza piłkę w siatce miedzy nogami Gapskiej. (1:3)

9
    Świetną akcją kombinacyjną popisały się gospodynie, ze skrzydła rzucała Kozłowska, jednak doskonale broni Gawlik. (1:2)

8
    Obok bramki z dystansu uderza Gęga. (1:2)
    7
    Odrabia straty Janiszewska. (1:2)
    6
    Ze skrzydła bramkę zdobywa Gęga. (0:2)
    5
    Wynik spotkania otwiera Charzyńska! (0:1)

4
    W słupek trafia Niedźwiedź! (0:0)

3
    Żółty kartonik ogląda Gęga. (0:0)

3
    Po raz kolejny świetnie broni Gapska! Tym razem rzut oddała Quintino. (0:0)

2
    Z drugiej linii uderza Kobylińska, ponad bramką. (0:0)

1
    Ze skrzydła rzuca Gęga, znakomicie broni Gapska. (0:0)

1
    Od środka boiska rozpoczyna drużyna gości. W pierwszej akcji faulowana w ataku Gęga. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Na to emocjonujące spotkanie zapraszam Państwa w najbliższą niedzielę już o godzinie 14:40 prosto na portal LAJFY.COM!

W zeszłym sezonie do samego końca o tytuł Mistrza Polski wałczyły ze sobą drużyny z Gdyni i Lublina, ostatecznie spotkały się w finale play-offów, kiedy to zawodniczki Selgros Lublin wygrały rywalizację stosunkiem 3:1. Z pewnością przy najbliższej okazji gdynianki będą chciały zemścić się za tamten wynik i uciec głównym pretendentkom do tytułu na odległość 3 punktów.

Natomiast Mistrzynie Polski na początek nowej kampanii zaledwie zremisowały ze Startem Elbląg 26:26. Do przerwy lublinianki prowadziły z rywalkami różnicą czterech bramek (15:11). W drugiej połowie drużyna z Elbląga odrobiła straty i do samego końca mecz był wyrównany.

W pierwszej inauguracyjnej kolejce mogliśmy oglądać derby Trójmiasta kiedy to AZS Łączpol Gdańsk mierzył się z ekipą z Gdyni. Do przerwy beniaminek sensacyjnie prowadził z wicemistrzem Polski 15:12, lecz po przerwie role się odwróciły i Gdynianki ostatecznie wygrały to zacięte spotkanie 24:27. Najlepszą zawodniczką Vistalu była Monika Kobylińska, która zdobyła aż 13 bramek!

Serdecznie zapraszam na drugą kolejkę PGNiG Superligi kobiet pomiędzy Vistal Gdynia a MKS Selgros Lublin! Mecz zostanie rozegrany w Gdyni, a start został zapowiedziany na godzinę 14:30 w najbliższą niedzielę!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.

Maciej Jędrzejczyk

Arka Gdynia (K): Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska, Łabuda, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Mazur, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Kulwińska, Dunja
    MKS Perła Lublin: Gawlik, Dzhukeva – Bijan, Charzyńska, Quintino, Gęga, Kozimur, Niedźwiedź, Rola, Skrzyniarz